Vegas – Colorado 7:0 (kon.) | New Jersey – Ottawa 5:4 (2:1 po s.n.) | Columbus – Winnipeg 2:1 (po pr.)
Carolina – St. Louis 1:2 (kon.) | Chicago – Nashville 1:2 (kon.) | Calgary – Dallas 1:2 (kon.)
Buffalo – San Jose 2:3 (kon.)
Buffalo Sabres
2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
San Jose Sharks
Sobota 28.10.2017, 19:00 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje! 28. říjen 2017 nabídne v zámoří hned dvanáct zápasů, přičemž jeden začne pro nás ve velmi příznivý čas. Jedná se o souboj mezi Buffalem Sabres a San Jose Sharks. Úvodní vhazování bude v KeyBank Center vhozeno již krátce po 19:00! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.

BUFFALO SABRES (3-6-2)

Hokejisté Sabres vstoupili do nové sezony pěti porážkami, po pěti odehraných duelech měli na svém kontě jeden bod. Z posledních tří zápasů však dokázali dvakrát vyhrát.
    Poslední své utkání odehráli na ledě Columbusu Blue Jackets, kde prohráli 1:5. Jedinou branku obstaral ve třetí třetině Seth Griffith. Brankář Chad Johnson odchytal celých 60 minut. Ze 38 střel soupeře ale inkasoval pětkrát.
    Po střetnutí se Sharks čeká na Buffalo čtyřdenní přestávka, než vyrazí na dvouzápasový trip, kde se utkají s Arizonou Coyotes a Dallasem Stars.

SAN JOSE SHARKS (4-5-0)

Sharks vstoupili do sezony jednou výhrou z úvodních čtyřech zápasů. Ani v průběhu měsíce nenastalo zlepšení a svěřenci Petera DeBoera mají po devíti odehraných zápasech na kontě pouze čtyři výhry.
    V minulém utkání padlo San Jose na ledě Bostonu Bruins těsně, 1:2. Sharks přestříleli soupeře v poměru 37 – 33. Jedinou branku vstřelil krátce po polovině zápasu Joe Thornton. Gólman Martin Jones se zapsal do statistik 31 úspěšnými zásahy.
    Dnešním duelem se Sabres ukončí pětizápasový trip.

2. Aaron Dell (B) – 3 záp., V:0, PR:2,58, 88,7%
    Gólem v minulém utkání vyrovnal Joe Thornton Jariho Kurriho v historickém kanadském bodování NHL!

13.10.2017, 04:30 – SAP Center:
    San Jose Sharks – Buffalo Sabres 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Hertl (Labanc, Bødker), 16. Tierney (Donskoi, Meier), 35. Meier (Donskoi, Tierney) – 13. Pominville (Eichel, Girgensons), 27. Pominville (Eichel, Girgensons)

Vzájemné zápasy z loňské sezony

Loni se střetla obě mužstva dvakrát (tak jako tomu je i letos) a obě si připsala po jedné výhře. Více bodů ze vzájemných duelů vytěžili ale San Jose Sharks, jelikož v Buffalu prohráli až po prodloužení.

ST 08. 02. 2017 – KeyBank Center:
    Buffalo Sabres – San Jose Sharks 5:4 pp (1:2, 0:1, 3:1 – 1:0)

ST 15. 03. 2017 – SAP Center:
    San Jose Sharks – Buffalo Sabres 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

Češi a Slováci v tomto utkání

Tomáš Hertl (SJS) – centr, 23 let, CZE

Hezký sobotní večer! Vítejte ještě jednou při sledování utkání NHL mezi Buffalem Sabres a San Jose Sharks. Začínáme zhruba za 40 minut!

V KeyBank Center již začalo předzápasové rozbruslení! Do branky Sabres se postaví Robin Lehner, za Sharks bude dnes chytat Aaron Dell.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Buffalo Sabres: Lehner (Ch. Johnson) – Scandella, Ristolainen, McCabe, Tennyson, Antipin, Redmond – B. Pouliot, R. O'Reilly (A), Okposo (A) – Girgensons, S. Reinhart, Ju. Bailey – E. Kane, Eichel (A), Pominville – Nolan, Jo. Larsson, Griffith.

San Jose Sharks: Dell (M. Jones) – J. Ryan, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, Heed – Donskoi, J. Thornton (A), Pavelski (C) – M. Karlsson, Couture (A), Hertl – Bødker, Tierney, Labanc – Meier, Carpenter, J. Ward.

Rozhodčí: Francis Charron, Marc Joannette – Brian Murphy, Tim Nowak.

SJS: Dell – Vlasic, Braun – M. Karlsson, Couture, Hertl

Na řadě jsou v KeyBank Center kanadská a americká státní hymna.

Hymny za námi. Utkání mezi Buffalem Sabres a San Jose Sharks začne za malou chvíli!

Pojďme do středového kruhu, kde se na úvodní vhazování stavějí Ryan O'Reilly a Logan Couture. Začínáme!

00:01

00:03
    Buly pro domácí.

00:12
    Kotouč zamířil do ochozů areny, je tu tak první přerušení.

00:14
    Vhazovalo se ve střední zóně před střídačkou Sharks.

00:41
    Rozehrávka Scandelly nepřesná, zaútočit tak může soupeř.

00:52
    Ryanova střela od modré čáry, Lehner má první zásah.

01:06
    Eichel před branku na Kana, toho ale v obrovské šanci vychytal Dell!

01:21
    Na druhé straně střílel Burns, také Lehner ale připraven na správném místě.

01:42
    Dillon nahazuje zpět do útočné třetiny.

02:03
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Sam Reinhart – 2 min., podražení).

02:03
    První přesilovou hru v tomto utkání si zahrají hosté. Vhazuje se po pravici Robina Lehnera.

02:09
    Sabres úspěšní na vhazování a ihned vyhazují.

03:04
    První minuta z trestu Reinharta je minulostí, Lehner zatím bez práce.

03:25
    Labancova střela z pravé strany, brankář Buffala vyráží.

03:53
    Deset vteřin do konce trestu, puk ve středním pásmu.

04:03

04:12
    Kane první u puku za brankou San Jose, zakázané uvolnění se tak pískat nebude.

04:39
    Wardova střela míjí Lehnerovu branku.

04:50
    O touš se nyní bojuje v rohu v obranné třetině Sabres.

05:01
    Střely na branku: 2 – 4

05:30
    Thornton na modrou na Ryana, jeho střela od modré končí v rukavici švédského gólmana ve službách domácích.

05:43
    O'Reilly přihrál před branku Okposovi, jeho bekhendový pokus ale Dell zastavuje.

06:14
    Dillon se ujímá puku u vlastní branky, obě mužstva prostřídávají své řady.

06:38
    Střelecký pokus Tierneyho sražen mimo Lehnerův dosah.

07:03
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Joonas Donskoi – 2 min., sekání).

07:03
    První početní výhoda Buffala začne ale až po první reklamní přestávce.

07:03
    Pokračujeme. Buly padne mezi hole Kana a Carpentera po pravé ruce Aarona Della.

07:12
    Domácí vyhráli vhazování, ke střele se poté na pravé straně dostal Scandella, gólman Sharks má puk v náručí.

07:36
    Sabres kombinují v útočné třetině.

07:48
    Další střela Scandelly, tentokrát zblokována. Soupeř následně vyhazuje.

07:54
    Rozehrávka Sabres končí icingem.

08:04
    Polovina z trestu Donskoie je pryč.

08:17
    Nepřesná přihrávka od Eichela, San Jose vyhazuje alespoň do střední zóny.

08:19
    Následně je tu postavení mimo hru od domácích hokejistů.

08:50
    Zdá se, že také Sharks ubrání první přesilovku soupeře.

09:03

09:12
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Pozor, Sharks jdou ihned po ubráněném oslabení do vedení! Navrátilec z trestné lavice JOONAS DONSKOI ujel obraně Sabres, následně trefil levý horní růžek Lehnerovy svatyně. Třetí gól finského útočníka v této sezoně, 1:0 pro San Jose! Bez asistence.
    09:12 Joonas DONSKOI - 0:1

10:01
    Střely na branku: 4 – 7

10:23
    Kane se snažil přihrát na Pominvilla, přihrávku ale zblokoval jeden z beků San Jose.

10:45
    Obránce Ristolainen s toušem za vlastním brankářem, oba týmy střídají.

11:32
    Vlasic nahodil do útočného pásma, na kotouč se ale jako první dostává soupeř.

11:56
    Carpenter zblokoval střelecký pokus Redmonda.

12:05
    Signalizovaný trest pro hostující mužstvo, Sabres mají zatím ponechanou výhodu.

12:30
    Domácí stále na kotouči.

12:37
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Timo Meier – 2 min., podražení).

12:37
    Po skončení reklamní přestávky si Buffalo zahraje druhou přesilovou hru.

12:37
    Konec reklamní přestávky, Eichel a Hertl na vhazování po levici Aarona Della.

12:42
    Český útočník úspěšný na buly, jeho spoluhráči následně posílají puk ven z obranné třetiny.

12:56
    Šavlím nevyšel přechod do útočného pásma – ofsajd.

13:27
    Nejprve střílel Eichel, jeho střela byla ale zblokována. Poté to ještě zkoušel bekhendem Scandella, Dell podržel kotouč ve své moci.

13:38
    Začala druhá minuta druhé přesilové hry Buffala.

14:12
    Pominville vyzkoušel pozornost Della z pravého kruhu pro vhazování.

14:37

14:42
    Již po skončení přesilovky se do velké šance dostal Nolan, brankář Sharks ale předvedl velmi dobrý zákrok!

15:01
    Střely na branku: 9 – 7

15:32
    San Jose se dostalo do postavení mimo hru, po přerušení následuje další z reklamních přestávek.

15:32
    Třetí reklamní přestávka je u konce. Vhazuje se ve střední zóně mezi hole Eichela a Thorntona.

15:39
    Rozehrávka obránců Sharks končí icingem, vhazovat se tak nyní bude poblíž Della.

16:10
    Eichel se s pukem daleko nedostal.

16:18
    Na druhé straně tak mohl posléze střílet Bødker, Lehner ale vyrazil pravým betonem.

16:45
    Reinhart se dostal za obranu soupeře zakončit se mu ale nepovedlo, jelikož byl faulován.

16:54
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Joonas Donskoi – 2 min., hákování).

16:54
    Je tu tak v pořadí teřtí početní převaha Sabres. Buly po pravé ruce Aarona Della.

17:12
    Z pravé strany nyní nejprve střílel obránce Ristolainen, Dell vyrazil betonem. K další střele se poté odhodlal z levého kruhu pro vhazování Jack Eichel, a tomu se již gólmana San Jose povedlo překonat!

17:12
    Pozor ale! Hostující lavička si bere coach's challenge, zda-li nedošlo k nedovolenému bránění brankáře.

17:12
    Z opakovaných záběrů opravdu došlo ke kontaktu Reinharta s Dellem! Uvidíme tedy, jak rozhodčí celou situaci posoudí.

17:12
    Sudí mají již jasno, nyní se dozvíme jejich verdikt.

17:12
    Branka neplatí pro kontakt útočícího hráče s gólmanem! San Jose zůstává oddechový čas.

17:12
    Donskoi se tak vrací zpět na trestnou lavici, vhazuje se ve středním pásmu.

17:55
    Začíná druhá minuta z trestu Donskoie, Sabres drží útočnou třetinu.

18:08
    Braun zblokoval střelu Ristolainena, Dell tak mohl zůstat v klidu.

18:43
    Žraloci se osvobozují a zdá se, že zvládnou i třetí oslabení.

18:54

19:01
    Probíhá poslední minuta první dvacetiminutovky.

19:08
    Dell kryje pokus z hole Kana, následně se bude vhazovat po jeho pravici.

19:58
    Pavelski to ještě zkoušel z první v závěru třetiny po přihrávce Thorntona. Larsson ale jeho střelu zblokoval a Lehner tak zůstal bez práce.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První perioda je u konce. Do utkání vstoupili lépe přeci jen domácí, kteří si vytvořili v úvodních minutách pár dobrých šancí, Dell byl ale vždy připraven. Přišel tak trest! Po skončení první přesilovky totiž ujel obraně Buffala Joonas Donskoi a poslal svůj tým do vedení. Sabres však byli nadále lepším týmem a v 18. minutě pak sahali po vyrovnání. Eichelova branka ale nemohla být uznána pro kontakt Reinharta s gólmanem Sharks.

Trestné minuty: 2 – 6

Obě mužstva se pomalu vrací zpět ze šaten na ledovou plochu KeyBank Center. Druhá perioda mezi Sabres a Sharks tak začne za několik málo okamžiků.

20:01

20:29
    Domácí v postavení mimo hru, vhazovat se tak následně bude ve středním pásmu.

20:54
    Sabres nespěchají s rozehrávkou.

21:02
    Nyní to zkoušel zleva Pouliot, Dell zasáhl lapačkou.

21:09
    Signalizovaný trest pro hosty.

21:30
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Joel Ward – 2 min., hákování).

21:30
    Bude čtvrtá přesilovka Buffala úspěšná? Vhazování po levé ruce Aarona Della.

21:40
    Dobrá střelecká pozice pro Okposa, Dell vyráží.

21:50
    Po další střele Okposa ještě pálil z druhé straně O'Reilly, gólman Sharks ale podržel svůj tým!

22:14
    Ofsajd domácích.

22:26
    Tennysonova střela zblokována Meierem do ochranné sítě.

22:30
    O'Reilly vyhrál vhazování na Okposa, ten trefuje tyč!

22:55
    Sabres právě vstřelili branku!
    Buffalo využívá přesilovku, je srovnáno! Okposo nejprve dostal křižnou přihrávku od Reinharta a poté přihrál od levého mantinelu RYANU O'REILLYMU, ten se poté trefuje přesně do pravého horního rohu. O'Reillyho čtvrtá branka, osmý bod v sezoně, 1:1! Asistence: Kyle Okposo, Sam Reinhart.
    22:55 Ryan O'REILLY - 1:1

23:55
    Reinhartův bekhend, Dell má puk pod kontrolou.

23:59
    Ihned po vyhraném vhazování domácích střílel zase McCabe, gólman San Jose má tak další zásah.

24:44
    Scandella s pukem ve vlastní třetině.

24:55
    Sabres se útočná akce nevydařila, soupeř nyní nahazuje do útočného pásma.

25:01
    Střely na branku: 18 – 8

25:31
    Eichel to zkoušel z ostrého úhlu, na Della si ale nepřišel.

25:54
    Od modré nyní zkoušel štěstí Antipin, brankář Sharks ale pozorný.

26:42
    Na druhé straně střílel od modré zase Dillon, Lehner ale vyrazil.

26:56
    A další střelecký pokus šestadvacetiletého beka, švédský gólman zapisuje do statistik desátý zákrok v zápase.

27:42
    Hra je přerušena pro postavení mimo hru Sabres, ke slovu se hlásí reklamní přestávka.

27:42
    Pokračujeme vhazováním ve střední třetině.

27:55
    O'Reilly zblokoval střelu Hertla, Lehner tak zasahovat nemusel.

28:16
    Zakázané uvolnění ze strany Buffala.

28:19
    Tierney vyhrál buly, od modré poté ihned střílel Burns, Lehner podržel puk v náručí.

28:50
    Po Ryanově střele od modré čáry dorážel ještě Donskoi, Lehner ale vytáhl parádní zásah levým betonem!

29:15
    Sharks drží soupeře pod tlakem.

29:36
    Domácí vyhazují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

29:42
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Viktor Antipin – 2 min., nedovolené bránění).

29:42
    Sabres sice mohou nyní vystřídat, při dalším vhazování si však zahrají podruhé v oslabení.

29:46
    Kotouč končí na střídačce San Jose.

29:48
    Vhazovalo se ve středním pásmu.

30:23
    Při vlastním oslabení to zkoušel Kane z levé strany, Dell musel vytáhnout dobrý zákrok.

30:26
    Následně se píská hra vysokou holí jednoho z hráčů hostujícího mužstva, vhazovat se bude poblíž Della.

30:43
    Antipin si již odseděl svou první trestnou minutu.

31:22
    Sharks kombinují v útočné třetině, k ohrožení Lehnerovy svatyně se ale zatím nemají.

31:42

32:01
    Střely na branku: 21 – 17

32:44
    Nepřesná rozehrávka Ristolainena, kotouče se tak ujímají hokejisté Sharks.

33:03
    Pavelskiho střela od modré míjí Lehnerovu branku.

33:23
    Nyní zase střílel Meier, gólman Buffala ale opět pozorný. Na řadě následně další reklamní přestávka.

33:23
    Zpět do akce. O'Reilly a Hertl na buly po levé ruce Robina Lehnera.

33:58
    McCabe odebral puk Karlssonovi.

34:14
    Pouliotova útočná snaha nebyla úspěšná, kupředu tak mohou zase Sharks.

34:51
    Domácí se jdou do vedení! Eichel a JASON POMINVILLE si vyměnili kotouč, druhý jmenovaný poté trefil přesně k levé tyči. Již šestá trefa v tomto ročníku pro rodáka z Repentigny, Sabres vedou 2:1! Asistence: Jack Eichel, Evander Kane.
    34:51 Jason POMINVILLE - 2:1

35:01
    Střely na branku: 22 – 18

35:21
    Ofsajd hostujících hokejistů, následuje další reklamní přestávka.

35:21
    Pokračujeme. Vhazuje se ve střední zóně.

35:57
    Karlsson nedokázal při samostatném úniku vůbec zakončit. Lehner mu totiž holí vypíchl kotouč!

36:36
    Donskoi to zkusil z mezikruží vleže, Lehner ale neměl výrazné problémy zasáhnout.

36:40
    Sabres vyhráli buly v obranném pásmu.

37:31
    Bude se vylučovat na straně domácích.

37:45
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Evander Kane – 2 min., hákování).

37:45
    Třetí přesilovka pro San Jose. Buly po levici Robina Lehnera.

37:48
    Pavelski vyhrál vhazování.

38:00
    Burnsův střelecký pokus zblokován O'Reillym, domácí se následně osvobozují.

38:31
    Pavelskiho střela, Lehner má touš pod kontrolou.

38:37
    Buffalo opět úspěšnější na vhazování a opět se mu daří vyhodit.

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhé periody.

39:28
    Ristolainen vyhazuje až k soupeřově brance, domácí tak mohou znovu prostřídat svou čtveřici.

39:45

39:48
    Sharks sice nevyužili přesilovku, pár vteřin po jejím skončení se jim ale daří srovnat! Autorem branky je CHRIS TIERNEY, který dostal pas od Karlssona a nikým nechráněn poslal kotouč za Lehnerova záda. Třiadvacetiletý útočník se prosazuje podruhé v sezoně, 2:2! Asistence: Melker Karlsson, Timo Meier.
    39:48 Chris TIERNEY - 2:2

39:58
    Ve druhé třetině se již nic dalšího nestane.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Čtyřicet minut zápasu je minulostí. Ve druhé dvacetiminutovce padly tři branky – dvě na straně domácích, jedna pak na straně Sharks. Ve 23. minutě srovnával při přesilovce Ryan O'Reilly. Ve 35. minutě pak bylo v KeyBank Center ještě veseleji – to když se po Eichelově přihrávce prosadil Jason Pominville. Dvanáct vteřin před sirénou ale znovu srovnal Chris Tierney. Čeká nás tak jistě velmi zajímavý průběh třetí periody, proto nikam neodcházejte!

Trestné minuty: 6 – 10

Přestávka po druhé dvacetiminutovce již pomalu spěje do svého konce, hokejisté již znovu krouží po ledové ploše.

40:01

40:18
    Pominvilleova střela od modré trefila pouze spoluhráče Kana.

40:40
    Ristolainen s pukem za vlastní brankou, obě mužstva střídají.

41:06
    Dellovi se nepodařilo rozehrát, k puku se dostal Okposo a ihned přihrával na Pouliota. Proti jeho střele už byl ale gólman Sharks připraven ve svém brankovišti.

41:30
    Lehner má puk pod svou rukavicí, hra je přerušena.

42:03
    Dillon zkusil štěstí z pravé strany, na Lehnera ale nevyzrál.

42:03
    Buly po pravici brankáře Buffala.

42:13
    Střelu Donskoie zblokoval Tennyson, Lehner tak nyní mohl zůstat v klidu.

42:35
    Hokejisté Sharks v postavení mimo hru.

43:04
    Ristolainenova střela od modré čáry, Dell vyráží betony.

43:41
    Nyní pálil z první McCabe, avšak minul.

44:33
    Na druhé straně to zkoušel od levého mantinelu Carpenter, jeho střela ale rovněž postrádala přesnost.

44:38
    San Jose nevyšel přechod do útočného pásma – čároví odpískali postavení mimo hru.

45:01
    Střely na branku: 23 – 26

45:57
    Thornton se již nedostal ke kotouči, kupředu tak nyní míří Sabres.

46:11
    Pominvilleův pokus zblokován Couturem.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

46:30
    Icing svěřenců Petera DeBoera.

46:36
    Kane nabil Tennysonovi, Dell ale jeho střelecký pokus z první od modré vyráží.

47:01
    Eichel ve velké šanci, poté to ještě zkoušel bekhendem Kane, gólman žraloků odolal!

47:01
    V KeyBank Center právě probíhá reklamní přestávka.

47:01
    Konec reklamní přestávky, Kane a Pavelski na buly po pravé ruce Aarona Della.

47:35
    Eichel před branku na Kana, tomu se ale nepodařilo vystřelit.

48:25
    O'Reillyho střela přizvednuta Ryanem do ochranné sítě.

48:29
    Bailey to zkoušel ihned po vhazování z prostoru mezi kruhy, netrefil však branku.

48:55
    Vhazovat se nyní bude po levici Robina Lehnera.

49:03
    Sharks se dostali do ofsajdu.

49:29
    Griffith zavezl do útočného pásma, následně však ztrácí kontrolu nad kotoučem.

50:01
    Střely na branku: 27 – 26

50:04
    Po delší době také zákrok pro Lehnera. Jeho pozornost zkoušel Labanc. Nyní je na řadě další reklamní přestávka.

50:04
    Pokračujeme vhazováním po pravé ruce brankáře Sabres.

50:39
    Od modré čáry napřáhl ke střele Burns, Lehner ale připraven.

51:01
    Necelých devět minut do konce třetí periody. Skóre mezi Sabres a Sharks je zatím nerozhodné, 2:2.

51:57
    Couture se ke střele nedostal, jelikož dobrý obranný zásah předvedl obránce Scandella.

52:21
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Logan Couture – 2 min., nedovolené bránění).

52:21
    Pátá přesilovka pro Buffalo! Vhazování po levici Aarona Della.

52:24
    Sabres vyhráli buly.

52:35
    Nyní však ztrácejí útočné pásmo.

53:10
    Ristolainen na Eichela, ten ale trefuje pouze boční oblouk branky. Gólman Sharks následně přikrývá kotouč pod svou lapačku.

53:22
    První polovina z trestu Couturea je pryč.

53:42
    Od modré čáry pálil Ristolainen, Dell ale pozorný.

54:21

54:34
    Pouliotova střela z pravé strany neohrozila Dellovu svatyni, kotouč míří do střední třetiny.

54:39
    A následně končí černá pryč mimo hrací plochu, na řadu přichází další z reklamních přestávek.

54:39

55:01
    Střely na branku: 30 – 30

55:15
    Puk se dotkl ochranné sítě za Lehnerovými zády, hra je tak přerušena.

55:15
    Vhazování po pravici brankáře šavlí.

55:36
    Buffalu nyní vůbec nevyšel přechod do útočné třetiny, píská se tak postavení mimo hru.

55:54
    Vlasicova rána od modré zblokována mimo Lehnerův dosah.

56:08
    Hosté jdou necelé čtyři minuty před koncem třetí třetiny do vedení! Střela LOGANA COUTUREA z levé strany končí pod horní tyčí. Třetí hvězda uplynulého týdne NHL zaznamenává osmou trefu, jedenáctý bod v sezoně 2017/2018, 3:2 pro San Jose! Asistence: Tomáš Hertl, Justin Braun.
    56:08 Logan COUTURE - 2:3

56:31
    Dokáží Sabres ještě odpovědět?

57:20
    Ristolainen nahodil od modré čáry na Dellovu branku, brankář San Jose podržel touš ve své moci.

57:42
    Hosté vyhodili přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

58:12
    Střelecký pokus Ristolainena, Dell ale nemusel zasahovat.

58:20
    Lehner na střídačce, domácí to zkoušejí v šesti!

59:01
    Probíhá již poslední minuta třetí třetiny!

59:20
    Sabres se nemohou dostat k nějakému střeleckému pokusu.

59:57
    Ristolainen to ještě zkouší od modré, jeho střela je ale sražena do rohu.

Je dobojováno! Sharks uspěli na ledě Sabres 3:2 a vítězí tak i v druhém a zároveň posledním vzájemném duelu v této sezoně. Jinak jsme sledovali vyrovnaný zápas se spoustou šancí na obou stranách, rozhodla až branka Logana Coutura z 57. minuty. První asistenci na ní měl mimo jiné český útočník Tomáš Hertl.

SJS: Marc-Edouard Vlasic (O) – 27:11

Ode mě je to vše. Přeji hezký zbytek sobotního večera! (21:48:35)

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 23. R. O'Reilly (Okposo, S. Reinhart), 35. Pominville (Eichel, E. Kane) – 10. Donskoi, 40. Tierney (M. Karlsson, Meier), 57. Couture (Hertl, Braun)

Rozhodčí: Francis Charron, Marc Joannette – Brian Murphy, Tim Nowak

Diváci: 18 892