Nové Zámky – Košice 5:3 (kon.) | Poprad – Nitra 3:4 (0:1 po s.n.) | Lipt. Mikuláš – Banská Bystrica 2:3 (po pr.)
Zvolen – Trenčín 6:3 (kon.) | Detva – Žilina 1:2 (0:1 po s.n.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
2:3 (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Středa 01.11.2017, 17:00 • Titan aréna • Tipos Extraliga (SR) • 17. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Vážení športoví priatelia, vítame vás pri sledovaní stredajšieho hokejového zápasu 17. kola Tipsport ligy, v ktorom domáci tím MHK 32 Liptovský Mikuláš privíta na vlastnom štadióne tím HC '05 Banská Bystrica. Zápas sa začína o 17:00.

MHK 32 Liptovský Mikuláš
    Liptáci v 16. kole odohrali duel na súperovom štadióne proti Popradu. Domáci otvorili stav zápasu v 14. minúte gólom Vartovníka. V druhej tretine aj napriek veľkému množstvu vylúčení nedokázal skórovať ani jeden tím. Liptáci dokázali vyrovnať v 47. minúte, keď Luža prestrelil brankára Popradu. Popradčania však nenechali nič na náhodu a šesť minút pred koncom stretnutia Vartovník poslal svoj tím do vedenia a na tento gól už Liptáci odpovedať nedokázali a z Popradu tak odišli bodovo naprázdno. Liptovský Mikuláš je v tabuľke na deviatom mieste s 19 bodmi.
    Skóre: 38:43
    Najproduktívnejší hráč: Marek Uram (4+11)

HC '05 Banská Bystrica
    V nedeľu odohrali zápas proti poslednému tímu tabuľky, Detve. Bystrica otvorila stav zápasu už v tretej minúte zásluhou Róth, ale o približne päť minút dokázali hostia odpovedať, keď vyrovnával Kuklev. Do druhej tretiny tak oba tímy nastúpili za nerozhodného stavu, ktorý ale dlho nevydržal. Už po minúte a pol poslal Bystricu do vedenia Gabor. V 28. minúte síce ešte dokázal vyrovnať Huňady, no od tohto momentu už góly strieľali iba domáci. Do konca druhej tretiny sa postupne presadili Róth, Hohmann, Gabor a Bubela. V tretej tretine ešte kozmeticky na konečných 8:2 upravili Brejčák s Bartánusom a Banská Bystrica si tak úplne zaslúžene do tabuľky pripísala plný bodový zisk a v tabuľke je na druhom mieste s 35 bodmi.
    Skóre: 72:46
    Najprouduktívnejší hráč: Cason Hohmann (5+17)

Posledný vzájomný zápas:
    HC '05 Banská Bystrica – MHK 32 Liptovský Mikuláš 5:2 (1:0, 0:2, 4:0)
    Góly: 9. Bartánus (Faille), 43. Lamper (Bortňák), 46. Lunter (Kubka, Hohmann), 50. Bubela, 60. Brittain (Faille) – 24. Uram, 40. Tabaček (Spilar, Kriška)
    Vylúčenia: 4:5
    Strely: 40:23

Úvodné zostavy:

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Luža, Nádašdi, Suchý, Nemec, Moravčík, Tabaček, Pacalaj, Devečka – Uram, M. Sukeľ, Kriška – J. Sukeľ, Paukovček, Ru. Huna – Laco, Langhammer, Rapáč – Kabáč, Piatka, Spilar

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš – Ďatelinka, Kubka, Brejčák, Sedlák, Mihalik, Grüngling, Gélinas, Giľak – Lunter, Surový, Faille – Róth, Valent, Belluš – Bartánus, Bubela, Hohmann – Gabor, Češík, Lamper

Rozhodca: Snášel, Orolin – Gavalier, Stanzel.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:36
    Banská Bystrica bola v útočnom pásme, ale do zakončenia sa nedostala a o puk napokon prišla.

01:22
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Hohmann – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou + 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

01:40
    Hostia dokázali puk vyhodiť, ale ten skončil na striedačke a vhadzovať sa bude v útočnom pásme Liptovského Mikuláša.

02:12
    Liptáci sa v útočnom pásme usadiť nevedia. Banská Bystrica úspešne puk vyhadzuje.

02:34
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Paukovček – 2 min., nedovolené bránenie).

02:34
    Sily na ľade sa vyrovnali a hrá sa 4 na 4.

03:08
    Faille sa v strednom pásme dostal k puku. Dostal sa až medzi kruhy, ale pod tlakom jeho zakončenie nebolo ideálne.

03:36
    Po ofsajde Banskej Bystrice sa bude vhadzovať v strednom pásme.

03:36
    Domáci buly vyhrali a sú s pukom za vlastnou bránou.

04:37
    Domáci v plnom počte.

04:57
    Paukovček sa dostal s pukom do útočného pásma. Jeho strelu spoza obrancu Lukáš vyrazil za bránu.

05:23
    Hostia v plnom počte.

05:38
    Vhadzovať sa bude v obrannom pásme Banskej Bystrice. Liptáci zostali pri puku, no prišli o útočné pásmo.

06:27
    Hostia boli v rýchlom protiútoku 2 na 1. Ďatelinka sa rozhodol pre strelu, ale obranca Liptovského Mikuláša puk zrazil na ochrannú sieť.

06:59
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Košarišťan – 2 min., zdržiavanie hry / zašľapovanie puku).

07:20
    Banská Bystrica je v útočnom pásme a točí svojho protivníka.

07:40
    Liptáci puk vyhodili a môžu ísť prestriedať.

08:18
    Obrovská šanca domácich v oslabení. Matúš Sukeľ bol v rýchlom protiútoku 2 na 1 s Uramom, ktorého prihrávkou z otočky našiel, ale ten puk nespracoval ideálne. Jeho strelu z uhla Lukáš vyrazil za bránku.

08:58

09:17
    Na druhej strane obrovská šanca hostí. Brankár Košarišťan ležal na zemi a Češík mal pred sebou odkrytú bránku, no nedokázal svoju šancu využiť.

10:51
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Nádherná kombinácia domácich. Uram spoza brány našiel medzi kruhmi Krišku, ktorý okamžite poslal puk na osamoteného MATÚŠA SUKEĽA, ktorý nemal problém puk nasmerovať do odkrytej brány. Asistencie: Martin Kriška, Marek Uram.

12:37
    Ďalšia šanca Češíka, ku ktorému sa odrazil puk od brankára, ale Košarišťan vytiahol parádny zákrok.

13:00
    Kabáč vybojoval puk v útočnom pásme, na prihrávku čakal Kriška, ale Kabáč sa rozhodol vystreliť, no bránu tesne minul.

13:45
    Po Lužovej chybe sa vo veľkej príležitosti ocitol Valent, ale Košarišťan jeho strelu vyráža.

14:36
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Faille – 2 min., hákovanie).

14:45
    Banská Bystrica vybojovala puk a poslala ho cez všetky čiary.

15:12
    Uram perfektne našiel pred bránou osamoteného Matúša Sukeľa, ale Lukáš bol pozorný a strelu vyrazil.

16:20
    Paukovček v strednom pásme prihral Rudolfovi Hunovi, ten sa dostal až pred brankára Lukáša, no tej svoj tím teraz podržal a hra sa prerušuje.

17:13
    Ďalšia veľká príležitosť Liptovského Mikuláša. Laco sa natlačil až pred brankára, ktorý jeho strelu vyrazil. K dorážke sa ešte dostal Langhammer, ale ani on nedokázal brankára prekonať. Banská Bystrica už hrá v plnom počte.

17:55
    Bartánusovu strelu Košarišťan vyráža a k puku sa dostávajú Liptáci.

18:43
    Surový našiel v dobrej pozícii Failleho, ale jeho strelu domáci zrazili na ochrannú sieť.

19:03
    Strelu Devečku Lukáš vyrazil na rovno na hokejku Piatku, ale ten nedokázal poslať puk do brány.

19:27
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Hohmann – 2 min., údery).
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Pacalaj – 2 min., údery).

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

V prvej tretine boli diváci svedkami viacerých veľmi dobrých gólových príležitostí na oboch stranách. Stav stretnutia otvorili v 11. minúte Liptáci zásluhou Matúša Sukeľa. Hostia tak nastúpia do druhej tretiny za nepriaznivého stavu 1:0.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:14
    Vhadzovať sa bude v strednom pásme. Liptáci buly vyhrali, ale v útočnom pásme o puk prišli.

21:02
    Banská Bystrica je v útočnom pásme. Brejčákovu strelu domáci zachytili a puk poslali mimo obranné pásmo.

21:29
    Oba tímy hrajú v plnom počte.

21:48
    Po zakázanom uvoľnení sa bude vhadzovať v obrannom pásme Liptovského Mikuláša.

21:55
    Liptáci buly vyhrali a nasťahovali sa do útočného pásma. Tam však ohroziť bránu nedokázali.

22:38
    Kubka nahodil puk na Košarišťana, ale pred ním ho nikto netečoval a tak ho bez problémov chytá a hra sa prerušuje.

23:48
    Banská Bystrica dala gól!
    Protiútok hostí sa končí gólom. CASON HOHMANN vystrelil spoza obrancu presne k tyčke a vyrovnáva na 1:1. Asistencie: Adam Sedlák, Ján Brejčák.

24:12
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Nádašdi – 2 min., hákovanie).

25:06
    Hostia sú v útočnom pásme, ale prihrávajú si len okolo mantinelov.

25:15
    Liptáci puk vyhodili cez všetky čiary a môžu ísť vystriedať.

25:38
    Hohmannova strela od modrej čiary bránu minula a domáci puk posielajú cez všetky čiary.

26:11

27:41
    Lamper vletel do útočného pásma, ale jeho strela spoza obrancu skončila iba na Košarišťanovi.

28:50
    Hostia v útočnom pásme. Bránu zatiaľ ohroziť nevedia a prihrávajú si okolo mantinelov.

29:49
    Bubelova strela od modrej čiary bola zblokovaná a puk preletel ponad ochrannú sieť.

29:55
    Ďalšia strela od modrej čiary. Ďatelinkov puk ale skončil iba na Košarišťanovi a hra sa prerušuje.

30:25
    Matúš Sukeľ prudko vystrelil. Puk zastavil pred bránou pri Kriškovi, ale ten pod tlakom nedokázal zakončiť.

30:55
    Obrovská šanca pre domácich. Rudolf Huna išiel sám proti brankárovi, ten bol však pozorný a jeho zakončenie chytá.

31:53
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (hráčska lavica – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Laco.

32:10
    Gélinasova strela od modrej čiary, preletela tesne vedľa a o puk hostia teraz bojujú za bránou.

32:40
    Liptáci puk vyhadzujú a idú vystriedať.

33:14
    Liptáci sú v útočnom pásme a zdržujú hru.

33:30
    Prudké strely Ďatelinku aj Bubelu boli zastavené obrancami Liptovského Mikuláša.

33:52

34:12
    Po zakázanom uvoľnení sa bude vhadzovať v útočnom pásme Banskej Bystrice. Liptáci buly vyhrali a puk vyviezli mimo obranné pásmo.

34:37
    Rapáč vybojoval puk v útočnom pásme a vystrelil. Jeho strelu hostia zblokovali, no puk sa dostal ešte k Langhammerovi, ale jeho strela letela tesne vedľa Lukášovej brány.

35:12
    Bubela sa ocitol v obrovskej príležitosti, keď osamotený dostal puk medzi kruhy, no bránu tesne míňa.

36:23
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Paukovček – 2 min., sekanie).

36:33
    Liptáci puk vyviezli až do útočného pásma.

36:55
    Ďatelinkova strela bola zrazená a puk skončil na ochrannej sieti.

37:07
    Moravčíkovi sa podarilo vypichnúť puk a opäť ho vyhadzuje cez všetky čiary.

37:29
    Vhadzovať sa bude v útočnom pásme Banskej Bystrice. Liptáci buly vyhrali. Huna sa dostal do rýchleho protiútoku a s veľmi dobrej pozície vystrelil. Lukáš puk vyrazil pred seba a k dorážke sa dostal ešte Kriška, ale ani toto zakončenie neskončila za chrbtom brankára.

38:25

38:52
    Ďalší protiútok Liptákov. K strele z výbornej pozície sa dostal Matúš Sukeľ, ale brankár puk dokázal vyraziť.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej tretine dokázali hostia po štyroch minútach vyrovnať stav stretnutia gólom Casona Hohmanna, ktorý presnou strelou spoza obrancu prekonal Košarišťana. Aj napriek viacerým veľmi dobrým gólovým príležitostiam diváci videli len jeden gól. Do tretej tretiny tak mužstvá nastúpia za stavu 1:1.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:15
    Hostia nahodili puk do útočného pásma, ale boli pri ňom rýchlejšie domáci.

40:54
    Huna sa dostal medzi kruhmi k odrazenému puku a okamžite vystrelil. Lukáš puk chytá a prerušuje hru.

41:39
    Vhadzuje sa v obrannom pásme Liptovského Mikuláša. Liptáci buly vyhrali a puk vyviezli do stredného pásma.

41:57
    VLADIMÍR MIHALIK dostal puk medzi kruhy a presnou strelou prekonáva Košarišťana. Asistencie: Gilbert Gabor, Matej Češík.

42:53
    Prudká strela Jakuba Sukeľa bola zblokovaná a puk preletel ponad ochrannú sieť.

44:00
    Banská Bystrica je v útočnom pásme a bojuje v rohu klziska o puk.

44:15
    Liptáci vyhrali súboj o puk a vyviezli ho mimo obranné pásmo.

45:06
    Košarišťan už nemá hodnú chvíľu hokejku a Banská Bystrica ho obstreľuje, no zatiaľ neúspešne.

46:40
    Hostia boli dlhú dobu v útočnom pásme, ale väčšinu času si prihrávali len okolo mantinelov a k zakončeniu sa nedostali.

47:11
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Gründling – 10 min. osobný trest, nebezpečný výstroj).

47:55
    Matúš Sukeľ sa dostal do útočného pásma, Spoza obrancu na dvakrát vystrelil, no ani jedno zakončenie bránu hostí neohrozilo.

48:53
    Vhadzovanie v útočnom pásme Liptovského Mikuláša. Buly vyhrali hostia a puk vyviezli do útočného pásma.

49:40
    Prudká strela Suchého od modrej čiary bránu hostí tesne minula.

50:33
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (M. Sukeľ – 2 min., hákovanie).

50:35
    Domáci okamžite po buly puk vyhadzujú cez všetky čiary.

51:36
    Bartánusovu strelu Košarišťan chytá a hra sa prerušuje.

51:46
    Liptáci puk opäť vyhodili a na chvíľu si môžu vydýchnuť.

52:32

53:28
    Liptáci často v strednom pásme strácajú puk.

53:50
    Faille sa natlačil až pred Košarišťana, ale ten jeho úmysel vystihol a puk chytá.

54:36
    Bartánus dostal puk medzi kruhy a okamžite prudko vypálil. Jeho zakončenie tesne bránu minulo.

55:08
    Devečka nádherne krížnou prihrávkou našiel Rudolfa Hunu, ktorý z prvej vystrelil. Lkáš strelu vyráža do rohu klziska.

55:55
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Kubka – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

56:14
    Liptáci sa usadili v útočnom pásme a točia svojho súpera.

56:45
    Tabaček nespracoval prihrávku na modrej čiare a Liptáci prišli o pásmo.

57:22
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Ďatelinka – 2 min., držanie).

57:24
    Banská Bystrica puk po buly okamžite vyhodila.

57:54
    Po nepresnej prihrávke Urama hostia puk opäť vyhodili.

58:21
    Prudkú strelu Paukovčeka brankár hostí vyrazil.

58:30
    Oddychový čas domácich.

58:38
    Domácim sa napokon podarilo vyrovnať pred záverom stretnutia. Uram poslal puk pred brankára, kde sa k dorážke dostal RUDOLF HUNA a poslal puk za Lukášov chrbát. Asistencie: Marek Uram, Ján Tabaček.

59:38
    Oba tímy útočia, no do vedenia sa pravdepodobne už ani jeden z nich nedostane.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Na začiatku tretej tretiny sa do vedenia dostala Banská Bystrica gólom Mihalika. Liptáci sa snažili vyrovnať, čo sa im napokon podarilo tesne pred záverom stretnutia. Pri hre bez brankára sa presadil Rudolf Huna. Nasledovať bude predĺženie 3 na 3.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:17
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Ďatelinka – 2 min., krosček).

60:27
    Banská Bystrica puk vyviezla až do útočného pásma.

61:06
    Liptáci kombinujú v útočnom pásme, no k strele sa nedostali.

61:47
    Prudká strela Nádašiho bránu hostí tesne minula.

62:28
    Po nepresnej prihrávke Paukovčeka Liptáci prišli o pásmo.

62:51
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Devečka – 2 min., hákovanie).

62:51
    Oddychový čas hostí.

62:57
    Hostia prišli o útočné pásmo, Liptáci puk vyhodili.

63:15
    Liptáci sa opäť dostali k puku a poslali ho cez všetky čiary.

63:40
    Obrovská šanca Gélinasa, ktorý stál osamotený pred odkrytou bránou. Košarišťan vytiahol parádny zákrok a puk chytá.

64:18
    Ďatelinka prihral na modrú čiary ÉRICOVI FAILLEMU, ktorý sa dostal do dobrej streleckej pozície a presnou strelou od hornej tyčky prekonáva Košarišťana. Asistencie: Ivan Ďatelinka, Tomáš Surový.

Hostia tak napokon víťazia v dnešnom stretnutí po predĺžení výsledkom 2:3 gólom Failleho a zo zápasu si odnášajú dva body. Týmto sa s vami lúčim a prajem pekný zbytok večera. (19:40:54)

Michael Hruška

Branky a nahrávky: 11. M. Sukeľ (Kriška, Uram), 59. Huna (Uram, Tabaček) – 24. Hohmann (Sedlák, Brejčák), 42. Mihalik (Gabor, Češík), 65. Faille (Ďatelinka, Surový)

HC´ 05 Banská Bystrica: Lukáš – Ďatelinka, Kubka, Brejčák, Sedlák, Mihalik, Grüngling, Gélinas, Giľak – Lunter, Surový, Faille – Róth, Valent, Belluš – Bartánus, Bubela, Hohmann – Gabor, Češík, Lamper

Rozhodčí: Snášel, Orolin – Gavalier, Stanzel