Levante – Girona 1:2 (kon.) | Celta Vigo – Ath. Bilbao 3:1 (kon.) | Real Sociedad – Eibar 3:1 (kon.)
Villarreal – Malaga 2:0 (kon.) | Real Madrid – Las Palmas 3:0 (kon.)
Celta de Vigo
3:1 (3:1)
Athletic Bilbao
Neděle 05.11.2017, 16:15 • Municipal de Balaídos (Vigo) • Španělská LaLiga • 11. kolo

Z mé strany je o už pro tento zápas všechno. Přeji příjemný zbytek víkendu. (18:19:46)

Pozápasové statistiky

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 4:7. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 13:17.

Dnešní utkání sledovalo 19 779 diváků.

Je konec, všechny tři body dnes získává domácí Celta. A to hlavně díky povedenému prvnímu poločasu. V něm si Celta Vigo během deseti minut vypracovala náskok 3:0, když se postupně prosadili Sergi Gómez a pak dvakrát Aspas. Vypadalo to, že Bilbao se dnes na odpor nezmůže, nakonec tomu tak ale nebylo. Ještě do přestávky dokázal snížit krásnou dělovkou z voleje Raúl García. Ve druhém poločase pak sice BIlbao mělo několik nadějných příležitostí, ale žádnou se mu nepodařilo využít, a tak odjíždí z VIga s prázdnou.

90+4

90+3
    Aritz Aduriz ještě pozlobil obranu Celty. Z velkého úhlu trefil tyčku branky Blanca!

90+3
    Wass u rohového praporku na útočné polovině nikam nespěchá, rád tam zůstane co nejdéle.

90+2
    Rozhodčí nastaví tři minuty nad rámec základní hrací doby.

90+1
    Žlutou kartu dostává Aritz Aduriz (Athletic Bilbao).

90+1
    Střelec druhého a třetího gólu zápasu Aspas je vystřídán, takže na hattrick to dnes nebude. Místo něj se fanouškům Celty předvede v nastaveném čase Jozabed.

90+1
    Iñaki Williams branku Blanca netrefil a Rubén Blanco bude moci míč v klidu rozehrát od vlastní brány.

90
    Celta Vigo je pod tlakem. Rohovému kopu Basků se ale ubránila.

90
    San Jose nebezpečně vypálil. Balón nepříjemně padal těsně před brankářem Blancem. ten ho i tak dokázal vyrazit.

89
    Celta rezignovala na jakékoliv napadání už se soustředí výhradně na bránění svého pokutového území.

88
    Iñigo Lekue místo střely z pokutového území po centru z pravé strany ještě přihrávat. A to nebyla dobrá volba, tím akce Bilbaa skončila.

87
    Z hranice pokutového území vystřelil dnes dvougólový Aspas. Jeho rána byla zablokovaná prvním bránícím hráčem Bilbaa.

86
    Boj o míč uprostřed hřiště nakonec vyhráli hráči Bilbaa a přihráli svému brankáři, který bude mít na starost rozehrávku.

85
    Celtu už dělí jen pět minut plus nastavení od důležitého vítězství. Bilbao se ale stále ještě nevzdalo a buší do obrany domácích.

84
    Stanislav Lobotka má pro dnešek odpracováno. Ve zbytku zápasu se bude moci předvést Nemanja Radoja.

84
    Z následného protiútoku se snažil dokonat hattrick Iago Aspas. Chtěl přehodit obloučkem brankáře, ale přehodil nakonec celou bránu.

83
    Na pravém křídle se hezky uvolnil Iñigo Lekue, ale když mělo dojít na centr, tak naprosto zklamal.

82
    Mikel San José se dostal ke střele z hranice pokutového území po rychlém brejku Basků. Ale koncovka se mu vůbec nepovedla, míč letěl hodně mimo.

81
    Raúl García se sice dostal k hlavičce, ale zakončoval v záklonu a podle toho to také vypadalo. Míč zamířil vedle.

80
    Jonny Castro nedokázal proti přesile hráčů Athleticu udržet míč a aut teď budou mít pro změnu hosté.

79
    Bilbao se dokázalo prozatím ubránit. Ale Celta bude ještě mít autové vhazování v blízkosti vápna hostů.

79
    Standardní situace pro Vigo z pravé strany.

79
    Navíc se stále musí poohlížet Bilbao na obranu, protože Celta, kdykoliv má možnost, vyráží do protiútoků.

77
    Bilbao má ve druhém poločase více ze hry, ale nedokáže zatím obelstít soustředěnou obranu domácího mužstva.

76
    Maximiliano Gómez má žlutou kartu, tak ho raději trenér stahuje ze hřiště. Místo něj si zahraje John Guidetti.

76
    Nakonec ale střílel Markel Susaeta, který ovšem nedokázal míč zvednou přes zeď hráčů Celty Vigo.

75
    Bilbao má k dispozici hodně nadějnou standardní situaci. Jeho to na střelu pro praváka nebo i leváka. Míč si staví Raúl García.

73
    Eneko Bóveda pro dnešek dohrál, nahradí ho po zbytek zápasu Iñigo Lekue.

73
    Daniel Wass byl v ofsajdu. Takže jeho střela do tyče se počítat nebude.

72
    Z levé strany letěl centr na hlavu San Josého. Ten ale hlavou zakončil nepřesně. Mířil příliš vysoko.

71
    Celta se ale s většími či menšími problémy stále brání a drží svůj dvougólový náskok.

70
    Ještě dvacet minut mají hostující fotbalisté, aby s nepříznivým vývojem zápasu něco udělali. V posledních minutích začínají mít územní převahu.

69
    Susaeta sám tuhle situaci rozehrál a na zadní tyči Unai Núñez hlavou jen těsně minul prostor mezi třemi tyčemi. Kdyby se mu to povedlo, Rubén Blanco by asi neměl šanci.

68
    Markel Susaeta se hezky uvolnil kolem Jonnyho Castra a ten ho nedovoleně rukou stáhl na zem. Standardka, z které může přijít centr z pravé strany od Bilbaa.

67
    Celta se ubránila znovu a už zase krátkými přihrávkami zlobí obranu baskického celku.

66
    Domácí se ubránili, ale ještě je čeká rohový kop soupeře.

65
    Stanislav Lobotka se ocitl po nedovoleném zákroku na zemi. Tentokrát bude mít standardku Bilbao. Na střelu je to daleko, ale centr může přijít nebezpečný.

64
    Maximiliano Gómez si pak neodpustil poznámky směrem k rozhodčímu a dostal žlutou kartu. Příští zápas tak bude muset vynechat.

63
    Maximiliano Gómez už chtěl utíkat sám na Arrizabalagu, ale zastavil ho praporek pomezního rozhodčího.

62
    Střílel nakonec Daniel Wass, ale střela po zemi nemohla projít přes dobře postavenou zeď Bilbaa.

61
    Přijde velká šance pro Celtu. Unai Núñez fauloval Gómeze a Celta má přímý kop z hodně zajímavé pozice.

60
    Bilbao mělo standardní situaci. Do vápna letěl centrovaný míč, který domácí ubránili. Poradili si i s dalším míčem, který letěl do vápna.

59
    Bilbao se přestěhovalo s míčem nakopačkách na polovinu Celty Vigo a bude se snažit trpělivou kombinací překonat obranu domácích.

58
    Po faulu uprostřed hřiště bude rozehrávat Celta Vigo. Mikel Balenziaga dostal žlutou kartu.
    56. Obrovská šance hlavou Laporteho.

56
    Aymeric Laporte hlavičkoval po rohovém kopu a Rubén Blanco předvedl fantastický zákrok! Míč vytáhl doslova z brankové čáry.

55
    Hosté si vybojovali rohový kop.

54
    Aymeric Laporte nechce přišlápl Castra. Ten si žádal penaltu, ta ale nepřichází.

53
    Celta se rozhodla, že nejlepší obranou je útok a snaží se co nejrychleji znovu navýšit svůj náskok.

52
    Aspas pomýšlel na hattrick, ale jeho nynější střela byla jen do míst, kde stál Kepa Arrizabalaga.

52
    Pěkná standardka pro domácí. Z voleje pálil na zadní tyči zapomenutý Sergi Gómez, ale míč na branku neusměrnil.

51
    Aymeric Laporte v hlavičkovém souboji fauloval Gómeze. Míč pro Celtu Vigo.
    50. Hlavička Garcíi.

50
    Po sérii vysokých míčů ve vápně se k míči dostal Raúl García. Jeho hlavička však postrádala větší přesnost i razanci.

49
    Centr Iñakiho Williamse z pravé strany se neujal, ale hosté ještě zůstávají u míče.

48
    Pablo Hernández byl v souboji s WIliamsem faulován. Míč pro Celtu.

47
    Z dálky se pokusil ohrozit branku hostů Wass. Jeho střela však šla vysoko nad břevno.

46
    Střídání Athleticu. Ze hřiště podchází záložník Córdoba, nahradí ho razí útočník Aritz Aduriz. Vesgu nahradí Ander Iturraspe.

46

Druhý poločas začne přibližně v 17:16

Rozhodčí ukončil první poločas, který rozhodně nenudil. Právě naopak. Skoro všechny střely na bránu skončily gólem, brankáři si moc na míč nesáhli. Po šestnácti minutách začala kanonáda Celty. Postupně se trefili Sergi Gómeza dvakrát Aspas. A v 26 minutě to bylo 3:0 pro domácí. Desetiminutovka snů. Euforii domácího týmu pak ale ve 38. minutě trochu zchladil krásným gólem z voleje Raúl García. I ve druhém poločase tak ještě bude o co hrát. Rozhodnuto ještě nic není.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+2

45+1
    Raúl García je přímo ba trávníku ošetřován.

45+1
    Raúl García se drží za obličej po tvrdém hlavičkovém střetu v pokutovém území. Ale podle všeho ho zranil jeho spoluhráč Unai Núñez.

45+1
    Nastavovat se bude jedna minuta navíc.

45
    Domácí měli s bránění velké problémy. Oba centry do šestnáctky ale nakonec úspěšně odvrátili.

45
    Bilbao si vybojovalo rohový kop a ještě chce závěr poločasu Celtě znepříjemnit.

44
    Tvrdý zákrok předvedl francouzský stoper Bilbaa Laporte. Rozhodčí se rozhodl žlutou kartu nechat ve své kapsičce.

43
    Celta se snaží dohrát první poločas hlavně v klidu. Nechce, aby se do přestávky její náskok ještě zmenšil.

42
    Ander Iturraspe fauloval Hernándeze, míč tak bude uprostřed hřiště patřit Celtě.

41
    Sergi Gómez dostává žlutou kartu za protesty. Těžko říct, na co si stěžoval.

40
    Iñigo Córdoba fauloval Wasse, u míče tak bude Celta Vigo.

39
    Tak že by nás ještě čekala dnes velká přestřelka, Celta se každopádně musí vrátit zpět na zem nebo o svůj náskok zase rychle přijde.
    38. Raúl GARCÍA - 3:1

38
    Bilbao právě vstřelilo branku!
    Pozor, je sníženo! Do centru z pravé strany do Bóvedy se krásně položil z voleje RAÚL GARCÍA. Trefil míč vnějškem kopačky a nádherně a nechytatelně ho poslal do růžku. Asistence: Eneko Bóveda.

37
    Tentokrát uprostřed hřiště faulovali pro změnu domácí a Bilbao může v klidu rozehrávat.

36
    Teď to ale hosté přehnali s agresivitou a v blízkosti pokutového území Celty se dopustili faulu.

35
    Bilbao se už přeci jen oklepalo z tří inkasovaných gólu a začíná více zlobit obranu Celty.

34
    Pak ještě musel Balco chytat střelu Garcíi. Ta ale mířila doprostřed, takže žádný problém.

34
    Hned dvakrát musel brankář domácích Rubén Blanco boxovat míč ze svého pokutového území.

33
    Bilbao dostává šanci zmírnit svou ztrátu. Po faulu Lobotky bude mít zajímavou standardní situaci. Z levé strany je to pozice na centr.

32
    Maximiliano Gómez se položil volejem do centru do šestnáctky. Ale míč nenasměroval mezi tři tyče branky Bilbaa.

30
    Krátké intermezzo v podání aktivity Bilbaa skončilo a už jsou to zase domácí, kteří diktují tempo hry.

29
    Bilbao vymýšlelo akci po levém křídle. Iñigo Córdoba ale přes dobře blokující obránce Celty nedokázal odcentrovat.

28
    Bilbao se snaží napadat rozehrávku Celty Vigo, ta se z tlaku ale jednoduše dostává.

27
    Tak Bilbao je po necelé půlminutě doslova na ručník.
    26. Iago ASPAS - 3:0

26
    Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
    Z pravé strany měl dostatek času Wass a tak mohl milimetrovým centrem najít na hrotu IAGA ASPASE. Ten hlavou vůbec nedal šanci Arrizabalaga. Ten musí míč lovit ze sítě už potřetí. Asistence: Daniel Wass.

25
    Bilbao působí hodně zaskočeně a není vůbec divu. Celtě teď vychází snad všechno, naopak hostům téměř nic.

24
    Celta rozjela sebevědomou kombinaci středem pole, ale ta tentokrát k úspěchu nevedla.

23
    Domácí jsou zatím ve využívání šancí nekompromisní. Dvě střely na bránu y tři góly.
    22. Iago ASPAS - 2:0

22
    Jednoduchým způsobem se IAGO ASPAS dostal za obranu Bilbaa. Zpracoval si vysoký míč, utekl Núñezovi a pak přesnou střelou k pravé tyči překonal brankáře Arrizabalagu. Asistence: Andreu Fontàs.

21
    Wass nahrál na Malla a ten se svalil na zem. Pak se hodně zlobil, když rozhodčí neodpískal faul na jeho osobu.

20
    Centr z pravé strany našel hostujícího Córdobu. Ten ale míč netrefil dobře.
    19. Pěkná Sistova střela.

19
    Následnému rohovému kopu se Bilbao ubránilo.

18
    Z levé strany pálil po zemi Sisto a Kepa Arrizabalaga musel předvést zákrok konečky prstů.

17
    Domácí skórovali z první střely na bránu.
    16. Sergi GÓMEZ - 1:0

16
    Bilbao ještě míč neodvrátilo do bezpečí a to se mu vymstilo. Sisto načechral míč na hlavu SERGIA GÓMEZE a ten hlavičkou pod břevno překonal Arrizabalagu. Asistence: Pione Sisto.

16
    Sisto rozehrál po zemi. Centroval nakonec až Mallo. Nebyl to špatný míč, ale nikdo z domácích se k hlavičce nedostal.

15
    Celta si vybojovala rohový kop. Bude ho z pravé strany kopat Sisto.

15
    Sisto přihrávkou z levé strany na pravou žádného ze svých spoluhráčů nenašel.

14
    Hra opět po ošetření Hernándeze pokračuje. Celta do své rozehrávky zapojuje i brankáře Blanca.

12
    Pablo Hernández byl celkem tvrdě faulován Vesgou. Ten za svůj skluz vidí žlutou kartu.

12
    Iñaki Williams na pravém křídle prostor neměl, tak volil přihrávku zpět. Míč nakonec do pokutového území Celty Vigo zamířil, ale pro Rubéna Blanca neznamenal žádný problém.

11
    Bilbao rozjíždí svou útočnou akci až od svých stoperů.

10
    Centr od rohového praporku letěl a zadní tyč. Tam se ale podle všeho jeden z hráčů Celty dopustil faulu v hlavičkovém souboji.

9
    Lobotka rozjel akci Celty přihrávkou z prostředku hřiště. Centr Wasse z pravé strany byl zablokovaný a Celta bude mít první rohový kop.

7
    Iñigo Córdoba centroval z levé strany, míč do pokutového území nepustil Hugo Mallo.

5
    Mikel Balenziaga viděl, že po pravém křídle se přes přesilu protihráčů nikam nedostane, tak se raději s míčem otočil a přihrál zpět.

4
    Centr z pravé strany na branku Celty neprošel. Dobrý blok obránců domácího mužstva.

3
    První akce Bilbaa se nikam daleko nedostala, domácí obrana byla pozorná a nebezpečí nepřipustila.

1
    Celta v úvodní minutě měla míč převážně na svých kopačkách.

1

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Real Club Celta de Vigo: Blanco – Mallo (C), Sergi Gómez, Fontàs, J. Castro – Wass, P. Hernández, Lobotka – Aspas, Gómez, Sisto.
    Náhradníci: S. Álvarez – Radoja, Guidetti, Jozabed, Hjulsager, Cabral, Portela.

Athletic Bilbao: Arrizabalaga – Bóveda, Núñez, Laporte, Balenziaga – San José, Vesga – Susaeta (C), Raúl García, I. Córdoba – I. Williams.
    Náhradníci: Herrerín – Iturraspe, Lekue, Etxeita, M. Rico, Merino, Aduriz.

Nejlepší střelci v lize

Celta: Maximiliano Gómez 5 gólů (6. v lize)
    Bilbao: Aritz Aduriz a Iago Aspas oba 4 góly (9.)

Nejlepší asistenti v lize

Celta: Pione Sisto 6 asistencí (1.)
    Bilbao: Inaki Williams 3 asistence (6.)

Vzájemné zápasy

V minulé sezoně oba vzájemné zápasy vyhrálo Bilbao. Tomu se proti Celtě v posledních letech nebývale daří. Celkem už proti ní vyhrálo pětkrát po sobě. Na stadionu Celty vyhrálo Bilbao čtyři poslední vzájemná střetnutí.

Poslední vzájemný zápas: Celta – Bilbao 0:3

Bilbao je na tom stejně špatně jako Celta Vigo. V tabulce je nad ním jen díky lepšímu skóre. Rovněž stejně jako Celta své dva poslední ligové zápasy prohrálo. Spravit chuť si mohlo alespoň výhrou v týdnu v Evropské lize proti Östersundu. Venku se Athleticu hrubě nedaří, z pěti ligových zápasů mimo svůj stadion prohrál tři a jen jeden vyhrál. Celkově už ve všech soutěžích čeká na venkovní vítězství sedm zápasů.

Poslední zápas: Bilbao – Östersund 1:0 (EL)
    Poslední ligový zápas: Bilbao – Barcelona 0:2
    Poslední venkovní zápas: Formentera – Bilbao 1:1 (pohár)
    Poslední ligový venkovní zápas: Leganés – Bilbao 1:0

Real Club Celta de Vigo

Celta Vigo se v tabulce nachází na 14. místě, co rozhodně není podle představ tohoto ambiciózního týmu. Od začátku sezony ovšem Celtu straší nevyrovnané výsledky a proměnlivá forma. Ještě ani jednou se jí nepodařilo zvítězit ve dvou zápasech po sobě, častěji naopak sbírá porážky. Poslední dva ligové zápasy skončily pro Celtu prohrou. Ani o domácí prostředí se nemůže zcela opřít. V domácí lize doma jen jednou vyhrála a přidala dvě remízy a dvě prohry.

Poslední zápas: Málaga – Celta 2:1
    Poslední domácí zápas: Celta – Atlético 0:1

Zdravím a vítám všechny příznivce španělského fotbalu u sledování on-line přenosu 11. kola La Ligy mezi týmy Real Club Celta de Vigo a Athletic Bilbao.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.

Petr Sumbal

Branky: 16. Sergi Gómez (Sisto), 22. Aspas (Fontàs), 26. Aspas (Wass) – 38. Raúl García (Bóveda)

Karty:   41. Sergi Gómez (CVG), 64. Gómez (CVG) – 12. Vesga (ATB), 58. Balenziaga (ATB), 90+1. Aduriz (ATB)

Celta de Vigo: Blanco – Mallo (C), Sergi Gómez, Fontàs, J. Castro – Wass, P. Hernández, Lobotka (84. Radoja) – Aspas (90+1. Jozabed), Gómez (76. Guidetti), Sisto.

Athletic Bilbao: Arrizabalaga – Bóveda (73. Lekue), Núñez, Laporte, Balenziaga – San José, Vesga (46. Iturraspe) – Susaeta (C), Raúl García, I. Córdoba (46. Aduriz) – I. Williams.

Rozhodčí: Manzano – Rodríguez, Nicolás

Diváci: 19 779