Slavia – Svarog Teplice 5:6 (kon.) | Třinec – Gamaspol Jeseník 5:1 (kon.) | Sparta – Vysoké Mýto 5:1 (kon.)
Litoměřice – Helas Brno 2:4 (kon.)
Sparta Praha
5:1 (0:0)
1.FC Nejzbach Vysoké Mýto
Pátek 03.11.2017, 20:30 • Arena Sparta • 1. Futsal liga • 8. kolo

Po první půli, kde jsme se branky nedočkali, se ve druhé Sparta střelecky rozjela a přehrávala Nejzbach ve všech směrech. V utkání pak zaslouženě zvítězila. Připsala si tak dalši tři body do tabulky a posunula se minimálně do úterý do čela tabulky. Hattrickem se dnes blýskl výborně hrající Wilde.To je z dnešního zápasu vše a těším se zase u dalšího přenosu na počtenou! (22:14:09)

Libor Gerčák (brankář Nejzbach Vysoké Mýto)

„Stejně jako v mnoha zápasech jsem si hodně zachytal. Myslím si ale, že jsme nepodali špatný výkon. Zejména v prvním poločase, i když jsme měli několikrát štěstí, tak jsme mohli dát nějaký gól. Objektivně musím říct, že jsme měli tak tři, čtyři šance, ale nespadlo nám to tam. Sparta má zkušené hráče, kteří naopak naše chyby potrestali. Zejména u Wildeho je vidět, že je to zkušený futsalista a když se dostane do šance, tak ji umí proměnit. Zápas se lámal za stavu dva-nula pro Spartu, kdy jsme nastřelili tyč a poté po rohu se míč od ruky brankáře Vahaly odrazil, náš hráč si na něj stoupl a místo toho, aby to bylo dva-jedna, tak Sparta z brejku přidala třetí gól. Jak jsem ale již řekl, nepodali jsme špatný výkon."

Beni Simitči (trenér AC Sparta Praha)

„Hned na začátku začátku utkání jsme měli šance, ale neproměnili jsme je. I přes tyto šance si myslím, že nás zasáhla atmosféra posledního rozloučení se Zdeňkem Větrovským. Celkově se celý týden nesl v ponuré náladě. V prvním poločase tomu z naší strany chyběly jen góly. Většina zápasu se hrála na jednu branku. Na začátku poločasu se nám podařilo dát gól, který vše prolomil. Věřil jsem, že když dáme první gól, tak vzniknou v obraně Nejzbachu mezery. Celkově jsme ve druhém poločase hru zrychlili a zpřesnili, navíc jsme hráli více přes střed, protože soupeř hrál hodně roztaženě a například Wilde se dostával středem palubovky do šancí. Výhra je to zasloužená a mrzí nás jen obdržená branka v poslední minutě. Ukázali jsme sílu, když se nám podařilo zlomit těžké utkání. Ačkoliv stále nejsme kompletní tak plníme dané úkoly a jdeme dál zápas od zápasu."

39:00
    Vysoké Mýto právě vstřelilo branku!
    Po pěkně střele z úhlu se prosazuje NOVÁK. Asistence: Michalec.

38:55
    Koblasa se pěkně protáhl mezi obránci Sparta, ale k zakončení už se nedostal.

38:02
    Po rohovém kopu se k výborné střele dostal Novák, ale Cristiano předvedl luxusní zákrok.

37:21
    Domácí dobře drží míč a soupeře nepouští do útoku.

35:22
    Sparta právě vstřelila branku!
    Po ztrátě ve středu hřiště šli sami na posledního obránce Wilde s Brahimim a zkušeně tuto šanci zúžitkovali. Autorem branky je BRAHIMI. Asistence: Wilde.

34:43
    Hosté zkoušejí powerplay!

34:20
    Novotný se osmělil k samostatnému průniku, který musel hasit až Cristiano.

32:34
    Marcelo se krásně uvolnil mezi dvěma obránci a přihrál Pimpolhovi, který ještě našel lépe postaveného GUSTAVA. Totální rozložení obrany. Asistence: Pimpolho.

32:05
    Marcelo dával pod sebe na úplně volného Hájka, ale ten nedokázal prostřelit Gerčáka.

31:02
    Sparta střídá brankáře: ze hřiště odchází Vahala, přichází Cristiano.

27:47
    Po chybě v rozehrávce se řítil uplně sám na Gerčáka WILDE a chladnokrevně ho prostřelil! Završuje tak čistý hattrick.

27:39
    Novák orazítkoval z přímého kopu tyč!

26:47
    Po dobře zahraném autu se ke střele dostal Sklenář, ale Vahala předvedl fantastický zákrok.

26:00
    Hráčům pražského týmu po vstřelených brankách narostla křídla a je jich plné hřiště.

Jan Kopřiva

Branky: 23. Wilde (Brahimi), 24. Wilde (Pimpolho), 28. Wilde, 33. Gustavo (Pimpolho), 36. Brahimi (Wilde) – 39. Novák (Michalec)

Karty:   21. Pimpolho (SPA) – 21. Gerčák (VMY), 26. Michalec (VMY)

Sparta Praha: Vahala (Cristiano, Bezstarosti) – Gustavo, Belej (C), Amadeu, Wilde, Hnízdil, Marcelo, Brahimi, Hájek, Pimpolho, Hora
    1.FC Nejzbach Vysoké Mýto: Gerčák (Daněk) – Michalec, Vladyka, Šabata, Novotný, Kubát, Novák, Jiráský, Sklenář, Koblasa, Jeníček

Rozhodčí: Milner, Řeháček (Říha)