Trenčín – Lipt. Mikuláš 2:1 (po pr.) | Banská Bystrica – Nitra 3:0 (kon.) | Nové Zámky – Zvolen 3:4 (0:1 po s.n.)
Žilina – Poprad 1:2 (kon.) | Košice – Detva 3:1 (kon.)
HK DUKLA Trenčín
2:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
HK 32 Liptovský Mikuláš
sk Neděle 05.11.2017, 15:00 • Zimný štadión Pavla Demitru • Tipos Extraliga (SR) • 19. kolo

Zápas nebol príliš okulahodiaci, viac sa bojovalo. O čosi viac šancí mali domáci hokejisti, ktorý nakoniec získali dva body vďaka lepšie zvládnutému predĺženiu. (17:25:15)

64:06 STAROSTA - 2:1

64:06
    Trenčín dal gól!
    Nakoniec to zvládli domáci. Hecl šikovne podržal puk, potom ho okolo obrancu naservíroval pred odkrytú bránu, kde TOMÁŠ STAROSTA trafil.
    Asistencie: Marek Hecl, Marcel Hossa

63:24
    Dukla v predĺžení aktívnejšia, hostia odolávajú.

62:31
    Prečíslenie 2 na 1 riešil Mikula strelou, ale tá bola zblokovaná.

61:56
    Sojčík mal dve možnosti, ale ani z jednej nenašiel na Košarišťana recept, podobne dopadol Varga.

61:09
    Hossa vysunul Hecla, ten strelou z ľavého kruhu Košarišťana neprekonal.

60:58
    Trenčania v úvodnej minúte držali puk, ale nevystrelili. Potom ušli 2 na 1 hostia, ale Valent bol pozorný pri strele z pravého kruhu.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

V tretej tretine mali viac šancí domáci hokejisti, ale puk za Košarišťana nedostali. Nasleduje tak atraktívne predĺženie 3 na 3. Tie sa Dukle v sezóne zatiaľ daria, keď si spomenieme na baráž minulej sezóny, tam trikrát (!!) rozhodol predĺženie medzi týmito tímami Marek Uram.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:05
    Varga vybojoval puk pri mantineli, posunul sa s ním na pravý kruh. Mal ešte dobre postaveného Olveckého medzi kruhmi a tak mu puk posunul, pohotová strela Olveckého narobila Košarišťanovi mierne problémy, ale na dvakrát to zvládol.

57:40
    Hunov príklep z pravého kruhu Valentovi vypadol, ale pomohli mu obrancovia, ktorý puk upratali.

57:21
    Puk sa odrazil zo súboja za bránkou pred Košarišťana, Hossa ho trafil vo vzduchu, hosťujúci brankár podržal svoj tím reflexívnym zákrokom.

56:37
    Bezúch potiahol rýchlu akciu, prihral krížom na ľavý kruh Olveckému, ten hoci bol tienený vystrelil, Košarišťan betónom dokázal vytesniť puk na ochrannú sieť.

56:27
    Hostia v snahe o rýchly prienik do útočného pásma spôsobili postavenie mimo hry.

55:08
    V posledných pár striedaniach aktívnejší Liptáci, hoci akcie nedokážu doviesť k šanci.

54:15
    Teraz bol Spilar v prieniku jasne zahákovaný domácim hráčom, lavička hostí sa hnevala, ale rozhodcovia ruku nezdvihli.

Marián Vychovalý

Branky a nahrávky: 38. Mikula (Bezúch, Ölvecký), 65. Starosta (Hecl, Hossa) – 1. Kriška (Uram)

HK DUKLA Trenčín: Valent – Starosta, Romančík, Cebák, Frühauf, Holenda, Bohunický, Kozák – Bezúch, P. Ölvecký, Sojčík – T.Varga, M. Hecl, Marcel Hossa – Gašparovič, R.Dlouhý, O.Mikula – Špankovič, J. Švec, D.Hudec – Pardavý ml.
    HK 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Nádašdi, Luža, Tabaček, Moravčík, Pacalaj, Suchý, D.Devečka, J.Nemec – Kriška, M.Sukeľ, Uram – Rud.Huna, Langhammer, Spilár – B.Rapáč, Piatka, J.Sukeľ – Števuliak, A.Lištiak, A.Laco

Rozhodčí: Kubuš, Fridrich – Šefčík, Junek