Vegas – Colorado 7:0 (kon.) | New Jersey – Ottawa 5:4 (2:1 po s.n.) | Columbus – Winnipeg 2:1 (po pr.)
Carolina – St. Louis 1:2 (kon.) | Chicago – Nashville 1:2 (kon.) | Calgary – Dallas 1:2 (kon.)
Buffalo – San Jose 2:3 (kon.)
Vegas Golden Knights
7:0 (0:0, 4:0, 3:0)
Colorado Avalanche
Sobota 28.10.2017, 00:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

57:27
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Nail Jakupov.

56:28
    Blake Comeau pálil od modré a Dansk musel ještě čelit nepříjemným dorážkám. Musí si čisté konto opravdu zasloužit.
    53:31 William CARRIER - 7:0

53:31
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Sedmý gól a sedmý střelec. Tentokrát překonal nešťastného Varlamova WILLIAM CARRIER. Dostal přihrávku od Hunta a tváří v tvář ruskému brankáři nezaváhal. Asistence: Brad Hunt.
    47:29 Erik HAULA - 6:0

47:29
    Tak to byla kombinace rychlá jako blesk. Domácí rozjeli rychlou přesilovkovou kombinaci, na jejímž konci byl ERIK HAULA, který tak oslavil návrat po zranění gólovou střelou z mezikruží. Asistence: Jonathan Marchessault, Nate Schmidt.

47:16
    Potvrzení osobního trestu na 10 minut za nesportovní chování pro Greera.
    47:16 Greer bušil do Bellemara už už když byl na ledě, proto dostal desítku.

47:16
    Zápas ještě zpestřila bitka. Pustili se do sebe Pierre-Édouard Bellemare a A. J. Greer. Oba jsou vyloučeni. Bellemare dvě minuty za hrubost, Greer 2+2+10.
    45:26 Jonathan MARCHESSAULT - 5:0

45:26
    Tak teď už je asi definitivně rozhodnuto. Střelu Sbisy vyrazil Varlamov jen před sebe a JONATHAN MARCHESSAULT tak mohl dorážkou zvýšit už na 5:0. Tento bývalý hráč Floridy se trefil už ve třetím utkání po sobě. Asistence: Luca Sbisa, Nate Schmidt.
    38:16 James NEAL - 4:0

38:16
    Snová druhá třetina pro Vegas. Střelu Millera od modré usměrnil za záda Varlamova JAMES NEAL. Je to pro něj sedmý gól v sezoně a trefil se po čtyřzápasové odmlce. Asistence: Colin Miller, Cody Eakin.
    35:33 Cody EAKIN - 3:0

35:33
    Perron našel Neala. Ten vystřelil vedle, ale od zadního mantinelu se kotouč odrazil před bránu a přesně na hokejku CODYHO EAKINA. Bekhendem už nemohl útočník Vegas minut a vstřelil svůj první gól v této sezoně. Asistence: James Neal, David Perron.

32:19
    Coloradu nebyla trenérská výzva uznána, takže je tu přesilovka pro Vegas. Trest odsedí A. J. Greer.

32:19
    Pozor, ještě se přezkoumává, jestli se nejednalo při Perronově přechodu modré čáry o ofsajd.
    32:19 Oscar LINDBERG - 2:0

32:19
    Domácí navyšují vedení, poté co se OSCAR LINDBERG prosadil v oslabení! Švédský útočník si poradil proti přesile tří protivníků v útočném pásmu. Pěkně se jimi prokličkoval a pak přelstil i Varlamova. Bez asistence.

31:10
    Před Danskem se vytvořila velká vřava. Rozhodčí pořád viděl puk ve hře, tak nechal hráče Colorada nějakou chvíli dorážet, než přerušil hru.

30:17
    Brayden McNabb podrazil dobře bruslícího Söderberga a musí si jít odpočinout na trestnou lavici.
    28:50 David PERRON - 1:0

28:50
    Vegas se zatím druhá třetina moc nedařila, ale teď jim to vůbec nemusí vadit, protože jdou do vedení. Do samostatného úniku na brankáře se dostal DAVID PERRON a poradil si mistrovsky. Předvedl ukázkový bekhendový blafák. Po elegantním naznačení zvedl kotouč nad beton Varlamova. Bez asistence.

24:37
    Cody Eakin mohl ještě přihrávat volnému spoluhráči, ale rozhodl se vypálit. Varlamov musel předvést náročný zákrok, aby udržel čisté konto.

20:27
    James Neal podrazil Duchena a musí se za to posadit na trestnou lavici.

15:32
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Jonathan Marchessault – 2 min., podražení).

10:59
    Patrik Nemeth si vysloužil za vysokou hůl na Jamese Neala trest na 2+2 minuty.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 29. Perron, 33. O. Lindberg, 36. Eakin (Neal, Perron), 39. Neal (C. Miller, Eakin), 46. Marchessault (Sbisa, Schmidt), 48. Haula (Marchessault, Schmidt), 54. Carrier (Hunt)

Vegas Golden Knights: Dansk (Lagacé) – Sbisa, Schmidt, Engelland, McNabb, Hunt, C. Miller – Neal (A), Eakin, Perron – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Tuch, O. Lindberg, Haula – Nosek, Bellemare, Carrier (A).
    Colorado Avalanche: Varlamov (J. Bernier) – E. Johnson (A), Zadorov, Barrie, A. Lindholm, Bigras, Barberio, Nemeth – Rantanen (A), MacKinnon, Andrighetto – Jakupov, Duchene (C), Landeskog – Comeau, Söderberg, Nieto – G. Bourque, Kerfoot, Greer.

Rozhodčí: Brian Pochmara, Justin St. Pierre – Ryan Daisy, Greg Devorski