Chabarovsk – Arsenal Tula 1:2 (kon.) | Perm – Machačkala 1:2 (kon.) | Lok. Moskva – CSKA Moskva 2:2 (kon.)
Kazaň – Zenit 0:0 (kon.) | Spartak – Ufa 3:1 (kon.)
FK Lokomotiv Moskva
2:2 (1:2)
CSKA Moskva
Neděle 05.11.2017, 14:30 • Stadion Lokomotiv, Moskva • Ruská Premier Liga • 16. kolo

Domácí celek se v zápase dostal do vedení. Prosadil se Anton Mirančuk. Ještě v prvním poločase hosté otočili zápas. Vitinho srovnal, a pak Bibras Natcho poslal CSKA do vedení. Z kraje druhého poločasu se nechal vyloučit hostující hráč, a tak domácí hráli proti deseti. Vyrovnání se Lokomotiv dočkal, plichtu trefil Manuel Fernandes, který dříve neproměnil pokutový kop. (16:24:00)

90+3

90+2
    Obrovskou šanci nyní měli domácí, jenže se hráči před brankou soupeře špatně domluvili, dlouhou dobu si dávali přednost v zakončení, až střelu Alexeje Mirančuka zablokoval obránce.

90+1
    Další rohový kop pro CSKA Moskvu. Centr před branku vyboxoval brankář, a pak odehrál míč Maciej Rybus.

90+1
    Tři minuty se budou nastavovat nad rámec druhého poločasu.

90
    Georgi Milanov dostal výbornou přihrávku a hostující fanoušky málem poslal do extáze. Jenže jeho ránu tak tak vytěsnil brankář. Rohový kop úspěšný nebyl.

90
    Probíhá poslední minuta hry ve druhém poločase, uvidíme, kolik se bude nastavovat.

89
    Domácí celek výrazně posílený vstřeleným gólem se pokouší o získání vedení, hostující obrana se ale vrací k dobré hře.
    87. Manuel FERNANDES - 2:2

87
    Lokomotiv právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno na 2:2. Odpuštění domácích fanoušků za neproměněný pokutový kop si vysloužil MANUEL FERNANDES. Po akci Alexandra Kolomejceva a Antona Mirančuka se dostal do střelecké pozice, kterou proměnil se štěstím. Igor Akinfejev si sáhl na míč, ale nedokázal jej zastavit. Asistence: Anton Mirančuk.

85
    Solomon Kvěrkvelija rozehrává od poloviny hrací plochy, míč dostal na útočnou polovinu, jenže Alexej Berezuckij využil špatné přihrávky a rychle otáčí směr hry.

84
    Obrázek hry je stále stejný, domácí celek marně zkouší překonat obětavě hrající obranu CSKA. Hosté hrají v deseti zatím výborně.

83
    Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Vitinho, přichází Timur Žamaletdinov.

82
    Domácí celek pokračuje v aktivní hře, pokouší se něco vymyslet v předbrankovém prostoru, ale nemůže se probojovat do zakončení.

81
    Další rohový kop pro domácí, střelu Manuel Fernandes vyrazil mimo bránu gólman. Míč byl i bez zákroku mířil mimo.

80
    Rohový kop rozehrával domácí celek, centr Lokomotivu ale výborně odvrátila obrana.

80
    Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Alan Dzagojev, přichází Georgi Milanov.

80
    Deset minut hry nás dělí od konce zápasu, hosté se stále úspěšně brání, nyní neuspěl z dobré pozice Jefferson Farfán.

79
    Jefferson Farfán to nyní zkoušel samostatně, jeho rána byla zablokovaná na rohový kop.

78
    Domácí pokračují v aktivní hře, drží se na útočné polovině, ale nemohou přesněji vypálit.
    76. Penalta

76
    Manuel Fernandes (FK Lokomotiv Moskva) neproměňuje pokutový kop. Domácí fanoušci se drží za hlavu, protože tohle byla obrovská šance na vyrovnání. Manuel Fernandes ovšem netrefil míč dobře, směr střely vystihl hostující brankář.
    75. Žlutá karta

75
    Žlutou kartu dostává Viktor Vasin (CSKA Moskva). Pokutový kop pro domácí.

75
    Kirill Nababkin špatně přihrál spoluhráči, a tak mohou hrát domácí.

74
    Domácí hráči se pokouší vyrovnat, mají už přibližně jen patnáct minut. Hostující obrana hraje velmi zodpovědně.

72
    Rohový kop hostů odvrátila obrana Lokomotivu jen za cenu další rozehrávky od rohového praporku.

71
    Domácí fanoušci používají pyrotechniku a vášnivě podporují své oblíbence v cestě za vyrovnáním. Hostující CSKA hraje zatím velmi dobře defenzivně.

70
    Střídání v týmu FK Lokomotiv Moskva: ze hřiště odchází Taras Michalik, přichází Alexandr Kolomejcev.

68
    Georgij Ščennikov a Alan Dzagojev se pokoušeli do rychlé akci vyslat spoluhráče, ale přihrávka postrádala přesnost.

67
    Domácí se propracovali do zajímavé střelecké pozice, jenomže Jefferson Farfán zakončil nepřesně. Gólman CSKA zasahovat ani nemusel.

65
    Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnou pasáž hry.

63
    Vitinho se nabízel pro přihrávku, ale v poslední chvíli k němu přistoupil soupeř, a tak nemohl balon zpracovat.

62
    Žlutou kartu dostává Maciej Rybus (FK Lokomotiv Moskva). Hodně agresivně si počínal tento hráč v osobním souboji, a tak vidí kartu.

61
    Rohový kop pro Lokomotiv. Centr před bránu byl povedený, ale po zakončení končí míč mimo hrací plochu.

61
    Zdá se, Jefferson Farfán bude pokračovat ve hře. Tento moment na první pohled vypadal hůře než reálně dopadl.

60
    Jefferson Farfán se pokoušel probojovat do šance. Míč netrefil, ale v plné rychlosti nalétl hrudníkem do tyče brány. Je u něho lékař.

59
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy.

58
    Volná kop pro domácí celek, ale s centrem před branku si obrana dokázala poradit.

56
    Žlutou kartu dostává Pontus Wernbloom (CSKA Moskva). Hostující hráč loktem fauloval Alexeje Mirančuka.

54
    Mnoho šancí k vidění není, sledujeme poklidnou pasáž hry. Ani jeden celek se nikam nežene. Domácí trpělivě kombinují a čekají na chybu soupeře.

53
    Taras Michalik fauloval na polovině hrací plochy, rozehrávat tak budou hosté.

52
    Jefferson Farfán se dostal po přihrávce spoluhráče do vyložené šance, jenomže pas Alexeje Mirančuka nedokázal přesněji zpracovat.

51
    Domácí hrají v jedenácti, hosté v deseti. Navíc nyní Lokomotiv rozehrává rohový kop. Jenže domácí se dostali do postavení mimo hru.

50
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Chetag Muratovič Chosonov (CSKA Moskva). Učebnicový šlapák předvedl hostující hráč, a po druhé žluté pro něj zápas končí.

48
    Žlutou kartu dostává Alexej Berezuckij (CSKA Moskva). Hodně zbytečný faul.

47
    V poklidném tempu byl zahájen druhý poločas, ani jeden celek se nikam nežene. Mnoho šancí k vidění není.

46

Tři branky jsme viděli v prvním poločase. Domácí se díky Antonu Mirančukovi dostali do vedení. Ve 29. minutě krásnou ránou vyrovnal Vitinho a dvě minuty před koncem poločasu hosty do vedení poslal po chybě brankáře Bibras Natcho.

45+0

45
    Probíhá poslední minuta hry, hosté dál hrají aktivně a domácí se musí bránit tlaku soupeře. Vitinho vypálil, ale jeho rána byla zablokovaná.
    43. Bibras NATCHO - 1:2

43
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Hostující celek založil rychlou akci. Těžký centr jeden z hráčů CSKA vracel hlavou před branku, Anton Kočenkov míč jen vyrazil ke zcela volnému BIBRASU NATCHOVI, který měl snadnou úlohu. Hosté otáčí skóre a vedou.

41
    Hostující celek se pokouší ještě před koncem prvního poločasu získat vedení.

40
    Žlutou kartu dostává Chetag Muratovič Chosonov (CSKA Moskva). Hostující hráč s číslem 80 dostává žlutou kartu za hodně zbytečný faul na polovině hrací plochy.

40
    Rohový kop pro hostující celek, obrana dokázala rychlou akci zastavit jen za tuto cenu.

38
    Manuel Fernandes byl v postavení mimo hru, míč sice do branky dostal, ale gól zcela správně pro ofsajd nemůže platit.

37
    Domácí Lokomotiv se nikam nežene, rozehrává od své branky.

36
    Alexej Berezuckij je napomínán hlavním sudím za tvrdý zákrok na domácího Jeffersona Farfána. Další podobný střet bude už za kartu.

35
    Deset minut hry zbývá do konce prvního poločasu, moskevské derby je zatím vyrovnané. Domácí se dostali do vedení, hosté krásnou ránou vyrovnali.

34
    Kirill Nababkin nepřesně centroval před branku, míč snažil obránce do míst, kde byl pozorný Anton Kočenkov.

33
    CSKA Moskva je po vyrovnávací brance dál aktivní, hraje na útočné polovině, a tak se pokouší získat vedení na svou stranu.

32
    Rohový kop pro hostující celek. S centrem před bránu si obrana poradila jen za cenu dalšího rohu. Ani tento pokus nebyl přesný.

30
    Igor Denisov mohl domácímu týmu vrátit vedení, ale jeho rána končí výrazně mimo branku.

29
    Georgij Ščennikov výborně nacentroval před branku, tísněný VITINHO se zbavil soupeře, probojoval se do zakončení a krásnou ránou překonal domácího gólmana.
    29. VITINHO - 1:1

28
    Autové vhazování pro CSKA na útočné polovině.

27
    Hostující tým začíná být jednoznačně aktivnější.

26
    CSKA se usadila na útočné polovině, centr před brankou jemně tečoval Pontus Wernbloom. Vemi rychle ale míč našel domácí gólman.

25
    Přihrávka na Mária Fernandese byla příliš dlouhá, ale míč tečoval jeden z domácích. A tak je z toho rohový kop. S prvním centrem si obrana Lokomotivu dokázala poradit. Další centr pak ze vzduchu sebral gólman.

23
    Kirill Nababkin vrací míč svému brankáři, Igor Akinfejev rozehrává od své brány, rozhodl se pro dlouhý výkop. Založil tak útočnou akci, kterou korunoval Bibras Natcho centrem před bránu. Obrana Lokomotivu si dokázala poradit.

22
    Máme tu další střelecký pokus. Vitinho poslal míč vysoko nad branku, domácí gólman ani zasahovat nemusel.

21
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy, Manuel Fernandes vybojoval míč, ale po mohl si nedovoleně, a tak budou rozehrávat hráči v modrém.

20
    CSKA Moskva se zatím nemůže probojovat do výraznější šance, hostující útočníci marně čekají na dobrý míč ze záložních řad.

19
    Anton Kočenkov rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry. Mnho šancí k vidění není. Domácí celek vede o jednu branku a snaží se hrát takticky.

18
    Autové vhazování na obranné polovině mají k dispozici domácí. Se ale přišli o míč, a tak mohl vypálit z velké dálky Pontus Wernbloom. Jeho pokus snadno kryje Anton Kočenkov.

16
    Hostující tým se pokouší něco vymyslet před brankou Lokomotivu a vyrovnat. Zatím ale domácí obrana hraje velmi dobře.
    14. Anton MIRANČUK - 1:0

14
    Domácí se dostávají do vedení. Akci začal Manuel Fernandes. Ten přenechal míč Jeffersonu Farfánovi, který viděl lépe naběhnutého ANTONA MIRANČUKA. Poslal mu míč a ten si dokázal poradit ve stylu velkých střelců. Poslal míč do protipohybu brankáře. Asistence: Jefferson Farfán.

13
    Rohový kop pro pro hostující celek. Bibras Natcho se propracoval do zakončení, jeho rána byla ale zablokovaná.

12
    Hostující celek kombinuje na polovině hrací plochy, zatím marně hledá cestu cestičku, kterou by se mohl vydat na útočnou půlku a získat výraznější šanci.

10
    Anton Mirančuk se probojoval do střelecké pozice, jeho pokus ovšem končí mimo branku.

9
    Hosté kombinují na útočné polovině, ale do výraznější šance se zatím probojovat nemohou.

8
    Mário Fernandes se málem dostal do střelecké pozice, rychlou a těžkou přihrávku od spoluhráče nedokázal zpracovat.

7
    Vladislav Ignatěv přihrával na osu hrací plochy, tam byl Manuel Fernandes. Jeho rána bez výraznější přípravy končí mimo branku.

7
    Lokomotiv se dostala na útočnou polovinu, ale do výraznější šance se Maciej Rybus neprobojoval.

5
    Sledujeme rychlý fotbal, více ze hry mají hráči Lokomotivu, ti se ale zatím nemohou do výraznější šance propracovat. Nyní neuspěl Igor Denisov.

4
    Pontus Wernbloom se dostal k hlavičce, míč sice netrefil ideálně, a tak si dokázal poradit domácí brankář.

3
    Úvod zápasu patří domácímu týmu, který hraje aktivněji a pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře. CSKA se musí bránit.

2
    Mário Fernandes vedl útočnou akci, k míči se dostal Vitinho, jehož střelecký pokus výborně zablokoval obránce Lokomotivu.

1
    Domácí celek hraje v bílém, hosté v modrém.

1

Krásný den za zamračené Moskvy, fotbalisté přicházejí na hrací plochu.

FK Lokomotiv Moskva: Kočenkov – Pejčinović, S. Kvěrkvelija, Michalik – Rybus, Anton Mirančuk, Igor Denisov, Manuel Fernandes, Ignatěv – Alexej Mirančuk, Farfán.
    Náhradníci: Medveděv – Vitalij Denisov, Rotenberg, Kolomejcev, Tarasov, Korjan, Barinov, Lysov.

CSKA Moskva: Akinfejev – A. Berezuckij, Vasin, Nababkin – Ščennikov, Chosonov, B. Natcho, Wernbloom, Mário Fernandes – Vitinho, Dzagojev.
    Náhradníci: Pomazun – V. Berezuckij, Ignaševič, Makarov, Gorďušenko, G. Milanov, Čalov, Žamaletdinov, Olanare..

Zdravím všechny fanynky a fanoušky ruské Premier Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí FK Lokomotiv Moskva a CSKA Moskva.

CSKA Moskva odehrála patnáct zápasů s bilancí 7-4-4, získala 25 bodů a v tabulce je čtvrtá. Z posledních pěti zápasů jednou vyhrála, jednou prohrála a třikrát remizovala. Poradila si s Krasnodarem 1:0, nestačila na Arsenal Tulu 0:1. Remizovala s Dynamem Moskva 0:0, Ufou 0:0 a Petrohradem 0:0.

FK Lokomotiv Moskva odehrála 15 zápasů (10-2-3). Z posledních pěti zápasů vyhrála čtyři. Poradila si s Rostovem 1:0, Dynamem Moskvou 3:0, Krasnodarem 2:0 a Petrohradem 3:0. Nestačil na Ufu 0:1.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Jan Prošek

Branky: 14. Anton Mirančuk (Farfán), 87. Manuel Fernandes (Anton Mirančuk) – 29. Vitinho (Ščennikov), 43. B. Natcho

Karty:   62. Rybus (LMO) – 40. Chosonov (CSK), 48. A. Berezuckij (CSK), 56. Wernbloom (CSK), 75. Vasin (CSK)   50. Chosonov (CSK)

Neproměněná penalta: 76. Manuel Fernandes (LMO), brankář Akinfejev zneškodnil

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 7:3. Rohy: 6:11. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 10:11.
    FK Lokomotiv Moskva: Kočenkov – Pejčinović, S. Kvěrkvelija, Michalik (70. Kolomejcev) – Rybus, Anton Mirančuk, Igor Denisov, Manuel Fernandes, Ignatěv – Alexej Mirančuk, Farfán.

CSKA Moskva: Akinfejev – A. Berezuckij, Vasin, Nababkin, Ščennikov – Chosonov, B. Natcho, Wernbloom – Mário Fernandes, Vitinho (83. Žamaletdinov), Dzagojev (80. G. Milanov).