K. Vary – Benátky n/J 8:2 (kon.) | Ústí n/L – Kladno 3:4 (0:1 po s.n.) | Frýdek-M. – Slavia 1:2 (kon.)
Prostějov – Motor ČB 2:3 (po pr.) | Třebíč – Přerov 3:1 (kon.) | Vsetín – Litoměřice 2:1 (1:0 po s.n.)
SK Horácká Slavia Třebíč
3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
HC ZUBR Přerov
Sobota 28.10.2017, 17:30 • MANN + HUMMEL ARENA • Chance liga • 18. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dobrý den z Třebíče. Dnes nás od 17:30 čeká souboj domácích proti HC ZUBR Přerov, který je poměrně překvapením WSM ligy, kde předvádí kvalitní výkony a výsledky jej vynesli až na čtvrté místo tabulky, jen s dvou bodovým odstupem od Českých Budějovic. Pozornost si zaslouží oba brankáři Přerova. Mají totiž úspěšnost zákroků větší než 92%. A to je opravdu obdivuhodné číslo. Třebíči se zatím moc nedaří. Je až na 12. místě tabulky a to je daleko za očekáváním. Hokejisté Horácké Slavie nehrají špatně, ale utkání jim vždy o jednu branku uteče a Červenobílí z něj vyjdou naprázdno. První vzájemný zápas v Přerově dopadl lépe pro Horáky, kteří dokázaly vyhrát v poměru 2:4. Oplatí Přerov domácím porážku, nebo Třebíč bude urve nějaké body?

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel (Dostál) – L. Vágner, Furch, Půža, Hort, Spurný, Jiří Wasserbauer – Jan Wasserbauer, Dolníček (C), Horký – R. Zohorna, Mlynář, T. Havránek – Vodný, Kusko (A), Kratochvíl – Malec (A), Tadeáš Král, Paták.

Sestava Přerova z minulého utkání: Šimboch (Klimeš) – Chmelíř, Malina, M. Novotný, Čáp, Zbořil, Pala (A) – Plášek (A), T. Sýkora (C), Šlahař – Milan Procházka, Pšurný, Berger – Goiš, Popelka, F. Dvořák – Koblar, Gago, Navrátil.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Dostál) – L. Vágner, Nedbal, Půža, Spurný, Hort, Furch – R. Erat (A), Dolníček (C), Horký – Kusko (A), Diviš, Vodný – R. Zohorna, Jan Wasserbauer, Kristl – Malec, Tadeáš Král, Paták.

HC ZUBR Přerov: Šimboch (Klimeš) – Malina, Chmelíř, M. Novotný, Čáp, Pala (A), Zbořil – Plášek (A), T. Sýkora (C), Šlahař – Milan Procházka, Pšurný, Gago – Goiš, Popelka, F. Dvořák – Koblar, M. Kratochvíl, Navrátil.

Rozhodčí: Škrobák, Veselý – Bosák, Kotlík.

Uz za okamžik uvidíme první buly dnešního utkání.

00:01

00:20
    První střelu poslali na Šimbocha domácí, ten však měl lapačku připravenou.

00:30
    A hostující brankář opět v pohotovosti, ale odražený puk nakonec dokázal najít a ukrýt ve výstroji.

00:37
    Ofsajd hostujících Zubrů.

00:57
    Icing hostů, Třebíčští vstoupili do utkání aktivně.

01:30
    Hostující se teď dostali do rychlého protiútoku, který vedl Kratochvíl, jeho pokus bekendem vyrazil betonem Jekel.

02:36
    Půža zkoušel střelu z úhlu, Šimboch vyrazil puk do rohu.

03:58
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Po závaru před brankou hostů se ke krásné přihrávce dostal RICHARD KRISTL a neměl problém dostat puk do odkryté branky. Asistence: Jan Wasserbauer.

05:38
    Hosté se snaží o odpověď a nyní dlouho drží útočné pásmo, do šancí se však zatím nedostávají.

06:39
    Přečíslení 3 na 2 ve prostěch Třebíče nevedlo k ohrožení Šimbocha. Hosté v obraně dobře zapracovali.

07:07
    Střela od modré čáry z hokejky Furcha, byla dobře mířená, ale Šimboch krásně zakročil lapačkou.

07:47
    V dobré pozici pálil hostující Chmelíř, jeho střela byla mírně tečovaná nad Jekelovu branku. Kdyby ne, měl by s ní domácí brankář zřejmně dost práce.

08:22
    Icing Zubrů.

08:51
    Hosté se nyní sami špatnou přihrávkou vyhnali z pásma.

10:09
    Hra vysokou holí. Následuje komerční přestávka.

10:16
    Nahození ze středního pásma Jekel vyrazil do ochranné sítě. Buly po jeho pravici.

10:36
    Krásná protiútočná rychlá akce Třebíče 2 na 1. Do střelcké pozice se prosadil Paták, ale zamířil jen do Šimbocha, který si poradil i s následnou dorážkou. Velká šance domácích a důležitý zákrok hostujícího brankáře. Hezké momenty na obou stranách.

11:09
    Sporný icing domácích.

11:35
    Horký se dostal do souboje jeden na jednoho a málem se dostal s pukem přes posledního obránce Zubrů, ten si však na poslední chvíli poradil a poslal puk do rohu.

12:50
    Richard Diviš přidržel puk a už měl okrytou branku, ale z ostrého úhlu minul, nebylo to jednoduché, ale trefit to možná šlo.

13:30
    Tečovaná rána od mordé nadělala Šimbochovi dost starostí, změnila totiž směr těsně před ním, letěla však pomalu a tak hostující brankář stihl zasáhnout vyrážečkou.

14:48
    Roman Erat byl v dobré pozici, přihrávka na něj však byla o chloupek pomalejší, než by potřeboval a tak jeho střelu stihli obránci ještě srazit mimo.

15:35
    Hostům se zatím kombinace příliš nedaří a do šancí se moc nedostávají.

16:13
    Ale nyní hned nyní dobrá rána z pozice kruhů. Jekel však zakročil.

16:13
    První vyloučení dnešního zápasu. Vyloučen Jiří Goiš na 2 minuty za hrubost.

17:19
    Přesilovka domácích je však zatím dost bídná, a mohou spíše děkovat Jekelovi že sami neikasovali.

18:07
    A další vyhození hostů.

18:28

18:55
    Trojice Paták, Erat, Zohorna si nyní dlouho nahrávala v útočném pásmu, ale do střelecké pozice se prosadit nedokázali.

20:00

Dnešní první třetina je minulostí. Viděli jsme jedinou branku z hokejky Richarda Kristla. Celkově jsou domácí mírně aktivnější a několikrát se dostali do slibné pozice, ale hosty zatím drží brankář Šimboch. Ke konci třetiny měli Horáci výhodu přesilové hry, ale tu zahráli velmi špatně a mohli spíše inkasovat. Uvidíme co přinesou následující dvě třetiny.

Další třetina začne přibližně v 18:20.

20:01

20:18
    Hned v úvodních vteřinách se dostal do slibné šance Roman Erat, ale minul poměrně výrazně branku hostů.

21:06
    Podobně nebezpečná, avšak nepřesná střela i na druhé straně.

21:48
    Šimboch raději přikryl nahozený puk.

23:31
    Po sérii několika střel zapadla do branky ta, která vypadala nejméně nebezpečně. Z ostrého úhlu se prosadil LÁKÁŠ VÁGNER. Asistence: Lukáš Paták.

25:13
    Nyní domácím v dobré pozici selhala kombinace a tak z nadějné pozici nic nebylo.

26:23
    Hosté více napadají rozehrávku Třebíče a obranci domácích s tím mají nemalé problémy.

27:23
    Dobrá souhra první formace domácích. Erat chtěl ještě najít lépe postaveného Patáka, ale ten už s touto přihrávkou nepočítal a tak nedokázal puk dostat do volné branky. Následující dorážky už Šimboch nedopustil.

27:54
    Útočník Zubrů v brankovišti. Buly ve středním pásmu.

28:36
    Krásný rychlý přechod středního pásma v podání hostů, následnou dobrou střelu ukryl do lapačky Jekel. Na toto si musejí dát domácí pozor. Naopak hosté by potřebovali více takovýchto přesných a rychlých kombinací, na konci kterých mohou ohrozit Jekela.

29:37
    Na dvě minuty vyloučen Novotný za vražení na hrazení, plus 10 minut osobní trest.

30:42
    Domácí pokračují v tradici a ani tato přesilovka se jim příliš nedaří.

31:32
    Po delší době se však dostali do pásma. Ale prosadit se jim nepodařilo.

31:50
    Ale po konci přesilovky se domácí dostali po dobré kombinaci ke střele a puk, který prošel pod betony brankáře dorazil ONDŘEJ MALEC. Asistence: Tadeáš Král, Lukáš Paták.

31:50
    Střídání v týmu HC ZUBR Přerov: ze hřiště odchází Juraj Šimboch, přichází Lukáš Klimeš.

33:04
    Ofsajd hostů.

33:40
    Jekel neměl se střelou ze středního pásma větších problémů a rychle rozehrál puk opět do hry.

34:28
    Ondřej Malec zkoušel přejít jeden na jednoho, ale puk se mu zamotal mezi nohy.

35:26
    Sporný trest pro Dolníčka, ten je vyloučen na 2 minuty za hákování.

36:08
    Hosté jsou v pásmu a dobře kombinují. Nakonec musel zasahovat Jekel, který se vrhl po volném puku před brankovištěm a ukryl jej do rukavice.

37:08
    Po přetahované v rohu obraného pásma domácích, hra přerušena a bude se vhazovat po levici Jekela.

37:30
    Domácí v plném počtu. A Jekel má puk pod kontrolou.

38:20
    Domácí se už více soustředí na obranu a na to aby dohráli třetinu bez inkasované branky. Hosté zatím nenašli recept na Jekela a občas jim vázne kombinace.

38:49
    Jako nyní, kdy se provinili ofsajdovým postavením.

39:32
    Hosté znatelně více napadají rozehrávku domácích, ale šance z toho zatím nepřichází.

40:00

Ve druhé třetině se hned dvakrát prosadili domácí a po zásluze se tak dostali do výhodné pozice a budou si chtít pohlídat výsledek. O branky se postarali Vágner a Malec. Zatím mají Horáci taky velmi dobrou oporu v brankáři Jekelovi. Naopak na druhé straně došlo po třetí brance ke změně v brankovišti, kdy Šimbocha vystřídal Klimeš. Dokáží ještě hosté zdramatizovat průběh třetí třetiny, a nebo si domácí v klidu dokráčí k důležitým třem bodům? Uvidíme po přestávce.

40:11
    Hned od prvních vteřin je Jekel v pohotovosti, kdy musel krýt střelu z úhlu.

40:49
    Postavení hostujícího hráče v brankovišti.

42:23
    Domácí teď hezkou chvíli drželi pásmo a hosté se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

43:18
    Paták se dostal k odraženému puku, při rozehrávce hostů, ale jeho střela šla vedle.

43:47

45:00
    Dlouhá pasáž bez přerušení a bez vážnějších šancí ani na jedné straně. Puk mají v moci hosté, ale do šance je domácí obrana nepouští.

46:42
    Dolníček se dostal po chybě v rozehrávce k puku a na nic nečekal a poslal puk na Klimeše. Ten však puk chytnul bez větších problémů.

47:56
    Hra nyní postrádá tempo ze druhé třetiny, domácí už se soustředí na hlídání výsledku a hosté zatím na obranu Třebíče nenašli účinný recept.

Dnešní utkání sleduje 1231 diváků.

50:23
    Vodný se dostal po krásné nahrávce zpoza branky do velmi slibné šance, ale Klimeš se roztáhl na brankové čáře a dobrým zákrokem zabránil brance.

52:06
    Ofsajd hostů. Obraz hry se stále nemění. Hosté stále hledají kudy překonat obranu Třebíče, ale ta dnes vypadá pevně.

54:06
    S pokusem z mezi kruhů si Jekel poradil.

55:14
    A další dobrý zákrok domácího gólmana.

55:38
    Přerov právě vstřelil branku!
    A že by to bylo dnes ještě drama? Hosté se po závaru před Jekelem nakonec prosazují z hole MICHALA POPELKY. Asistence: Filip Dvořák, Jiří Goiš.

56:32
    A další závar před Jekelem, kdy puk těsně přeletěl vrchní tyč branky.

56:59
    Na druhé straně šance a přečíslení 3 na 1. Ale Klimeš svělým zákrokem ještě drží šance hostů zápas ještě více zdramatizovat.

57:46
    Vzájemné vyloučení, na obou stranách za hrubost. Pokračuje se ve čtyřech na obou stranách.

58:26
    Hosté to zkoušejí bez Klimeše a s 5ti hráči v poli.

58:49
    A tímto je zřejmně hotovo. Vyloučen Chmelíř na 2 minuty za hákování a domácí tak budou dohrávat v přesilovce. Klimeš se vrací do brány.

59:29
    Wasserbauer ještě v samostatném úniku, ale Klimeš kryje.

59:52
    Hosté ještě odvolali Klimeše. Ale už je pozdě.

Po odpískání se tam ještě někteří hráči vyřizovali nějaké účty. Na výsledku to však nic nemění. A domácí tak vybojovali důležité tři body. To je ode mne nyní vše a děkuji za vaši pozornost a ve středu opět se mnou nebo s jedním z kolegů na shledanou. (19:45:16)

Matěj Peška

Branky a nahrávky: 4. Kristl (Jan Wasserbauer), 24. L. Vágner (Paták), 32. Malec (Tadeáš Král, Paták) – 56. Popelka (F. Dvořák, Goiš)

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Do. Svoboda) – L. Vágner, Nedbal, Půža, Spurný, Hort, Furch – R. Erat (A), Dolníček (C), Horký – Kusko (A), Diviš, Vodný – R. Zohorna, Jan Wasserbauer, Kristl – Malec, Tadeáš Král, Paták.
    HC ZUBR Přerov: Šimboch (32. Klimeš) – Malina, Chmelíř, M. Novotný, Čáp, Pala (A), Zbořil – Plášek (A), T. Sýkora (C), Šlahař – Milan Procházka, Pšurný, Gago – Goiš, Popelka, F. Dvořák – Koblar, M. Kratochvíl, Navrátil.

Rozhodčí: Škrobák, Veselý – Bosák, Kotlík