Pardubice – Plzeň 0:4 (kon.) | Zlín – Olomouc 1:3 (kon.) | Chomutov – Liberec 3:4 (po pr.)
Litvínov – Třinec 2:3 (kon.) | Jihlava – Kometa Brno 0:2 (kon.) | Sparta – Mountfield HK 1:2 (po pr.)
Mladá Boleslav – Vítkovice 1:4 (kon.)
konec
HC VERVA Litvínov
2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
HC Oceláři Třinec
Neděle 05.11.2017, 15:30 • Zimní stadion Ivana Hlinky • Tipsport extraliga (ČR) • 20. kolo
Předzápasové kurzy: 2.65 4.1 2.33
Partner:
   
  Ve třetí třetině jsme byli opět svědky dvou branek, po každé na jedné straně. Nejprve se po krásné přihrávce Martina Růžičky prosadil Aron Chmielewski, jenž poslal Třinec do dvoubrankového vedení. Zdálo se, že po faulu Černého v závěru třetiny Verva už neodpoví. Jenže jiskru naděje po gólu v oslabení vykřesal František Gerhát. Verva snížila na rozdíl jediné branky, ale to bylo pro domácí konečné.
  Třinec si tak odváží po výhře 3:2 z Litvínova tři body.
  Nejlepší hráči: Karel Kubát, Lukáš Krajíček
  To je dnes ode mě vše, přeji hezký zbytek dne a zase někdy se těším napočtenou. (18:03:19)
   
  Konec zápasu.
   
  59:50
  Třinec posílá puk do středního pásma a tohle už hosté zvládnou.
   
  59:46
  Pilařova střela od modré jen těsně minula branku Hrubce!
   
  59:35
  Oddechový čas pro domácí.
   
  59:35
  Verva tlačila, jenže Třinečtí našli kotouč a poslali jej na opačnou stranu. Po zakázaném uvolnění hostů se hra vrací před Šimona Hrubce.
   
  59:10
  Verva hraje v šesti, Petrásek je na střídačce!
   
  59:10
  Hosté v plném počtu.
  57:46 František GERHÁT - 2:3
   
  57:46
  Litvínov právě vstřelil branku!
  Domácí se prosazují ve svém oslabení! Trávníček s FRANTIŠKEM GERHÁTEM ujeli hostujícím hráčů, přičemž druhý jmenovaný svou přesnou střelou vykřesal Vervě jiskřičku naděje na srovnání.
  Asistence: Trávníček, Kubát
   
  57:06
  Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Jakub Černý – 2 min., podražení).
   
  57:01
  Marcinko našel svou střelou jen betony připraveného Petráska.
   
  56:32
  Trávníček mohl u levé tyče kotouč zametat do poloodkryté branky, jenže kde se zjevil, tu se zjevil Šimon Hrubec, který kotouč lapil. Výborný zákrok třineckého gólmana!
   
  55:56
  Chmielewski zachytil u mantinelu puk a pak pálil na Petráska, který měl zakrytý výhled. Střela třineckého hráče ale nebyla příliš razatní, a proto ji domácí gólman s poklidem skrotil.
   
  55:00
  Verva má posledních pět minut na to, aby ještě zápas zdramatizovala. Zatím to ale pro Litvínov moc nadějně nevypadá, Třinec si své vedení střeží.
   
  54:49
  Hübl měl co dělat, aby přes bráncí třinecké hráče vůbec nahodil puk do útočného pásma. Nakonec se mu to přeci jen povedlo a domácí forward odjel vystřídat.
   
  54:25
  Kubát chtěl vystřelit, ale nemohl, jelikož domácí hráči se provinili postavením mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
   
  53:45
  Verva se sice drží v útočném pásmu, ale bez šance na střelu. Třinec drží Vervu v rohu.
   
  52:56
  Třinečtí byli v převaze dvou na jednoho. Vše vedl Polanský a zdálo se, že bude ještě nahrávat, ale Polanský to vzal na sebe. Třinecký útočník ale našel jen připravený beton Petráska, jenž na tuto střelu čekal.

  Sabina Šťástková

  Branky a nahrávky: 34. V. Hübl (Kubát, Ihnačák), 58. Gerhát (Trávníček, Kubát) – 9. Krajíček (Martin Růžička, Mikulík), 30. Linhart (Adamský, Jank), 49. Chmielewski (Martin Růžička, Krajíček)


  HC VERVA Litvínov: Petrásek (Kantor) – Kubát (A), Sörvik, L. Doudera, Gula, Baránek, K. Pilař, Dietz – J. Černý, V. Hübl (A), Jánský – Matoušek, Ihnačák, Vandas – Trávníček (C), M. Hanzl, Gerhát – J. Doležal, J. Šimeček, Jurčík.
  HC Oceláři Třinec: Hrubec (Strmeň) – M. Doudera, Krajíček (C), D. Musil, Adámek, Linhart, Jank – Chmielewski, M. Kovařčík, Martin Růžička (A) – Mikulík, Marcinko, Irgl – Adamský (A), Polanský, Dravecký – Svačina, Rákos, Cienciala.

  Rozhodčí: Úlehla, Šír – Barvíř, Blümel

  Diváci: 4468