Novosibirsk – Jokerit 2:1 (kon.) | Omsk – Viťaz 2:3 (3:4 po s.n.) | Barys – HC Slovan 5:2 (kon.)
Chanty-Mansijsk – CSKA Moskva 0:5 (kon.)
Barys Nur-Sultan
5:2 (1:2, 2:0, 2:0)
HC Slovan Bratislava
Středa 01.11.2017, 14:30 • Kazachstan Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Dobrý den, vítejte u zápasu Kontinentální hokejové ligy, ve kterém Barys Astana přivítá Slovan Bratislava.

Utkávávají dva týmy s rozdílnou aktuální formou. Zatímco domácí se v tabulce posouvají postupně výš, Slovan se nadále trápí.

Barys Astana
    V tabulce východní konference nasbíral Barys 49 bodů a patří mu 4. pozice. V minulém kole porazil na domácím ledě Jokerit Helsinky jasně 4:0.
    30.10. Barys Astana – Jokerit 4 : 0
    27.10. Čerepovec – Barys Astana 4 : 3 pp
    25.10. Jokerit – Barys Astana 2 : 3 pp

Slovan vyhrál pouze jednou z posledních 7 duelů. Naposledny prohrál doma 0:5 s Petrohradem. V tabulce západní konference mu patří 12. předposlední pozice se ziskem 25 bodů. Slovan vyhrál pouze jednou z

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Barys Astana: H. Karlsson (Kudrjavcev) – Dietz, Dallman (A), Southorn, M. Semjonov (A), Polochov, Lipin, Orechov, Savčenko – Dawes (C), Vey, St. Pierre – Gurkov, Žajlauov, R. Starčenko – Puškarjov, Ševčenko, Markelov – Lichotnikov, Akolzin, Sagadajev.

HC Slovan Bratislava: Mazanec (Štěpánek) – Ebert, Sersen (C), Després, Meszároš, Švarný (A), T. Voráček, Bačík – Řepík, Boychuk, Kašpar (A) – Co. Genoway, Viedenský, Buchtele – Skalický, A. Šťastný, Šerbatov – J. Mikúš, Sádecký, M. Sloboda..

Dozněly hymny, utkání co nevidět začne.

Domácí Barys natupuje v Modrém, Slovan v bílém.

00:01

0:40
    První střídání na obou stranách.

0:58
    Zakázané uvolnění hostů, hra se přesune před Mazance.

2:19
    Slovan právě vstřelil branku!
    Hosté jdou rychle do vedení. Genoway našel pasem obránce NICKA EBERTA, který trefuje bombou na přední tyč! Asistence: Colby Genoway.
    2:19 Nick EBERT - 0:1

3:00
    Astana právě vstřelila branku!
    Domácí přispěchali s rychlou odpovědí. St. Pierre krásnou zadovkou uvolnil NIGELA DAWESTE, který z úhlu trefuje. Mazanec si sáhl na kotouč, ale zastavit ho nedokázal
    3:00 Nigel DAWES - 1:1

4:30
    A další útok se valil na Slovan, k přímému ohrožení branky Slovanu nakonec nedošlo.

6:05
    Barys zavřel Slovan v pásmu. Mazanec dokázal vykopnout betonem Žaljauovovu šanci. Gól by nejspíš neplatil, domácí útočník se ho snažil do brány úmyslně kopnout.

7:50
    Domácí založili akci od vlastní brány. Mazanec raději přikryl kotouč. Bude se vhazovat po jeho levici.

8:45
    Domácí pokračují v dobývání branky hostů.

9:35
    Mazanec si připisuje důležitý zákrok po střelele Alkozina.

10:00
    Krásná kombinace v podání Slovanu, konkrétně celého třetího útoku. Skalický předložil přihrávku před prázdnou bránu ANDREJI ŠŤASTNÉMU, který nemohl minout. Asistence: Pavol Skalický a Eliezer Šerbatov.
    10:00 Andrej ŠŤASTNÝ - 1:2

12:05
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Linden Vey – 2 min., sekání).

12:40
    Sersen a po něm Ebert nebezpečně pálili od modré. Karlsson oba pokusy kryje.

13:30
    Lichotnikov zakončil přečíslení 2 na 1 střelou do Mazance. Domací mohli v oslabení srovnat.

13:55
    Slovan se v závěru přesilovky ještě usadil v útočném pásmu. Pálil Sersen, střela zblokována.

14:05

14:20
    Hostující Genoway zůstává ležet na ledě po zásahu kotouče do tváře.

14:48
    První lajna nyní zamkla Slovan. Hosté dokázali vypíchnout a osvobodit se.

15:25
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Darren Dietz – 2 min., sekání).

16:00
    Domácí se osvobozují a Sersen s Řepíkem zakládají nový útok.

16:55
    Slovan se za minutu a půl nedostal do pásma, aby ohrozil domácí branku.

17:15
    Després vyslal první střelu v přesilovce. Karlsson pozorný.

17:25

17:45
    Mazanec vyráží střelu Dietze. O zbytek se postarali obránci.

19:15
    Mikuš měl na hranici brankovišti velkou příležitost navýšit náskok, Buchtele ho krásně hledal.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Zatím jde všechno proti papírovým předpokladům. Slovan byl aktivnějším týmem v prvním dějiství a mohl vést i vyšším rozdílem. Skóre otevřel ve 3. minutě hostující Ebert. Domací bleskově odpověděli brankou Dawese. V 10. minutě vrátil vedení na hokejky Slovanu. Šťastný.

Další třetina začne přibližně v 15:21

20:01

20:50
    Genoway je zpátky v sestavě Slovanu po zásahu pukem do obličeje. První třetinu nedohrál, ale je zpět.

21:42
    Domací celkem logicky začali aktivně a tlačí se dopředu.

22:51
    Někteří domácí fanoušci už zvedali ruce. ale není z toho branka. Domací pokračují v tlaku v signalizované výhodě!

23:36
    Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Michal Sersen – 2 min., podražení).

23:40
    Domací májí na ledě to nejlepší, přesilovku začínají aktivně.

24:35
    V oslabení střílel Viedenký, Karlsson vyráží do rohu.

25:36

25:42
    Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Nick Ebert – 2 min.).

26:39
    Tato přesilovka už byla o poznání lepší. Smyčka se postupně utahovala okolo bránících hráčů a LINDEN VEY trefuje po ledě naprosto přesně. Začínáme znovu!
    26:39 Linden VEY - 2:2

26:54
    Barys v zápětí zvyšuje na 3:2. Rozhodčí po poradě s videorozhodčím gól neuznává! Mazanec měl už puk pod kontrolou.

27:30
    Karlsson kryje pokus hostujícího útočníka, bude se vhazovat v útočném pásmu Slovanu.

28:11
    Boychuk prověřil z úhlu Karlssona, po něm sřílel i Švarný. Karlsson se ohlížel za sebe, ale puk našel ve výstroji!

29:02
    Slobodova velké příležitost a vynikajíci zákrok domácího golmana, který si povyjel proti střele!

30:20
    Další velká příležitost 1. formace Slovanu. Boychuk po něm Řepík mohli pohnout stavem utkání!

31:49
    Dlouho se hrálo bez přerušení. Až teď Karlsson přerušuje. Slovan drží pásmo.

32:12
    Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Patrik Bačík – 2 min., hákování).

32:30
    Už třetí oslabení hostů v této třetině. Domácí mají možnost vymanit se z tlaku.

33:10
    Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Andrej Šťastný – 2 min., vysoká hůl). Uvidíme přesilovku 5 na 3!

33:35
    Slovan se osvobozuje!

33:45
    Obrovský tlak a několik velkých šancí domácích. Hosté s vypětím sil odolali!

34:12
    Hosté ve 4 mužích v poli

34:45
    I proti 4 si domáci vypracovali své šance. Díky obětavosti a skvělým zákrokům Mazance je stav stále 2:2!

35:10

35:25
    Na druhé straně hrozil Skalický. Sledujeme výborný hokej, který nám obě mmužstva předvádějí.

36:28
    Po zakázaném uvolnění, vhazování před Karlssonem.

37:15
    Karlsson musel ven z brány před Buchtelem. Rozehrál přesně na svého spoluhráče.

38:00
    Poslední 2 munity druhé třetiny. Hra nahoru dolu pokračuje. Střely na bránu vyrovnané 21:21.

38:40
    Buchtele zazmatkoval před vlastní bránou a byla z toho možnost Astany.

39:16
    Bohužel pro Slovan se Barys před koncem 3. třetiny ujímá vedení. Po nahození Southorna od modré tečoval ROMAN STARČENKO!
    39:16 Roman STARČENKO - 2:3

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Domácí ve druhé třetině otočili zápas díky 2 vstřeleným brankám. Nejprve vyrovnal v 27. minutě Vey a v závěru třetiny po hezké teči otočil na 3:2 Starčenko. Domací se ve druhé části zvedli i díky 3 přesilovým hrám. I Slovan měl své příležitosti, které ale nedokázal proměnit. Prolomí Slovan nelichotivou bilanci na stadionech soupeřů?

Další třetina začne přibližně v 16:20

40:01

40:40
    Domací začínájí náporem.

42:19
    4. lajna Slovanu ziskala dobrým pohybem pásmo. Vhazování před Karlssonem.

42:53
    Páte vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava po sobě (Lukáš Kašpar – 2 min., podražení).

43:20
    Slovan ani nepůjde do 3. Hráči Slovanu jakoby přestali hrát a při signalizovaném vyloučení zvyšuje na 4:2 svým druhým gólem v utkání NIGEL DAWES. Hráči Slovanu jakoby přestali hrát
    43:20 Nigel DAWES - 2:4

43:32
    A je to o 3 branky! V pokačující přesilovce našel Vey pasem před branku NIGELA DAWESE, který přidává svoji třetí branku v utkání. v Slovan je na ručník!
    43:32 Nigel DAWES - 2:5

45:00
    S chutí hrající domácí se snaží přidat další branku.

47:15
    Hráči Slovanu jsou opaření, není to tak dlouho kdy bylo skóre vyrovnané.

48:00
    Jsou to opět domácí, kteří se po krátké odmlce opět připomínají v útočném pásmu.

48:25
    Slovan se osvobozuje, hra ve středním pásmu.

49:30
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Darren Dietz – 2 min.).

49:50
    Asi poslední možnost Slovanu se zápasem něco udělat.

50:39
    Slovan hraje početní výhodu velmi dobře, po závaru se mu hráčům nepodařilo dostat puk do brány. Ještě je čas!

51:20
    Dvakrát střílel Ebert, po něm ještě Sersen. Tato přesilovka skončí bez využití.

51:30

51:50
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Alexandr Lipin – 2 min., podražení).

52:40
    Po dobře sehraném úvodu přesilovky se domácí osvobozují.

53:00
    A další vyhození.

53:20
    Buchtele dorážel na hranici brankoviště. Beton Karlssona nedokázal přehodit!

53:50

54:20
    Další puk proletěl těsně kolem Karlssonovy branky. Slovanu není přáno snížit.

55:15
    Slovan pokračuje v útočné aktivitě. Domací se osvobozují, nebude to zakázané uvolnění.

56:10
    Po ofsajdu Barysu se bude vhazovat ve středním pásmu. Už je to jasné, Slovan nerozšíří svůj čtyřbodový zisk ze hřišť soupeřů.

57:02
    Zakázané uvolnění domácích.

57:38
    Domácí zakládali útok z vlastní pásma. Kašpar se zmocnil puku a vyráží na zteč.

58:44
    Vhazování ve středním pásmu, utkání se dohrává.

59:24
    V závěru ještě střela domácích, kterou Mazanec kryje.

Máme za sebou pohledné utkání ve kterém jsme viděli 7 branek. Do zápasu vstoupili lépe bratislavští, kteří vedli po první třetině 2:1. Od poloviny utkaní i díky nedisciplinovasti Slovanu převzali iniciativu domácí. Ještě do druhé přestávky otočili skóre a ve třetí třetině přidali další 2 branky. Hrdinou utkání je domácí NIGEL DAWES, který vsítil HATTRICK.