Berani Zlín
1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
HC Dukla Jihlava
Úterý 31.10.2017, 17:30Tipsport extraliga • 18. kolo

V defenzivně založeném utkání plném chyb, nepřesností a hodně nevyužitých šancích nakonec bere dva body Dukla Jihlava, které vystřelil bodový zisk Tomáš Kubalík v samostatných nájezdech. (20:23:45)

65:00 Tomáš KUBALÍK - 1:2

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dukla Jihlava.
    Vítězný nájezd hostí si připisuje TOMÁŠ KUBALÍK.

Samostatné nájezdy začínají.

Máme tu samostatné nájezdy, které si nejspíše oba celky podle obrazu hry přály. Po menší úpravě ledu jdeme na to. Rozhodne se o tom, kdo si odnese dva body z dnešního utkání.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:47
    Zeman v zakončení upadl po kontaktu s Matějíčkem a hosté se dožadovali nájezdu, ten se ovšem nepíská. Ještě buly u branky Beranů.

63:30
    Seman se zkoušel protlačit i přes bránícího Honejska, ale Kašíka neprostřelil.

62:17
    Hra je přerušena, ofsajd Zlína a následuje buly ve středním pásmu.

61:25
    Dukla kromě jedné teče Adama Zemana nezahrozila, nyní se hraje 3na3.

60:15
    Dukla pokračuje v přesilovce 4na3.

60:01

Ve třetí části jsme se konečně dočkali i gólů, ale remízový stav nadále pokračuje. Nyní nás čeká prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:54
    Čachotský pálil z rohu kluziště, Kašík v leže zasáhl.

59:20
    Dukla může rozhodnout a bere si oddechový čas.

59:20
    David Šťastný (ZLN) dostává dvě minuty za podražení.

58:39
    Roberts Bukarts si sjel od mantinelu na střelu, kterou jihlavský brankář chytil.

57:38
    Škarek opět předvedl nejistý zákrok, ale ani tentokrát nebyl nikdo ze zlínských blízko dorážce.

55:36
    Poslední pětiminutovka třetí třetiny, vypadá to, že oba celky chtějí duel dotáhnout do prodloužení.

54:17
    Kotouč zůstal po nahození Sedláčka někde pod Škarkem, což ovšem nikdo netušil a vznikla menší strkanice.

53:39
    Zlínští podrželi kotouč za vlastní brankou a nyní se vydávají do útoku.

53:06
    Škarek neudržel kotouč po střele Bukartse a blízko dorážce byl Antonín Honejsek, ale ten nakonec neuspěl.

52:10
    Po nahrávce Žižky střílel Bukarts. Jeho pokus Škarek zneškodnil.

50:49
    Aktivní Fořt to zkoušel prudce přes obranu, ale neúspěšně.

50:09
    Škarek musel opět zasahovat, tentokrát se do šance dostal Antonín Honejsek, ale střela mezi betony úspěšná nebyla.

49:33
    Tempo hry se zcela rapidně zvedlo a Škarek se nyní musel hodně ohánět.
    49:04 David ŠŤASTNÝ - 1:1

49:04
    Zlín právě vstřelil branku!
    DAVID ŠŤASTNÝ si počkal na vyraženou Bukartsovu ránu a pohotově zametl kotouč do sítě. Asistence: Roberts Bukarts.

48:23
    Nicolai Bryhnisveen (JIH) vyfasoval dvě minuty za sekání.
    48:03 Tomáš ČACHOTSKÝ - 0:1

48:03
    Dukla právě vstřelila branku!
    Jihlava zaskočila dezorientovaný Zlín a jde do vedení! TOMÁŠ ČACHOTSKÝ se protáhl přes Ference, kterého lehce objel a poté hladce překonal i brankáře Kašíka. Asistence: Petr Ulrych.

46:10
    Šťastný posunul na Robertse Bukartse, který napálil tyčku.

45:26
    Tempo hry se po nezdařilé přesilovce hostí opět vrátilo do starých kolejí. Atmosféra zde je spíše jako v divadle.

43:46
    Dukla při vlastní přesilovce vyhazuje na icing.

43:10
    Zbytečné vyloučení na straně domácích. Roberts Bukarts (ZLN) 2 minuty za podražení.

41:33
    Tempo hry se lehounce zvedlo oproti předchozím dvěma třetinám.

40:26
    Dukla se tlačila do šance, ale byl jí odpískán ofsajd.

40:01

Ani ve druhé třetině branka nepadla a diváci dnes sledují trochu nudnou podívanou. Brankáři jsou zatím stoprocentní, tak uvidíme, zda se někomu povede v poslední třetině změnit nerozhodný stav 0:0. Poslední část startuje v 19:17.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:20
    Fořt zakončil z mezikruží nepřesně a Jihlava je v plném počtu.

38:25
    Ferenc a vzápětí ani Freibergs neuspěli. Jihlava vyhazuje do bezpečí.

37:11
    Tomáš Jiránek (JIH) 2 minuty podražení.

35:40
    Pro oko diváka to je dnes slabší utkání.

33:15
    Bukarts střílel, Šťastný kotouč tečoval jen těsně vedle Škarkovy branky.

31:36
    Hra je přerušena, čeká nás komerční pauza.

30:52
    Dnes oba celky mají doslova a do písmene tragické přesilovky.

30:02
    Dukla roztočila kolotoč nahrávek, který ukončila nepřesná nahrávka na Zdráhala. Jihlava ztratila pásmo i kotouč.

29:34
    Dukla si neporozumněla v rozehrávce a píská se zakázané uvolnění.

28:46
    Marcel Petran (ZLN) 2 minuty za sekání.

27:19
    Zakončit zkoušel jihlavský Anděl, ovšem ani on si na zlínského brankáře nepřišel.

26:41
    Další úspěšný zákrok zlínského brankáře, vhazuje se v obranném pásmu Beranů.

25:35
    Zpoza obránce pálil nebezpečně Michal Hlinka. Jeho pokus končí v moci Libora Kašíka.

24:59
    Zlín také jako soupeř nedokázal přesilovku využít. Suchánek může na led.

24:21
    Zlínští tlačí svého soupeře, brankář Jakub Škarek je stoprocentní.

23:49
    Zlín si vytvořil v přesilovce dvě slibné šance, obě brankář Dukly zlikvidoval.

22:58
    Jihlavští se dopustili faulu a budou za to pykat. Jakub Suchánek (JIH) 2 minuty za nedovolené bránění.

20:56
    Na opačné straně přejel útočnou modrou Žižka, a jedovkou zaměstnal brankáře Škarla.

20:31
    Kašík si povyjel před brankoviště a vykryl Jiránkovu střelu.

20:01
    Kašík zatím drží nulu.

???????????????? #CCMGoalie #MadeOfHockey #CCMPremier (???? – Jiří Zaňát)

Příspěvek sdílený CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Jedna třetina je již za námi a stav je prozatím nerozhodný 0:0. V úvodní desetiminutovce byli lepší domácí, kdy mohl poslat svůj tým do vedení Klhůfek, ale neuspěl. Poté měl dobrou příležitost i Šťastný, ale také nedal. Od druhé poloviny byla lepší jihlavská Dukla, která ovšem i přes několik dobrých šancí, také nedokázala najít recept na výborného Kašíka.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:25
    Ondráčkovi byl odpískán ofsajd, hra se vrací do středního pásma.

19:11
    Další buly v obranném pásmu Beranů.

18:22
    Dukla neustále obléha branku Libora Kašíka. Brankář Beranů opět úspěšný.

17:24
    Skvělý semafor v podání Libora Kašíka proti zakončení Richarda Diviše.

16:59
    Berani hrají v plném počtu. Dukla vůbec v přesilovce nezahrozila.

15:32
    V oslabení se v přečíslení dvou proti jednomu dostal do zakončení Kubiš. Místo nahrávky zvolil střelu a Škarek se pořádně protáhl.

14:58
    Dukla si vybojovala první přesilovou hru. Vyloučen je Antonín Honejsek (ZLN) na dvě minuty za sekání.

13:36
    Hostující kapitán Tomáš Čachotský hýří pohybem. Nyní dvakrát z blízka prověřil brankáře domácích. Ten v obou případech prokázal, že je dostatečně připravený.

12:26
    Buly před brankou domácího celku.

11:36
    Jedovku od modré vyslal Šidlík. Jeho dalekonosný pokus brankář Beranů vyrazil a do útoku mohou domácí.

10:44
    Jihlavští se zkoušeli probít před Kašíka, ale neuspěli.

9:11
    Dukla svým napadáním donutila domácí celek vyhodit kotouč na icing.

8:48
    Čachotský si zpoza branky sjel před brankáře Kašíka, který ho perfektně vychytal proti jeho bekhendovému zakončení.

7:44
    Oba celky se přetahují o kotouč, hra je zatím opravdu hodně vyrovnaná.

6:22
    Kašík opět úspěšný, po komerční pauze se bude vhazovat u branky Zlína.

5:46
    Na opačném pólu kluziště střílel Tomáš Kubalík, Libor Kašík byl včas na místě.

5:17
    Zlín mohl jít do vedení! Honejsek si natáhl kotouč podél Škarka, a poté jej zadovkou poslal na neobsazeného Davida Šťastného. Ten ovšem nedokázal puk dopravit do prázdné branky, ale místo toho posunul branku Jihlavy.

5:05
    Před Kašíkem bylo pořádné rušno a strhla se menší potyčka. Po zakončení Žalčíka, který seknul Kašíka do betonu se pustil do křížku s Freibergsem. Bude to bez vyloučení, buly u branky Beranů.

4:19
    Čachotský zkoušel zacílit na branku Zlína, ale minul.

3:31
    Hraje se v opatrném tempu, oba brankáři si osahali kotouč, ale vážněji zatím zasahovat nemuseli.

2:40
    Jihlavští posílají kotouč přes celé kluziště a píská se icing.

1:52
    Po menší pauzičce se na opačné straně hnal do šance domácí Klhůfek. Ten zvolil bekhendové zakončení, které dokázal Jakub Škarek chytit.

0:58
    Na opačné straně to zkoušel jihlavský Michal Hlinka. Libor Kašík jeho střelu z levé strany pokryl.

0:35
    Teď už se domácí hokejisté dostali do šance. Honejskův pokus ale branku Beranů přestřelil.

0:17
    Do první šance se mohli dostat domácí, ale nahrávka od Ference byla nepřesná.

00:01

Aukro Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Freibergs, Ferenc, Valenta, Matějíček, Žižka, Petran, Řezníček – Roberts Bukarts, Honejsek, Šťastný – O. Veselý, Fořt, Okál – Kubiš, P. Sedláček, J. Ondráček – Klhůfek, Fryšara, Popelka.

HC Dukla Jihlava: Škarek (Volden) – de la Rose, Suchánek, Šidlík, Ulrych, Bryhnisveen, J. Zdráhal, Váňa – T. Kubalík, Skořepa, Jiránek – Čachotský, F. Seman, Zeman – Žálčík, M. Hlinka, Anděl – Diviš, R. Hubáček, Rys..

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Hezký úterní podvečer ze Zlína. Hokejisté Aukro Berani Zlín v úterní dohrávce 18. kola vyzvou na domácím ledě od 17:30 hodin nováčka Tipsport extraligy z Jihlavy. Dukla se momentálně nachází na dně tabulky a venku letos ještě nevyhrála. Naopak Berani se vezou na bodové šňůře a herní pohodu budou chtít i s kapitánem Veselým, jemuž vypršel disciplinární trest, přenést v tříbodové vítězství.

Berani z posledních dvanácti zápasů bodovali hned desetkrát, svou formu potvrdili i v nedělním duelu na ledě úřadujících mistrů z Brna. Zlín Kometu porazil 3:2 po samostatných nájezdech. "Hráli jsme dobře, dvakrát jsme vedli a po zásluze jsme vybojovali v nájezdech bod na víc. Bereme ten zápas velmi pozitivně," řekl Robert Svoboda, hlavní trenér Aukro Berani Zlín.

Před dohrávkou 18. kola je tak jeho tým na osmé pozici se ziskem čtyřiadvaceti bodů. "Každý bod je dobrý, tabulka je velmi vyrovnaná. S Jihlavou hrajeme doma, pochopitelně tak chceme vytěžit z tohoto zápasu co nejvíce," pověděl padesátiletý lodivod Beranů.

Ten bude moct v zápase s Duklou, která nasbírala v šestnácti duelech osmnáct bodů, je poslední a venku ještě letos nevyhrála, využít i služeb kapitána Ondřeje Veselého, kterému vypršel třízápasový trest za faul na Rastislava Deje v zápase s Vítkovicemi. "Vítězná sestava se sice nemění, ale samozřejmě Ondra se vrátí do sestavy. Stejně tak naskočí obránce Dalibor Řezníček, který byl zraněný," pověděl Svoboda.

První vzájemné měření sil v letošním extraligovém ročníku na ledě Jihlavy Zlín nezvládl, ještě sedm minut před koncem sice vedl 2:0, nakonec ale odjel z Vysočiny bez bodu. "Ukázali nám, že nic nevzdávají. Určitě i tentokrát se dá očekávat jejich bojovný hokej, který je z většiny postaven na disciplíně," zakončil Robert Svoboda.

Dukla dokázala poslední duel na domácím ledě vyhrát, když zásluhou Adama Zemana otočila utkání a zvítězila 4:3 po nájezdech. „Nezačali jsme nejlépe, dostali tři góly. Neměli jsme už co ztratit, takže jsme to zkusili a dali gól na 1:3. Byl to pro nás strašně těžký zápas, ale s parádní koncovkou urvanou na nájezdy.¨

Duel mezi Zlínem a Duklou startuje v 17:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 50. Šťastný (Roberts Bukarts) – 49. Čachotský (Ulrych), rozh. náj. T. Kubalík