Slavia – Svarog Teplice 5:6 (kon.) | Třinec – Gamaspol Jeseník 5:1 (kon.) | Sparta – Vysoké Mýto 5:1 (kon.)
Litoměřice – Helas Brno 2:4 (kon.)
Sparta Praha
5:1 (0:0)
1.FC Nejzbach Vysoké Mýto
Pátek 03.11.2017, 20:30 • Arena Sparta • 1. Futsal liga • 8. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Hezký den všem fanouškům dobrého futsalu! Nejvyšší liga má na programu další utkání, ve kterém přivítají futsalisté AC Sparta Praha, v rámci 8.kola 1.FUTSAL ligy na Podvinném mlýně, mužstvo Nejzbach Vysoké Mýto. Utkání bude věnováno památce prezidenta Sparty Ing. Zdeňka Větrovského, který ve věku 74 let v neděli 29. října 2017 zemřel.

AC Sparta Praha

Domácí tým, od zápasu prvního kola, kdy se rozešel smírně Interobalem Plzeň (4:4), zatím proplouvá soutěží bez sebemenšího zaváhání a připisuje si jednu výhru za druhou. Naposledy si přivezli tři body z Brna, kde dokázali přestřílet místní Helas 6:2. Hlavními hvězdami týmu jsou Marcelo a Wilde, kteří oplývají letitými zkušenostmi z toho nejvyššího futsalu a svým technickým umem baví diváky v každém zápase.

Nejzbach Vysoké Mýto

Hosté se nacházejí přesně ve středu tabulky 1. ligy. V soutěži pro ně zatím platí, že zatímco z domácí haly vytvořili nedobytnou tvrz, kde vyhráli všechna svá dosavadní utkání, tak na půdě soupeřů se jim moc nedaří a z venkovních utkání nepřivezli ještě ani bod. V posledním utkání proti týmu z České Lípy, ve kterém dlouho prohrávali 0:1, dokázali, díky výborné pětiminutovce, otočit skóre a zvítězit 3:1.

Beni Simitči (trenér AC Sparta Praha):

„V pátečním zápase nás nezajímá, kdo k nám do Arény Sparta přijede. Zajímá nás jen další výhra a zisk tří bodů do tabulky, protože my jsme Sparta. Přes veškerý respekt k soupeři chceme a musíme zápas vyhrát, speciálně kvůli poslednímu loučení se zesnulým prezidentem Zdeňkem Větrovským. Chceme mu poslat nahoru vítězství a udělat mu radost. Víme, co a jak Vysoké Mýto hraje a myslím si, že nás nemůžou ničím překvapit. Věřím, že body budou muset hledat jinde a ne u nás."

Jaroslav Kubát (hráč Nejzbach Vysoké Mýto)

„Jedeme na půdu sebevědomého týmu, který má ve svých řadách mnoho cizinců. Naše výkony doma a venku jsou jako den a noc, tak už je na čase s tím něco udělat. Myslím si, že Sparta nemá takovou kvalitu jako Chrudim, takže se s ní bude dát hrát. Uvidíme v pátek, ale každý bod by byl cenný."

Ondřej Vahala (brankář AC Sparta Praha):

„Od zápasu s Nejzbachem čekám jejich klasickou hru, tedy dlouhé nákopy a výhozy až k naší brance. Musíme se na zápas připravit hlavně psychicky, protože soupeř půjde určitě do všeho naplno i třeba za cenu faulů. My je ale musíme svou futsalovostí rozebrat, přehrát a zvítězit."

Utkání začne s mírným zpožděním.

AC Sparta Praha: Vahala (Cristiano, Bezstarosti) – Gustavo, Belej (C), Amadeu, Wilde, Hnízdil, Marcelo, Brahimi, Hájek, Pimpolho, Hora

1.FC Nejzbach Vysoké Mýto: Gerčák (Daněk) – Michalek, Vladyka (C), Šabata, Novotný, Kubát, Novák, Jiráský, Sklenář, Koblasa, Jeníček

Rozhodčí: Milner, Řeháček Delegát: Linhart

Utkání začně minutou ticha za nedávno zesnulého prezidenta Sparty Ing. Zdeňka Větrovského.

Úvodní výkop obstará hráč fotbalové Sparty Václav Kadlec.

00:01

00:43
    Po krásném uvolnění Brahimiho, se sám před Grečákem zjevil Wilde, ale jeho střela byla zblokována na roh.

01:30
    Domácí zatím soupeře k ničemu nepouští.

01:50
    Gustavova pohotová střela bodlem jen těsne minula levou tyčku .

02:59
    Marcelo se snažil projít sám, ale obrana na něj byla tentokrát připravená.

03:45
    Krásný lob Marcela za obranu našel Wildeho, ale jeho pumelenici kryje Gerčák.

04:12
    Po nástřelu z autu se k hlavičce dostal Novotný, ale mířil nad.

04:55
    Vladyka dobře nastřeloval, ale jeho roh jen prosvištěl vápnem aniž by se ho někdo dotkl.

05:14
    Sklenář se snažil důrazem probít vpřed, ale Amadeu se nenechal odstavit.

05:30
    Dobrá kličkováná od Jiráského, ale jeho zakončení scházela razance.

05:41
    Po rohovém kopu se dostal ke střele Novák, ale ani jeho střela se neujala.

07:21
    Pimpolho přihrával míč na střed, kde byl osamocený Amadeu, ale jeho střela končí v náručí Gerčáka.

09:24
    Postupným útokem se Sparta dostala až do zakončení, střela Marcela jeho slabší pravou nohou však mířila nad.

10:21
    Krásná patička od Wildeho, ale Amadeu opět nevyzrál na dobře chytajícího Gerčáka.

11:13
    Ani teď to neni branka, Wilde ani nadvakrát nedokázal vstřelit kýžený první gól.

13:50
    Sparta zkouší powerplay s Vahalou v poli.

14:43
    Narážečka Marcela s Wildem, ale jeho střela jen těsně prosvištěla nad brankou Nejzbachu.

16:04
    Z ničeho nic zahrozili hosté. Tečovaná střela Jiráského se málem snesla za záda Vahaly.

17:12
    Amadeu se hezky uvolil, ale Gerčák je opět bezchybný.

18:05
    Po přečíslení tři na dva se sám před Gerčákem ocitl Amadeu, ale brankář hostí opět předvedl výborný zákrok.

18:29
    Po přihrávce Vladyky se snažil zakončovat Šabata, ale i Vahala je zatím pozorný.

19:00
    Sparta zkouší na poslední minutu opět powerplay.

20:00

Po závěrečném hvizdu zakončil ještě uplně zbytečně Pimpolho, což nenechalo lavičku Nejzbachu klidnou a strhla se menší strkanice.

Drtivou většinu času měla míč na svých futsalkách Sparta, ale nedokázala využít i ty nejvyloženější šance. Nejzbach hrozil hlavně z brejků a nakopovaných balónů.

Druhý poločas začně zhruba v 21:28

20:01

20:01
    Za vzájemnou strkanici po konci první půle obdrželi žlutou kartu Pimpolho (AC Sparta Praha) a Libor Gerčák (Nejzbach Vysoké Mýto).

20:54
    Marcelo zkusil štěstí, ale Gerčák předvedl dobrý zákrok nohou.

22:20
    Domácí stále na balónu, ale do zahuštěné obrany se ne a ne dostat.

22:46
    Sparta právě vstřelila branku!
    Tak přeci jen jsme se dočkali branky. Po krásné přihrávce na zadní tyč se prosazuje WILDE. Asistence: Brahimi.

23:13
    Marcelo se z ničeho nic zjevil uplně sám před Gerčákem, ale jeho střela šla nad.

23:39
    Po krásném uvolnění se výstavní střelou pod břevno prezentoval WILDE. Asistence: Pimpolho.

25:19
    Žlutou kartu dostává Michalec (1.FC Nejzbach Vysoké Mýto).

26:00
    Hráčům pražského týmu po vstřelených brankách narostla křídla a je jich plné hřiště.

26:47
    Po dobře zahraném autu se ke střele dostal Sklenář, ale Vahala předvedl fantastický zákrok.

27:39
    Novák orazítkoval z přímého kopu tyč!

27:47
    Po chybě v rozehrávce se řítil uplně sám na Gerčáka WILDE a chladnokrevně ho prostřelil! Završuje tak čistý hattrick.

31:02
    Sparta střídá brankáře: ze hřiště odchází Vahala, přichází Cristiano.

32:05
    Marcelo dával pod sebe na úplně volného Hájka, ale ten nedokázal prostřelit Gerčáka.

32:34
    Marcelo se krásně uvolnil mezi dvěma obránci a přihrál Pimpolhovi, který ještě našel lépe postaveného GUSTAVA. Totální rozložení obrany. Asistence: Pimpolho.

34:20
    Novotný se osmělil k samostatnému průniku, který musel hasit až Cristiano.

34:43
    Hosté zkoušejí powerplay!

35:22
    Po ztrátě ve středu hřiště šli sami na posledního obránce Wilde s Brahimim a zkušeně tuto šanci zúžitkovali. Autorem branky je BRAHIMI. Asistence: Wilde.

37:21
    Domácí dobře drží míč a soupeře nepouští do útoku.

38:02
    Po rohovém kopu se k výborné střele dostal Novák, ale Cristiano předvedl luxusní zákrok.

38:55
    Koblasa se pěkně protáhl mezi obránci Sparta, ale k zakončení už se nedostal.

39:00
    Vysoké Mýto právě vstřelilo branku!
    Po pěkně střele z úhlu se prosazuje NOVÁK. Asistence: Michalec.

Beni Simitči (trenér AC Sparta Praha)

„Hned na začátku začátku utkání jsme měli šance, ale neproměnili jsme je. I přes tyto šance si myslím, že nás zasáhla atmosféra posledního rozloučení se Zdeňkem Větrovským. Celkově se celý týden nesl v ponuré náladě. V prvním poločase tomu z naší strany chyběly jen góly. Většina zápasu se hrála na jednu branku. Na začátku poločasu se nám podařilo dát gól, který vše prolomil. Věřil jsem, že když dáme první gól, tak vzniknou v obraně Nejzbachu mezery. Celkově jsme ve druhém poločase hru zrychlili a zpřesnili, navíc jsme hráli více přes střed, protože soupeř hrál hodně roztaženě a například Wilde se dostával středem palubovky do šancí. Výhra je to zasloužená a mrzí nás jen obdržená branka v poslední minutě. Ukázali jsme sílu, když se nám podařilo zlomit těžké utkání. Ačkoliv stále nejsme kompletní tak plníme dané úkoly a jdeme dál zápas od zápasu."

Libor Gerčák (brankář Nejzbach Vysoké Mýto)

„Stejně jako v mnoha zápasech jsem si hodně zachytal. Myslím si ale, že jsme nepodali špatný výkon. Zejména v prvním poločase, i když jsme měli několikrát štěstí, tak jsme mohli dát nějaký gól. Objektivně musím říct, že jsme měli tak tři, čtyři šance, ale nespadlo nám to tam. Sparta má zkušené hráče, kteří naopak naše chyby potrestali. Zejména u Wildeho je vidět, že je to zkušený futsalista a když se dostane do šance, tak ji umí proměnit. Zápas se lámal za stavu dva-nula pro Spartu, kdy jsme nastřelili tyč a poté po rohu se míč od ruky brankáře Vahaly odrazil, náš hráč si na něj stoupl a místo toho, aby to bylo dva-jedna, tak Sparta z brejku přidala třetí gól. Jak jsem ale již řekl, nepodali jsme špatný výkon."

Po první půli, kde jsme se branky nedočkali, se ve druhé Sparta střelecky rozjela a přehrávala Nejzbach ve všech směrech. V utkání pak zaslouženě zvítězila. Připsala si tak dalši tři body do tabulky a posunula se minimálně do úterý do čela tabulky. Hattrickem se dnes blýskl výborně hrající Wilde.To je z dnešního zápasu vše a těším se zase u dalšího přenosu na počtenou! (22:14:09)

Jan Kopřiva

Branky: 23. Wilde (Brahimi), 24. Wilde (Pimpolho), 28. Wilde, 33. Gustavo (Pimpolho), 36. Brahimi (Wilde) – 39. Novák (Michalec)

Karty:   21. Pimpolho (SPA) – 21. Gerčák (VMY), 26. Michalec (VMY)

1.FC Nejzbach Vysoké Mýto: Gerčák (Daněk) – Michalec, Vladyka, Šabata, Novotný, Kubát, Novák, Jiráský, Sklenář, Koblasa, Jeníček

Rozhodčí: Milner, Řeháček (Říha)