Most – Kobra 3:7 (kon.) | David Servis – Mor. Budějovice 0:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – Tábor 7:4 (kon.)
Písek – Klatovy 8:1 (kon.) | Pelhřimov – Žďár n/S 4:6 (kon.) | Nymburk – Kolín 2:8 (kon.)
Sokolov – Trutnov 5:3 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Děčín 2:5 (kon.) | Bílina – Řisuty 6:4 (kon.)
Nový Jičín – Opava 3:2 (kon.) | Kopřivnice – SHK Hodonín 4:3 (kon.) | Poruba 2011 – Šumperk 4:3 (2:1 po s.n.)
Letňany – Vrchlabí 8:1 (kon.)
HK Nový Jičín
3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
HK Opava
Středa 01.11.2017, 18:002. liga skupina Východ • 16. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký večer všem, příznivcům ledního hokeje. Dnes opět uvidíme další utkání, II. ligy východ mezi domácími Ďábly z Nového Jičína a HK Opavou.

00:01

00:10
    První zásah, nebo spíše přikrytý puk lapačkou si připisuje "Ďábel' Jiří Slovák.

01:00
    Robin Gebauer teď dobře clonil před hostujícím Šafránkem, který moc dobře na kotouč neviděl, nicméně byl v dobrém postavení a má připisuje si také první zákrok dnešního utkání.

01:37
    Zakázané uvolnění Ďáblů.

01:55
    Wolf Petr zkoušel střelu z nápřahu, ta mu nesedla úplně ideálně ale i tak nebyla špatná.

02:38
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Sonnek – 2 min., podražení).

03:20
    Tohle vypadá pro Ďábly dobře, dokázali ustát první nátlak Opavy a vyhodit kotouč.

03:57
    Přesilovka ještě ale zdaleka nekončí a bylo před Jiřím Slovákem poměrně rušno, ten se nenechal zmást a s ledovým klidem svůj tým dobře podržel.

04:19
    Opavě se nedaří tuto přesilovku nějak zužitkovat a přetavit v gólovou situaci, až na jednu, dvě střely se nedaří nic vymyslet. Nový Jičín celkem dobře brání.

04:51
    Tichý si teď u mantinelu pohlídal kličku jednoho z domácích a nenechal ho ani zdaleka projít, hezký a čistý zákrok.

05:08
    Vyloučení v týmu HK Opava (Herman – 2 min., příliš mnoho hráčů).

05:54
    Přesilovka Ďáblů vypadá o něco lépe, dokázali hosty semknout a vyslat pár střel, zatím ale chybí zakončení.

06:42
    Ba ne, i zde můžeme vidět chyby v rozehrávce, to Opavě vyhovuje.

07:08

08:03
    Velká šance Miroslava Krupy, který dostal "namazáno" přímo před brankovištěm, možná to ani nečekal, napřáhnul se ale výborně teď zasáhnul Dušan Šafránek!

10:00
    Máme za sebou prvních deset minut, zatím mají více ze hry domácí Ďáblové, Opava ale rozhodně neusnula na vavřínech. Uvidíme, jestli se Ďáblům podaří vystupňovat tlak a přetavit ho v první gól utkání.

10:52
    Vojtěch Adamík dostal pod kontrolu kotouč, bohužel neměl dostatečné proporce na to, aby mohl čelit protivníkovi a tak přichází před modrou čárou o puk.

11:22
    Vyloučení v týmu HK Opava (Šindelář – 2 min., faul kolenem).
    Vyloučení v týmu HK Opava (Škoda – 2 min., podražení).

11:50
    Ďáblům se podařilo přetavit přesilovku 5 na 3, nevím ale jestli gól platí a navíc se bude vylučovat.

11:50
    Vyloučení v týmu HK Opava (Tichý – 2 min., nesportovní chování).

11:50
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Autorem branky je SONNEK. Tak skutečně gól platí, při přesilové hře 5 na 3 se prosadil Jan Sonnek a otevírá tak skóre utkání!

11:50
    Vypadá to, na další diskuze, trenér David Galvas si nechává vysvětlit od hlavního rozhodčího, situaci která se stala.

11:50
    Utkání bude za chvíli pokračovat, Ďáblové dostávají další přesilovou hru 5 na 3.

12:32
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Janiczek – 2 min., hákování).

13:01
    Tak to dlouho domácím borcům nevydrželo, Janiczek nezvládnul zahrát puk, nestihl protihráče a zahákoval ho. Hra pokračuje 4 na 3.

13:26
    I tak bylo v útočném pásmu domácích rušno, kombinačně teď dobře zahráli Ďáblové, nicméně to co nezachytila obrana, se podařilo pokrýt Dušanovi Šafránkovi.

14:52
    Robin Gebauer se dostal až do útočného pásma, kdy chtěl nahrát svému spoluhráči Pavlovi Zedníkovi, ten ale přhrávku nečekal a tím pádem ani nezpracoval, škoda.

16:00
    Jiří Slovák musí být ale stále pozorný, tu a tam se podaří Opavě vystřelit a i chvilka nepozornosti, by nemusela skončit pro domácího brankáře dobře.

16:41
    Další šance Opavy, tahle šance nebyla vůbec špatná. I tuto střelu ale Jiří Slovák kryje a drží čisté konto.

17:45
    Zapískán úmyslný offside Ďáblů

18:18
    Dušan Šafránek nemá chvíli klidu, domácí mají stále více ze hry. Opava zatím čeká na chyby soupeře, zatím jich není mnoho.

19:00
    Probíhá poslední minuta, první třetiny.

19:30
    Tak to byla obrovská šance Opavy, domácí bek udělal chybu v rozehrávce, nebo spíše dlouho váhal, najednou červeno – bíle barvy ovládly obranné pásmo domácích a nechybělo moc a mohli jsme být svědky vyrovnání!

20:00

První třetina nám nepřinesla žádné hody, nicméně gól jsme vidět mohli. Zatím určitě má více ze hry domácí tým, nicméně Opava v posledních pár minutách hry se snažila něco vymyslet. Uvidíme, jak se bude hra vyvíjet v následující třetině, která začne cca v 18:46.

20:01

21:10
    Opava skutečně nastoupila aktivněji, do druhé třetiny. Je to vidět na pohybu i šancích.

23:16
    Hra převážně ve středním pásmu. Pokud Ďáblové neyrovnají tempo, budou mít co dělat, aby udrželi současný stav.

24:00
    U puku teď Robin Gebauer, který zkoušel střelu švihem, mířil ale vysoko nad!

25:02
    Dobře teď zabojoval autor prvního gólu Jan Sonnek, v útočném pásmu. Bohužel pro něj, puk se přesunuje na hůl Jiřího Šindeláře.

26:07
    Josef Tichý posílá dělovku od modré čáry, nebyla ale přesná.

26:45
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Málek – 2 min., vražení na hrazení).

27:45
    Opavě se zatím nedaří prorazit defenzivou domácího mužstva. Ďáblové s přehledem vyhazují přes všechny čáry a šetří tak drahocenný čas.

28:46

30:00
    Není možné určit, kdo má ze hry více. Tempo hry mírně stagnuje, jde vidět touha hostů. vyrovnat stav ale zatím, se jim nedaří najít recept, na to jak vyrovnat.

30:48
    Opava právě vstřelila branku!
    Autorem branky je MALINA. A je vyrovnáno, domácí brankář pozdě dal beton na led, toho využil útočník Vlastimil Malina, který tuto mezeru viděl a vyrovnává stav utkání – 1:1 !

32:00
    Opava je teď na koni, okamžitě se jí podařilo vymyslet dvě, tři příležitosti, které klidně mohly skončit gólem.

32:40
    Další akce z hokejek hostů, teď se Černý spolu se svým spoluhráčem řítili 2 na 1. Lukáš Černý ale volil střelu z nápřahu a přestřelil bránu, další dobrá šance Opavy!

33:03
    Petr Wolf byl teď opravdu blízko tomu, aby svůj tým poslal do vedení. Hezký zákrok teď předvedl domácí gólman.

34:36
    Hra se více otevřela, oba týmy se teď snaží co nejvíce hnát do útoku a poslat svůj tým do vedení. Oproti začátku třetiny, je to značný rozdíl v tempu hry i spolupráce jednotlivých hráčů.

35:55

36:28
    Jakub Matyáš měl dobré defenzivní postavení, i tak ale musel zasáhnout domácí strážce svatyně a přikrýt puk do bezpečí.

37:20
    Hráči Opavy jsou opět nastěhování v útočném pásmu, netrvá to však dlouho.

38:03
    Lehké nahození, které skončilo až u Dušana Šafránka, ten chtěl puk rozehrát, nakonec ale raději přikryl touš lapačkou.

38:56
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Adamík – 2 min., držení protihráče).

39:00
    Probíhá poslední minuta, druhé třetiny. Tichý zkoušel opět střelu z nápřahu, dobře mu sedla a nabrala potřebnou rychlost ale brankář s číslem 33 – Tomáš Kohn pozorný.

39:30
    Ďáblové se osvobozují, Opava musí začít akci znovu. Čas je ale neúprosný, podaří se jim ještě ohrozit domácí bránu?

39:49
    Vhazování v obranném pásmu Ďáblů.

39:53
    Další dobrá střela, tentokrát Dominik Rudl dostal přesnou přihrávku na modrou čáru. Tomáš Kohn se teď těžce sbírá z ledu, zřejmě dostal zásah do míst, které nejsou úplně tak dobře chráněny. Vypadá ale že bude v pořádku.

39:57
    Opět střela od modré čáry a opět Dominik Rudl, tak teď jen o pár centimetrů vedle, tohle mohl být gól!

40:00

Druhá třetina – Opava. I tak by se dal charakterizovat průběh poslední dvaceminutovky. Opět jsme viděli jeden gól, tentokrát však do brány Ďáblů. Od 25. minuty až do 40. bylo tažení jednoznačné a jasné – na bránu Ďáblů. Poslední třetina bude rozhodující, zřejmě bude platit pravidlo, kdo dá gól – vyhrál. Poslední třetina začne přibližně v cca 19:38.

40:01

40:56

41:03
    Autorem branky je ŠINDELÁŘ. Asistence: Vítek a Wolf.

42:44
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Kafka – 2 min., podražení).

44:00
    Opava se usadila v útočném pásmu, zkouší vysílat střely, Ďáblové jsou mírně otřeseni.

44:44

45:30
    Stále mají více ze hry hosté, kteří těží z pasivity Ďáblů, kteří jsou v útlumu.

47:22
    Domácí Ďáblové se teď zlobí, jeden z útočníku byl podražen, nicméně se zákrok nepíská.

48:13
    Po dlouhé době můžeme sledovat domácí Ďábly v útočném pásmu. Neohřáli se tam ale dlouho, obranná hra hostů z Opavy funguje dobře.

50:00
    Nedá se říct, že by Opava někam spěchala, spíše se snaží udržovat současný stav a hrát více dozadu.

50:20
    U puku znovu a opět hosté, pokud se bude vyvíjet i následujících deset minut, nemůžou Ďáblové ani dnes, pomýšlet na výhru.

51:08
    Až teď se pokusili Ďáblové otestovat pozornost Šafránka. Jenomže tato střela ho nemohla ohrozit, lehké nahození, přímo do lapačky.

51:37
    Tak teď Kocián dostal do nohy tvrdou střelu od Davida Janiczka (NJI) a zůstává ležet na ledě. Tohle nevypadá moc dobře.

51:37
    Ivo Kocián odjíždí na střídačku, za pomoci zdravotníka a spoluhráče. Uvidíme, jestli se dnes ještě objeví na ledu, zatím to ale moc nevypadá.

52:00
    Autorem branky je GEBAUER. Asistence: Kafka. Tak teď v dobrém postavení, Robin Gebauer, který se ocitl sám před brankou, dokázal zvednout projektil a zasunout ho přesně do rohu branky! 2:2

53:18
    Michael Chvostek teď reklamuje vysokou hůl u hlavního rozhodčího. Ten ale o ničem nechce slyšet a posílá ho na střídačku.

54:30
    Můžeme sledovat soubouj o puk, v obranném pásmu Ďáblů.

55:00
    Následně se dostávají Ďáblové do útočného pásma a zkouší něco vymyslet.

55:23
    Zakázané uvolnění Opavy.

56:10
    Minuty ubývají, skóre stále vyrovnané. Vhazování před Tomášem Kohnem.

56:53
    Tomáš Kohn musí opět zasahovat, teď zažívají Ďáblové kritické chvíle. V současné době, by nejspíše byli rádi i za bod.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty, třetí třetiny.

58:59
    Autorem branky je GEBAUER. Asistence: Zedník a Málek. Tak to je neskutečné, akce jak se říká až do kuchyňky! Málek před bránou přihrál Zedníkovi, ten střílel a Šafránek vyrazil před sebe, kde byl autor již jednoho gólu Robin Gebauer !

59:00
    Šafránek čeká a Opava bude chtít hrát v šesti!

59:06
    Dušan Šafránek je již na střídačce!

59:16
    Zakázané uvolnění domácích.

59:54
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Gebauer – 2 min., vražení na hrazení).

Máme tady konec zápasu a body překvapivě zůstavají na domácí půdě. První třetina byla jasně ve znamení, domácího týmu. Druhá a třetí patřila víceméně Opavě. Ďáblové dokázali ale zabrat a vytěžit z minima maximum a nutno dodat že měli i štěstí. To bohužel nebo bohudík, k hokeji patří.

Děkuji za pozornost a těším se brzy napočtenou. (20:17:22)

Michal Knápek

Branky a nahrávky: 12. Sonnek, 52. Gebauer (Kafka), 59. Gebauer (Zedník, Málek) – 31. Malina, 42. Šindelář (Vítek, Wolf)

HK Nový Jičín: Slovák (Kohn), Adamík, Már, Hruška, Matyáš, Tomeček, Jancizek, Metelka, Palacký, Krupa, Málek, Kafka, Chvostek, Gebauer, Kocián, Zedník, Herman, Sonnek, Slovák
    HK Opava: Šafránek (Lamla), Pokorný, Šindelář, Rudl, Tichý, Chalupa, Slavík, Vilinskij, Kilnar, Herman, Rousek, Vítek, Vaněk, Maxner, Wolf, Hartmann, Seidler, Černý, Malina, Škoda