Antverpy – Charleroi 1:3 (kon.) | Anderlecht – Club Brugge 0:0 (kon.) | Oostende – Waregem 4:2 (kon.)
RSC Anderlecht
0:0 (0:0)
Club Brugge KV
Neděle 05.11.2017, 18:00 • Constant Vanden Stockstadion, Brusel • Belgická liga • 14. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (19:54:50)

Je konec. Dnes jsme se nakonec gólu v tomto velmi vyrovnaném zápase nedočkali.
    První poločas nám toho moc nenabídl. Už ve 12. minutě se zatím v největší šanci objevil Abdoulay Diaby, ale Sels jeho ránu skvěle vyrazil. Ve 22. minutě sice Anderlecht dál gól, ale neplatil jelikož byl odpískán ofsajd. Poté se hrálo převážně ve středu hřiště a žádná větší šance nepřišla.
    Ve druhém půli jsme se dočkali šancí až ke konci zápasu. V 80. minutě se Onyekuru dostal do šance, ale míč nedostal do brány. V 87. minutě měl Anderlecht největší šanci zápasu, ovšem Gerknes i když přehodil brankáře, tak následně těsně před brankovou čárou odkopl míč hostující obránce.

90+4

90+4
    Bruggy se dostaly do zakončení, ale to skončilo vedle brány.

90+3
    Následně se domácí provinili faulem.

90+3
    Bonaventure dostal žlutou kartu za nějaké protesty vůči rozhodčímu.

90+2
    Nyní se Wesley dopustil faulu a tím jeho útočné snažení končí.

90+1
    Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.

90+1
    Sraženou střelu z přímého kopu si chytil pro sebe Matz Sels.

90
    Teodorczyk zfauloval protihráče a Bruggy budou mít možnost rozhodnout ke konci utkání z přímého kopu.

89
    Střídání v týmu Club Bruggy KV: ze hřiště odchází Anthony Limbombe, přichází Helibelton Palacios.

88
    Opět se Anderlecht dostal do šance, ale tentokrát hlavička domácího hráče skončila vedle pravé tyče.

87
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Alexandru Chipciu, přichází Dennis Appiah.
    87. Gerkens nedostal míč za brankovou čáru.

87
    Obrovská šance Anderlechtu nekončí gólem! Pieter Gerkens využil zaváhání obrany Brugg a přehodil brankáře, ale na poslední chvíli míč odkopl před brankovou čárou jeden z obránců hostů!

87
    Po rohovém kopu se hosté nedostali do zakončené.

86
    Bruggy vybojovaly rohový kop.

85
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Ivan Obradović, přichází Łukasz Teodorczyk.

84
    Bruggy nevyužily přímého kopu.

82
    Centr z pravé strany si bez problémů chytil Hubert.

81
    Wesley se odhodlal ke střele, ale minul levou tyč Selsovy brány.
    80. Onyekuru nedal první gól zápasu.

80
    Do hlavičky se dostal Henry Onyekuru, po tom co předtím lízl míč jeho spoluhráč, nakonec ale zamířil přesně tam kde stál hostující brankář Hubert!

79
    Nyní se ovšem Bruggy provinili faulem a Anderlecht bude mít přímý kop.

78
    Adrian Trebel vypálil z velké dálky, ale Hubert si s jeho střelou poradil a vyrazil jí.

77
    Hráč hostů se dostal ke střele, ale ta šla vedle brány.

76
    Nyní kontrolují míč hosté.

75
    Dopředu se po levé strany řítily Bruggy, ale nakonec centr do vápna nepřišel a následuje odkop od brány Selse.

74
    Hostující hráč neprošel přes domácí obranu a následuje odkop od brány Selse.

73
    Střídání v týmu Club Bruggy KV: ze hřiště odchází Jelle Vossen, přichází Emmanuel Bonaventure.

71
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Sofiane Hanni, přichází Henry Onyekuru.

69
    Spajić přislápl nohu Vossenovi a hra je přerušena. Na hrací plochu jsou povoláni doktoři.

68
    Denswil nepustil dál protihráče a dostává žlutou kartu.

67
    Wesley dostal přihrávku do vápna, ale míč mu uskočil a jeho střela šla hodně vedle.

66
    Anderlecht opět dostal míč do sítě, ale opět z ofsajdu!

64
    Po zblokovaném odkopu si bere míč hostující brankář Hubert.

62
    Hostům se nepovedl odkop a následuje aut pro Anderlecht.

61
    Střídání v týmu Club Bruggy KV: ze hřiště odchází Abdoulay Diaby, přichází Wesley.

60
    Žlutou kartu dostává Ruud Vormer (Club Bruggy KV).

60
    Nyní se ke střele ve vápně dostal Sofiane hanni, ale míč si po přihrávce z levé strany nezpracoval a střela z jedné se mu příliš nepovedla.

59
    Bruggy měli přímý kop, který šel do vápna, kde byl i Vossen, ale brankáře Selse neprostřelil.

58
    Nyní mají Bruggy autové vhazování na půli Anderlechtu. I ve druhém poločase můžeme vidět velmi vyrovnanou bitvu.

57
    Poté Gerkens nedostal míč před ránu, když mu přihrávku zblokoval hráč Brugg.

56
    Skvělým zákrokem zažehnal nebezpečí hostující obránce, když se domácí řítili 3 na 2.

55
    Domácí Pieter Gerkens dostal míč do vápna, ale v pěkné situaci bránu hodně přestřelil. Toho šlo využít mnohem lépe.

54
    Harbaoui dal ve výskoku loktem Poulainovi a dostává žlutou kartu.

54
    Krátce po něm se ovšem hosté ocitli v ofsajdové pasti.

53
    Po pěkném zákroku Spajiće následuje autové vhazování pro Bruggy.

52
    Po krátkém ošetření hostujícího hráče může hra pokračovat.

51
    Limbombe si vzal míč na levé straně, poté se přesunul víc do středu hřiště, ale následně vypálil nad bránu Selse.

50
    Hosté nyní drží míč, poté ho přesunuli z levé strany na pravou a následně se do kombinace zapojil i brankář Hubert.

49
    Nepřesná přihrávka skončila až u domácího brankáře Selse.

48
    Bruggy mají autové vhazování na své půli.

47
    Poté sice přišel centr, ale vše vyřešil brankář Hubert.

46
    Domácí nyní drží míč a pokračují s ním po levé straně.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:02.

45+2

45+2
    Pieter Gerkens se ještě odhodlal ke střele, ale ta šla vedle brány.

45+1
    Skvěle míč vybojoval domácí hráč, ale s následným centrem si hosté poradili.

45
    Faul domácího útočníka ve středu hřiště.

43
    Limbombe ve pěkné pozici zfauloval domácího hráče a nemohl tak pokračovat dál.

42
    Následný centr nic nepřinesl, jelikož se pískl útočný faul.

41
    Nyní došlo od domácích k faulu na levé straně a Obradović dostal žlutou kartu.

39
    Míč z rohu vyboxoval Guillaume Hubert.

38
    Domácí dostali míč do vápna, kde hostujícímu obránci sjel míč při odkopu a následuje rohový kop.

37
    Hostující hráč Mechele si poradil tělem s útočníkem Anderlechtu a následuje odkop od brány Huberta.

36
    Nyní se domácí řítili dopředu po levé straně, ale vše skončilo u nepřesné přihrávky do vápna, kde míč lacině získaly Bruggy.

35
    Hra je krátce přerušena potom co se na zemi ocitl hráč hostů.

34
    S ním si poradil domácí obránce a následně hráč Brugg zakopl míč do zámezí.

33
    Nyní jsou u míče Bruggy a vybojovaly rohový kop.

32
    Zatím zápas trošku zaostává a místy je velmi nudný. Bojuje se především ve středu hřiště.

31
    Nyní se Sofiane Hanni ocitl v ofsajdové pasti a akce Anderlechtu je u konce.

30
    Domácí mají další autové vhazování, po tom co se v souboji lehce zranil Chipciu a těžce se zvedal.

29
    Skvěle nyní zasáhl domácí obránce, když letěl centr do vápna, ale on vyhlavičkoval míč do bezpečí.

28
    Diaby si nyní hodně koledoval, jelikož zezadu zfauloval hráče a už jednu žlutou kartu má. Ovšem nyní rozhodčí kartu nevytáhl.

27
    Hráči hostů se dožadovali odpískání penalty, když došlo k souboji ve vápně domácích. Posléze Vossen poslal k zemi Dendonckera.

26
    Po nepřesné přihrávce hostů následuje autové vhazování pro domácí Anderlecht.

25
    S ním si hosté poradili a odkopl míč do bezpečí.

24
    Domácí Anderlecht má rohový kop.

23
    Nyní se hosté dopustili faulu a krátce po něm dostal žlutou kartu Abdoulay Diaby.
    22. Harbaoui dostal míč do brány po odpískání ofsajdu.

22
    Anderlecht sice dal gól, ale do sítě ho Harbaoui dostal potom, co jeho spoluhráč byl v ofsajdu a hra už se pozastavila!

21
    Limbombe neprošel přes domácího hráče a poslední minuty drží míč spíše Anderlecht.

20
    Domácím se podařilo nacentrovat až do vápna, ale tam si pro míč došel brankář Guillaume Hubert.

18
    Domácí mají autové vhazování na polovině hostů. Ovšem poté míč skončil jenom u brankáře Huberta.

17
    Z něho nakonec nic nevzniklo, ale u míče jsou opět domácí.

16
    Další hodně nepřesná přihrávka hostujícího brankáře a po faulu Brugg bude mít Anderlecht přímý kop.

15
    I když se Bruggy dostaly do vápna, ke střele nedošlo. Ale po nepřesné rozehrávce domácích jsou opět hosté u míče.

14
    Bruggy zatím kontrolují hru, ale nyní přišla hodně nepřesná přihrávka brankáře Huberta a Anderlecht bude mít autové vhazování.

13
    Rohový kop přinesl pouze hlavičku nad bránu Anderlechtu.
    12. Diaby první gól zápasu nedal.

12
    Nyní se do obrovské šance dostal Abdoulay Diaby, ale jeho střelu senzačně vyrazil Matz Sels! Následuje rohový kop.

11
    Zatím se zápas pomalu rozjíždí a u míče jsou opět Bruggy.

10
    Mechele odkopl míč před nabíhajícím útočníkem Anderlechtu.

9
    Nepřesný centr skončil pouze o brankáře Selse, který si ho bez problémů chytil do rukou.

8
    Hosté nyní drží míč už nějakou dobu, ale nyní o něj přišli nepřesnou přihrávkou.

7
    Anderlecht okamžitě napadá rozehrávku Brugg a získal míč.

6
    Domácí hráč skvěle odebral míč hostům, ale jeho následná přihrávka byla hodně nepřesná a Bruggy mají autové vhazování.

5
    Anderlecht má autové vhazování na pravé straně. Po něm se ke střele dostal Hamdi Harbaoui, ale bránu minul.

4
    Hráč hostů se dostal do zakončení, ale jeho hlavička našla pouze rukavice Selse.

4
    Domácí hráč Sven Kums se dopustil faulu ve středu hřiště a míč získají Bruggy.

3
    Hosté měli rohový kop, ale s ním si i po menším komplikacích domácí Anderlecht poradil.

2
    Domácí hráč skvěle vypíchl přihrávku hostů, ale u míče jsou zpátky Bruggy.

1
    O úvodní rozehrávku se postarali domácí hráči a šlágr tohoto kola může začít!

1

RSC Anderlecht: Sels – Spajić, Dendoncker, Mbodji – Chipciu, Trebel, Kums, Obradović – Hanni (C), Harbaoui, Gerkens.
    Náhradníci: Boeckx – D. Appiah, Berić, Bruno, Deschacht, Onyekuru, Josué Sá, Stanciu, Teodorczyk.

Club Bruggy KV: Hubert – Poulain, Mechele, Denswil – D. Cools, Vormer (C), Vanaken, Nakamba, Limbombe – Vossen, Diaby.
    Náhradníci: Horvath – Clasie, Decarli, Bonaventure, Wesley, Palacios, Simons.

Rozhodčí: Nicolas Laforge – Laurent Conotte, Jo De Weirdt.

Club Bruggy KV:

Bruggy skončily v minulé sezóně na druhém místě ve skupině o titul a zajistily si kvalifikace Ligy Mistrů. V ní se utkaly proti Basaksehiru, ale po domácí remíze v Turecku prohrály a šly do předkola Evropské ligy. Tam se utkaly s AEK Athény, ale stejně jako v Lize Mistrů doma remizovaly a venku tentokrát v Řecku prohrály a s Evropskými poháry se rozloučily. V belgickém poháru hladce postoupily přes KSV Roeselare, kde vyhrály 5:1. V lize se nachází na prvním místě s třiceti třemi body. V posledním zápase uvítaly na své půdě St. Truiden.
    V prvním poločase jsme viděli hned tři góly. Už v 18. minutě se prosadil Vormer, když krásně vymetl levý roh. Ovšem o dvě minuty později přišla rychlá odpověď, když se po centru přesně trefil hlavičkou Legear. Poté se na hřišti hodně faulovalo a viděli jsme menší bitvu. Ve 39. minutě Pirard podržel skvělými dvěma zákroky svůj tým, ale o minutu později z rohu už kapituloval, když se hlavou prosadil Decarli. Ke konci ještě mohl přidat třetí gól Cools, ale z voleje zamířil těsně vedle levé tyče.
    Ve druhém poločase jsme viděli dva góly na straně domácího týmu. V 65. minutě po faulu v pokutovém území se prosadil z penalty Vossen a v 72. minutě po krásné přihrávce do běhu zakončil přesně k pravé tyči Diaby.
    Hlavním trenérem je Ivan Leko. Nejlepším střelcem je s pěti góly Dennis.

RSC Anderlecht:

Anderlecht se zatím nachází na třetím místě s dvaceti čtyřmi body. V Belgickém poháru dokázal postoupit přes Westerlo, kde vyhrál 1:0. Jelikož minulou sezonu vyhrál Jupiler League, letos hraje základní fázi Ligy Mistrů. V ní se ovšem nachází na posledním místě bez bodu a bez vstřeleného gólu. Jeho skupina je nabitá, jelikož tam má týmy PSG, Bayern Mnichov a Celtic. Naposled dostal debakl na půdě PSG, kde prohrál 0:5. V posledním zápase ligy zavítal na půdu Eupen. Tam vedl už ve 30. minutě po vlastním gólu Leye, o tři minuty šel Anderlechtdo dvougólového vedení a opět po vlastním gólu, tentokrát se do své sítě trefil Wague. Ve 40. minutě šli fialky do vedení už 3:0 po brance Hanniho. V 61. minutě se trefili i domácí, konkrétně Garcia. V 90. minutě ještě zdramatizoval utkání Ocansey, ale Eupen už utkání nevyrovnal a Anderlecht vyhrál 3:2. Hlavním trenérem je Hein Vanhaezebrouck. Nejlepším střelcem je se šesti góly Onyekuru.

Ve 14. kole belgické Jupiler League se proti sobě utkají týmy RSC Anderlecht a Club Bruggy KV. Čeká nás šlágr kola, jelikož proti sobě nastoupí první se třetím týmem tabulky. V minulém ročníku se proti sobě utkala tato mužstva čtyřikrát. Nejprve v základní fázi vyhrály doma Bruggy 2:1, v odvetě na půdě Anderlechtu se zrodila bezbranková remíza 0:0. Ve skupině o titul nejprve vyhrál v domácím prostředí Anderlecht 2:0 a v odvetě na půdě Bruggy se urodila remíza 1:1. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Nicolas Laforge, jeho asistenti budou Laurent Conotte a Jo De Weirdt. Hrát se bude na Constant Vanden Stock Stadion v Anderlechtu. Tento stánek nabídne kapacitu pro 21 500 diváků.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.