Baník Ostrava – Chrudim 3:5 (kon.) | Flamengo – Helas Brno 2:6 (kon.)
2:6 (2:3)
Helas Brno
Středa 01.11.2017, 20:45Pohár FAČR • Čtvrtfinále

Já vám přeji příjemný zbytek večera a u dalších přenosů na počtenou. (22:08:56)

Čtvrtfinále poháru FAČR je u konce a z vítězství se radují hosté. Domácí mužstvo zvládlo držet krok převážně v první půli, kdy velmi rychle odpovídalo na branky favorita, ale druhý poločas už byl jednostrannou záležitostí. Flamengo bojovalo, ale kvality prvoligového Helasu byly jinde. Do dalšího stupně tedy postupují Moravané po výsledku 6:2.

39:40
    David Cupák naprosto zbytečně dvacet vteřin před koncem zápasu diskutuje s rozhodčím o ponechané výhodě. Na osudu zápasu už to určitě nic nezmění.

39:11
    Poslední minuty hry Helas vůbec nepůjčuje míč Flamengu a utkání dohrává v úplném klidu.

37:56
    Helas Brno právě vstřelil branku!
    Z této kombinace pramení další gól Moravanů. Dvorní nahrávač v dnešním zápase Ivan Šarközy zaznamenává svojí čtvrtou přihrávku před prázdnou bránu. Tentokrát se vděčným adresátem stává JAN OVČAČÍK.

37:08
    Flamengo se snaží napadat a hrát po celém hřišti, ale Helas kontruje naprosto neomylnou a velmi rychlou kombinací.

36:21
    Libřický to zkusil takřka z poloviny hřiště a jeho technická rána olízla spojnici břevna a tyče.

35:45
    Flamengo se pokouší o zázrak a hraje bez brankáře!

35:29
    Eppich se řítil kupředu, ale neposedný míč mu uskočil do autu.

34:46
    David Presl krásně nasadil jesličky Bartošovi, který se tomu sám na střídačce směje. Hosté se už fotbalem baví.

34:30
    Flamengo si vzalo oddechový čas.

34:25
    Už je to o tři branky a pravděpodobně je definitivně rozhodnuto. JIŘÍ MUŽÍK opět dostal míč před prázdnou bránu a s přispěním teče domácího hráče míč dopravil na místo určení.

33:56
    David Cupák si patičkou kopl míč nad hlavu a pokusil se o akrobatický kop nůžkami. Ty ale zamířily hodně mimo bránu, nicméně krásný pokus českého reprezentanta.

33:20
    Poul krásně patičkou našel svého spoluhráče, ale nástřel na zadní tyč se nesetkal s pochopením.

32:00
    Tempo hry v posledních okamžicích opadlo. Helas si pohodlně hlídá náskok a zatím to nevypadá, že by se Hradec dokázal pokusit o obrat. Uvidíme, jestli v sobě domácí v posledních osmi minutách najdou dostatek morálních a fyzických sil.

31:31
    Další dobrý zákrok Procházky, proti střele, která mířila po zemi k tyči.

31:26
    David Presl hledal spoluhráče před bránou, ale byl zablokován.

30:36
    Vojtěch Cupák teď férově přiznal autové vhazování soupeři. Pěkné gesto hráče Helasu.

Lukáš Foff

Branky: 14. Melek (Eppich), 17. M. Kulhánek (Klíma) – 2. D. Cupák (Šarközy), 16. Poul (Šarközy), 19. V. Cupák (Presl), 27. Mužík (D. Cupák), 35. Mužík (Šarközy), 38. Ovčačík (Šarközy)

Flamengo Hradec Králové: Tichý (21. Procházka) – Bartoš "C", Bednář, Hodoval, Klíma, M. Kulhánek, Mašek, Melek, Libřický, Eppich.
    Helas Brno: Konečný – Poul "C", D. Cupák, Ovčačík, Šarközy, Mužík, Lidmila, V. Cupák, Presl.

Rozhodčí: Vaněk, Vodrážka