Lipt. Mikuláš – Nitra 1:2 (kon.) | Košice – Trenčín 5:1 (kon.) | Detva – Poprad 7:3 (kon.)
Nové Zámky – Žilina 0:3 (kon.) | Zvolen – Banská Bystrica 3:2 (kon.)
HC MIKRON Nové Zámky
0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
MsHK Žilina
sk Pátek 27.10.2017, 18:30 • ZŠ Nové Zámky • Tipos Extraliga (SR) • 15. kolo

Domáci už v tretej tretine nič nevymysleli a sekundu pred koncom Handlovský gólom do prázdnej bránky rozhodol o víťazstve Žiliny v Nových Zámkoch. Vlci tak za dva dni získali 6 bodov a posunú sa v tabuľku vyššie práve nad svojho dnešného súpera a zaujmú 7. pozíciu.

S týmto konštatovaním sa už lúčim a prajem ešte pekný zvyšok večera. Zápasom Vás sprevádzal Miroslav Revaj. (20:56:20)

59:59 HANDLOVSKÝ - 0:3

59:59
    Žilina dala gól!

Sekundu pred koncom tretej tretiny posiela LUKÁŠ HANDLOVSKÝ puk do prázdnej domácej bránky a tak si Žilina pripisuje tri body do tabuľky!
    Bez asistencie.

59:40
    Nové Zámky sú v útočnom pásme, ale domáci už veľa času nemajú.

59:10
    Oddychový čas si vyžiadal tréner Žiliny!

59:10
    Žilina sa previnila zakázaným uvoľnením.

58:55
    Kováč je na striedačke, bránka domácich tak je prázdna a Nové Zámky hrajú power-play.

58:25
    Pri puku sú hostia, domáci tak nemôžu pristúpiť k hre bez brankára.

57:24
    Oba tímy hrajú s 5 hráčmi, dostávame sa do samotného záveru tretej tretiny. Stav je 0:2!

55:24
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Martindale – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Novák – 2 min., hrubosť + 2 min., hrubosť).

55:00
    Sledovali sme rýchly prechod domácich do útoku, k odrazenému puku sa dostal Škoda, ale jeho tvrdá strela skončila na vyrážačke Tomeka!

54:51
    Nové Zámky ešte pozbierali zvyšok síl a čoraz viac sa tlačia do útočného pásma, dnes im to však v útoku nejde a veľa času im už neostáva.

53:20
    Pred bránkou domácich teraz o puk bojoval Handlovský, ale nepodarilo sa mu ho už pretlačiť na svojich spoluhráčov. Tretia tretina sa už pomaličky napĺňa.

53:06
    Ani takéto nahodenie pred bránkou hostí nemohlo Tomekovi narobiť problémy, Nové Zámky sa však dostávajú do pásma.

52:37
    Na druhej strane sme sledovali zakončenie Zbořila, ale ani jemu sa nepodarilo trafiť bránku. Žeby sme sa v závere tretej tretiny dočkali poriadneho hokeja ?

51:40
    A opäť sa nám predviedol Martindale, prihrávkou našiel Klimentu, ale jeho strela minula bránku domáceho mužstva.

50:03
    Teraz sa podarilo zaútočiť aj hosťom, Martindale sa pred bránkou domácich tlačil do zakončenia, ale nepodarilo sa mu trafiť puk.

49:35
    Pomaličky sa blížime k záverečnej časti tretej tretiny, zápasu chýba tempo a vyššie nasadenie. Domáci sa síce snažia, ale dnes sa im v útočnej fáze nedarí.

Miroslav Revaj

Branky a nahrávky: 34. Švihálek (Hatala), 36. Klimenta, 60. Handlovský (bez asistencie)

HC MIKRON Nové Zámky: Kováč (Romančík) – Plášil, Jass M., Saija, Prapavessis, Hruška, Novák, Jass K., Šimek – Raenko, Špirko, Škoda – Cetkovský, Novotný, Zbořil – Lantoši, Šimun, Monya – Fábry, Dubinin, Varga
    MsHK Žilina: Tomek (Mikoláš) – Mikuš, Juraško, Hatala, Chaloupka, Harant, Roman, Mendrej, Dolinajec – Handlovský, Klimenta, Kuchkin – Švihálek, Martindale, Jurík – Konečný, Švec, Stupka – Váňa, Ondruš, Rogoň

Rozhodčí: Vladimír Baluška, Daniel Konc st. – Michal Orolin, Šimon Synek – Milan Vrančík