Novosibirsk – CSKA Moskva 1:5 (kon.) | Omsk – Jokerit 1:3 (kon.) | Barys – Viťaz 3:2 (po pr.)
Chanty-Mansijsk – HC Slovan 2:4 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
1:5 (0:2, 0:1, 1:2)
CSKA Moskva
Pátek 03.11.2017, 13:30 • Sibir Arena, Novosibirsk • KHL

Česká stopa v utkání

Alexander Salák (SIB) 20 minut, 18 zák., 1 gól (16:12:19)

Statistiky: Střely: 56-65; Střely na bránu: 22-36; Góly: 1-5; Vhazování: 16-37; Zablokované střely: 11-16; Hity: 16-10; Čas v útočném pásmu: 11:43-9:14; Přesilové hry: 0/6-1/3; Trestné minuty: 16-12.

CSKA Moskva znepříjemnilo Novosibirsku oslavu 55 let od založení klubu pěti góly, o které se postupně postarali Andrej Kuzmenko, Sergej Šumakov, Kirill Kaprizov, Ivan Tělegin a Maxim Šalunov. Poslední dva góly pustil střídající Alexander Salák, který nastoupil do třetí části místo Alexeje Krasikova. Dlouho to vypadalo, že Sibir vyjde střelecky naprázdno a Ilja Sorokin udrží čisté konto, v závěru utkání ho o něj ale připravil čestným gólem Vjačeslav Osnovin. Konečný výsledek zápasu. Sibir Novosibirsk 1 CSKA Moskva 5.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

57:27
    Sibir napřáhl od modré čáry k velmi nepříjemné ráně, která byla těsně před bránou sražena mimo.

57:03
    Dnešní utkání sleduje 7420 diváků.

56:36
    CSKA Moskva míří za čtvrtým vítězstvím v řadě, zatímco série Sibiru, který vyhrál tři zápasy po sobě, končí.

56:10
    Do konce utkání zbývají odehrát necelé čtyři minuty a oba týmy už vědí, že se nic převratného nestane.
    53:52 Vjačeslav OSNOVIN - 1:5

53:52
    Sibir právě vstřelil branku!
    VJAČESLAV OSNOVIN si na levém křídle v rychlosti posunul puk prvním dotykem do jízdy a na vrcholu kruhu napřáhl k nádherné střele s příklepem, která nad lapačkou Iljy Sorokina zamířila ke vzdálenější pravé tyči! Novosibirsk dnes oslavuje 55 let od založení klubu a dočkal se alespoň čestného gólu – stav zápasu: 1-5.

52:27
    Arťom Arťomov si rychle vybruslil zpoza brány k pravé tyče a z otočky napřáhl z ostrého úhlu ke střele zápěstím, kterou Ilja Sorokin ukryl ve svém náručí.

52:19
    Hokejisté Novosibirsku nesehráli přesilovou hru vůbec dobře a vyloučený Bogdan Kselevič je zpět ve hře.

50:19
    Bogdan Kiselevič dostal dvě minuty za podražení a Novosibirsk má k dispozici šestou přesilovou hru.

49:37
    Před bránou CSKA bylo hodně horko, žádné z hráčů Sibiru se ale v mezikruží k přesné střele nedostal! Ilja Sorokin zůstává stále nepřekonán.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 54. Osnovin – 16. Kuzmenko (Marčenko, Okulov), 18. Šumakov (Světlakov), 38. Kaprizov, 41. Tělegin (Nestěrov), 49. Šalunov (Kaprizov, Šumakov)

HC Sibir Novosibirsk: Krasikov (41. Salák) – Demidov, Jermakov, K. Alexejev, Vereščagin, K. Vorobjov, Naumov, D. Lukin – Zackrisson, Bergström, Sigarjov – J. Bodrov, Koňkov, Levickij – Osnovin, Enlund, Sannikov – Arťomov, Zyrjanov, Šarov.
    CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – Ožiganov, Kiselevič, Nestěrov, Marčenko, Ar. Sergejev, Pašnin, Blažijevskij – Grigorenko, Tělegin, Ničuškin – Šalunov, Šumakov, Kaprizov – Světlakov, Okulov, Kuzmenko – Platt, P. Karnauchov, Scott – V. Žarkov.

Rozhodčí: Roman Gofman, Denis Naumov. Čároví: Dmitrij Šišlo, Jurij Ivanov