St. Louis – Toronto 6:4 (kon.) | Boston – Washington 2:3 (kon.) | Tampa – Columbus 5:4 (1:0 po s.n.)
Philadelphia – Colorado 4:5 (1:2 po s.n.) | Florida – NY Rangers 4:5 (po pr.) | Winnipeg – Montreal 4:5 (po pr.)
Minnesota – Chicago 0:2 (kon.) | Dallas – Buffalo 5:1 (kon.) | Arizona – Carolina 2:1 (2:1 po s.n.)
Vancouver – Pittsburgh 4:2 (kon.) | Los Angeles – Nashville 3:4 (po pr.) | San Jose – Anaheim 2:1 (2:1 po s.n.)
Edmonton – Detroit 0:4 (kon.)
St. Louis Blues
6:4 (0:1, 3:0, 3:3)
Toronto Maple Leafs
Neděle 05.11.2017, 00:00 • Scottrade Center, St. Louis • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

St. Louis v pátek v noci poprvé doma prohrálo, když nestačilo na Philadelphii, a v neděli se bude snažit výsledek odčinit během utkání s Torontem. Blues mají doposud bilanci 10-3-1 a jsou v čele Centrální divize o pět bodů před Winnipegem. Toronto aktuálně drží třetí místo v Atlantické divizi a snaží se navázat na fantastickou loňskou sezónu, během které Maple Leafs dokráčeli až do playoff a ve čvrtfinále Východní konference vypadli po šesti zápasech s Capitals.

Vzájemné zápasy v loňské sezóně NHL

10.02.17 Toronto Maple Leafs – St. Louis Blues 1:2
    03.02.17 St. Louis Blues – Toronto Maple Leafs 5:1

Který z týmů vyhraje první třetinu?

St. Louis Blues: Allen (C. Hutton) – Gunnarsson, Pietrangelo (C), Edmundson, Parayko, Dunn, Bortuzzo – Sobotka, Stastny, Steen (A) – Schwartz, B. Schenn, Tarasenko (A) – Jaškin, Sundqvist, Pääjärvi – Upshall, Brodziak, Thorburn. Hlavní trenér: Mike Yeo.

Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Rielly (A), Hainsey, Gardiner, C. Carrick, Borgman, N. Zajcev – Hyman, Matthews, W. Nylander – J. van Riemsdyk, Marleau, Co. Brown – Komarov (A), Kadri, Kapanen – M. Martin, Bozak (A), Marner. Hlavní trenér: Mike Babcock.

Rozhodčí: Chris Lee, Francois StLaurent. Čároví: Tony Sericolo, Andrew Smith.

St. Louis bude proti Torontu usilovat o sedmé vítězství z devíti zápasů. Blues vyhráli během posledních osmi zápasů hned šestkrát a spoléhají především na útočníka Jadena Schwartze, který během posledních devíti zápasů zaznamenal deset bodů za 6 gólů a 4 asistence. Maple Leafs prožili fantastický vstup do sezóny, během posledních pěti zápasů ovšem vyhráli pouze jednou. Jak si povedou?

Česká stopa v utkání

Vladimír Sobotka (STL) 2+7, +/- +3

St. Louis Blues se poprvé v letošní sezóně NHL střetne s Torontem, které ve Scottrade Center loni porazil vysoko 5:1. Dokáží Blues hladkou výhru zopakovat?

Po kanadské hymně následuje americká hymna s jedním rozdílem, že bude zazpívána ženami sborově.

00:01

00:06
    Oskar Sundqvist vyhrál úvodní vhazování zápasu a Alex Pietrangelo po šesti sekundách poslal puk na zakázané uvolnění.

00:48
    Leo Komarov na pravém křídle rychle zavezl puk podél střídaček do útočného pásma a poté z ostrého úhlu nahodil kotouč před bránu bekhendem. Jake Allen byl ale pozorný a jeho nahození ukryl v náručí.

01:15
    Connor Brown si na levém křídle hodil puk kolem jednoho z hráčů St. Louis do jízdy, za bránou ale poté souboj o kotouč prohrál. Colton Parayko v klidu rozehrál.

02:08
    Robert Bortuzzo vyhrál v pravém rohu obranného pásma souboj o puk a poté bekhendem rozehrál za bránu.

02:27
    Chris Thorburn odvedl na levém křídle obranného pásma dobrou práci, když zastavil útočné tažení Maple Leafs po pravém křídle a puk skončil v hledišti. Hra byla přerušena.

02:36
    Tyler Bozak fauloval v obranném pásmu u hrazení a dostal dvě minuty za nedovolené bránění.

03:27
    St. Louis nedokázalo rozpohybovat puk v blízkosti modré části a Maple Leafs se podařilo vyhodit.

03:44
    Další vyhození v podání Toronta, o které se v levém kruhu obranného pásma postaral Nikita Zajcev.

04:15
    Vince Dunn zkusil vypálit na modré čáře bez přípravy a jeho střela s příklepem byla sražena mimo.

04:33
    Alex Pietrangelo číhal před bránou, Vladimír Sobotka ho ale nahozením z pravého křídla a ostrého úhlu najít nedokázal. Puk byl přizvednut do ochranné sítě.

04:54
    Tyler Bozak se vrátil zpět na led a Joel Edmundson napřáhl na levém křídle ke střele, která se od hole jednoho z hráčů Maple Leafs odrazila do ochranné sítě.

05:22
    Alex Pietrangelo napřáhl na pravém křídle od modré čáry k nádherné střele, která těsně nad ledem mířila ke vzdálenější levé tyči, Frederik Andersen ale puk pravým betonem vyrazil!

05:35
    Auston Matthews na přední tyči zády k bráně fantasticky tečoval mezi nohama z pravého křídla a Jake Allen puk po rychlém zakleknutí vyrazil! Auston Matthews se vzápětí pokusil mezi kruhy o dorážku, puk ovšem promáchl.
    05:35 Auston Matthews a jeho nebezpečná teč mezi nohama

06:02
    Vladimír Sobotka na levém křídle od modré čáry nahodil puk směrem na bránu a jeho tečovaná střela těsně před bránou zamířila do ochranné sítě. Reklamní přestávka.

06:05
    Další táhlá střela Blues od modré čáry, která byla těsně před Frederikem Andersenem sražena do rohu ledové plochy.

06:39
    Blues vypálili vzápětí z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Frederik Andersen puk mířící do vzdálenějšího levého horního rohu brány vyrazil vyrážečkou.

07:57
    Jaden Schwartz se snažil v pravém kruhu dostat ke střele, jenže puk v rychlosti přejel.

08:21
    Vladimir Tarasenko na pravém křídle vypálil z úhlu těsně nad ledem směrem na vzdálenější levou tyč a Frederik Andersen opět skvěle zasáhl pravým betonem! Poté zastavil i dorážku.

09:16
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Matt Martin na levém křídle zavezl puk k útočné modré čáře a poté krásnou přihrávkou napříč útočným pásmem našel na pravé straně ANDREASE BORGMANA, který převzal puk za jízdy a z vrcholu pravého kruhu pro vhazování napřáhl ke krásné střele zápěstím, která zamířila do vzdálenějšího levého horního rohu brány – 0:1! Asistence: Matt Martin a Connor Carrick.
    09:16 Andreas BORGMAN - 0:1

09:42
    Carl Gunnarsson dostal dvě minuty za držení a Maple Leafs mohou rychle navýšit své jednobrankové vedení.

10:19
    Blues na levém křídle nebezpečně vypálili v oslabení z úhlu a Frederik Andersen s problémy puk vyrazil! První gól Blues v oslabení nepřišel.

11:42
    Carl Gunnarsson se vrátil z trestné lavice zpět na led a také Toronto úvodní přesilovou hru nevyužilo.

11:47
    Nikita Zajcev prudce vypálil z vrcholu levého kruhu, jeho rána ale zamířila nad bránu Blues.

13:29
    Vladimír Sobotka zablokoval těsně před bránou střelu Maple Leafs z pravého křídla a poté vyhodil puk o hrazení tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

14:49
    Brayden Schenn před bránou dobře tečoval při poskytnuté výhodě nahození z pravého křídla a ostrého úhlu, puk ale minul vzdálenější levou tyč.

15:03
    Brayden Schenn napřáhl v pravém kruhu ke střele, kterou na přední tyči Frederik Andersen lapil do lapačky! Leo Komarov dostane trest.

15:03
    Leo Komarov na levé straně útočného pásma před pár okamžiky zbytečně fauloval Braydena Schenne a dostal dvě minuty za hákování.

15:22
    Jake Allen trošku kostrbatě rozehrál a Blues měli v pravém rohu obranného pásma problémy s rozehrávkou, která se zbytečně v přesilové hře zdržela.

16:04
    Maple Leafs se podařilo vyhodit a Alexander Steen musí rozehrávat zpoza vlastní brány.

16:26
    Colton Parayko na levém křídle vypálil od modré čáry zápěstím a Frederik Andersen na přední tyči skvěle vyrazil puk pravým betonem, přestože toho zřejmě moc neviděl! Další dobrý zákrok.

16:47
    Oskar Sundqvist se ocitl v mezikruží po nádherné kombinaci a zpětné přihrávce ve velké šanci, bez přípravy ale pálil pouze do náruče Frederika Andersena! Málem to bylo 1:1.
    16:47 Sundqvist se na konci krásné kombinace ocitl v šanci!

17:03
    Vyloučený Leo Komarov se vrátil z trestné lavice zpět na led a hokejisté St. Louis jsou kompletní.

18:52
    Vladimir Tarasenko se málem řítil do samostatného úniku po dlouhé kolmé přihrávce, jenže mu mířila na paty.

19:00
    Do konce úvodní části zápasu zbývá odehrát 1 minuta.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Ve Scottrade Center je odehrána první třetina, během které si Blues zahráli dvě přesilové hry a vytvořili si několik šancí, jenže Frederik Andersen chytá zatím výborně a navíc se mohl radovat z gólu, když se v polovině první třetiny prosadil nádhernou střelou zápěstím Andreas Borgman. Skóre po první třetině zápasu. St. Louis Blues 0 Toronto Maple Leafs 1.

Druhá třetina začne přibližně v 1:05.

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 10-6; Zablokované střely: 2-5; Vhazování: 57%-43%; Hity: 7-5; Přesilové hry: 0/2-0/1; Trestné minuty: 2-4.

20:01

20:12
    Blues vstoupili do druhé části velice agresivně, zatím se ale k žádné střele nedostali.

20:27
    Oskar Sundqvist u levé tyče nepočítal po nepřesné střele jeho spoluhráče z pravého kruhu pro vhazování s odrazem puku od mantinelu a k dorážce se nedostal.

20:33
    Leo Komarov v pravém kruhu napřáhl k pěkné střele zápěstím a jeho pokus Jake Allen skvěle vyrazil na vzdálenější levé tyči pravým betonem!

21:16
    Maple Leafs se v rychlém sledu dostali k dalším dvěma střelám, Jake Allen ale obě vyrazil.

22:33
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Jaden Schwartz na vrcholu levého kruhu pro vhazování po zpětné přihrávce Braydena Schenna napřáhl bez přípravy k tvrdé ráně s příklepem, která se od hole jednoho z clonících hráčů Maple Leafs odrazila do vzduchu a Frederik Andersen ji vyrazil pouze před sebe, čehož využil VLADIMIR TARASENKO a bekhendem zády k bráně poslal puk do brány! Vladimir Tarasenko bodoval proti Torontu v šestém zápase v řadě! Neuvěřitelná série. Asistence: Jaden Schwartz a Brayden Schenn.
    22:33 Vladimir TARASENKO - 1:1

23:27
    Blues vypálili z pravého křídla a Frederik Andersen na přední tyči puk hrudí dobře vyrazil.

24:32
    Vladimir Tarasenko na pravém křídle napřáhl k prudké střele s příklepem, která byla na přední tyči zablokována.

25:30
    A další šance Vladimira Tarasenka, který si zpracoval puk v levém kruhu pro vhazování a střelou zápěstím mířil na lapačku Frederika Andersena, kotouč ale minul vzdálenější pravý horní roh brány.

26:05
    Kyle Brodziak na pravém křídle vypálil od modré čáry a po zákroku Frederika Andersena, který puk podržel v náručí, následuje reklamní přestávka.

26:20
    Leo Komarov před boxem časoměřičů zabojoval o puk v souboji s Paulem Stastnym a po střetu holí obou hokejistů se kotouč odrazil do hlediště. Hra přerušena.

26:51
    Scottie Upshall se na pravém křídle nataženou pravou rukou marně natahoval po puku, a když zmizel z jeho blízkosti, rychle to otočil a zamířil na střídačku.

27:03
    Joel Edmundson se ocitl na vrcholu mezikruží ve slibné pozici, jeho střela zápěstím ale minula levou tyč.

27:10
    Brayden Schenn si na vrcholu mezikruží potáhl puk doprava a Frederik Andersen jeho střelu zápěstím dobře vyrazil, proti následné dorážce JOELA EDMUNDSONA z pravého kruhu a ostrého úhlu už byl ale bezmocný! Máme tu obrat. Asistence: Brayden Schenn a Jaden Schwartz.
    27:10 Joel EDMUNDSON - 2:1

27:44
    Patrick Marleau napřáhl na vrcholu mezikruží ke střele, kterou Jake Allen bez problému ukryl v náručí.

27:51
    Nikita Zajcev vypálil v pravém kruhu ihned po vhazování, našel ale pouze náruč Jakea Allena.

28:32
    Maple Leafs zkusili na pravém křídle zaskočit Jakea Allena nahozením z nulového úhlu, brankář St. Louis ale znovu zmrazil puk a po spolehlivém zákroku přerušil hru.

28:57
    Dmitrij Jaškin rychle objel bránu, v blízkosti pravé tyče ale puk do sítě zasunout nedokázal! Frederik Andersen dobře kopíroval jeho pohyb a levým betonem puk vyrazil. Chytrý pokus.

29:08
    Dmitrij Jaškin vzápětí pálil na pravém křídle od modré čáry k bližší tyči, našel ale pouze lapačku Frederika Andersena.

29:45
    Ron Hainsey dobře vypálil z pravého kruhu na opačné straně ledové plochy a Jake Allen měl co dělat, aby vkleče puk zastavil a nepustil hosty k dorážce.

30:17
    Alex Pietrangelo napřáhl na pravém křídle k prudké střele zápěstím, která byla sražena mimo.

30:26
    ALEX PIETRANGELO po přihrávce Braydena Schenna napříč útočným pásmem tak dlouho v pravém kruhu naznačoval střelu, až vytáhl Frederika Andersena z brány a už to vydalo, že z nulového úhlu nemůže zakončit, jenže domácí kapitán to udělal báječně, když si hodil puk z forhendu na bekhend a z více než nulového úhlu puk zasunul po ledě do sítě! Úžasný gól! Asistence: Brayden Schenn a Jaden Schwartz.
    30:26 Alex PIETRANGELO - 3:1

30:44
    Frederik Andersen si snadno poradil s nahozením Blues a následuje krátká reklamní přestávka.

31:00
    Robert Bortuzzo na pravém křídle vypálil od hrazení a puk byl přizvednut do ochranné sítě.

31:23
    Joel Edmundson to na levém křídle zkusil táhlou střelou zápěstím, která mezi kruhy pro vhazování byla přizvednuta do ochranné sítě. Jsme svědky hry na jednu bránu.

32:10
    Brayden Schenn napřáhl na vrcholu mezikruží k prudké střele bez přípravy, jeho rána ale byla zablokována.

32:46
    Dmitrij Jaškin na pravém křídle nahrával na modrou čáru, jenže jeden z protihráčů mu do přihrávky vložil hůl a kotouč pomalu opustil obranné pásmo Maple Leafs.

33:10
    Joel Edmundson na levém křídle z nulového úhlu práskl bez přípravy do odraženého puku a málem zaskočil Frederika Andersena. Brankář hostí ale kotouč zmrazil ve svém náručí.

33:32
    Přečíslení Blues dva na jednoho bylo rozbito a Leo Komarov napřáhl v pravém kruhu k prudké střele zápěstím, kterou Jake Allen po pěkném motýlovi zastavil.

34:04
    James van Riemsdyk na pravém křídle od modré čáry nahodil puk na bránu a Jake Allen ho hravě lapil do lapačky. Hra je přerušena a následuje reklamní přestávka.

34:23
    Vladimír Sobotka na pravém křídle vystřelil zápěstím od modré čáry a Frederik Andersen jeho táhlý pokus mířící těsně nad ledem pravým betonem vyrazil a puk zmrazil pod lapačkou!

34:52
    Vladimir Tarasenko a Robert Bortuzzo společně bojovali o puk na pravém křídle v blízkosti modré čáry a kotouč skončil v hledišti. Blues je nyní plný led.

35:16
    Matt Martin na pravém křídle spěchal za nahozeným pukem, jenže byl pod tlakem a neuspěl.

35:40
    Matt Martin na pravém křídle pálil z úhlu vedle přední tyče a Blues poté vyhodili puk na zakázané uvolnění.

35:46
    Maple Leafs po vyhraném vhazování na levém křídle od modré čáry nahazovali puk směrem na bránu, kotouč byl ale přizvednut a skončil v ochranné síti.

36:18
    Morgan Rielly na levém křídle zkusil štěstí střelou zápěstím na teč, jenže mezi kruhy pro vhazování byla zablokována.

37:02
    Maple Leafs si před pár okamžiky poprvé ve druhé třetině vytvořili tlak, jenže je jim to k ničemu.

37:25
    Zach Hyman zahodil obrovskou šanci, když z blízkosti napoprvé ani napodruhé nepřekonal Jakea Allena povyjetého z brány a jeho poslední dorážka skončila nad bránou! Brankář St. Louis nejprve skvěle zasáhl levým betonem a poté pravým. Druhý zákrok byl spektakulární.
    37:25 Zach Hyman nepřekonal spektakulárního Jakea Allena!

38:14
    Vladimir Tarasenko krásnou střelou zápěstím z pravého kruhu mířil do bližšího pravého horního rohu brány, Frederik Andersen ale předvedl parádní semafor! Krásný zákrok brankáře Leafs.
    38:14 Tarasenko vystřelil a Andersen předvedl krásný semafor!

39:00
    Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Blues odehráli fantastickou prostřední část, když Maple Leafs téměř k ničemu nepustili a třemi góly v řadě zápas otočili. V dresu St. Louis se postupně prosadili Vladimir Tarasenko, Joel Edmundson a úžasným způsobem kapitán Alex Pietrangelo. Zach Hyman mohl v závěru druhé třetiny snížit, jenže ani na třikrát nedokázal Jakea Allena překonat. Skóre po druhé třetině. St. Louis Blues 3 Toronto Maple Leafs 1.

Třetí třetina začne přibližně ve 2:02.

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 24-19; Zablokované střely: 8-13; Vhazování: 60%-40%; Hity: 14-9; Přesilové hry: 0/2-0/1; Trestné minuty: 2-4.

40:01

40:01
    Brayden Schenn a Jaden Schwartz mají dnes na kontě shodně tři body za tři asistence a Blues s jejich přispěním vedou nad Leafs v úvodu třetí části 3:1.

41:22
    Nazem Kadri nedokázal před bránou uklidit puk z otočky do bezpečí, čehož využil MAGNUS PÄÄJÄRVI a nad lapačkou Frederika Andersena zamířil do sítě! Blues vedou po chybě Leafs 4:1!
    41:22 Magnus PÄÄJÄRVI - 4:1

42:07
    Matt Martin krásnou přihrávkou napříč brankovištěm přenesl hru zleva doprava a Mitchell Marner na vzdálenější tyči z ostrého úhlu a blízkosti orazítkoval bližší spojnici pravé a horní tyče. Vzápětí se ale dostal k puku za bránou a zpětnou přihrávkou našel TYLERA BOZAKA, který střelou bez přípravy zamířil z levého kruhu pod horní tyč! Rychlá odpověď. Asistence: Mitchell Marner a Matt Martin.
    42:07 Tyler BOZAK - 4:2

42:24
    Paul Stastny vyhrál souboj za bránou a zpětnou přihrávkou zpoza ní našel v pravém kruhu Alexandera Steena, který puk nahodil směrem na vzdálenější levou tyč a VLADIMÍR SOBOTKA ho z blízkosti nastavenou čepelí hole dorazil do prázdné brány! Blues mají zpět svůj náskok. Asistence: Alexander Steen a Paul Stastny.
    42:24 Vladimír SOBOTKA - 5:2

43:53
    Auston Matthews na levém křídle vypálil z vrcholu kruhu pro vhazování a Jake Allen jeho ránu ukryl v náručí.

44:30
    Paul Stastny byl vyloučen na dvě minuty a Maple Leafs mají příležitost snížit na 3:5 z jejich pohledu.

46:31
    James van Riemsdyk několikrát pálil z pravého kruhu, Jakea Allena ovšem nepropálil a vyloučený Paul Stastny se vrátil zpět na led. Komerční přestávka.

46:40
    Nazem Kadri v rohu obranného pásma nepříjemně dohrál Oskara Sundqvista a dostal dvě minuty za nedovolené bránění.

46:55
    Leo Komarov na levém křídle vyrazil do přečíslení dva na jednoho a poté hledal krásnou přihrávkou ze druhé vlny najíždějícího Zacha Hymana, který byl zezadu přidržen Alexanderem Steenem. Hra 4 na 4.

47:14
    Maple Leafs dostali týmový trest za nedodržení postupu při vhazování. Odpyká Mitchell Marner.

47:35
    Vladimír Tarasenko zvedl v pravém kruhu hlavu a rychlou střelou zápěstím mířil nad ledem ke vzdálenější levé tyči, Frederik Andersen ale skvěle zasáhl vyrážečkou! Skvělý zákrok.

47:52
    Frederik Andersen neudržel střelu od modré čáry a v levém kruhu se dostal k dorážce ALEX PIETRANGELO, který bez přípravy napálil puk mezi nohama klečícího Nikity Zajceva pod horní tyč! Blues vedou nad Maple Leafs už 6:2! Asistence: Alexander Steen a Vladimir Tarasenko.
    47:52 Alex PIETRANGELO - 6:2

49:31
    Vladimir Tarasenko se ocitl v mezikruží ve velké šanci, Connor Carrick ho ale do zakončení nepustil.

50:10
    Zach Hyman si potáhl na levém křídle puk k bráně a poté ho předložil z úhlu CONNOROVI BROWNOVI, který v jízdě a pádu zamířil po ledě z mezikruží a blízkosti do prázdné brány! Asistence: Zach Hyman a Andreas Borgman.
    50:10 Connor BROWN - 6:3

50:56
    Hra byla přerušena a za stavu 6:3 pro domácí hráče St. Louis následuje krátká komerční přestávka.

51:47
    Auston Matthews krásnou přihrávkou z pravého kruhu pro vhazování našel v opačném levém kruhu najíždějícího Zacha Hymana, kterému ve velké šanci sjel při střele zápěstím puk z čepele hole, a Jake Allen ho zmrazil pod lapačkou.

52:27
    Auston Matthews na vrcholu levého kruhu napřáhl po zpětné přihrávce k nádherné střele s příklepem, která bez přípravy mířila do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Jake Allen ale vytáhl úžasný semafor! Parádní zákrok.

53:13
    Matt Martin nádhernou diagonální přihrávkou z levého křídla našel na vzdálenější pravé tyči najíždějícího TYLERA BOZAKA, který do jeho parádního pasu vložil hůl a puk po ledě o levý beton Jakea Allena poslal k pravé tyči! Timeout pro domácí Blues. Asistence: Matt Martin.
    53:13 Tyler BOZAK - 6:4

54:22
    Hra byla přerušena a prostor dostává reklamní přestávka. Toronto skórovalo dvakrát v řadě – 6:4.

56:14
    James van Riemsdyk na levém křídle nabral rychlost a už si sjížděl za bránu, Colton Parayko mu ale puk vypíchl.

56:26
    Ron Hainsey na levé straně vypálil prudce od modré čáry a jeho pokus byl přizvednut do ochranné sítě.

56:43
    Joel Edmundson se ocitl v mezikruží po přihrávce z pravé strany ve velké šanci, jenže trefil pouze svého spoluhráče, od něhož se puk odrazil vedle levé tyče.

57:17
    Alex Pietrangelo mohl zkompletovat hattrick, jeho střela po ledě se ale otřela o levou tyč prázdné brány poté, co Frederik Andersen naskočil na střídačku! Hra bez brankáře.

58:03
    William Nylander na pravém křídle zkusil štěstí od modré čáry, jenže ho neměl příliš mnoho a jeho táhlá střela byla přizvednuta do ochranné sítě.

58:39
    Patrick Marleau na levé straně od modré čáry nahodil puk před bránu, kde ho tečoval v mezikruží Connor Brown, Jake Allen ale dobře zareagoval na teč a po krásném semaforu puk ukryl v lapačce! Další krásný zákrok brankáře.

58:46
    Alex Pietrangelo střelou z vlastního obranného pásma minul prázdnou bránu. Zakázané uvolnění.

59:00
    Do konce dnešního zápasu zbývá odehrát 1 minuta.

59:08
    Maple Leafs špatně rozehráli a Curtis McElhinney se po zakázaném uvolnění vrátil do brány.

59:25
    Curtis McElhinney už je zase na střídačce a Maple Leafs to zkouší při hře bez brankáře.

Ofenzivní koncert ve Scottrade Center končí lépe pro St. Louis, které vyhrálo sedmý z devíti zápasů v letošní sezóně NHL a pokračuje v úspěšné sérii výsledků proti Maple Leafs. Na vítězství St. Louis se podíleli gólem Vladimir Tarasenko, který skóroval proti Torontu pošesté v řadě, Vladimír Sobotka a Alex Pietrangelo, jenž mohl po nádherné úvodní trefě vstřelit hattrick, jenže dvakrát minul prázdnou bránu. Úžasný výkon předvedli i Jaden Schwartz a Brayden Schenn, kteří připsali 3 body za tři asistence. Konečný výsledek. St. Louis Blues 6 Toronto Maple Leafs 4.

Statistiky: Střely na bránu: 32-31; Zablokované střely: 11-20; Vhazování: 55%-45%; Hity: 19-11; Přesilové hry: 1/4-0/2; Trestné minuty: 6-8.

Hvězdy utkání

1. Jaden Schwartz (STL) 0+3
    2. Alex Pietrangelo (STL) 2+0
    3. Brayden Schenn (STL) 0+3

Vladimír Sobotka (STL) 0+1, 1 střela, TOI 18:53 (03:10:18)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 23. Tarasenko (Schwartz, B. Schenn), 28. Edmundson (B. Schenn, Schwartz), 31. Pietrangelo (B. Schenn, Schwartz), 42. Pääjärvi, 43. Sobotka (Steen, Stastny), 48. Pietrangelo (Steen, Tarasenko) – 10. Borgman (M. Martin, C. Carrick), 43. Bozak (Marner, M. Martin), 51. Co. Brown (Hyman, Borgman), 54. Bozak (M. Martin)

Rozhodčí: Chris Lee, Francois StLaurent. Čároví: Tony Sericolo, Andrew Smith

Diváci: 19046