Opava – Kopřivnice 5:7 (kon.) | Nymburk – David Servis 6:1 (kon.) | Řisuty – Dvůr Králové n. L. 4:1 (kon.)
SHK Hodonín – Poruba 2011 2:6 (kon.) | Val. Meziříčí – Nový Jičín 2:0 (kon.) | Kolín – Pelhřimov 5:6 (kon.)
Žďár n/S – Písek 6:2 (kon.) | Klatovy – Havlíčkův Brod 2:3 (kon.) | Tábor – Mor. Budějovice 6:3 (kon.)
Děčín – Sokolov 3:6 (kon.) | Trutnov – Letňany 3:2 (kon.) | Vrchlabí – Most 7:3 (kon.)
Kobra – Jablonec n/N 1:3 (kon.)
HC Bobři Valašské Meziříčí
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
HK Nový Jičín
Sobota 04.11.2017, 17:00 • Zimní stadion Valašské Meziříčí • 2. liga skupina Východ • 17. kolo

Ode mne je to pro dnešek ze zimního stadionu ve Valašském Meziříčí, kde probíhá děkovačka hráčů s fanoušky domácích, vše. Budu se těšit příště na počtenou. (19:17:12)

Ve třetí části zápasu přidal druhou branku domácích Josef Daněk, čímž zajistil Bobrům další tři body do tabulky 2. ligy – skupiny Východ, díky čemuž se dostávají na čtvrté místo. Nový Jičín naopak odjíždí z Bobří hráze bez bodů a na Bobry drží před dalším kolem náskok jen tří bodů.

59:35
    Utkání se vyloženě dohrává. Hosté z Nového Jičína jen těžko snášejí porážku v derby s Valašským Meziříčím.

58:25
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Adamík – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Motloch – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Tomeček – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Dvořák – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Weintritt – 2 min., hrubost).

57:31
    Nový Jičín se právě nejspíš připravil o poslední šanci na srovnání stavu utkání.

57:31
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Málek – 2 min., vražení na hrazení).

57:06
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Palička – 2 min., hákování).
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Gebauer – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

56:45
    Brunec se snažil prokličkovat mez obránci Ďáblů. Ti ho ale o kotouč obrali a zakládají útočnou akci.

56:20
    Šurý si ponechal puk v lapačce a nechává své spoluhráče v klidu vystřídat.

55:24
    O minutu později to ale žádný z Bobrů nestihl a k zakázanému uvolnění tentokrát došlo. Vhazování před Šurým.

54:29
    Brunec dobruslil nahození z obranného pásma a zachránil tak Bobry od zakázaného uvolnění.

54:13
    Oddechový čas pro hosty.

53:34
    Valaši v několika dobrých šancích. Ani jedna z nich ale neskončila v síti Ďáblů.

52:26
    Snahu o rychlou rozehrávku ze strany hostů zachytil Dalajka a v klidu rozehrává.

51:20
    Irgl se dostal až z oblasti za brankou na modrou čáru, odkud se snažil překvapit Šurého. Jeho pokus ale ztroskotal hned na prvním obránci.

50:33
    Nový Jičín nic nevzdává a snaží se aktivní hrou a vstřelení své první branky.

49:29
    V další velké šanci se ocitli domácí Valaši! Ti ujížděli dva na jednoho, první z nich se odhodlal ke střele, která jen těsně minula branku hostí! Velká škoda pro domácí.

48:40
    Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
    Bobři se vřítili do útočné třetiny, kde zachoval chladnou hlavu Baroš a z otočky poslal puk na najíždějícího Spratka, jehož pokus byl vyražen k JOSEFU DAŇKOVI, díky jehož důrazu jdou Bobři do dvoubrankového vedení. Asistence: Daniel Spratek a Vojtěch Baroš.

47:56
    Valaši nyní drželi soupeře dlouho dobu v útočném pásmu. Při posledním pokusu skončil se štěstím pro hosty kotouč na brankové konstrukci a rozhodčí přerušuje.

46:50
    Irgl posílal puk před branku. Tam si ho ale nenašel žádný z jeho spoluhráčů.

46:13
    Obě mužstva v plném počtu.

45:19
    Janiczek se prokličkoval až do útočné třetiny, kde jeho pokus zblokoval Weintritt. Z následné protiakce se nedokázal prosadit útočník Bobrů.

44:44
    Puk propadl až do útočného pásma na Hajdu, s jehož pokusem neměl Kohn velkou práci.

44:13
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Váňa – 2 min., podražení).
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Gebauer – 2 min., nafilmovaný pád).

43:05
    Pořický mohl jít do samostatného úniku, dostal ale nepřesnou přihrávku a kotouč končí až za brankou Nového Jičína.

42:27
    Další pokus Valašského Meziříčí znovu kryje pozorný Kohn.

42:03
    Nahození Hajdy schoval brankář Ďáblů v lapačce.

41:28

40:52

40:42
    Kohn byl nepříjemně zasažen do masky. Rozhodčí přerušuje.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:32.

Ve druhé třetině jsme se dočkali prvního gólu z hokejky Václava Studeného, jehož první pokus dokázal Kohn vyrazit, na dorážku už byl ale krátký. Po druhé třetině tak odchází do šaten spokojenější domácí Bobři.

40:00

39:41
    Weintritt nahodil na Kohna. Ten si ponechal kotouč v lapačce.

39:28
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Pořický – 2 min., podražení).

38:52
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Metelka – 2 min., napadení).

37:57
    Nový Jičín se dostal do několika dobrých příležitosti. Bobři vyhodili chytře na Kohna, který jen přikryl kotouč před dotírajícím Pořickým a věnoval tak Bobrům vhazování v útočném pásmu.

36:46
    Kotouč znovu proskákal Kohnovi v brankovišti! Na druhé straně vychytal únik Zedníka Šurý!

36:08
    Rychlou akci Gebauera zastavil beton Šurého. Valaši se okamžitě vydávají znovu do útočné třetiny.

34:53
    Bobři od vstřelené branky diktují tempo hry. Hosté se jen zřídka dostávají do útočné akce.

34:04
    Šurý si dojel nahozený kotouč, který naservíroval na hokejku jednomu z Ďáblů. Ten posílal černou gumu ihned do prostoru brány, kde se ale Šurý stihl včas vrátit a kotouč zachytit.

33:36
    Dalajka si ve velké rychlosti objel celou třetinu hostů, poslal kotouč na modrou na Martina Vargu, jehož dělovka končí v Kohnově lapačce.

32:41
    Odpískaný ofsajd Valachů berou domácí s velkou nevolí.

31:36
    S první střelou si Kohn dokázal poradit, kotouč mu ale vypadl z náruče a VÁCLAV STUDENÝ si neváhal dojet pro dorážku, kterou poslal Bobry do vedení. Asistence: Ondřej Martiník a Patrik Dalajka.

30:36
    Bobři nyní jen vyhazují tak, aby to nebylo zakázané uvolnění a střídají.

29:24
    Kohnovi propadl kotouč mezi lapačkou a betonem a puk proskákal v brankovišti skoro až do branky! Obránce hostů jej ale stihl včas uklidit do bezpečí a zamezil tak první brance Bobrů v utkání.

28:43
    Martin Varga se natlačil až ke střele z mezikruží. Jeho ránu ukryl Kohn v lapačce.

27:35
    Šurý vyhodil kotouč jen na hruď Paličky. Ten ale nedokázal včas reagovat a gólman Bobrů se stihl přemístit zpět do své branky.

27:10
    Útočník Ďáblů vyhodil kotouč na střídačku svých spoluhráčů.

26:37
    Valachům odpískán úmyslný ofsajd. Vhazuje se před Šurým.

25:39
    Do útočného pásma se vydal v kombinaci se Spratkem Matějka. Jejich snažení velmi brzy utnuli obránci hostů a vyhazují kotouč pryč ze své třetiny.

24:55

23:59
    Valaši svírali Nový Jičín v jeho pásmu. Ďáblové ale vyhazují a střídají celou obrannou čtveřici.

22:55
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě). Trest odpyká Tomeček.

22:38
    Dobrý pokus Brunce z oblasti kruhu pro vhazování vykryl Kohn do rohu.

22:16
    Ďáblové od úvodu třetiny drží svého soupeře v jeho pásmu a vytvářejí si šanci za šancí.

21:25
    Matyášovo nahození od modré schoval Šurý na své hrudi. Vhazuje se po jeho levé ruce.

20:58

20:28
    Valašské Meziříčí se osvobozuje a střídá.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:44.

První perioda branku nepřinesla, a tak oba týmy odchází do šaten za bezbrankového stavu. Na obou stranách jsme mohli vidět jen minimum větších šancí, oba týmy se snaží hrát hlavně ze zabezpečené obrany. Nechme se překvapit, co přinese třetina druhá.

20:00

19:17
    Pokus Matyáše od modré viděl Šurý na poslední chvíli a se štěstím vyrazil do rohu.

18:58
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Hajda – 2 min., faul loktem).

18:26
    Vhazování před Kohnem po jeho zákroku proti střele Studeného.

17:22
    Nejprve se do dobré šance dostal Gebauer, jehož pokus vyrazil Šurý před sebe. Následně se natlačil před Kohna Weintritt. I jeho pokus o vstřelení první branky v utkání brankář hostů vykryl.

16:46

16:21
    Bobři se i v oslabení dostali do dobré příležitosti. Kohn ale i přes problémy kotouč zkrotil a vhazuje se po jeho levici.

15:18
    Nový Jičín zakládal svůj útok velmi pozvolně. Nyní drží svého soupeře v jeho třetině a kombinuje.

14:46
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Brunec – 2 min., nedovolené bránění).

13:49
    Nový Jičín znovu držel Bobry v jejich pásmu. Ti se na malou chvíli osvobozují a střídají kompletní pětku.

12:38
    Valašské Meziříčí se po delším úseku hry dostalo do útočného pásma. Nový Jičín se ovšem velmi brzy znovu zmocnil puku a pádí opět do své útočné třetiny.

11:22
    Pozemní střelu Běhala od modré viděl Šurý od samého počátku a neměl problém proti ní zakročit. Puk skončil po jeho zákroku mimo ledovou plochu a vhazuje se tak po jeho pravé ruce.

10:26
    Ďáblové se ocitli v dobré příležitosti vstřelit první branku utkání. Následně se dostali k dalšímu pokusu, který schoval Šurý v lapačce a nechává své spoluhráče v klidu vystřídat.

09:38
    Hajda jen nahodil do útočného pásma a odjíždí na střídačku.

09:00
    Útočné snažení Bobrů bylo zastaveno píšťalkou pomezního sudího kvůli ofsajdovému postavení.

08:19
    Pokus Baroše od mantinelu skončil vysoko nad brankovou konstrukcí Kohna.

07:20
    Puk byl dlouho držen v rohu kluziště v útočném pásmu Nového Jičína. Obránci Valachů nakonec vyhazují i s tečí pryč ze své třetiny.

06:29
    Motloch se vydal na útočnou sólo akci skrze střed kluziště. Obránci domácích byli ale pozorní a zastavili ho ještě před modrou.

05:50

05:14
    Pokus od teč ze strany Dalajky skončil nad horní tyčkou Kohnovy branky.

04:27
    Hosté se osvobozují z tlaku Bobrů a střídají.

03:50
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Már – 2 min., sekání).

03:33
    V první velké šanci novojičínští. Šurý byl ale pozorný a dokázal si poradit i s dorážkou Motlocha.

03:14

02:33
    Tečovaný pokus od modré Kohn ukryl ve svém hrudním koši. Vhazuje se po jeho levici.

01:38
    Bobři svírají svého soupeře v útočné třetině. K většímu ohrožení Kohna se ale nemůžou dostat.

01:14
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Běhal – 2 min., hákování).

00:48
    Po úvodních útocích na obou stranách oba týmy poprvé střídají.

00:21
    První ránu od modré v podání Metelky schoval Šurý v lapačce.

00:01

Obě mužstva na ledové ploše. Nic nebrání začátku utkání.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Šurý (Plšek) – Hajda, Mikel, Baroš, Mar. Varga, Weintritt, Váňa – Brunec (A), Mir. Varga, Pořický – Matějka, Daněk, Spratek – Martiník (A), Studený (C), Dalajka – D. Varga, Dvořák

Trenér: Jiří Weintritt

HK Nový Jičín: Kohn (Slovák I.) – Adamík, Már, Běhal, Matyáš, Janiczek, Metelka – Palacký, Krupa, Málek (A), Motloch, Irgl, Gebauer (C), Palička, Zedník (A), Tomeček, Podlaha, J. Sonnek, Slovák II.

Trenér: Petr Macháček

Rozhodčí: Čuňočka – Vašíček, Král.

Valašské Meziříčí se po sérii proher z úvodu sezóny rozehrálo k lepším výsledkům, a Bobři se tak za posledních pět zápasů dokázali vyhrabat z posledního místa. V duelu s Novým Jičínem budou dokonce atakovat v případě výhry čtvrté místo, navíc by se dotáhli na třetí Nový Jičín na rozdíl pouhých tří bodů.

Opava – Valašské Meziříčí 4:6

Hosté z Nového Jičína drží již několik kol po sobě 3. místo v tabulce 2. ligy – skupiny Východ. Formu začali Novojičínští ztrácet až v posledních kolech, když dokázali vyhrát jen jedno z posledních čtyřech utkání. Na Bobří hráz pojedou Ďáblové v letošní sezóně již podruhé s cílem odvést si tentokrát nějaké body. Poprvé totiž ve Valašském Meziříčí padli v poměru 6:3.

Nový Jičín – Opava 3:2

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Daniel Gargulák

Branky a nahrávky: 32. Studený (Martiník, Dalajka), 49. Daněk (Spratek, Baroš)

HK Nový Jičín: Kohn (Slovák I.) – Adamík, Már, Běhal, Matyáš, Janiczek, Metelka – Málek (A), Zedník (A), Gebauer (C) – Motloch, Tomeček, J. Sonnek – Slovák II., Krupa, Palacký – Irgl, Palička, Podlaha

Rozhodčí: Čuňočka – Vašíček, Král