Vegas – Colorado 7:0 (kon.) | New Jersey – Ottawa 5:4 (2:1 po s.n.) | Columbus – Winnipeg 2:1 (po pr.)
Carolina – St. Louis 1:2 (kon.) | Chicago – Nashville 1:2 (kon.) | Calgary – Dallas 1:2 (kon.)
Buffalo – San Jose 2:3 (kon.)
Vegas Golden Knights
7:0 (0:0, 4:0, 3:0)
Colorado Avalanche
Sobota 28.10.2017, 00:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Ode mě je to už pro tento zápas úplně vše. Přeji příjemnou dobrou noc. (02:52:45)

Československá stopa v utkání:
    Tomáš Nosek (VEG) 0+0, 0 střel, čas na ledě 10:47

1. Oscar Dansk (VEG) 32 zák., 0 gólů, 100,0%
    2. Oscar Lindberg (VEG) 1+0
    3. Luca Sbisa (VEG) 0+1

Zápas je u konce. Vegas Golden Knights se právě postarali o své nejvyšší vítězství ve své zatím krátké historii. O tuhle výhru 7:0 se postaralo sedm různých střelců. Navrch si udržel brankář Oscar Dansk své první čisté konto v kariéře v NHL. První třetina branku nepřinesla a vypadalo to, že se bude hrát vyrovnané utkání. Jenže ve druhé třetině už bylo všechno jinak: Vegas tam spadlo skoro všechno a výsledkem bylo jeho vedení 4:0. Ve třetí části hry pak Golden Knights nasypali nebohému soupeři další tří branky.

59:13
    Avalanche vyhazují kotouč. Diváci v T-Mobile aréně přesto bouří. Dnes musí být spokojeni.

58:20
    Vegas už přesilovku nehraje úplně na plno. To už se za stavu 7:0 asi ani nedá.

57:27
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Nail Jakupov.

56:28
    Blake Comeau pálil od modré a Dansk musel ještě čelit nepříjemným dorážkám. Musí si čisté konto opravdu zasloužit.

55:09
    Ještě do jedné šance se dostal Jonathan Marchessault. Ale ten už se dnes jednou z gólu radoval, a tak už mu asi nebude přáno.
    53:31 William CARRIER - 7:0

53:31
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Sedmý gól a sedmý střelec. Tentokrát překonal nešťastného Varlamova WILLIAM CARRIER. Dostal přihrávku od Hunta a tváří v tvář ruskému brankáři nezaváhal. Asistence: Brad Hunt.

52:33
    Matt Nieto objel branku a pak zády k bráně vystřelil bekhendem. Dansk se zaskočit nenechal.

51:03
    Haula se vůbec nerozpakoval a vyhodil puk z pásma. Vegas už teď jde hlavně o čisté konto pro Oscara Danska.

50:06
    Brayden McNabb hitoval tvrdě Kerfoota. To muselo bolet.
    47:29 Erik HAULA - 6:0

47:29
    Tak to byla kombinace rychlá jako blesk. Domácí rozjeli rychlou přesilovkovou kombinaci, na jejímž konci byl ERIK HAULA, který tak oslavil návrat po zranění gólovou střelou z mezikruží. Asistence: Jonathan Marchessault, Nate Schmidt.

47:16
    Potvrzení osobního trestu na 10 minut za nesportovní chování pro Greera.
    47:16 Greer bušil do Bellemara už už když byl na ledě, proto dostal desítku.

47:16
    Zápas ještě zpestřila bitka. Pustili se do sebe Pierre-Édouard Bellemare a A. J. Greer. Oba jsou vyloučeni. Bellemare dvě minuty za hrubost, Greer 2+2+10.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

47:09
    Colorado se ještě snaží o alespoň čestný úspěch. Dansk ale nechce za každou cenu přijít o čisté konto.

46:12
    Nieto našel před brankou volného Söderberga, ale proti němu předvedl skvělý zákrok Dansk.
    45:26 Jonathan MARCHESSAULT - 5:0

45:26
    Tak teď už je asi definitivně rozhodnuto. Střelu Sbisy vyrazil Varlamov jen před sebe a JONATHAN MARCHESSAULT tak mohl dorážkou zvýšit už na 5:0. Tento bývalý hráč Floridy se trefil už ve třetím utkání po sobě. Asistence: Luca Sbisa, Nate Schmidt.

44:51
    Neal přehodil ladně kotouč přes blokujícího obránce Colorada. Puk mířil na Karlssona, ten ho ale netrefil.

44:17
    Tentokrát je situace opačná. Icing se píská pro změnu domácímu týmu.

43:44
    Zakázané uvolnění Colorada, poté, co puk vyhodil Anton Lindholm.

43:37
    Z plné rychlosti vystřelil z pravé strany William Carrier. Jeho jedovatou střelu dokázal Varlamov ukrýt ve své výstroji.

42:58
    Brayden McNabb chtěl nahodit kotouč na teč, ale trefil jím jen před sebou stojícího Carla Söderbera.

42:18
    Haula prověřil soustředění Varlamova. Do hry se vrátil právě dnes po zranění v dolní části těla.

41:44
    William Karlsson dobře napadal rozehrávku Avalanche. Nakonec se podařilo až MacKinnonovi vyvézt puk.

41:12
    Kotouč byl sražen do ochranné sítě za brankou Vegas. Vhazovat se bude před Danskem.

40:36
    Neal si dojel pro volný kotouč. Nakonec dokázal i předat puk spoluhráči, který vypálil.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 2:04.

Druhá třetina přinesla čtyři branky. Všechny padly do branky Colorada. Dá se říci, že Vegas vytěžilo z minima naprosté maximum. Dlouho tahalo ve druhé třetině za kratší konec, Colorado mělo herně navrch, Jenže svou převahu nedokázalo korunovat gólem. Pak proměnil samostatný únik Vegas Perron a zahájil nelítostnou palbu domácích. Další branky postupně přidali Lindberg, Eakin a Neal. Na čtyři góly stačilo Vegas ve druhé třetině sedm střel. Celkem s Coloradem na střely prohrává 13:21.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:31
    Nestane se tak, Avalanche vyhráli buly a vyvezli puk.

39:25
    Zakázané uvolnění Colorada vrací hru zpět před Varlamova. Ještě jedna šance pro Vegas na navýšení náskoku?
    38:16 James NEAL - 4:0

38:16
    Snová druhá třetina pro Vegas. Střelu Millera od modré usměrnil za záda Varlamova JAMES NEAL. Je to pro něj sedmý gól v sezoně a trefil se po čtyřzápasové odmlce. Asistence: Colin Miller, Cody Eakin.

37:53
    Jonathan Marchessault přihrál Engellandovi a ten předal puk Smithovi. Jeho střelu dokázal Varlamov vyrazit.

36:51
    Je to až neuvěřitelné, ale Vegas vytěžilo ve druhé třetině tři góly z pouhých pěti střel na bránu.
    35:33 Cody EAKIN - 3:0

35:33
    Perron našel Neala. Ten vystřelil vedle, ale od zadního mantinelu se kotouč odrazil před bránu a přesně na hokejku CODYHO EAKINA. Bekhendem už nemohl útočník Vegas minut a vstřelil svůj první gól v této sezoně. Asistence: James Neal, David Perron.

35:00
    Teď zase hru pro změnu zastavila přihrávka rukou. Vhazovat se nejspíše bude ve středním pásmu.

34:38
    Vegas zastavil při přechodu modré čáry ofsajd. Tentokrát to byla jasná situace.

34:31
    A. J. Greer naskočil do hry z trestné lavice a přivodil si hned nějaké zranění. Hra musela být přerušena.

34:10
    Střela Colina Millera byla zablokovaná a chvíli poté se Colorado osvobodilo.

33:46
    Puk skončil v ochranné síti za brankou Varlamova.

32:19
    Coloradu nebyla trenérská výzva uznána, takže je tu přesilovka pro Vegas. Trest odsedí A. J. Greer.

32:19
    Rozhodčí potvrdili gól, o ofsajd se nejednalo. Vedení 2:0 Golden Knights je tak definitivní.

32:19
    Vypadá to, že rozhodčí už mají jasno. Tak jak to tedy bude?

32:19
    Přeci jen bych se ale přikláněl k tomu, že byl průjezd modré čáry v pořádku.

32:19
    Situace je to opravdu hodně těsná. Brusle a puk přejely modrou čáru téměř současně. Rozhodčí to nemá lehké.

32:19
    Pozor, ještě se přezkoumává, jestli se nejednalo při Perronově přechodu modré čáry o ofsajd.
    32:19 Oscar LINDBERG - 2:0

32:19
    Domácí navyšují vedení, poté co se OSCAR LINDBERG prosadil v oslabení! Švédský útočník si poradil proti přesile tří protivníků v útočném pásmu. Pěkně se jimi prokličkoval a pak přelstil i Varlamova. Bez asistence.

31:54
    Jakupov dostal od Duchena dobrou přihrávku, ale z pravé strany nedokázal ideálně zakončit.

31:10
    Před Danskem se vytvořila velká vřava. Rozhodčí pořád viděl puk ve hře, tak nechal hráče Colorada nějakou chvíli dorážet, než přerušil hru.

30:49
    Eric Johnson střílel z velkého nápřahu od modré čáry. Kotouč ale na Danska nakonec vůbec neprošel.

30:17
    Brayden McNabb podrazil dobře bruslícího Söderberga a musí si jít odpočinout na trestnou lavici.

29:59
    Lindberg hledal spoluhráče mezi kruhy, ale přes několik hokejek Colorada ho neměl šanci nalézt.
    28:50 David PERRON - 1:0

28:50
    Vegas se zatím druhá třetina moc nedařila, ale teď jim to vůbec nemusí vadit, protože jdou do vedení. Do samostatného úniku na brankáře se dostal DAVID PERRON a poradil si mistrovsky. Předvedl ukázkový bekhendový blafák. Po elegantním naznačení zvedl kotouč nad beton Varlamova. Bez asistence.

27:56
    Zakázané uvolnění Golden Knights. Vhazovat se tak bude před Danskem.

26:55
    Mikko Rantanen střílel z levého kruhu, kotouč dokázal zablokovat Sbisa.

26:40
    Erik Haula je nespokojený, ale s rozhodnutím sudích nic neudělá. Ti odpískali jeho Vegas ofsajd.

25:36
    Reilly Smith dostal ideální přihrávku od McNabba. Ujížděl na Varlamova, ale byl tísněn, takže nemohl ideálně zakončit.

24:37
    Cody Eakin mohl ještě přihrávat volnému spoluhráči, ale rozhodl se vypálit. Varlamov musel předvést náročný zákrok, aby udržel čisté konto.

23:36
    William Carrier ukázal svou rychlost a dokázal se s pukem natlačit před bránu. Varlamov byl ale ve svém postoji pevný a puk za sebe nepustil.

22:50
    Colorado se dopustilo zakázaného uvolnění, takže se dějiště hry přesune po delší době před Semjona Varlamova.

22:27

21:54
    Z pravé strany střílel Jakupov a Dansk se musel rychle přesunovat. I když nakonec stejně Jakupov minul.

21:10
    Po zadovce Johnsona se rozhodl z levého kruhu vypálit MacKinnon. Jeho střela však postrádala přesnost.

20:27
    James Neal podrazil Duchena a musí se za to posadit na trestnou lavici.

20:17
    Perron střílel zápěstím, ale první střelou ve druhé třetině netrefil branku Semjona Varlamova.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 1:03.

První třetina skončila a ani jeden z týmů se nedokázal gólově prosadit. Vegas začalo utkání hodně aktivně a hned si vytvořilo řadu střeleckých příležitostí. Colorado výrazně podržel Varlamov v bráně a udržel bezbrankový stav. Poté měli domácí čtyři minuty dlouhou přesilovou hru, ale ta se jim moc nepovedla. Přesilovku si pak zahráli také hosté, ale ani oni nijak neexcelovali. Hra se ale postupem času vyrovnala a také Colorado si vypracovali několik šancí. Brankář Dansk ale všechny pochytal.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:50
    Hunt chtěl ještě připravit šanci pro Carriera, ten se ale u levého mantinelu k puku nedostal.

19:05
    Po přihrávce Sbisy pálil od modré Schmidt. Branku ale z pravé strany netrefil.

18:44
    Haula jen nahodil puk do útočného pásma a zamířil na střídačku.

18:15
    Perronovi se podařilo dostat kotouč z obranného pásma, ale znovu budou na puku hostující hráči.

18:03
    Erik Johnson si našel prostor na střelu zápěstím. Dansk byl dobře vyjetý a na tu střelu dobře viděl, takže puk dokázal bez problému chytit.

17:23
    MacKinnon pálil z levé strany, jeho rána ovšem nenašla prostor mezi třemi tyčemi.

16:53
    Tak buly nakonec proběhlo ve středním pásmu. Domácím se znovu povedlo vyhodit puk.

16:50
    Kotouč vypadl ze hry, vhazovat by se mělo před brankářem Danskem.

16:33
    Střelu od modré srazil úspěšným blokem do rohu Eakin.

16:02
    Johnson je při rozehrávce pod velkým tlakem. Napadá ho Pierre-Édouard Bellemare.

15:40
    Začátek oslabení se Vegas daří. Hned vyhodili puk do bezpečí.

15:32
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Jonathan Marchessault – 2 min., podražení).

15:27
    Přesilovku si zahrají tentokrát hosté, už mají výhodu.

14:42
    William Karlsson střílel od modré. Varlamov si poradil se střelou i následnými dorážkami.

13:16
    Nate Schmidr projel za modrou čáru, ale okamžitě byl zastaven hvizdem rozhodčího. Byl to ofsajd.

12:33
    Tentokrát vyhodil puk MacKinnon. Domácím zatím při přesilovce chybí James Neal, který byl předtím zasažen vysokou holí.

12:08
    Haula nahodil do pásma a po puku se natahoval Perron. Ale puk získal jeden z hráčů Colorada a okamžitě ho vyhodil.

11:44
    Zatím se ale nedaří Vegas usadit se v útočném pásmu.

10:59
    Patrik Nemeth si vysloužil za vysokou hůl na Jamese Neala trest na 2+2 minuty.

10:35
    Landeskog dostal pas zpět na pravý kruh a vypálil. Jenže jeho střela byla zablokovaná.

10:12
    Z levé strany tvrdě vypálil Sbisa. Jeho střele však chyběla přesnost.

09:41
    Po Jakupovovi se k puku ještě na modré dostal Mark Barberio. Puk ale bekhendem nabral tak, že skončil v ochranné síti.

08:29
    Nieto přihrával před branku na najíždějícího Söderberga. Ten kotouč ale nedokázal zpracovat.

07:35
    Sbisa převzal po Marchssaultovi puk ve středním pásmu a nahodil si ho za modrou. Už jej ale nezískal zpět.

06:36
    Rychlou střelu zápěstím vyslal na Danska Tyson Barrie. Brankář Vegas předvedl úspěšný zákrok.

06:06
    Na Carriera obrana Avalanche trochu pozapomněla. Útočník Vegas byl na levém kruhu sám. Dostal přihrávku a hned zápěstím vypálil. Varlamov ho dokázal vychytat.

05:37
    Blake Comeau vjel neohroženě do útočného pásma. Po rychlé brzdě od levého mantinelu vypálil. Puk byl však sražen do ochranné sítě.

05:03
    Vyhozený puk Vegas si to namířil přesně na branku Varlamova. Ten kotouč raději před dojíždějícími soupeři přikryl pod lapačku.

04:37
    A další zákrok Švédského brankáře a znovu úspěšný. Tentokrát proti střele MacKinnona z pravého kruhu.

04:06
    Konečně také hosté něco ukázali. Ke střele z mezikruží se dostal Gabriel Landeskog. Oscar Dansk si připsal úspěšný zákrok.

03:38
    A další střela Neale, tentokrát z opačné levé strany. Colorado je ze startu zápasu pod obrovským tlakem.

03:06
    Luca Sbisa nahodil puk do pásma. Tam si ho našel už z první pětky dostřídaný James Neal a donutil Varlamova k dalšímu zákroku.

02:38
    Luca Sbisa dostal puk na modrou čáru a okamžitě ho směroval na bránu. Ruský brankář opět bezchybný.

02:16
    Tomáš Nosek se jednoduchou kličkou uvolnil na levý kruh a zápěstím vypálil. Semjon Varlamov se ani tentokrát nenechal vyvézt z míry.

01:15
    A do další šance se dostal Jonathan Marchessault. Golden Knights jsou na tohle utkání pořádně nahecovaní, zdá se.

00:15
    Domácí začínají zostra. Colin Miller hned vypálil od modré čáry a Varlamov musel poprvé zasahovat.

00:01

Vegas Golden Knights: Dansk (Lagacé) – Sbisa, Schmidt, Engelland, McNabb, Hunt, C. Miller – Neal (A), Eakin, Perron – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Tuch, O. Lindberg, Haula – Nosek, Bellemare, Carrier (A).

Colorado Avalanche: Varlamov (J. Bernier) – E. Johnson (A), Zadorov, Barrie, A. Lindholm, Bigras, Barberio – Rantanen, MacKinnon (A), Andrighetto – Jakupov, Duchene, Landeskog (C) – Comeau, Söderberg, Nieto – G. Bourque, Kerfoot, Greer.

Rozhodčí: Brian Pochmara, Justin St. Pierre – Ryan Daisy, Greg Devorski.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vzájemné zápasy

V soutěžním zápase se tyto dva týmy ještě neutkaly. Zahrály si ale spolu dvakrát v přípravě. Oba si připsaly po jednom venkovním vítězství.

Poslední vzájemný zápas (příprava): Vegas – Colorado 2:4

Colorado patřilo poslední sezony mezi naprosto nejhorší týmy celé NHL a o play-off nemohlo vůbec uvažovat. Start nové sezony se mu ale povedl a je příjemným překvapením jejího dosavadního průběhu. V devíti zápasech nasbíralo Colorado 10 bodů a patří mu v Západní konferenci šesté místo. Naposledy Avalanche porazili doma Dallas a tím ukončili nepříjemnou sérii tří porážek v řadě. Venku nicméně prohráli už dvakrát po sobě a třikrát z posledních čtyř utkání.

Poslední zápas: Colorado – Dallas 5:3
    Poslední venkovní zápas: Nashville – Colorado 4:1

Golden Knights jsou nováčkem NHL a sezonu odstartovali nečekaně skvěle. Prozatím se řadí k neprostě špičce celé NHL. Za osm zápasů stihli nasbírat 14 bodů a patří jim v Západní konferenci třetí místo. Přičemž první dva týmy mají odehrány o dvě utkání více. Zatím pouze jednou poznali Golden Knights chuť porážky, jinak jen a pouze vítězí. Třikrát se jim to povedlo až v prodloužení. Jediná zmíněná prohra sice na domácím ledě, ale od té doby už Vegas doma nastřádalo čtyři vítěství po sobě.

Poslední zápas: Vegas – Chicago 4:2

Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování utkání NHL mezi týmy Vegas Golden Knights a Colorado Avalanche. Úvodní buly tohoto zápasu bude vhozeno krátce po půlnoci.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 29. Perron, 33. O. Lindberg, 36. Eakin (Neal, Perron), 39. Neal (C. Miller, Eakin), 46. Marchessault (Sbisa, Schmidt), 48. Haula (Marchessault, Schmidt), 54. Carrier (Hunt)

Colorado Avalanche: Varlamov (J. Bernier) – E. Johnson (A), Zadorov, Barrie, A. Lindholm, Bigras, Barberio, Nemeth – Rantanen (A), MacKinnon, Andrighetto – Jakupov, Duchene (C), Landeskog – Comeau, Söderberg, Nieto – G. Bourque, Kerfoot, Greer.

Rozhodčí: Brian Pochmara, Justin St. Pierre – Ryan Daisy, Greg Devorski