Marítimo – Tondela 2:0 (kon.) | Belenenses – Moreirense 3:0 (kon.) | Boavista – Porto 0:3 (kon.)
CS Marítimo
2:0 (1:0)
CD Tondela
Sobota 28.10.2017, 17:00 • Estádio dos Barreiros, Funchal (kapacita: 8.992 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 10. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

V 10. kole portugalské ligy se utká celek CS Marítimo (5) na svém hřišti s CD Tondelou (12). I když je domácí celek z formy je favoritem tohoto duelu.

Poslední zápas Tondely:

CD Tondela – CF Belenenses Lisabon 2:0 (0:0)

Branky: 72. Tavares, 86. Murilo

Tondela: C. Ramos – D. Bruno (65. Boyd), Osorio, Ansell (70. Heliardo), Joãozinho – M. Cardoso, Goncalves, H. Tavares, Murilo – Tómané, Pedro Nuno (82. B. Monteiro).

Poslední zápas Marítima:

Vitória Setúbal – CS Marítimo 3:1 (0:1)

Branky: 78. Teixeira – 90+3. Paciencia, 90+7. Amaral – 45+2. Gamboa

ČK: 66. Pacheco (Marítimo)

Marítimo: Trigueira – N. Pinto, V. Fernandes, P. Pinto, Arnold (62. Edinho) – J. Teixeira (90+1. Willyan), Pedrosa, Bonilha, Costinha – Paciência (90+6. V. Costa), Amaral.

Wagner (třísla)

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

CS Marítimo: Charles – Bebeto, Z. Júnior, Drausio, China – Sen, Gamboa – E. Costa, Cleber, R. Valente – R. Pinho.
    Náhradníci: Abedzadeh – Gomes, Borges, Bessa, Ibson, Everton, Oliveira.

CD Tondela: C. Ramos – Joãozinho, Osorio, Ri. Costa, D. Bruno – Murilo, Goncalves, H. Tavares, M. Cardoso – Tómané, Pedro Nuno.
    Náhradníci: Janota – Ansell, Pité, B. Monteiro, Zachara, Boyd, Wágner.

Rozhodčí: Malheiro – Monúz, Jesús.

Marítimo nastoupí ve vodorovných, pruhovaných zelenočervených dresech. Tondela bude hrát ve žluto zelené kombinaci barev.

1

1
    Gambou doslova přejel hostující Goncalves na polovině hřiště.

2
    Domácí hráč fauloval u postranní čáry Miguela Cardosa.

3
    Domácí snad zatím prohráli všechny souboje ve vzdušném prostoru.

4
    Velmi nepřesná střela Davida Bruna ohrozila spíše diváky za brankou než brankáře Charlese.

5
    Brankář Charles skvěle vytěsnil ostrou střelu hostujícího hráče na rohový kop!
    5. Charles předvedl skvělý zákrok!

6
    Následný roh domácí stopeři odvrátili.

7
    Miguel Cardoso fauloval bolestivě Ricarda Valenteho.

8
    Edgar Costa si také vypomohl faulem.

9
    Gamboa faulem zastavil průnik Pedro Nuna.

10
    Ofsajd hostujícího celku z Tondely.

11
    Edgar Costa byl faulován, centr sice našel spoluhráčovu hlavu, ale jeho zakončení bylo slabé a navíc jen do míst, kde stál brankář Ramos.

12
    Centr hostí byl zablokován.

12
    Ležící Zainadine Júnior ošklivě podkopl poblíž svého pokutového území Freitase Murila a zaslouženě vidí žlutou kartu.

13
    Střela hostí sražena obětavým zákrokem obránce na rohový kop.

14
    Prvních 15 minut je aktivnější hostující celek, branku však vstřelit zatím nedokázal.

15
    David Bruno se vůbec nemazal s Ricardem Valentem.

16
    Tómané ztratil míč domácí tak mohou přejít do rychlého kontru.

17
    Na hřišti je ošetřován Freitas Murilo.

18
    Domácí hráč hrál míč už za postranní čárou.

20
    Marítimo právě vstřelilo branku!
    Tak tohle byl gól dne, gól, týdne, gól měsíce, gól roku, gól života! RICARDO PINHO uspěl v souboji jeden na jednoho, poté levačkou vystřelil z velké dálky a přesně vymetl pavučinu šibenice Ramosovy branky – 1:0!
    20. Rodrigo PINHO - 1:0

22
    A Marítimo rázem mihlo vést 2:0, centr Gamboji od postranní čáry byl lahůdkový, ale zakončení hlavou do odkryté branky bylo nepřesné, byť z velmi výhodné pozice.
    22. Domácí hráč pohrdl možností zvýšit na 2:0!

23
    Rázem se nálada a aktivita obou celků neskutečně obrátila.

24
    Gamboa šel mezi tři protihráče a dokázal si vynutit faul na svojí osobu a přímý kop pro svůj tým.

25
    Rozhodčí zaznamenal útočný faul hráče Marítima v pokutovém území.

26
    Hráči hostí neskutečně ztrácejí koncentraci ke hře.

27
    Další rohový kop pro Tondelu.

28
    Rohový kop hostům nic nepřinesl, ale stále zůstávají u míče a na útočné polovině.

29
    Centr Tondely z levé strany odvrácen odkopem za postranní čáru.

30
    Opět je na hrací ploše ošetřován hostující hráč. A domácí hráč Bebeto je dalším hráčem se žlutou kartou.

31
    Na hranici pokutového území byl faulován Pedrem Nunem ve vzdušném souboji obránce Zaiandine Júnior.

32
    Dlouhý centr hostí, u kterého však byl první domácí brankář Charles, hostující Tómané si řekl, že když už nebude mít míč ukopne hlavu brankáři, naštěstí tu netrefil, ale nakopal domácího brankáře řádně – za žlutou kartu může být rád.

33
    Charles je ošetřen a pokračuje zatím ve hře.

34
    Centr hostí boxuje mimo pokutové území brankář Charles.

35
    Ofsajd hostujícího týmu.

36
    Domácí mohou hrát defenzivněji to jim vyhovuje, tvořit hru musí hráči Tondely.

38
    Přímý kop hostí končí opět v moci brankáře Charlese.

39
    Charles se při zákroku nechtěně srazil se svým spoluhráčem Zainedinem Júniorem a ten to odnesl hůře a musí být ošetřován.

40
    Domácí hráči postupným útokem postupují pomalu dopředu.

42
    Domácí už spoléhají čistě na destrukci, hlavně do konce poločasu udržet vedení.

43
    Přímý kop hostí byl odvrácen dobrou defenzívou v zelenočervených dresech.

44
    Tondela i nadále v útoku, ale bez výrazného tlaku, je to takové statické.

45
    Rozhodčí nastaví 4 minuty.

45+1
    Tavares fauloval Clebera a ten pro domácí získal přímý kop z dobré pozice.

45+2
    Přímý kop našel přímo pouze připraveného brankáře Ramose.

45+3
    Valente si dobře pokryl míč a vykoledoval si faul na sebe.

45+4
    Domácí hráči to řeší dlouhým odkopem až k rohovému praporku na druhé polovině hřiště.

45+5

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Ačkoli prvních 20 minut patřilo hostům, právě ve 20. minutě se úchvatně trefil Rodrigo Pinho a určil tak stav utkání po 45 minutách 1:0. Druhý poločas začne cca v 18:05 hodin.

46

46
    Marítimo začalo aktivně a míč ve druhé půli hostům nebyl zatím půjčen.

47
    Po zásahu Joaozinha si domácí zahrají rohový kop.

48
    Murilo přišel o míč čistě před pokutovým územím, rozhodčí stál opodál a měl o hře dobrý přehled.

49
    Nakopávané míče domácím hráčům sotva přinesou další branku, tento skončil za brankovou čárou.

50
    Souhra hráčů Marítima zatím více než skřípe.

51
    Snaha hostů nestačí, u míče byl první brankář Charles.

53
    Sen vybojoval míč pro domácí, Goncalves fauloval poprvé za výhodu, podruhé už ukončil definitivně útočné choutky domácích faulem.

54
    Fábio China si za svůj faul vykoledoval žlutý kartónek.

56
    Další faul hostí.

57
    Edgar Costa nadýchaným centrem našel hlavu RICARDA VALENTEHO a ten neměl problém přesně zamířit a zvýšit stav utkání na 2:0!

61
    Tentokráte byla hlavička domácích nepřesná.

62
    Volej hostujícího hráče byl značně nepřesný.

62
    Pedra Nuna nahradí polský hráč Mateusz Zachara.
    Davida Bruna vymění Wágner. V obou případech jde o jasné posílení ofenzívy.

64
    Hlavička hostí končí v zámezí.

65
    To bylo naivní řešení domácího hráče, to nemohlo projít a také to neprošlo.

66
    Murilo centrem krásně našel Mateusze Zacharu, který hlavičku i dobře umístil, ale proti ní fantasticky zasáhl Charles a vytlačil míč na rohový kop!
    66. Mateusz Zachara svou hlavičku umístil dobře,m ale nechal vyniknout brankáře Charlese

68
    Nebude to ani rohový kop domácí obránce šikovně nakopl míč do hostujícího útočníka od něhož se míč odrazil za brankovou čáru.

69
    Hostující tým rozebral sice domácí obranu, ale jen za cenu nedovoleného ofsajdového postavení z jednoho svých hráčů.

70
    Bebeto naložil Murilovi co proto.

71
    Vzápětí zastaven faulem rychlý kontr domácích.

72
    Centr Freitase Murila v poklidu lapil do náručí brankář Charles.

73
    Skákavá střela z úhlu nemohla překvapit Ramose.

74
    Ragbyový, střelecký pokus Tómaného.

75
    Přímý kop pro hostující celek.

76
    Následně se míč dostal bez větší práce k domácímu brankáři Charlesovi.

77
    Turecký záložník domácího týmu Erdem Sen je ošetřován na hrací ploše.

78
    Erdem Sen je nakonec stažen a zahraje si Éber Bessa.
    Yordan Osorio má odpracováno na hřiště se podívá Bruno Monteiro.

80
    Hostující akce zbržděna jen za cenu faulu.

81
    Na hřišti ležel domácí hráč, hosté však i tak nadále pokračovali ve hře....

82
    ...o míč, ale rychle přišli. Jednalo se o střelce branky Pinha, kterého pořádně přišlápl střídající Wágner.

83
    Éber Bessa tvrdě přišlápl Tavarese a vidí žlutou kartu.

84
    Domácí hráč na zemi, hra pokračuje i nadále.

85
    Domácí výhodu brankově nevyužili, ale MIguel Cardoso žluté kartě ani tak neušel.

86
    Přímý kop hostí byl odvrácen a domácí mohou jíti do rychlého přečíslení.

87
    Valente metašil podél postranní čáry, kde ho tvrdě naremploval do reklamních panelů Wágner a vidí zaslouženou žlutou akrtu.

88
    Ibson střídá Ricarda Valenteho.

89
    Přímý kop pro hostující celek na polovině hřiště.

90
    Evertom Nascimento za velkých ovací vymění střelce nádherné branky Ricarda Pinha.

90

90+1
    Hosté poněkud rezignovali se snahou ještě něco udělat s vývojem tohoto utkání.

90+2
    Útok CS Marítima byl úspěšně odvrácen obranou ve žlutozeleném.

90+3
    Murilo Freitas nedokázal vybojovat rohový kop.

90+4
    Rychlá rozehra domácím k ničemu nepomohla.

90+4

Ve druhém poločase už Marítimo poněkud plněji předvedl svou kvalitou a Valente přidal svou trefou na 2:0! I Tondela měla tutovou šanci Zacharou, ten však byl vychytán Charlesem. (18:59:07)