Litvínov – Zlín 1:3 (kon.) | Jihlava – Pardubice 2:3 (1:2 po s.n.) | Vítkovice – Chomutov 4:2 (kon.)
Olomouc – Mountfield HK 1:0 (kon.) | Liberec – Třinec 5:3 (kon.) | Kometa Brno – Sparta 3:2 (po pr.)
HC VERVA Litvínov
1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
Berani Zlín
Pátek 03.11.2017, 17:20 • Zimní stadion Ivana Hlinky • Tipsport extraliga • 19. kolo

V poslední třetině začali být domácí o něco aktivnější, Zlín si však všechny jejich šance pohlídal. Jediným střelcem domácích se stal Karel Kubát, který využil početní výhodu. Domácí ke konci třetiny srazily především vyloučení, která týmu nedovolila zápas otočit. Zlínští hokejisté si tak připisují další 3 cenné body do extraligové tabulky. (19:53:39)

59:43
    Hosté hledají optimální pozici pro střelu.

59:17
    Zlín dobře napadá rozehrávku.

58:52
    Puk teď ležel odkrytý na brankové čáře, nejrychleji se zorientovali bránící hráči Litvínova a odeslali ho do bezpečí!

58:41
    Sörvik dostává 2+2 za hru vysokou holí. Když v útočném pásmu atakoval soupeře.

Karel Kubát ke svému dvouminutovému trestu dostává ještě osobní trest za výroky na adresu sudích.

58:18
    Zlín se probojoval do útoku. Hostujícího forwarda zastavil Karel Kubát svou holí. Na závěr utkání si hosté zahrají 4 na 3.

58:00
    Probíhají poslední 2 minuty dnešního utkání.

57:31
    Po vhazování Hübl nešťastně podrazil zlínského obráce a síly na ledě se vyrovnají na 4 hráče na obou stranách.

57:27
    Po střele domácích vypadl kotouč Kašíkovi z lapačky. Do brankoviště se sjeli 3 domácí útočníci a začali kotouč dorážet, Kašík ho zalehl, ale kotouč byl za brankovou čárou. Rozhoidčí celý moment neposuzují jako gól. Vhazuje se před Kašíkem.

57:04
    Kašík měl zakrytý výhled a Kubátovu střelu vyrážel ve stoje!

56:50
    Kašík kryje lapačkou přihrávku chemiků.

56:50
    Domácí se zatím nedostali ke střele.

56:08
    Zlín se hned na začátku přesilové hry osvobozuje.

56:08
    Domácí mají před sebou další početní výhodu!

56:08
    Po rychlém přechodu domácích do útočného pásma se ocitl Tomáš Valenta v boji o kotouč u hrazení. Při boji o kotouč zasáhl svou holí protihráče. Odpyká dvě minuty za vyhození kotouče mimo hrací plochu.

Sára Allertová

Branky a nahrávky: 55. Kubát (Gula, Ihnačák) – 8. Honejsek, 18. Klhůfek (Fryšara), 33. Roberts Bukarts (Valenta)

HC VERVA Litvínov: Petrásek (Kantor (A)) – Kubát (A), Sörvik, L. Doudera, Gula, Baránek, Dietz, K. Pilař – Gerhát, V. Hübl (A), Jánský – J. Černý, Ihnačák, M. Hanzl – Trávníček (C), Jurčík, Vandas – Matoušek, J. Šimeček, M. Hořava.
    Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Freibergs, Valenta, Matějíček, Žižka (A), Petran, Řezníček, Ferenc – Kubiš (A), P. Sedláček, J. Ondráček – Roberts Bukarts, Honejsek, Šťastný – O. Veselý (C), Fořt, Okál – Klhůfek, Fryšara, Popelka.

Rozhodčí: René Hradil, Daniel Pražák – Tomáš Pešek, Jiří Svoboda