St. Louis – Toronto 6:4 (kon.) | Boston – Washington 2:3 (kon.) | Tampa – Columbus 5:4 (1:0 po s.n.)
Philadelphia – Colorado 4:5 (1:2 po s.n.) | Florida – NY Rangers 4:5 (po pr.) | Winnipeg – Montreal 4:5 (po pr.)
Minnesota – Chicago 0:2 (kon.) | Dallas – Buffalo 5:1 (kon.) | Arizona – Carolina 2:1 (2:1 po s.n.)
Vancouver – Pittsburgh 4:2 (kon.) | Los Angeles – Nashville 3:4 (po pr.) | San Jose – Anaheim 2:1 (2:1 po s.n.)

Michal Neuvirth (PHI) 65 minut, 23 zákroků, 4 góly, 85,2%
    Jakub Voráček (PHI) 1+1, 5 střel, čas na ledě 23:17 (03:03:57)

Ztráty: 10:6

Tak je dobojováno. Nájezdy se nakonec lépe povedlo Coloradu, které tak získává bonusový jeden bod. Byli jsme svědky zábavnému zápasu, kterému nechyběly góly, ale ani skvělé zákroky brankářů obou týmů. Colorado bylo skoro celý zápas o krok napřed. Po první třetině vedlo 1:0, po té druhé 3:2. Ve třetí třetině padly během dvou minut a čtyř sekund tři góly a výsledkem byl nerozhodný stav po šedesáti minutách hry. V prodloužení měly oba týmy velké šance na rozhodnutí, ale Varlamov s Neuvirthem předvedli fantastické zákroky. Tak se muselo pokračovat nájezdy. A ty nakonec lépe vyšly hostům. Nejprve proměnil Weal, hned na něj ale zareagoval MacKinnon. Následně tři nájezdníci včetně Voráčka nedali. A jelikož pak Rantanen svůj nájezd proměnil, vítězství patří Coloradu.

Mikko RANTANEN - 4:5

V samostatných nájezdech zvítězil tým Colorado Avalanche.
    Autorem vítězné branky je MIKKO RANTANEN.

3. série
    1:2
    Mikko Rantanen kličkou do forhendu překonal Neuvirtha a vyhrál zápas pro Colorado.

3. série
    1:1
    Voráček střílel po ledě, Varlamov zasáhl pravým betonem.

2. série
    1:1
    Matt Duchene proti Neuvirthovi neuspěl.

2. série
    1:1
    Claude Giroux chtěl rozhýbat Varlamovova, ale ten dokázal zasáhnout betonem.

1. série
    1:1
    Nathan MacKinnon také dal gól střelou o tyčku do horní části branky.

1. série
    1:0
    První jel Jordan Weal a střelou o tyčku skóroval.

Samostatné nájezdy začínají.

Rozhodnout budou muset nájezdy.

Prodloužení tři na tři nezklamalo. Byla to šance za šancí. Oba brankáři byli ale skvělí a svá mužstva opakovaně podrželi. Je až neuvěřitelné, že z takového množství šancí nepadl gól. Největší měl Konecny, který neproměnil samostatný únik proti Varlamovovi.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:37
    Dva na jednoho neproměnili následně Avalanche ani hned z protiútoku domácí. Filppula mířil vedle z pravé strany.

64:18
    Filppula přihrál na Konecneho, ale ten tváří v tvář nedokázal překonat Varlamova.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 22. Filppula (Konecny, Simmonds), 27. Giroux (Gostisbehere, Voráček), 45. Voráček (Couturier, Sanheim), 47. Weise (Weal, Sanheim) – 20. Duchene (MacKinnon, Barrie), 36. Comeau (MacKinnon, Nemeth), 37. Rantanen (Landeskog, Barrie), 46. Jakupov (Duchene), rozh. náj. Rantanen