Pardubice – Vítkovice 3:4 (kon.) | Třinec – Mountfield HK 0:3 (kon.) | Olomouc – Litvínov 1:3 (kon.)
Mladá Boleslav – Liberec 3:1 (kon.) | Chomutov – Kometa Brno 3:2 (po pr.)
HC Olomouc
1:3 (0:3, 0:0, 1:0)
HC VERVA Litvínov
Neděle 29.10.2017, 17:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 18. kolo
    58:53 Petr STRAPÁČ - 1:3

58:53
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Po zmatku před Petráskovým brankovištěm se puk odrazil k PETRU STRAPÁČOVI, který ho bez potíží uklidil do prázdné branky. Asistence: Jiří Ondrušek.

57:26
    Galvas s Eberlem se teď několika nahrávkami dokázali dostat až k Petráskovi, ale první jmenovaný ani na dvakrát neuspěl.

48:29
    Olomouc si zahraje přesilovku. Dvě minuty za hákování si odsedí Viktor Hübl (LIT).

46:28
    Dva olomoučtí útočníci si dokázali najet před branku Petráska, ale dávali si přednost a hostující obránci vypíchli puk z bezprostředního nebezpečí. Vzápětí jej ale dostal Staněk, který orazítkoval horní tyč.

43:01
    Skladaný vystihl rozehrávku a vyrazil do útoku. Nabídl puk Ondruškovi, který se zbavil bránícího hráče a vystřelil, ale Petrásek předvedl mrštnou lapačku!

39:28
    Vandas dostal krásnou nabídku před branku, ale Falter máchl lapačkou a vyrazil jeho střelu za branku!

38:10
    Vyrůbalík vybojoval puk a poslal dopředu Hermana. Ten ještě předložil puk Burianovi, ale Petrásek následnou střelu vyrazil do ochranné sítě.

37:01
    Litvínov si zahraje přesilovou hru. Dvě minuty za nedovolené bránění si odsedí Jiří Ondrušek (OLO).

36:48
    Jánský s Lukešem šli dva proti jednomu, ale druhý jmenovaný nezpracoval přihrávku.

34:18
    Domácí se hnali do dalšího přečíslení a Petrásek chvíli nevěděl, kde má puk, ale žádný z dorážejících hráčů Olomouce toho nedokázal využít.

32:14
    Eberle zůstal nepokrytý na kruhu a dostal se ke střele z první. Petrásek však zůstává neprůstřelný.

30:08
    Olomouc is zahraje další početní výhodu. Dvě minuty za nedovolené bránění si odpyká Karel Pilař.

27:04
    Eberle s Knotkem šli do přečíslení, ale Petrásek se stihl přesunout a střelu z první zastavil hrudí.

23:53
    Olomouc si zahraje další přesilovku. Dvě minuty za vyhození puku si odpyká Ondřej Jurčík (LIT).

19:55
    Knotek vyrazil do přečíslení dvou proti jednomu a hledal přihrávkou Laše. Na poslední chvíli zasáhl vracející se obránce, přesto se olomoucký útočník dostal ke střele bekhendem a puk se za Petráskem snášel do brány. Jeden z hostujících hráčů jej ale uklidil včas do bezpečí.

17:30
    Jánský jel sám na Faltera, ale olomoucký brankář se nenechal rozhodit a jeho kličku si pohlídal.

10:12
    Mora má šanci vrátit se do zápasu. Dvě minuty za zdržování hry si odsedí Jiří Gula (LIT).

10:02
    Střídání v týmu HC Olomouc: ze hřiště odchází Branislav Konrád, přichází Martin Falter.
    10:02 Ondřej JURČÍK - 0:3

10:02
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Krátce po buly našel Kubát mezi kruhy nepokrytého ONDŘEJE JURČÍKA, který zamířil mezi Konrádovy betony. Asistence: Karel Kubát, Jaroslav Šimeček.
    02:36 Jiří GULA - 0:2

02:36
    Hosté vzápětí přidávají druhý přesný zásah, tentokrát švihem prostřell Konráda JIŘÍ GULA. Asistence: Lukáš Doudera, Brian Ihnačák.
    02:10 Daniel SÖRVIK - 0:1

02:10
    Hosté svou přesilovku rychle využívají, když přesnou střelou poslal puk do sítě DANIEL SÖRVIK. Asistence: Karel Kubát, Viktor Hübl.

02:03
    Jeden z litvínovských hráčů teď zůstal zcela sám před olomouckou brankou a v gólu mu zabránilo jen hákování Petra Straápče (OLO), který si odsedí dvě minuty za hákování.

Martin Vavruša

Branky a nahrávky: 59. Strapáč (Ondrušek) – 3. Sörvik (Kubát, V. Hübl), 3. Gula (L. Doudera, Ihnačák), 11. Jurčík (Kubát, J. Šimeček)

HC Olomouc: Konrád (11. Falter) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), Houdek, Staněk, J. Galvas – R. Vlach, Laš, J. Knotek (A) – Eberle, Burian, Sundher – Skladaný, Strapáč, Mráz – Ostřížek, Holec, Herman – Jergl.
    HC VERVA Litvínov: Petrásek (Kantor) – Kubát (A), Sörvik, L. Doudera, Gula, Baránek, K. Pilař, Z. Sklenička – F. Lukeš, V. Hübl (A), Jánský – J. Černý, Ihnačák, M. Hanzl – Trávníček (C), Gerhát, Vandas – Matoušek, J. Šimeček, Jurčík.

Rozhodčí: Hribik, Horák – Brejcha, Jelínek