Edmonton – Detroit 0:4 (kon.) | NY Islanders – Colorado 6:4 (kon.) | Chicago – Montreal 0:2 (kon.)

3. Scott Mayfield (NYI) 1+1 (02:59:41)

Statistiky: Střely na bránu: 28-35; Zablokované střely: 17-16; Vhazování: 56%-44%; Hity: 18-23; Přesilové hry: 2/2-0/4; Trestné minuty: 13-9.

Nováček v NHL Mathew Barzal se pěti asistencemi během jednoho zápasu podílel na pohodlné výhře Islanders a vytvořil rekord organizace. Alexander Kerfoot sice ještě v poslední minutě v rozmezí 21 sekund vstřelil dva góly, na porážce Colorada už to ale nic nezměnilo. Nick Leddy málem vstřelil hattrick. Konečný výsledek zápasu, ve kterém měli i rozhodčí fanoušky. New York Islanders 6 Colorado Avalanche 4.

59:51 Alexander KERFOOT - 6:4

59:51
    Colorado právě vstřelilo branku!
    ALEXANDER KERFOOT si tentokrát sám najel na přihrávku zpoza brány a bez přípravy zamířil z blízkosti k přední levé tyči! Silný závěr. Asistence: Sven Andrighetto a Rocco Grimaldi.
    59:30 Alexander KERFOOT - 6:3

59:30
    ALEXANDER KERFOOT zpoza brány nahodil puk do zad Dennise Seiderberga, od něhož se puk odrazil ke vzdálenější pravé tyči! Avs snížili. Asistence: Sven Andrighetto a Tyson Barrie.

59:00
    Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta a já už Vás předběžně zvu na duel mezi Calgary a New Jersey.

58:37
    Chris Bigras na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho střela byla v kruhu pro vhazování zablokována.

57:31
    Nathan MacKinnon se v blízkosti pravé tyče ocitl po krásné přihrávce napříč brankovištěm z levé strany ve velké šanci, z blízkosti ale trefil levý beton přesouvajícího se Thomase Greisse!

56:43
    Islanders krásnou přihrávkou napříč útočným pásmem přenesli hru zprava doleva, kde Dennis Seidenberg pálil z vrcholu kruhu do náruče Jonathana Berniera.

56:02
    Nick Leddy dělá vše pro vstřelení hattricku, zatím na něj ale nedosáhl. Stále má ovšem čas.

55:05
    Komerční přestávka. Islanders vedou stále 6:2.

55:05
    Oprava. Mathew Barzal je prvním nováčkem, který během jednoho zápasu zaznamenal 5 asistencí od dob Wayna Gretzkyho, který jich zaznamenal sedm. Nicméně, parádní výkon.

54:08
    John Tavares zkusil štěstí střelou z vrcholu mezikruží, Jonathan Bernier ale puk podržel ve výstroji.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 5. Mayfield (de Haan, Jo. Bailey), 13. Eberle (Barzal, Boychuk), 22. Leddy (Barzal, Tavares), 25. Leddy (Jo. Bailey, Barzal), 30. Boychuk (Leddy, Barzal), 42. Eberle (Barzal, Mayfield) – 21. MacKinnon (E. Johnson, Landeskog), 34. Landeskog (MacKinnon, Barrie), 60. Kerfoot (Andrighetto, Barberio), 60. Kerfoot (Andrighetto, Grimaldi)

New York Islanders: Greiss (Halák) – Leddy, Boychuk, de Haan, Mayfield, D. Seidenberg, Pulock – Lee, Tavares (C), Jo. Bailey – Ladd (A), Barzal, Eberle – Beauvillier, B. Nelson, Chimera – N. Kuljomin, Cizikas, Clutterbuck (A). Hlavní trenér: Doug Weight.
    Colorado Avalanche: J. Bernier (Varlamov) – Barberio, E. Johnson (A), Nemeth, Barrie, Zadorov, Bigras – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Andrighetto, Duchene, Jakupov – G. Bourque, Söderberg, Comeau – Greer, Kerfoot, Grimaldi. Hlavní trenér: Jared Bednar.

Rozhodčí: Jon McIsaac, Dean Morton. Čároví: Steve Barton, David Brisebois

Diváci: 10927