Třinec – K. Vary 0:4 (kon.) | Zlín – Č. Budějovice 2:3 (kon.) | Kometa Brno – Mountfield HK 1:2 (kon.)
Mladá Boleslav – HC Litvínov 2:5 (kon.) | Vítkovice – Kladno 4:9 (kon.) | Olomouc – HC Plzeň 3:4 (kon.)
Jihlava – Pardubice 3:6 (kon.) | Liberec – Chomutov 2:1 (po pr.)
HC Olomouc
3:4 (1:1, 0:3, 2:0)
HC Plzeň 1929
Sobota 28.10.2017, 15:15 • Zimní stadion Olomouc • DHL Extraliga juniorů • 14. kolo

Toto je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek dne. (17:29:13)

Ve třetí části hry se domácí dokázali dostat na rozdíl jediné branky, více již nestihli a favoritovi z Plzně podlehli o gól.

59:57
    Rutarova střela byla zblokovaná.

59:55
    Oddechový čas pro hostující tým.

59:55
    Plzeň posílá puk pouze na zakázané uvolnění.

59:27
    Domácí hrají bez brankaře!

58:47
    Plzeň se drží na puku a nepouští Olomouc do závěrečného tlaku.

58:36
    Nyní Schejbal předvedl těžký zákrok proti Matiáškově střele.

58:21
    Schejbal pomáhá obráncům s rozehrávkou.

57:54
    Plzeň drží Hanáky s pukem daleko od své svatyně.

57:34
    Smutný rozehrává zpoza své branky.

57:12
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Domácí snižují na rozdíl jediné branky a dramatizují závěr zápasu. Josef Podlaha naservíroval puk volnému ROKU MACUHOVI a ten posílá puk za Berana. Asistence: Josef Podlaha, Dominik Marek.

56:45
    Kuba individuálně prokličkoval do útočného pásma, ale jeho přihrávka byla zablokovaná.

56:09
    Olmouc hraje v plném počtu.

55:40
    Domácí posílají puk přes všechny čáry.

55:06
    Smutný ve vlastním oslabení zamířil do útočné třetiny, kdy však zamířil nepřesně a Beran nemusel zasahovat.

54:55
    Pěknou individuální akcí se blýskl Josef Roubal, ale puku v cestě do branky stála Schejbalova lapačka.

54:37
    Kohouti se osvobozují.

54:09
    Szturc zaváhal na útočné modré a Roubal uháněl sám na Schejbala. Szturc (OLO) ho ve snaze dostihnout seknul a dostává od rozhodčích dvě minuty.

54:00
    Puk po teči skončil na plzeňské střídačce.

53:44
    Domácí jsou za své úsilí odměněni a snižují, když Berana překonává MARTIN PĚCHA. Asistence: Patrak Říčka.

53:09
    Pohlednou kombinaci zakončoval Josef Roubal tečí, kotouč ale zamířil vedle branky.

52:40
    Josef Roubal se zničehonic objevil sám před Schejbalem. Domácího gólmana dokázal překonat, ale puk zastavila tyč!

52:01
    Husták nahazuje do útočného pásma pro Podlahu, který dojíždí puk.

51:12
    Kohouti svírají hosty v jejich pásmu, ale se střelbou otálejí, a tak Beran nemá mnoho práce.

50:48
    Smutný nahazuje puk do útočné třetiny.

50:00
    Ofsajd domácích.

49:39
    Červenka s Váňou ujížděli do přečíslení dva na jednoho, první jmenovaný přihrával na Váňu, který střílel, ale Schejbal ve spolupráci s obranou nebezpečí zažehnal.

48:36
    Plzeňští se po delší době dostali s pukem do útočného pásma, obrana Kohoutů však pracuje dobře a vytlačuje útočníky ze střeleckých pozic.

48:08
    Husták zkoušel překvapit Berana z nulového úhlu a málem se mu to podařilo.

47:55
    Po zmatcích a dorážkách poskakoval puk v Beranově brankovišti, rozhodčí ho však ztratil z dohledu a přerušil hru.

47:25
    Murla nastřelil pouze prvního bránícího hráče.

47:20
    I Pěchova střela po teči skončila vysoko v ochranné síti.

47:10
    Velký tlak domácích. Ve vyložené pozici Podlaha trefil pouze Berana a další pokus byl vytečován do ochranné sítě.

46:47
    Střela od Libora Janků byla nepřesná, po odrazu od zadního mantinelu se dostala před branku, kde puk zpacifikoval Beran.

46:15
    Hosté hrají v plném počtu.

46:04
    Plzeň toto oslabení brání zcela precizně a znovu posílá puk ke Schejbalovi.

45:45
    Ani několikami dorážkami od Hustáka a Tomaníka nedokázali domácí překonat Berana.

45:11
    Ani tentokrát se Mora neudržela v útočném pásmu a Plzeň vyváží puk daleko od své branky.

44:56
    Beran drží puk v lapačce po Szturcově střele.

44:45
    V oslabení se dopředu vydal Eret a prověřil Schejbalovu pozornost.

44:15
    Domácí mají šanci na zdramatizování zápasu. Čechura (PLZ) hrál proti pravidlům a dává Kohoutům možnost přesilové hry.

43:25
    Macuh ještě vybojoval kotouč v útočném pásmu, ale je mimo střeleckou pozici.

43:07
    Marek v dobré pozici pálil nad branku.

42:36
    Schejbal raději podržel puk před dojíždějícím Kovaříkem.

42:18
    Ofsajd hostů zastavuje jejich přechod do útočného pásma.

41:50
    Po několika nepřesnostech ve středním pásmu se Kohouti dostávají až do útočné třetiny, kde však narazili na modrou zeď, přes kterou již neprošli.

41:32
    Domácím je odpískáno zakázané uvolnění.

41:21
    Pěcha se položil do střely a vytečoval puk do ochranné sítě.

40:58
    Schejbal si připisuje první zákrok proti Kačenově střele od modré čáry.

40:28
    Kohouti se snaží zdramatizovat zápas a drží se v útočném pásmu.

40:00
    Před třetí částí hry mění Olomouc brankáře, na led se dostává Schejbal.

40:01

Ve druhé třetině Plzeň potvrdila svou roli favorita, když přidala tři branky a odskočila do pohodlného náskoku. Dokáží Kohouti dnešní utkání ještě zdramatizovat? To se dozvíme přibližně od 16:52.

40:00

39:47
    Vavřičkova rána byla vytečovaná nad branku a puk se po odrazu vykutálel až do středního pásma.

39:26
    Po buly pálil Rubner, Matoušek byl připraven.

39:22
    Zakázané uvolnění domácích.

38:44
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Hosté využívají další přesilovou hru odskakují do tříbrankového náskoku. Eret si individuálně udělal prostor před brankovištěm a když se zdálo, že vypálí, našel přihrávkou na druhé straně ŠTĚPÁNA HANZLÍKA, který stihl propasírovat puk pod přesunujícího se Matouška. Asistence: Petr Eret.

38:28
    Matiášek zakončoval kombinaci hostů, Matoušek puk vyrazil maskou a následně ho dokázal přikrýt lapačkou.

37:53
    Vavřička nabil Čadovi, jeho ránu Matoušek vyrazil do rohu kluziště.

37:37
    Kohouti dokázali dostat puk do útočné třetiny.

37:16
    Plzeň kombinuje v útočném pásmu a snaží se rozpohybovat bránící čtveřici.

36:58
    Ani tentokrát nebudeme sledovat hru v pěti hráčích na obou stranách. Pěcha (OLO) obdržel dvě minuty za vysokou hůl.

36:46

36:24
    Ve vlastním oslabení se hnal dopředu Eret, ale byl zneškodněn obránci a k zakončení se nedostal.

36:05
    Marek dostal perfektní přihrávku zpoza úrovně brankové čáry, ale střelou z první nedokázal Berana prostřelit.

36:00
    Podlaha hned po přechodu útočné modré vypálil, Beran na puk dobře viděl a neměl problém ho vyrazit do rohu.

35:42
    Plzeň vyhazuje puk až k Matouškovi.

35:18
    Husákova rána od modré byla tečovaná a mířila mimo tři tyče.

34:46
    Diváci však hru v pěti hráčích na obou stranách nesledovali dlouho. Roubal (PLZ) se provinil hákováním a domácí mají k dispozici další početní výhodu.

34:44

34:25
    Reitspies nahazuje puk do útočného pásma a odchází střídat.

33:45
    Po podivném odrazu puku od zadního mantinelu musel být Matoušek ve střehu a kotouč poslat mimo nebezpečnou zónu.

33:35
    Domácí hrají v plném počtu a zbývá jim více než minuta přesilové hry.

33:11
    Vavřička rozehrává z vlastního pásma.

32:50
    Puk po teči končí v ochranné síti a bude následovat vhazování ve středním pásmu.

32:44
    Roubal nastřelil pouze Tomaníka, který se vydal dopředu, kde ho sekl Hanzlík (PLZ) a počet hráčů na ledě se vyrovná.

32:29
    Na Staňkovu střelu Matoušek dobře viděl, a tak ji ukryl do lapačky.

32:02
    Palička vystihl rozehrávku hostů a prchá s pukem do útočného pásma.

31:50
    Domácí se osvobozují.

31:35
    Další přesilová hra pro Plzeň. Marek (OLO) pyká za podražení.

31:02
    Josef Roubal se prosmýkl po levé straně, stáhl k sobě obránce a udělal prostor pro JAKUBA POURA, kterému poslal přesnou přihrávku a hráč s číslem sedmnáct již neměl mnoho práce s uklizením puku do odkryté branky. Asistnece: Josef Roubal, Petr Eret.

30:29
    Beier se prosmýkl po levé straně a vypálil, Beran vyrazil k dojíždějícímu Tomaníkovi, ten to měl na bekhend a na brankáře hostů si nepřišel.

30:00
    Zakázané uvolnění hostů.

29:28
    Obrovská šance hostů! Nejprve se dostali do přečíslení dva na jednoho, to nevyřešili nejlépe, posléze se ale Matiášek dostal sám před Matouška, ten jen s velkými obtížemi puk vyrazil.

28:44
    Kohouti se snaží na gól odpovědět, Smutný dvakrát pálil od modré čáry, ale neúspěšně.

28:30
    Hosté využívají přesilovou hru! ŠTĚPÁN HANZLÍK tečoval střelu od modré čáry, Matoušek toho příliš neviděl a kotouč mu proskákal pod betony. Asistence: Jakub Sysel, Josef Roubal.

28:20
    Josef Roubal nastřelil pouze Kubu.

28:09
    Puk po teči skončil v ochranné síti.

28:04
    Přesilová hra pro Plzeň. Hajšman (OLO) podrazil protihráče, za což jde pykat na trestnou lavici.

27:34
    Machálek svůj průnik po levé straně zakončil nepřesnou střelou nad Beranovu branku.

27:14
    Plzeňští se provinili zakázaným uvolněním a hra se vrací před Berana.

26:57
    Hosté jsou již v plném počtu a mohou si trochu oddychnout, Beran měl plné betony práce s kombinacemi domácích.

26:34
    Beran pouze vyrazil Holišovu dělovku.

26:10
    Hosté dostávají puk do středního pásma.

25:56
    Na druhé straně pálil od modré čáry Szturc, Beran puk drží ve výstroji.

25:45
    Eret ve vlastním oslabení prověřil Matouška jedovatou střelou.

25:31
    Beran drží puk v lapačce, hosté jsou již ve čtyřech.

25:13
    Kohouti kombinují v útočném pásmu, ale jejich střely nejsou přesné.

24:51
    Plzeň jde na jednatřicet sekund do tří! Váchal (PLZ) odsedí dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.

24:44
    Hosté posílají kotouč přes všechny čáry.

24:30
    Přihrávka na Podlahu byla ztečovaná.

23:56
    Na Kubu mířila křižná přihrávka, ale nezpracoval ji hned a pálil s malou prodlevou, což Beranovi stačilo k přesunu.

23:28
    Plzeňští se hned po vhazování dostávají k puku a posílají ho až k Matouškovi.

23:22
    Čada (PLZ) se ve vlastní obranné třetině provinil vysokou holí a jde na dvě minuty pykat na trestnou lavici.

23:07
    Jeden z čárových rozhodčích obdržel bolestivý zásah pukem a odchází z ledové plochy.

22:57
    Staněk poslal na Matouška tvrdý projektil od modré čáry, brankář domácích schoval puk v lapačce.

22:48
    Szturc má při rozehrávce ve vlastním pásmu potíže a přichází o puk.

21:54
    Zároveň s vypršením Kačerova trestu se domácí dostali do velké šance, když natřikrát doráželi v brankovišti, Beran svůj tým podržel.

21:25
    Hosté se osvobozují.

21:00
    Na Kubu směřovala křižná přihrávka, nezpracoval ji však ideálně a nakonec se rozhodl ještě pro další přihrávku.

20:36
    Kohoutům se povedlo zavézt puk do útočného pásma.

20:08
    Domácím zbývají necelé dvě minuty z přesilové hry, Plzeň aktivně napadá.

20:01

V úvodní třetině jsme viděli dvě branky, po každé na jedné straně, když se nejprve do vedení dostali domácí Kohouti, ale netrvalo dlouho a plzeňský Eret vyrovnal. Domácí zatím drží brankář Matoušek, který musel předvést několik těžkých zákroku. Druhá třetina začne přibližně v 16:02.

20:00

19:53
    Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho, když Kačena (PLZ) zatáhl za záchrannou brzdu a od rozhodčích obdržel dvě minuty za hákování.

19:34
    Domácí hrají v plném počtu.

19:13
    Hostům je odpískáno postavení mimo hru.

18:48
    Roubal Josef těsně před Matoušek tečoval, brankář domácích pohotově vykopl betonem.

18:19
    Plzeň se nemůže dostat do pásma, Szturc posílá puk až kBeranovi.

17:45
    Nejprve pálil od modré čáry Rubner, Matoušek puk vyrazil do rohu, kde jej sebrali obránci a posílají ho přes všechny čáry.

17:34
    První přesilová hra pro hosty, Kuchař (OLO) ve vlastním pásmu hákoval protihráče a obdržel dvě trestné minuty.

17:06
    Machálek pěkně našel Hustáka, ten jel po levé straně sám na Berana, volil střelu, ale brankáře hostí nepřekonal.

16:03
    Matiášek prošel individuálně u mantinelu, následně si nerozuměl se spoluhráči a puk se dostal do střední třetiny.

15:43
    Ihned po vhazování pálil Rubner, do jeho pokusu stihl domácí hráč strčit hokejku a vytečovat ho až do ochranné sítě.

15:40
    Kohouti posílají puk na zakázané uvolnění.

15:25
    Plzeň je usazena v útočném pásmu, její hráči třikrát promáchli puk putující v těsné blízkosti brankoviště.

14:46
    Pěcha se ocitl před Beranem v dobré pozici, ale prováhal moment překvapení a brankář hostů se stihl přesunout.

14:15
    Matoušek nyní předvedl dva dobré zákroky v krátkém sledu, když nejprve zlikvidoval střelu od modré a poté následnou dorážku.

13:40
    Hostům je odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.

13:19
    Matiáskovi nabíjel Rubner, ale kotouč poskakoval, a tak ho Matiášek netrefil ideálně.

13:03
    Nyní sledujeme nepřesnosti na obou stranách.

12:12
    Rutar uklidňuje hru a rozehrává puk z vlastního pásma.

11:12
    Po Pourově prudké ráně z mezikruží za Matouškem zvonila tyč!

11:05
    Po střetu dvou holí skončí puk mimo ledovou plochu, bude se vhazovat před Matouškem.

10:51
    Machálek hned po přechodu útočné modré čáry poslal puk na Berana, který jej raději kryje v lapačce.

10:27
    Oba týmy nyní poctivě brání střední pásmo.

09:46
    Po vypršení Pourova trestu ještě domácí kombinovali v pásmu, s finální střelou si Beran bez potíží poradil.

09:30

09:11
    Nakonec zakončoval Husták z levého kruhu, Beran na jeho střelu dobře viděl a skryl ji ve výstroji.

08:16
    Kohouti vyhráli vhazování a kombinují v útočném pásmu, ale otálejí se střelou a Beran tak zatím nemusel zasahovat.

07:39
    Kohouti si zahrají přesilovku. Pour (PLZ) se provinil vysokou holí a odchází na trestnou lavici.

07:06
    Na vyrovnání nemuseli diváci čekat dlouho, Pour vystihl rozehrávku domácích, našel na druhé straně PETRA ERETA, na kterého zívala odkrytá branka, neboť Matoušek zakolísal a nestihl se přesunout. Asistence: Jakub Pour.

06:24
    Beran vyjíždí za branku a pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou.

05:44
    Hosté se snaží odpovědět na úvodní gól svou aktivitou, Matoušek musel betonem vytěsnit puk po střele Roubala z levého kruhu.

04:59
    Domácí se drželi v útočném pásmu, až je z toho úvodní branka utkání. Palička za brankou obehrál protihráče a krásnou přihrávkou našel před brankou PAVLA TOMANÍKA, který posílá puk za Berana. Asistence: Filip Palička.

04:17
    Pěcha v předbrankovém prostoru dorážel Murlovo nahození, Beran drží svůj tým.

03:51
    Individuálně se v útočném pásmu snažil prokličkovat Pěcha, ale čtyři protihráči byli nad jeho síly.

03:10
    Podlaha nahazuje do útočného pásma.

02:55
    Zákrok si připisuje i Beran, když v lapačce kryje Kubův pokus.

02:31
    Staněk hledal vpředu spoluhráče, ten však nestihl vyjet z útočné třetiny a Plzni je odpískán ofsajd.

01:56
    Kuchař udržel útočné pásmo a posílá kotouč do rohu za branku.

01:18
    Hned po vhazování pálil Čechura, puk skončil v boční síťce.

01:13
    Matoušek raději přikrývá puk, který se odrazil od zadního mantinelu.

01:08
    Domácím se přechod do útočné třetiny nevydařil a je odpískáno zakázané uvolnění.

00:36
    Hned v úvodu zápasu musel Matoušek řešit složitou situaci, Matiášek nahazoval od modré čáry, před domácím gólmanem byla clona několika hráču a jen s problémy puk zastavil před brankovou čárou.

00:05
    Hosté si při přechodu do útočného pásma nerozuměli a je jim odpískáno zakázané uvolnění.

00:01

Týmy jsou již připraveny na ledové ploše, utkání za malou chvíli začne.

HC Olomouc: Matoušek (Schejbal) – Szturc, Rutar, Murla, Kuchař, Holiš, Smutný, Jelínek – Janků, Husták, Říčka, Hajšman, Palička, Podlaha, Beier, Macuh, Marek, Tomaník, Jelínek, Pěcha, Machálek, Kuba

HC Plzeň 1929: Beran (Kolář) – Kačena, Štěpánek, Staněk, Váchal, Čada, Sysel, Čechura – Reitspies, Váňa, Hanzlík, Matiášek, Vavřička, Pour, Roubal, Kovařík, Červenka, Eret, Roubal, Rubner

Rozhodčí: Held – Gebauer, Rožánek.

Potvrdí hosté svou roli favorita, nebo se z bodů budou radovat domácí? To se dozvíme na olomouckém zimním stadionu od 15:15.

Naposledy se tyto dva týmy střetly 17. ledna letošního roku a ze souboje vyšli lépe plzeňští, když brali tři body za výhru 6:3.

Dobrý den, vítám Vás u sledování online přenosu z DHL extraligy juniorů, kde se potkají dva týmy z opačných pólů tabulky. Na jedné straně domácí Kohouti, kterým patří v tabulce nelichotivé předposlední místo a na straně druhé Plzeň, která okupuje druhou příčku se ziskem čtyřiadvaceti bodů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:15.

Kamila Ludwigová

Branky a nahrávky: 5. Tomaník (Palička), 54. Pěcha (Říčka), 58. Macuh (Podlaha, Marek) – 8. Eret (Pour), 29. Hanzlík (Sysel, Roubal), 32. Pour (Roubal, Eret), 39. Hanzlík (Eret)

HC Olomouc: Matoušek (41. Schejbal) – Szturc, Rutar, Murla, Kuchař, Holiš, Smutný, Jelínek – Janků, Husták, Říčka, Hajšman, Palička, Podlaha, Beier, Macuh, Marek, Tomaník, Jelínek, Pěcha, Machálek, Kuba
    HC Plzeň 1929: Beran (Kolář) – Kačena, Štěpánek, Staněk, Váchal, Čada, Sysel, Čechura – Reitspies, Váňa, Hanzlík, Matiášek, Vavřička, Pour, Roubal J., Kovařík, Červenka, Eret, Roubal D., Rubner

Rozhodčí: Held – Gebauer, Rožánek