Boston – Minnesota 5:3 (kon.) | Toronto – Vegas 4:3 (1:0 po s.n.) | Washington – Arizona 3:2 (po pr.)
NY Rangers – Columbus 5:3 (kon.) | Dallas – Winnipeg 1:4 (kon.) | Vancouver – Detroit 2:3 (kon.)
Boston Bruins
5:3 (2:1, 2:0, 1:2)
Minnesota Wild
Úterý 07.11.2017, 01:00 • TD Garden, Boston • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn. (03:55:30)

Československá stopa v utkání:
    Zdeno Chára (BOS)
    0+2, 0 střel, čas na ledě 25:36
    David Pastrňák (BOS) 0+1, 3 střely, čas na ledě 18:27.

1. Zdeno Chára (BOS) 0+2
    2. Frank Vatrano (BOS) 1+0
    3. Jordan Szwarz (BOS) 0+2.

Střely na branku: 34 – 27 (9:11, 15:4, 10:12).

Je dobojováno! Boston i bez několika útočných opor nastřílel na domácím ledě Minnesotě pět branek a zaslouženě slaví zisk dvou bodů. O osudu celého střetnutí se rozhodlo především ve druhé třetině, kdy Bruins odskočili do vedení 4:1 a to už si vzít nenechali.

59:03 Tim SCHALLER - 5:3

59:03
    Bruins právě vstřelili branku!
    Mikko Koivu střelou z pravé strany neuspěl. Rask vyrazil puk na TIMA SCHALLERA, jenž se s ním vydal vstříc prázdné brance a střelou z vrcholku pravého kruhu potvrdil dnešní vítězství Bostonu! Bez asistence.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:22
    Rask položil levý beton na led a právě do něj z pravého mantinelu vystřelil Granlund.

58:00
    Zakázané uvolnění Bostonu vrací hru před Raska.

57:26
    Stalock zůstal na střídačce a Minnesota tak riskuje při hře bez brankáře. Činí tak už dvě půl minuty před koncem třetiny.

57:20
    Oddechový čas pro Wild.

57:09
    55:56 Eric STAAL - 4:3

55:56
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Wild skórují v oslabení a ztrácí už jen jednu branku! Domácí měli velké problémy s kontrolou kotouče v útočném pásmu, kde se ho ujal Zucker a parádním pasem vyslal do úniku ERICA STAALA, jenž si počínal mazácky a pokořil Raska. Asistence: Jason Zucker.

55:09
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Nino Niederreiter – 2 min., hrubost).

54:41
    Bergeron zastavil střelecký pokus Ryana Sutera, ovšem hosté se velmi rychle znovu vrátili do útočného pásma.

54:17
    Kovu vyhrál vhazování a založil tím útočný výpad Minnesoty. Rask si s Reillyho střelou z dálky ale věděl rady a přerušil hru.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 11. DeBrusk, 13. Vatrano (Szwarz, Chára), 26. Kuraly (Heinen, Schaller), 28. Krug (Pastrňák, Bergeron), 60. Schaller – 5. Niederreiter (Suter, Spurgeon), 42. Mikael Granlund (Dumba), 56. E. Staal (Zucker)

Boston Bruins: T. Rask (McIntyre) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, K. Miller (A), O'Gara – Pastrňák, Bergeron (A), Bjork – Vatrano, Szwarz, DeBrusk – Czarnik, Riley Nash, Beleskey – Heinen, Kuraly, Schaller.
    Minnesota Wild: Dubnyk (41. Stalock) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Brodin, Reilly, Quincey – Niederreiter, E. Staal (A), Ennis – Mikael Granlund, M. Koivu (C), M. Foligno – Stewart, Cullen, Zucker – Kunin, Eriksson Ek, Winnik.

Rozhodčí: Luxmore, StLaurent – Brisebois, Racicot