Kladno – Zlín 6:3 (kon.) | K. Vary – Olomouc 3:4 (po pr.) | HC Litvínov – Třinec 3:2 (2:1 po s.n.)
Sparta – Mladá Boleslav 2:3 (po pr.) | Chomutov – Vítkovice 2:0 (kon.) | Č. Budějovice – Jihlava 0:3 (kon.)
Slavia – Liberec 2:3 (kon.)
HC Slavia Praha
2:3 (1:0, 0:0, 1:3)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 03.11.2017, 18:00DHL Extraliga juniorů • 16. kolo

To je ode mě pro tuto chvíli z Edenu vše, přeji příjemný zbytek večera. (20:14:32)

Třetí třetina vyšla výsledkově lépe hostujícím Bílým Tygrům. Ti prolomili střeleckou smůlu ze druhého dějství a třemi brankami otočili vývoj utkání. Nejprve využil přesilovou hru Semen Mirochnikov, na kterého navázal Václav Burda a v 57. minutě přidal druhý přesilovkový gól liberecký kapitán Tomáš Nezbeda. Sešívaní se sice dokázali bleskově znovu dostat na rozdíl jedné trefy díky Janu Šerglovi, ale na body nakonec nedosáhli.

60:00

59:57
    Tadeáš Hejda (SLA) dostává za bitku před Poláškem dvě minuty za hrubost a je po zápase, jelikož se bude vhazovat před brankou domácích.

59:57
    Hejda pálil z pravého kruhu, Polášek jeho pokus chytil.

59:29
    Valíkovu ránu od modré Polášek vyrazil do rohu.

59:24
    Slavia si bere oddechový čas!

59:24
    Turský pálil na prázdnou branku Slavie, ale tu netrefil a píská se icing.

58:59
    Domácí hrají v šesti bez brankáře!

58:47
    Dudova rána od modré na stvatyni hostů neprošla.

58:29
    Melovičova rána mířila doprostřed branky.

58:04
    Slávisté však o kotouč přišli a musejí začít znovu od vlastní branky.

57:29
    Valíkova skákavá střela od modré Poláška vystrašila.

57:08
    Severočeši kombinují ve vlastní třetině.

56:24
    Slavia právě vstřelila branku!
    Slávisté ale přicházejí s rychlou odpovědí! JAN ŠERGL se zmocnil puku ihned po vhazování v útočném pásmu a ranou zápěstím vymetl levou šibenici. Pražané jsou tak opět na dostřel. Asistence: David Jaša.

56:08
    Liberec právě vstřelil branku!
    A nakonec využívají další přesilovku! Puk se po kombinaci dostal až na modrou čáru ke kapitánovi TOMÁŠI NEZBEDOVI, jenž se nerozpakoval a zamířil přesně k pravé tyči Šorfovy svatyně. Asistence: Jan Jeník.

55:48
    Liberečtí jsou stále v pásmu a kombinují.

55:18
    Mirochnikovova rána od modré jen zaduněla o zadní mantinel.

54:39
    Vobořil vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

Michal Toman

Branky a nahrávky: 11. Hradil (Furch, Matějka), 57. Šergl (Jaša) – 44. Mirochnikov (Krejsa, Průžek), 52. Burda (Jeník, Mirochnikov), 57. Nezbeda (Jeník)

HC Slavia Praha: Šorf (Vecka) – Hejda, Štibingr, Duda, Chládek, Vobořil, Melovič, Valík (C) – Furch, Matějka (A), Patočka, Netolický, Heldák, Šilhan, Šergl, Marek, Jaša, Hradil, Nedorost, Martínek
    Bílí Tygři Liberec: Polášek (Novák) – Mirochnikov, Aubrecht, Krejsa, Turský, Benák, Korecký – Janele, Holenda, Šír, Průžek (A), Vlach, Juščák, Beran, Wiencek (A), Jeník, Nezbeda (C), Burda, Bouřil

Rozhodčí: Beránek – Štěpánek, Žídek