Slavia – Ústí n/L 8:1 (kon.) | Kadaň – Benátky n/J 2:4 (kon.) | Prostějov – Frýdek-M. 3:2 (po pr.)
Motor ČB – Vsetín 8:0 (kon.) | Litoměřice – K. Vary 2:1 (kon.) | Přerov – Kladno 4:3 (kon.)
Havířov – Třebíč 0:1 (kon.)
HC ZUBR Přerov
4:3 (1:2, 1:1, 2:0)
Rytíři Kladno
Sobota 04.11.2017, 17:00 • MEO Aréna • Chance liga • 21. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobrý den u dalšího kola WSM ligy. Dnes změří své síly Přerov s Kladnem.

Domácí tým je momentálně na 4. pozici s bilancí jedenácti výher a devíti proher př skóre 46:41. Výsledkem je 32 bodů a ztráta čtyř bodů na třetí Budějovice. Na druhou stranu, Zubři mají náskok jediného bodu na desátý Havířov, tak vyrovnaná je WSM liga.

V posledních kolech se navíc domácímu týmu příliš nedaří. Výsledky jsou jako na houpačce, ale hlavně střelecky je to špatné. Ústí dali v předposledním kole více než dvě branky snad po měsíci, ale ta poslední padla pár sekund před koncem do prázdné brány. Zubři se tedy velmi trápí v koncovce a pokud to rychle nezlepší, čekají je problémy.

Kladno patří ke přední špičce WSM ligy, která pomalu utíká zbytku týmů. Je momentálně druhé po třinácti výhrách a šesti prohrách při skóre 58:43 Výsledkem je tedy 39 bodů a tři body náskok před Budějovicemi a čtyři body ztráta na Karlovy Vary.

Právě s Varama kladenští prohráli v předposledním kole, kromě zaváhání na Vsetíně ale v minulých zápasech brali hlavně výhry. Jak nad Třebíčí, tak nad Ústí a i nad Benátkami. Hosté si jsou vědomi toho, že musí stále bodovat, aby jim Karlovy Vary neutekly. Podaří se Kladnu jeho snaha dostat se zpět do nejvyšší ligy?

Vzájemná utkání

Kladno 3:4 (po sn.) Přerov
    Kladno 1:3 Přerov
    Přerov 1:3 Kladno
    Kladno 6:2 Přerov
    Přerov 4:0 Kladno

HC ZUBR Přerov: Šimboch (Klimeš) – Malina, Chmelíř, M. Novotný, Čáp, Pala, Zbořil – Goiš, T. Sýkora, Šlahař – Milan Procházka, Pšurný, Berger – Plášek, F. Dvořák, M. Kratochvíl – Gago, Václavek, Navrátil.

Rytíři Kladno: Cikánek (Švihálek) – P. Hořava, Repe, Zelingr, Štich, Kehar, Štindl – Redlich, T. Kaut, Kružík – J. Kloz, Machač, D. Tůma – J. Strnad, R. Přikryl, Pekr – Zikmund, Kubík, Bláha.

Rozhodčí: Barek, Dědek – Maštalíř, Špringl.

Hráči jsou již na ledové ploše, utkání za pár okamžiků započne.

00:01

00:29
    Hosté se rychle usadili v útočném pásmu, kde se snaží dostat k nějakému ohrožení branky Šimbocha.

01:02
    Sýkora však vyhodil a oba týmy prostřídaly své formace, Kladno je stále na puku.

01:29
    Až nyní se k němu dostali i domácí hokejisté, kteří se s ním dostali až do útočné třetiny a snaží se i oni něco vymyslet.

01:57
    Berger hledal někoho před brankou, ovšem bez úspěchu a Zubři se vyhnali do středu hřiště.

02:29
    Rytíři pouze nahodili za branku Zubrů, dostali se k puku a Přikryl mohl střílet z mezikruží, zamířil však vedle.

02:50
    První přerušení dnešního zápasu. Zubrům je pískáno zakázané uvolnění po nepovedeném pasu.

03:14
    Přerov ihned vyhodil a mohl tak prostřídat lajny.

03:25
    Gago se snažil najít Václavka, ale ten byl v ofsajdu. Ten je navíc vyhodnocen jako úmyslný.

03:38
    Přerov právě vstřelil branku!
    Malina poslal z vlastní třetiny puk na Goiše, který se dostal po levé straně za obranu a perfektní přihrávkou následně našel JAKUBA ŠLAHAŘE, jehož zakončení do poloprázdné branky proti přesunujícímu brankáři bylo vcelku jednoduché. Domácí tým se tak ujímá vedení: Asistence: Jiří Goiš, Lubomír Malina.

04:50
    Kladno je ihned hodně aktivní, zatím to ovšem k vyrovnání nevede, přihrávka před branku přeskočila hůl.

05:22
    Přerov uklidňuje hru a snaží se vyčkat na vhodný okamžik k útočnému výpadu.

05:54
    Střela od modré byla sražena pouze do rohu hřiště. Tam se k puku dostali opět kladenští a pokračují v akci.

06:18
    Novotný nahazoval na Cikánka, jenž s přehledem udržel puk v lapačce. Bude se vhazovat před jeho brankou.

06:32
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Tak to bylo rychlé. TOMÁŠ REDLICH založil akci, kdy z levé strany našel na pravé straně Kružíka. Kladenský hokejista hodně zrychlil, najel si před branku a tam dostal perfektní přihrávku a i on přesunujícího se brankáře s přehledem překonal. Máme tedy vyrovnáno. Asistence: Daniel Kružík.

07:00
    Bergerovo nahození skončilo v lapačce Cikánka.

07:17
    Pala nahodil puk na branku, Matouš Kratochvíl se před ním ještě dostal k teči a ta trefila brankovou konstrukci!

07:42
    Kladno ihned pospíchalo do protiútoku, avšak betony Šimbocha byly rychle na správném místě a přerušují hru.

08:17
    Hra se přesunula do středního pásma, kde se k puku dostali hosté, kteří opět kombinují a hledají vhodný čas na útok.

09:04
    Rytíři trefili od modré pouze Procházku a kotouč se vrátil zpět za jejich brankáře.

09:31
    Teď už u touše konečně i Přerov, přechod přes modrou ale moc nevyšel. A stejně tak na druhé straně, rozhodčí píská ofsajdové postavení.

10:11
    Pala neměl rychlost a tak nedokázal vybojovat puk v rohu mantinelu u branky Cikánka.

10:38
    Přikryl zavezl kotouč do obranného pásma Přerova, podaří se Kladnu něco vymyslet?

11:14
    Kladenští jsou nyní o něco málo lepším týmem. K žádné vážnější šanci to však zatím nevede.

11:19
    Šlahař našel zpoza branky Goiše, ale Cikánek byl pozorný a střelu z mezikruží dokázal pokrýt!

11:44
    Další velká šance Zubrů! Obrana Kladna nefungovala nejlépe, domácí se dostali opět ke střele z velké blízkosti, ovšem beton brankáře hostů byl včas na svém místě.

12:27
    Kloz se dostal nebezpečně před Šimbocha, ale jeho střela nakonec zamířila opravdu hodně vysoko.

12:59
    Čáp s Palou počkají na prostřídání formací za vlastní brankou a poté rozjedou další útočnou akci.

13:39
    Hra opět za brankou Přerova.

14:11
    Čáp se pokusil najít dlouhým pasem někoho ze spoluhráčů, ale puk mu sjel a našel pouze Cikánka.

14:29
    Bláhova střela z pravého kruhu byla zblokována do rohu ledové plochy.

14:44
    Chmelíř nikoho svým pasem nenašel a pouze tak odevzdal touš soupeři.

15:24
    Ani tomu se však nepodařilo nic vymyslet. Sledujeme pasáž plnou nepřesností.

15:28
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Petr Hořava – 2 min., podražení).

15:44
    Hosté začínají oslabení výborně, podařilo se jim vyhodit kotouč do bezpečí.

16:04
    Domácí se až nyní usadili v útočné třetině. Podaří se jim něco vymyslet a ještě do konce třetiny si vrátit vedení?

16:27
    Kotouč se nakonec zasekl mezi těly ve středu a Kladno ihned vyhodilo.

16:53
    A další vyhození, Přerovu se úvodní přesilová hra zápasu moc nedaří.

17:13
    Domácí zpět za vlastní brankou, Rytíři se brání hrdinně.

17:28

17:58
    Štindl to zkusil od pravého mantinelu, ale našel pouze lapačku Šimbocha, který s přehledem jeho pokus pokryl.

18:29
    Plášek vystihl rozehrávku soupeře a získal tak touš pro svůj tým, podaří se ještě Zubrům něco vymyslet?

18:56
    Goiš vybojoval kotouč u modré čáry, ale jeho přihrávka se dostala po teči jen na hokejku DANIELA KRUŽÍKA a ten se tak z ničeho nic objevil v samostatném nájezdu, který po krásném, bekhendovém blafáku proměnil v branku. Rytíři se tak krátce před koncem třetiny dostávají do vedení a otáčejí stav utkání. Asistence: Tomáš Redlich.

19:28
    Přerov se ke střele nedostal, naopak do protiútoku vyrazil soupeř, ale ani jeho střela k brankáři nedoputovala.

20:00

Máme za sebou první třetinu, která nabídla zajímavý výkon obou celků. Ty předváděly dobrý hokej, viděli jsme tři pěkné branky a můžeme se jen těšit na to, co přinese třetina druhá. Zatím se diváci rozhodně nudit nemohou. Utkání bude pokračovat zhruba v 17:48.

20:01

20:28
    Malina špatně rozehrál a Kladno se málem dostalo do velké šance, ta ale nakonec končí po dobré obranném zákroku soupeře.

20:52
    Kloz pálil z mezikruží, ovšem Šimboch si kotouč našel a ukryl jej v lapačce.

21:21
    Pšurného střela vypadla Cikánkovi z lapačky a Procházka se jen těsně nedostal k dorážce.

21:47
    Plášek zavezl touš do vápna, podaří se hostům něco vymyslet?

22:30
    Hraje se hodně vyrovnaně, ani jeden tým se nedostává do větší šance.

23:02
    Tečovaný puk skončil pouze na střídačce Rytířů. Hra je tedy přerušena.

23:22
    Goiš vracel na Sýkoru, ale tomu chybělo pár centimetrů k tomu, aby na touš dosáhl.

23:48
    Stejně jako na druhé straně teď Klozovi chyběl půlkrok k tomu, aby se dostal ke střele.

24:17
    Procházkovo zakončení od mantinelu končí mimo, Cikánek zasahovat nemusel.

24:52
    Zbořil se dobře vracel se soupeřem a dokázal mu vypíchnout puk.

25:18
    Zubři kombinují ve svém obranném pásmu a vyčkávají na šanci k útoku.

25:30
    Ofsajd Zubrů.

25:58
    Zubři jsou nastěhováni před brankou, podaří se jim dostat se i k zakončení?

26:12
    Nakonec ne, naopak střílel Tůma, avšak jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.

26:42
    Zubři opět v útočné třetině hledají místečko k tomu, aby se dostali k nějaké kloudné akci.

26:52
    Zakázané uvolnění Rytířů.

27:17
    Tůma si sjel na hranici kruhu pro vhazování, ale z pravé strany těsně minul branku Šimbocha.

27:47
    Tečovaný kotouč proletěl kolem tyče domácí branky. Ani nyní hosté nemířili přesně.

28:13
    Domácí hráči jsou aktivnější, ovšem nedaří se jim svou aktivitu proměnit v nějakou výraznější příležitost.

28:41
    Strnad zkusil střelu přes obránce, kterou si však Šimboch s přehledem našel a ukryl ji v lapačce.

28:58
    Gago našel Václavka v mezikruží, ovšem tomu puk sjel z hokejky a přerovský útočník se ke střele nedostal.

29:09
    Střídačka zasáhla puk, vhazování ve středním pásmu.

29:38
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Zdeněk Čáp – 2 min., hákování).

30:00
    Kladno se usadilo ve třetině a hledá mezírku v obraně soupeře.

30:09
    Štindl se ale ocitl v brankovišti a Rytíři jsou tak vykázání do středního pásma.

30:29
    Hosté byli vytlačeni až před Cikánka, od něhož musí rozjet další akci.

30:52
    MATĚJ PEKR dostal namazáno na vrchol kruhu pro vhazování a dělovkou propálil Šimbocha. Ten nestihl sklepnout betony a Kladno zvyšuje svůj náskok. Asistence: Petr Štindl, Roman Přikryl.

31:22
    Vhazování ve středním pásmu, Přerovu nevyšel přechod přes modrou.

31:47
    Berger srazil střelu od modré a domácí se tak budou moci pustit do snahy ke srovnání.

32:04
    Čáp od modré dělovkou provětral vyrážečku Cikánka, který byl ovšem připraven a puk s přehledem poslal do ochranné sítě.

32:17
    Kloz hledal před brankou Tůmu, ovšem Pala se stihl vrátit a přihrávku vystihnout.

32:59
    Kloz našel Přikryl, kterému sjel kotouč z hokejky, ale přeci jen ještě vracel puk před Šimbocha, kde se ale k zakončení již nikdo nedostal.

33:37
    Zubři jsou sice častěji na puku, ale zatím jim to k ničemu není. Soupeř dobře napadá a je hodně nebezpečný.

33:57
    Gago tečoval střelu od modré, ale pouze těsně mimo a následný závar vyřešil pozorný Cikánek. Čtvrtá formace Přerova ale hodně zazlobila.

34:17
    Situaci dva na jednoho dobře vyřešil obránce Zubrů, který se položil na led a nedal soupeři šanci k zakončení.

34:48
    Redlich se dostal tváří v tvář k Šimbochovi, ale z velké blízky za Šimbochova záda touš neprotlačil.

35:24
    Goiš střílel z kruhu pro vhazování, ale jeho střela byla sražena mimo. Domácí pokračují v akci.

35:48
    Kladenští to ovšem zvládli a dostali do protiútoku, ke střele to ale nevedlo.

36:10
    Tu naopak vypustili Zubři z bodu pro vhazování na pravém kruhu, ale Bergera vychytal Cikánek.

36:31
    Kladno neudrželo puk ve třetině soupeře, Zubři vyrazili do protiútoku, ovšem Kratochvílův pokus byl sražen.

37:02
    Hraje se nahoru dolů, teď to byl opět v permanenci domácí brankář.

37:32
    Čáp se snažil zpoza branky najít spoluhráče, ale to se nepovedlo a brankář soupeř ukryl touš pod lapačkou.

38:44
    Pala pálil od modré, ale Cikánek jej dokázal vychytat. Další střelu již tečoval MILAN PROCHÁZKA a snižuje tak těsně před koncem druhé třetiny. Třetí třetina bude jistě hodně zajímavá. Asistence: Radomír Pala, Jan Berger.

39:18
    Kratochvíl se objevil v mezikruží, ale střela postrádala razanci a Cikánek ji s přehledem srazil do rohu.

40:00

Je za námi další třetina velmi zajímavého souboje mezi Přerovem a Kladnem. Druhá třetina skončila nakonec nerozhodně a ta třetí bude ještě hodně zajímavá. Oba celky hrají velmi vyrovnaně a bude zajímavé sledovat, jak to vše dnes dopadne. To se začneme dozvídat zhruba od 18:39.

40:01

40:28
    Přerov minul branku, ale drží se stále ve třetině.

40:58
    To už ovšem neplatí. Kladno vybojovali puk, se kterým kombinuje za vlastní brankou.

41:18
    Zubři jsou zpět, do poslední třetiny nastoupili hodně aktivně.

41:34
    Tůma se dostal do protiútoku, ale na Šimbocha si nepřišel. Ten jeho bekhend pokryl a udržel tak naděje svého celku.

42:08
    Přikryl střílel z úhlu, čekala na něj prázdná branka, ale kladenský hráč byl ve velkém úhlu a síť tak nerozvlnil.

42:54
    Další závar již brankou neskončil a Přerov si může oddechnout.

43:17
    Teď zazlobil Kubík, jeho střela ale zamířila nad. Kladno teď hraje opravdu skvěle a dostalo pod tlak svého soupeře.

43:57
    Šlahař nenašel Sýkoru a Zubři tak budou muset začít od své vlastní branky.

44:17
    Berger poslal střílený pas před branku, ale obrana ji srazila, další pokračování akce Přerova pokračuje střelou vedle.

44:34
    Obránci Kladna vyhazují pouze na zakázané uvolnění. To pro ně jistě není nic příjemného.

44:46
    Nakonec je z toho pouze ofsajd po protiútoku hostujícího týmu.

44:56
    Špatná rozehrávka Rytířů znamená zakázané uvolnění. Hra se přesune před Cikánka.

45:18
    Hořava udržel modrou čáru a hosté nakonec vybojovali vhazování po pravé ruce brankáře Šimbocha.

45:37
    Gago zpoza branky našel Navrátila, ale ten z velké blízky trestuhodně minul!

45:43
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Matyáš Zelingr – 2 min., podražení).

45:57
    Střelu Přerova ukryl Cikánek ve výstroji.

46:18
    Palovo nahození skončilo mimo a Rytíři rychle vyhazují touš.

46:31
    Chmelíř to zkusil od mantinelu, ale našel pouze brankáře hostů, který drží svůj tým nad vodou.

46:54
    Hosté vyhodili, ovšem soupeř je opět zpět před brankou.

47:11
    Čápova dělovka skončil sražení v rohu a následná střela Novotného končí znova na Cikánkovi a ten drží kotouč. Domácí si vytvořili opravdu velký tlak.

47:27
    Zubři musí začít od Šimbocha, jejich soupeř dokázal vyhodit.

47:43

48:11
    Přerov pokračuje v tlaku, střela od modré však minula branku. Navrátil si však sjel před branku, kde se dostal i k zakončení bekhendem, ale ani nyní puk v síti neskončil.

48:28
    Štindl dokázal poslat puk do středního pásma a hosté si tak budou moci oddechnout.

48:43
    A dokázali to dokonce přetavit ve vhazování před brankou Přerova. To však přijde až po komerční přestávce.

49:07
    Kladnu se ale nedaří udržet se v útoku. Zubři hrají velmi aktivně.

49:34
    Na druhou stranu, hosté se dobře brání a deset minut před koncem stále střeží vedení.

49:58
    Hraje se nyní navíc hlavně ve středu hřiště, ani jednomu týmu se nedaří udržet se déle na kotouči.

50:02
    Rytíři vyhodili pouze na zakázané uvolnění.

50:24
    Podařilo se jim však vyhodit a prostřídat formaci, která již byla chvíli na ledě.

50:30
    Mikuláš Zbořil zachytil vyhození na modré čáře, odkud poslal puk na Cikánka a ten přes hradbu těl nemohl vidět vůbec nic. MATOUŠ KRATOCHVÍL navíc tečoval jeho pokus a kotouč si tak našel cestu do branky, je srovnáno. Asistence: Mikuláš Zbořil

50:59
    Kladno ihned přidalo, podaří se mu vrátit si vedení?

51:23
    Zubři vyhodili puk, Kladno se ale vrací. Šimboch však střelu srazil do ochranné sítě.

51:51
    Rytíři jsou najednou daleko aktivnější a snaží se vymyslet jak by dnes ukořistili všechny tři body.

52:26
    Novotný vyhodil kotouč, Kladno musí začít opět od své vlastní branky.

52:49
    Hra se přesunula do obranného pásma, i domácí by chtěli vyhrát.

53:18
    Hořava nastřelil puk do pásma, kde se nakonec hra přerušila poté, co se puk zasekl u mantinelu.

53:39
    Ofsajd domácího týmu.

54:00
    Další souboj u mantinelu v obranné třetině domácích.

54:27
    Vybojovali jej Zubři, kteří čekají na prostřídání formací.

54:57
    Přerov se málem dostal do velké šance, ale puk se k Bergerovi nedostal.

55:10
    Tůma to tak zkusil po pravé straně, ale svým bekhendem neuspěl. Hra je přerušena a následuje komerční přestávka.

55:27
    Kladno bylo vytlačeno do středního pásma.

55:52
    Přerov se velmi dobře brání a nepouští soupeře do nějakých větších šancí na změnu skóre.

56:07
    Zakázané uvolnění domácích.

56:20
    Naopak domácí se podívali před branku Cikánka, dokáží něco vymyslet?

56:57
    Zdá se, že ne. Bergerova střela minula branku.

57:29
    Zdá se, že dnes uvidíme prodloužení. Žádné šance totiž nepřicházejí.

57:57
    Dvořákova střela od modré trefila jen obránce a skóre se tak nemění.

58:12
    Zakázané uvolnění, hra se přesune před Šimbocha. Ale to až po oddechovém času Zubrů.

58:32
    Přerov vyhodil a bojuje o puk u mantinelu za brankou Cikánka.

58:54
    Domácí drží puk, ale nikam se moc neženou. Blížíme se do prodloužení.

59:18
    Kladno je ještě v útoku, podaří se mu prosadit se?

59:32
    Střelu od modré Šimboch vůbec neviděl, ale ta k němu nakonec nedoputovala.

59:50
    Zakázané uvolnění Kladna.

59:59
    Tak to je neskutečné! Domácí tým v poslední desetině zápasu strhl výhru na svou stranu! Na ledě je celý tým a ten oslavuje! Kdo by to byl čekal? Zpoza branky přišla nahrávka na JIŘÍHO GOIŠE a ten vymetl růžek branky! Asistence: Jakub Šlahař a Tomáš Sýkora.

Tak to byl zápas! Přerov otočil utkání brankou v posledním okamžiku zápasu a z nepříznivého výsledku 1:3 otočil na 4:3 a bere tak všechny tři body. (19:19:03)

Michal Janoštík

Branky a nahrávky: 4. Šlahař (Goiš, Malina), 39. Milan Procházka (Pala, Berger), 51. M. Kratochvíl (Zbořil), 60. Goiš (Šlahař, T. Sýkora) – 7. Redlich (Kružík), 19. Kružík (Redlich), 31. Pekr (Štindl, R. Přikryl)

Rozhodčí: Barek, Dědek – Maštalíř, Špringl