Třinec – K. Vary 0:4 (kon.) | Zlín – Č. Budějovice 2:3 (kon.) | Kometa Brno – Mountfield HK 1:2 (kon.)
Mladá Boleslav – HC Litvínov 2:5 (kon.) | Vítkovice – Kladno 4:9 (kon.) | Olomouc – HC Plzeň 3:4 (kon.)
Jihlava – Pardubice 3:6 (kon.) | Liberec – Chomutov 2:1 (po pr.)
HC Olomouc
3:4 (1:1, 0:3, 2:0)
HC Plzeň 1929
Sobota 28.10.2017, 15:15 • Zimní stadion Olomouc • DHL Extraliga juniorů • 14. kolo

59:27
    Domácí hrají bez brankaře!

57:12
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Domácí snižují na rozdíl jediné branky a dramatizují závěr zápasu. Josef Podlaha naservíroval puk volnému ROKU MACUHOVI a ten posílá puk za Berana. Asistence: Josef Podlaha, Dominik Marek.

54:09
    Szturc zaváhal na útočné modré a Roubal uháněl sám na Schejbala. Szturc (OLO) ho ve snaze dostihnout seknul a dostává od rozhodčích dvě minuty.

53:44
    Domácí jsou za své úsilí odměněni a snižují, když Berana překonává MARTIN PĚCHA. Asistence: Patrak Říčka.

52:40
    Josef Roubal se zničehonic objevil sám před Schejbalem. Domácího gólmana dokázal překonat, ale puk zastavila tyč!

47:10
    Velký tlak domácích. Ve vyložené pozici Podlaha trefil pouze Berana a další pokus byl vytečován do ochranné sítě.

44:15
    Domácí mají šanci na zdramatizování zápasu. Čechura (PLZ) hrál proti pravidlům a dává Kohoutům možnost přesilové hry.

40:00
    Před třetí částí hry mění Olomouc brankáře, na led se dostává Schejbal.

38:44
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Hosté využívají další přesilovou hru odskakují do tříbrankového náskoku. Eret si individuálně udělal prostor před brankovištěm a když se zdálo, že vypálí, našel přihrávkou na druhé straně ŠTĚPÁNA HANZLÍKA, který stihl propasírovat puk pod přesunujícího se Matouška. Asistence: Petr Eret.

36:58
    Ani tentokrát nebudeme sledovat hru v pěti hráčích na obou stranách. Pěcha (OLO) obdržel dvě minuty za vysokou hůl.

34:46
    Diváci však hru v pěti hráčích na obou stranách nesledovali dlouho. Roubal (PLZ) se provinil hákováním a domácí mají k dispozici další početní výhodu.

32:44
    Roubal nastřelil pouze Tomaníka, který se vydal dopředu, kde ho sekl Hanzlík (PLZ) a počet hráčů na ledě se vyrovná.

31:35
    Další přesilová hra pro Plzeň. Marek (OLO) pyká za podražení.

31:02
    Josef Roubal se prosmýkl po levé straně, stáhl k sobě obránce a udělal prostor pro JAKUBA POURA, kterému poslal přesnou přihrávku a hráč s číslem sedmnáct již neměl mnoho práce s uklizením puku do odkryté branky. Asistnece: Josef Roubal, Petr Eret.

29:28
    Obrovská šance hostů! Nejprve se dostali do přečíslení dva na jednoho, to nevyřešili nejlépe, posléze se ale Matiášek dostal sám před Matouška, ten jen s velkými obtížemi puk vyrazil.

28:30
    Hosté využívají přesilovou hru! ŠTĚPÁN HANZLÍK tečoval střelu od modré čáry, Matoušek toho příliš neviděl a kotouč mu proskákal pod betony. Asistence: Jakub Sysel, Josef Roubal.

28:04
    Přesilová hra pro Plzeň. Hajšman (OLO) podrazil protihráče, za což jde pykat na trestnou lavici.

24:51
    Plzeň jde na jednatřicet sekund do tří! Váchal (PLZ) odsedí dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.

23:22
    Čada (PLZ) se ve vlastní obranné třetině provinil vysokou holí a jde na dvě minuty pykat na trestnou lavici.

21:54
    Zároveň s vypršením Kačerova trestu se domácí dostali do velké šance, když natřikrát doráželi v brankovišti, Beran svůj tým podržel.

19:53
    Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho, když Kačena (PLZ) zatáhl za záchrannou brzdu a od rozhodčích obdržel dvě minuty za hákování.

17:34
    První přesilová hra pro hosty, Kuchař (OLO) ve vlastním pásmu hákoval protihráče a obdržel dvě trestné minuty.

11:12
    Po Pourově prudké ráně z mezikruží za Matouškem zvonila tyč!

07:39
    Kohouti si zahrají přesilovku. Pour (PLZ) se provinil vysokou holí a odchází na trestnou lavici.

07:06
    Na vyrovnání nemuseli diváci čekat dlouho, Pour vystihl rozehrávku domácích, našel na druhé straně PETRA ERETA, na kterého zívala odkrytá branka, neboť Matoušek zakolísal a nestihl se přesunout. Asistence: Jakub Pour.

04:59
    Domácí se drželi v útočném pásmu, až je z toho úvodní branka utkání. Palička za brankou obehrál protihráče a krásnou přihrávkou našel před brankou PAVLA TOMANÍKA, který posílá puk za Berana. Asistence: Filip Palička.
    GSA

Kamila Ludwigová

Branky a nahrávky: 5. Tomaník (Palička), 54. Pěcha (Říčka), 58. Macuh (Podlaha, Marek) – 8. Eret (Pour), 29. Hanzlík (Sysel, Roubal), 32. Pour (Roubal, Eret), 39. Hanzlík (Eret)

HC Olomouc: Matoušek (41. Schejbal) – Szturc, Rutar, Murla, Kuchař, Holiš, Smutný, Jelínek – Janků, Husták, Říčka, Hajšman, Palička, Podlaha, Beier, Macuh, Marek, Tomaník, Jelínek, Pěcha, Machálek, Kuba
    HC Plzeň 1929: Beran (Kolář) – Kačena, Štěpánek, Staněk, Váchal, Čada, Sysel, Čechura – Reitspies, Váňa, Hanzlík, Matiášek, Vavřička, Pour, Roubal J., Kovařík, Červenka, Eret, Roubal D., Rubner

Rozhodčí: Held – Gebauer, Rožánek