Tosno – FK Krasnodar 1:3 (kon.) | Groznyj – Rostov 1:0 (kon.)
FC Tosno
1:3 (1:3)
FK Krasnodar
Sobota 04.11.2017, 14:30 • Petrovskij, Petrohrad • Ruská Premier Liga • 16. kolo

Hostující celek se v prvním poločase dostal do vedení 3:1. Svůj náskok Krasnodar celý druhý poločas bránil a mnoho starostí s útočnou hrou Tosna neměl. Domácí tým doplatil na to, že ve vyložených šancích nedokázal trefil branku. (16:24:35)

90+3

90+3
    Hostující celek se brání za každou cenu, střelecký pokus Jevgenije Černova byl zablokovaný obránci. K dorážce se už Tosno nedostalo.

90+2
    Žlutou kartu dostává Jevgenij Černov (FC Tosno).

90+1
    Celkem tři minuty uvidíme nad rámec druhého poločasu.

90
    Probíhá poslední minuta druhého poločasu, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

89
    Hosté drží míč a kombinují na útočné polovině, domácí Tosno se pokouší něco vymyslet, ale už nemá sílu ani čas.

88
    Mnoho času už domácí celek na snížení nemá. Celý druhý poločas hrají hosté takticky. Rade Dugalić se dostal do šance, ale nedokázal míč trefit.

87
    Střídání v týmu FK Krasnodar: ze hřiště odchází Mauricio Pereyra, přichází Ilja Žigulev.

87
    Střídání v týmu FC Tosno: ze hřiště odchází Sergej Sucharev, přichází Georgi Melkadze.

85
    Hosté se propracovali do bezprostřední blízkosti brány, ale nikdo z hráčů v zeleném nedokázal míč napálit na bránu.

84
    Mnoho šancí nyní k vidění není, míč má domácí brankář, ke kterému se dostal po nepovedené kombinaci Krasnodaru.

83
    Nikola Trujić se propracoval do zajímavé střelecké pozice, ale svou ránu poslal mimo branku. Vykopávat tak bude Andrej Sinicyn.

83
    Fanoušci dál ženou domácí fotbalisty za zdramatizováním zápasu, ale zatím hosté hrají výborně. Domácí si šance vytvořit dokáží, ale mají velký problém se zakončení. Reziuan Mirzov by o tom mohl vyprávět.

82
    Hostující celek má k dispozici autové vhazování na své obranné polovině. Krasnodar hraje styl hry, který přesně potřebuje.

81
    Střídání v týmu FK Krasnodar: ze hřiště odchází Viktor Claesson, přichází Maciel Wanderson.

80
    Deset minut hry nás dělí od konce zápasu, hostující Krasnodar stále vede o dva góly a má namířeno k výhře v tomto duelu.

79
    S centrem do předbrankového prostoru si obrana dokázala poměrně snadno poradit.

79
    Do zajímavé střelecké pozice se dostal domácí celek. Střelecký pokus, který vyslal Reziuan Mirzov, výborně vyrazil brankář hostů na rohový kop.

78
    Střídání v týmu FC Tosno: ze hřiště odchází Jevgenij Markov, přichází Nikola Trujić.

77
    Hostující tým se pokoušel o rychlou akci, ale pomezní sudí viděl postavení mimo hru, ve kterém byl Fjodor Smolov.

76
    Domácí celek rozehrává od své branky, mnoho šancí momentálně k vidění není. Krasnodar hraje takticky daleko od své branky.

76
    Tento hráč se vrací zpět do hry, zápas pokračuje dál.

74
    Hra je nyní přerušena, neboť v osobním souboji nějaké drobné zranění utržil Aljaxandr Karnicki.

72
    Máme tu střelecký pokus. Reziuan Mirzov trefil z předbrankové pozice jen břevo. Domácí fanoušci se už radovali, ale míč brankovou čáru nepřešel.

72
    Střídání v týmu FC Tosno: ze hřiště odchází Vagiz Galiulin, přichází Nuno Rocha.

71
    Střídání v týmu FK Krasnodar: ze hřiště odchází Pavel Mamajev, přichází Joãozinho.

70
    Centr do pokutového území se sice snesl, ale nikdo z hráčů v bílém nedokázal míč poslat do brány.

70
    Tosno si vybojovalo rohový kop.

70
    Dvacet minut hry nás dělí od konce zápasu, optickou převahu mají domácí.

69
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Ani jeden celek se do vyložených příležitostí nedostává.

67
    Brankář rozehrává od své brány a volí dlouhý výkop.

66
    Cristian Ramírez po kontaktu se soupeřem spadl na zem. Sudí uklidňuje vzniklou situaci.

65
    Domácí celek se zapomněl v útoku, a tak rychlou protiakci vedl Viktor Claesson. Míč mu ale ve finální fázi odskočil od nohy a David Jurčenko snadno zasáhl.

64
    Sergej Sucharev vedl domácí akci. Následně jeho kolega centroval před branku, ale obrana si dokázala s tímto míčem poradit.

63
    Alexandr Trošečkin se po pohledné akci spoluhráčů propracoval do střelecké pozice, jeho ránu ale kryje brankář krasnodaru.

62
    Fjodor Smolov zpomalil akci a hledá možnost kombinace. Následně se jeden z hostů dostal do zakončení, ale poskakující míč netrefil přesně.

61
    Krasnodar rozehrává na útočné polovině a snaží se navýšit své vedení. Mauricio Pereyra přihrával ale nepřesně.

59
    Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže propracovat do střelecké pozice.

58
    Rohový kop pro Tosno. Centr se snesl před branku, ale nikdo nedokázal přesněji zakončit. Krasnodar se ubránil.

57
    Domácí celek hraje aktivně, dostal se na útočnou polovinu, kde se pokouší něco vymyslet.

56
    Alexandr Trošečkin se propracoval do zajímavé střelecké pozice, jeho rána ale byla zablokovaná obráncem Krasnodaru.

55
    Jevgenij Markov dostal výbornou přihrávku do předbrankového prostoru, svou střelu ale nedokázal přesněji zamířit. Obrovská šance domácích.

52
    Rohový kop rozehrával Vagiz Galiulin. Jeho centr zastavil hostující brankář. Domácí tým ale našel způsob, jak by mohl přetlačit obranu soupeře.

52
    Domácí fanoušci hlasitě podporují své oblíbence, kteří prohrávají o dva góly. Reziuan Mirzov vypálil, ale branku trefit nedokázal. Jeden z beků zablokoval na rohový kop.

51
    Hostující celek se nyní musí bránit tlaku soupeře. Jevgenij Markov nedokázal přesněji přihrát spoluhráči.

51
    Krasnodar opět kombinuje na soupeřově polovině...

49
    Přesto tu náznak příležitosti pro FC Tosno byl. Do brejku se řítil Markov, ale jeho rána mířila nad branku hostujícího celku.

48
    Krasnodar se drží u míče a vypadá to, že svého soupeře nebude v druhé půli moc pouštět do šancí.

47
    Hned v úvodu druhého dějství mohli jít hosté do tříbrankového vedení! Domácí brankář Jurčenko vyrobil minelu a naservíroval míč záložníkovi Krasnodaru, který však nezamířil přesně. Jurčenko balon chytil a svoji minelu napravil.

46

Druhý poločas začne přibližně v 15:33.

První pětačtyřicetiminutovka nabídla velmi pohlednou podívanou. Již v páté minutě poslal do vedení Tosno nekompromisní střelou Anton Zabolotnyj, následně se ale už prosazovali jen hráči Krasnodaru. Velmi rychle srovnal skóre Fjodor Smolov. Po půlhodině hry přišly ještě dva slepené góly Krasnodaru z kopačky Grazinského a znovu Smolova. Tosno se snažilo hrát i nadále aktivně, ale na snížení stavu se nezmohlo. Favorit dnešního střetnutí tak vedení po první půli 3:1.

45+1

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.

45
    Hostující hráči kontrolují závěr prvního poločasu. Postupná kombinace na středu trávníku vyhovuje hráčům Krasnodaru k uhájený příznivého výsledku.

44
    Minutu před pauzou se dostal k balonu domácí Mirzov, který si to namířil z levé straně jak je jeho zvykem do středu, ale ani tentokrát svou střelu neumístil mezi tři tyče.

43
    Jurčenko si s lehkostí sebral nepřesnou přihrávku na Smolova. Po dlouhé době si tak domácí brankář sáhl na balon jinak než že ho vyndaval ze sítě.

42
    Po dalším závěru před hostující brankou si přece jenom fotbalisté Tosna vytvořili tlak. Mirzov vhodil do vápna dlouhý aut, ale hostující obrana obstála.

41
    Také Tosno chce ještě před poločase zatlačit soupeře. Na pravé straně však ztratil balon Galiulin a Krasnodar se velmi lehce dostává do útoku.

40
    První poločas pomalu míří ke svému závěru. Krasnodar dokonale otočil průběh prvního poločase na svou stranu a chce přidat ještě další branky.

39
    Žlutou kartu dostává Jevgenij Markov (FC Tosno).
    38. Fjodor SMOLOV - 1:3

38
    Krasnodar právě vstřelil branku!
    Po krásné kombinaci se prosazuje znovu hostující celek. FJODOR SMOLOV byl na konci pohledné akce svého týmu, když mu naservíroval přihrávku proti noze Mamajev a střelec už druhé dnešní branky s přehledem po zemi uklidil balon do sítě.
    36. Jurij GAZINSKIJ - 1:2

36
    Krasnodar otáčí vývoj prvního poločasu na svou stranu. JURIJ GAZINSKIJ si výborně naběhl na přesný centr z levé strany, z prvního doteku a ještě v pádu dokázal však zcela nehlídán umístit balon do protipohybu brankáře Tosna.

35
    Znovu to byl Mirzov, který se pokoušel přejít do útoku. U levé postranní lajny mu ale balon odskočil od kopačky do zámezí.

34
    Mirzov to znovu zkoušel z podobné pozice jako před malou chvílí, ale tentokrát napálil jen obránce stojícího před ním. Následný rohový kop nebezpečí nepřinesl.

33
    Už to vypadalo na nadějnou akci Tosna, ale Mirzov to vzal na sebe přesunul se z levé strany až téměř k ose trávníku, ale střelou na vzdálenější tyč branku netrefil.

32
    Rohový kop Krasnodaru prošel až do středu vápna, ale domácí obrana si s balonem poradila. Na hranici šestnáctky byl zablokován Claesson.

31
    Pereyra je zpět na nohou a může se pokračovat ve hře. Po přesném pasu do vápna hlavičkoval Markov jen těsně nad hostující branku.

30
    Po půlhodině hry přišel nepříjemný faul na hostujícího Pereyru. Hra je přerušena a hráč musí být ošetřen na hrací ploše.

29
    Po úvodu zápasu, kdy se týmy předháněly s útočnou aktivitou, nyní tempo zápasu upadá. U balonu jsou více hráči Tosna, ale k ohrožení branky to nevede.

28
    Se štěstím se dostal do pokutového území domácí Mirzov. Jeho střela po přesunu do středu vápna však šla jen několik decimetrů od branky Krasnodaru.

27
    Rychlý protiútok Krasnodaru končí faulem na Smolova. Také hostující celek může ohrozit branku soupeře z volného přímého kopu. Jurčenko s přehledem vyboxoval míč z vápna.

26
    Tentokrát se proti pravidlům provinil Claesson. Domácí mohli znovu poslat míč z klidové pozice až do vápna, ale hostující obrana opět obstála.

25
    Po faulu na Galiulina rozehrávalo Tosno volný přímý kop. V pokutovém území Krasnodaru kraloval ve vzduchu Granqvist a s přehledem nebezpečí odvrátil.

24
    Rychlá akce Krasnodaru končí střelou Mamajeva přesně do středu branky, kde byl připravený Jurčenko.

23
    Ve středu pole získal balon Trošečkin, ale ihned o několik sekund o něj přišel. Následná akce Krasnodaru končí jen odkopem od domácí branky.

22
    Postupný útok Krasnodaru se přesunul z pravé na levou stranu. Kaboré nepřešel obránce a tak musí celá akce znovu od stoperů.

21
    Také Tosno se pokusilo o průnik do šestnáctky, ale Markov nepřesně nacházel rozběhnutého střelce první branky Zabolotnyje a balon tak skončil až u hostujícího brankáře.

20
    Velmi podobná kombinace Krasnodaru jako při vyrovnávací brance. Mamajev hledal Smolova, ale tomu utekl balon od kopačky.

19
    Po tvrdém zákroku ve středu pole mohou domácí fotbalisté uklidnit hru postupným útokem. Ten se ale nyní nevydařil, když na průnikovou přihrávku Markov nedosáhl.

17
    Závar v pokutovém území rozhodl až nepřesnou střelou domácí Mirzov. Andrej Sinicyn opět bez práce.

16
    Markov upadl v pokutovém území Krasnodaru po lehkém kontaktu s obráncem, ale hlavní rozhodčí stál v dobrém postavení a penaltu správně neodpískal.

15
    Trošečkin pálil ze střední vzdálenosti jen technicky, navíc netrefil branku a Sinicyn s velkým klidem pustil míč vedle své tyče.
    13. Fjodor SMOLOV - 1:1

13
    Je srovnáno. Tlak se Krasnodaru vyplatil! Po parádní průnikové přihrávce Mamajeva se prosadil střelou ke vzdálenější tyči FJODOR SMOLOV. Jurčenko se sice natahoval za míčem, ale na umístěnou střelou nedtsačil.

12
    Z velké dálky to zkusil na hostující branku Karnicki, ale jeho dělovka z více než třiceti metrů se mezi tři tyče nevešla.

11
    Tlak hostujícího celku stoupá. Tosno se stáhlo do obranného bloku před vlastní vápno a zatím odolává.

10
    První desetiminutovka nabídla aktivní hru od obou týmů. Tosno se dostalo dokonce do vedení, ale v poledních momentech se musí více bránit útokům Krasnodaru.

9
    Krasnodar kontroluje hru postupným útokem ve středu pole. Hostujícím favoritům dnešního střetnutí se nedaří přejít až do finální fáze.

8
    Krasnodar chce rychle odpovědět, ale v útočení zapomíná na obranu. Zabolotnyj měl na kopačce nebezpečnou střelu z úniku, ale branku tentokrát netrefil.

7
    Markov mohl uhánět s balonem u kopačky sám na brankáře, ale nepohlídal si ofsajdovou pozici a musí míč odevzdat hostujícímu týmu.
    5. Anton ZABOLOTNYJ - 1:0

5
    Tosno právě vstřelilo branku!
    První branka zápasu na sebe nenechala dlouho čekat. ANTON ZABOLOTNYJ dostal parádní přiťuknutí od Markova a střelou ze středu vápna zcela osamocen překonal bezmocného Sinicyna v brance Krasnodaru.

4
    Zabolotnyj nebezpečně napadal rozehrávku hostujícího celku. Gricajenko společně s Granqvistem však zvládl a Krasnodar může pokračovat v útočné akci.

3
    Také na druhé straně se dostali ofenzivní hráči Krasnodaru až do vápna. Střela Mamajeva však nebyla z těch přesných a Jurčenko mohl balon pustit vedle své tyče.

2
    Domácí hráči se po rozehrávce dostali do blízkosti pokutového území Krasnodaru. Po lehkém centru a teči Markova ukryl míč pod tělem Sinicyn.

1

Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas jedenáctého kola ruské nejvyšší soutěže tak může za několik málo okamžiků začít.

FC Tosno: D. Jurčenko (C) – Dugalić, Bujvolov, Sucharev, J. Černov – Galiulin, Karnicki, Trošečkin, Mirzov – A. Zabolotnyj, Markov.
    Náhradníci: Lukičev – Dudijev, Melkadze, Palienko, Rocha, Anderson Carvalho, Kutin, Trujić, Poletanović.

FK Krasnodar: Sinicyn – Petrov, Gricajenko, Granqvist (C), Ramírez – Gazinskij, Pereyra – Kaboré, Claesson, Mamajev – Smolov.
    Náhradníci: Kricjuk, Latyšonok – Wanderson, Ivan, Podběrezkin, Žigulev, Laborde, Joãozinho, Ristić, Šiškin..

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Jan Prošek

Vít Schück

Branky: 5. A. Zabolotnyj (Markov) – 13. Smolov (Mamajev), 36. Gazinskij (Ramírez), 38. Smolov (Mamajev)

Karty:   39. Markov (TSN), 90+2. J. Černov (TSN)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 9:1. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 8:14.
    FC Tosno: D. Jurčenko (C) – Dugalić, Bujvolov, Sucharev (87. Melkadze), J. Černov – Galiulin (72. Rocha), Karnicki, Trošečkin, Mirzov – A. Zabolotnyj, Markov (78. Trujić).

FK Krasnodar: Sinicyn – Petrov, Gricajenko, Granqvist (C), Ramírez – Gazinskij, Pereyra (87. Žigulev) – Kaboré, Claesson (81. Wanderson), Mamajev (71. Joãozinho) – Smolov.