Vsetín – Havířov 4:5 (kon.) | HC Litvínov – Kladno 1:3 (kon.) | Liberec – Slavia 6:0 (kon.)
Třinec – Vítkovice 2:4 (kon.) | Jihlava – Olomouc 2:1 (kon.) | HC Plzeň – K. Vary 2:3 (kon.)
Letňany – Mladá Boleslav 0:8 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
HC Slavia Praha
Sobota 04.11.2017, 13:30 • Home Credit Aréna • Extraliga staršího dorostu • Skupina B

58:53
    Liberec právě vstřelil branku!
    Domácí střílí šestou branku a spravují si chuť ze včerejšího zápasu na Spartě, kde naopak šest gólů inkasovali. Ve skrumáži před bránou se nejlépe zorientoval BENJAMIN VOMÁČKA, jenž dostal puk za Málkova záda. Asistence: Petr Bitman.

57:09
    David Aubrecht zůstal po tvrdém ataku Milan Antoš (SLA) zůstal ležet na ledové ploše. Obránce Slavie si nakonec vysloužil pět minut + osobní trest do konce zápasu.

55:47
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Srdínko – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Drábek – 2 min., sekání).

53:42
    Adam Liška (LIB) si odsedí trest za podražení. Slavia bude hrát další přesilovku.

50:42
    David Aubrecht (LIB) fauloval soupeře kolenem, za což si vysloužil dvě minuty.

48:21
    Adam Klapka svou nebezpečnou tečí nasměroval puk mezi Novákovy betony. Ten však na poslední chvíli stačil zareagovat.

47:57
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Brož – 2 min., hákování).

46:05
    Hosté promarnili obrovskou šanci! Matěj Hasil jel společně s Adamem Klapkou sám na libereckého gólmana. Prvně jmenovaný si sjel až před Nováka a chtěl svého spoluhráče vybídnout k zakončení, jenže přihrávka se mu vůbec nepovedla a puk poslal mimo Klapkův dosah!

45:24
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Macek – 2 min., nedovolené bránění).

44:43
    A je to už o pět branek! PETR ŠAFAŘOVSKÝ dostal od Pražanů trochu více prostoru, a tak si sjel do levého kruhu pro vhazování odkud nádhernou střelou nad beton popáté rozvlnil síť slávistické svatyně. Asistence: Maťátko, Charvát.

42:35
    Roman Málek chtěl rozehrát zpoza brány, jenže tam mu kotouč sebral Benjamin Vomáčka, který chtěl kotouč zasunout do opuštěné klece. V tom mu ovšem zabánil jeden z hostujících obránců.

36:24
    Tygři sice početní výhodu nevyužili, to je ale nemusí vůbec mrzet! Jakub Rychlovský si od modré sjel na vrchol kruhu odkud vypálil na bránu. Těsně před Málkem vložil do jeho pokusu hůl DOMINIK ŠELIGA, který úspěšně tečoval kotouč do sítě. Asistence: Jakub Rychlovský.

34:23
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Houška – 2 min., hrubost).

33:10
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Aubrecht – 2 min., pád pod nohy).

30:46
    A je to už o tří branky! Roman Málek neudržel v lapačce střelu Martina Maťátka, čehož využil PETR ŠAFAŘOVSKÝ, který se chopil kotouče a dorazil jej za čáru. Asistence: Martin Maťátko, Jakub Žůrek.

28:47
    Tygři jeli tři na jednoho! O šanci na skórování se ale připravili nepřesnou přihrávkou.

26:07
    Nakonec po pěkné souhře vypálil z mezikruží Jan Šír. Roman Málek se ale stačil včas přesunout a jeho střelu vyrazit.

24:48
    Tlak Pražanů nejspíš na chvíli ustane. Jakub Zderadička (SLA) obdržel dvě minuty za hákování.

17:46
    Jaroslav Brož zavezl kotouč do útočné třetiny a zkusil vystřelit ze zápěstí. Na jeho tvrdou ránu sice nestačil Novák zareagovat, jenže Brožova střela se nakonec odrazila od břevna.

13:20
    Benjamin Vomáčka zavezl kotouč do útočné třetiny a zkusil střelu zpoza obránce. Roman Málek stačil jeho jedovatý projektil jen tak tak vyrazit špičkou betonu.

11:12
    Domácí využívají přesilovku! Jakub Rychlovský se po nahrávce Petra Šafařovského napřáhl na modré a poslal kotouč na bránu. Jeho projektil těsně před Málkem úspěšně tečoval do sítě JAKUB ŽŮREK, který tak zvyšuje na 2:0 pro Tygry. Asistence: Jakub Rychlovský, Petr Šafařovský.

10:05
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Hradil – 2 min., faul kolenem).

07:05
    Liberec otevírá skóre! Ve skrumáži před Málkem si nejlépe počínal BENJAMIN VOMÁČKA, který dotlačil puk za čáru a posílá domácí do vedení! Asistence: Matěj Hájek.

04:54
    Početní výhodu si vyzkouší i sešívaní. Benjamin Vomáčka (LIB) inkasoval menší trest za hrubost.

02:30
    Uvidíme první přesilovku. Za držení protihráče putuje na trestnou lavici Jan Štibingr (SLA).

00:45
    Po chybě ve slávistické rozehrávce se ke kotouči dostal Petr Šafařovský, který si sjel až před bránu. Málka ale svou bekhendovou kličkou nepřekonal.

Jonáš Majtyka

Branky a nahrávky: 8. Vomáčka (Hájek), 12. Žůrek (Rychlovský, Šafařovský), 31. Šafařovský (Maťátko, Žůrek), 37. Šeliga (Rychlovský), 45. Šafařovský (Maťátko, Charvát), 59. Vomáčka (Bitman)

Bílí Tygři Liberec: Novák (Zajíček) – Aubrecht, Adamec, Šuráň, Charvát, Bieniek, Nikolič, Žůrek, Had, Ira – Rychlovský, Šír, Maťátko, Liška, Drábek, Křepelka, Vomáčka, Bitman, Hájek (C), Šafařovský, Šeliga
    HC Slavia Praha: Málek (Pánek) – Mareček, Štibingr, Zderadička, Macek, Antoš, Srdínko, Holý – Brož, Kižlin, Havrda, Křenek, Hradil, Hasil, Vlček, Vaniš, Houška, Petrák, Klapka

Rozhodčí: Vyštejn – Axman, Serbus