Toronto – Minnesota 4:2 (kon.) | NY Rangers – Boston 4:2 (kon.) | San Jose – Tampa 1:5 (kon.)
Toronto Maple Leafs
4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Minnesota Wild
Čtvrtek 09.11.2017, 01:30 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Zdravím všechny příznivce ledního hokeje! NHL pokračuje v noci ze středy na čtvrtek třemi zápasy. Zde budete moci sledovat souboj mezi Torontem Maple Leafs a Minnesotou Wild. Úvodní buly bude v Air Canada Centre vhozeno krátce po 01:30! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.
    Toronto Maple Leafs vs Minnesota Wild, 01:30 SEČ

Toronto Maple Leafs vs Minnesota Wild

Maple Leafs (9-7-0)

Poté, co Maple Leafs vstoupili do sezony šesti výhrami z prvních sedmi utkání, dokázali za posledních devět zápasů zvítězit jen třikrát.
    V minulém utkání porazili Vegas Golden Knights 4:3 po nájezdech. Tímto duelem zároveň začali sérii tří zápasů doma.
    Nejproduktivnějším hráčem mužstva je s 19 kanadskými body Auston Matthews. Dvacetiletý útočník je momentálně na pátém místě kanadského bodování NHL. Do dnešního utkání však Matthews kvůli zranění v horní části těla nenastoupí.
    Toronto vstřelilo doposud nejvíce branek v NHL (60). Zároveň však mají na svém kontě 58 obdržených branek, což je třetí nejhorší počin.
    Brankářskou jedničkou je Frederik Andersen. Jeho průměr obdržených branek je 3,42, % úspěšnost zákroků pak 89,5.

Wild (5-6-2)

Wild se momentálně nacházejí na čtyřzápasovém tripu. První utkání odehráli na ledě Bostonu, prohráli však 3:5. Po dnešním zápase ještě zavítají do Montrealu a Philadelphie.
    Do zápasu proti Maple Leafs měl nastoupit jako startující brankář Alex Stalock. Ten ale opustil svůj tým, jelikož se mu má narodit druhé dítě. Z Iowy byl proto povolán Švéd Niklas Svedberg.
    Při prohře proti Bruins se gólově prosadili Nino Niederreiter, Mikael Granlund a Eric Staal. Mezi tři tyče se postavil Devan Dubnyk, po dvou třetinách jej ale vystřídal Stalock.
    Z posledních čtyřech zápasů zvítězila Minnesota pouze jednou.

6. Chicago Blackhawks – 15 záp., 43:36, 16 B
    7. Minnesota Wild – 13 záp., 40:40, 12 B
    Vstup do sezony 2017/2018 vyšel hokejistům Maple Leafs skvěle! V posledních zápasech se jim ale přestalo dařit

Vhazování (%): 52,0 – 50,3
    Maple Leafs mají na svém kontě 61 vstřelených branek - nejvíce v celé NHL!

Vzájemné zápasy – sezona 2017/2018

DNEŠNÍ:
    ČT 09. 11. 2017, 01:30 – Air Canada Centre:

15. 12. 2017, 02:00 – Xcel Energy Center:
    Minnesota Wild vs Toronto Maple Leafs
    Druhé letošní vzájemné střetnutí bude hostit Xcel Energy Center, domovský stánek Minnesoty Wild

Roman Polák podepsal 22. října 2017 s Torontem na jeden rok

Dámy a pánové, vítejte ještě jednou při sledování utkání NHL mezi Torontem Maple Leafs a Minnesotou Wild! ¨začínáme přibližně za 30 minut.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Rielly (A), Hainsey, Gardiner, N. Zajcev, Borgman, C. Carrick – J. van Riemsdyk, Marleau, Hyman – Komarov (A), Kadri, W. Nylander – Co. Brown, Bozak (A), Marner – M. Martin, D. Moore, Leivo.

Minnesota Wild: Dubnyk (Svedberg) – Suter (A), Spurgeon, Brodin, Dumba, Quincey, Olofsson – Zucker, E. Staal (A), Stewart – Niederreiter, M. Koivu (C), Mikael Granlund – Winnik, Eriksson Ek, Ennis – M. Foligno, Cullen, Kunin.

Rozhodčí: Pierre Lambert, Tom Kowal – Derek Amell, Steve Miller.

MNS: Dubnyk – Suter, Spurgeon – Zucker, E. Staal, Stewart

Obě mužstva již nastoupila na ledovou plochu Air Canada Centre, oznamována je hlasatelem zahajovací formace domácích Maple Leafs.

Nyní probíhá v Torontu minuta ticha za hvězdného baseballistu Roye Halladaye, který zemřel nedávno při letecké nehodě.

Ke slovu se ale již hlásí Martina Orize-Luis, zazní americká a kanadská státní hymna.

Hymny minulostí, utkání mezi Maple Leafs a Wild začne za několik málo okamžiků!

Na úvodní vhazování se stavějí Connor Brown a Eric Staal, začínáme!

00:01

00:03
    Buly pro domácí.

00:21
    Brownova střela z mezikruží zamířila mimo tři tyče.

00:39
    Maple Leafs v ofsajdu.

00:46
    Koivu vyzkoušel Andersena, ten zapisuje první zásah v utkání.

01:02
    O touš se bojuje v rohu v obranné třetině domácích.

01:26
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Nino Niederreiter – 2 min., vražení na hrazení).
    01:26 Nino Niederreiter nepříjemně narazil na hrazení Kadriho

01:26
    První přesilovou hru v utkání si zahraje Toronto. Vhazování po levici Devana Dubnyka.

01:45
    Hosté vyhazují.

02:00
    Kadri zavezl puk zpět do útočné třetiny.

02:15
    Nepřesná přihrávka od Bozaka, Wild následně dostávají puk znovu pryč z obranné třetiny.

02:27
    Začala druhá minuta z Niederreiterova trestu.

03:26

03:47
    Martin na modrou na Carricka, ten se ale ke střele nedostal.

04:16
    Nyní už se Carrickovi podařilo vystřelit, Dubnyk však zasahovat nemusel.

04:26
    Marner hledal před brankou Browna, avšak neúspěšně.

05:01
    Střely na branku: 0 – 3

05:11
    Střela Koivua z levé strany zblokována Hainseym.

05:53
    Van Riemsdyk se s kotoučem daleko nedostal, hrají znovu Wild.

06:24
    Toronto vyhodilo přes všechny čáry na zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude poblíž Andersena.

06:55
    Moore nahodil za Dubnykovu branku, puku se ale jako první ujímá soupeř.

07:16
    Puk opustil hrací plochu, hra je tak přerušena. Následně tu je první reklamní přestávka.

07:16
    Pokračujeme. Brown a Staal na vhazování ve střední zóně.

07:44
    Rozehrávka Maple Leafs končí icingem.

08:34
    Rielly zakládá útočnou akci svého mužstva od vlastní branky.

08:49
    Van Riemsdyk to zkoušel bekhendem z pravé strany, Dubnyk drží kotouč ve své moci.

09:24
    Minnesota se na moment udržela v útočném pásmu, k ohrožení Andersenovy svatyně ale nedošlo.

09:36
    Gólman Maple Leafs nyní přikryl puk pod svou rukavici, hra je přerušena.

09:45
    Od modré střílel Ennis, Andersen vyrazil betonem mimo.

10:01
    Střely na branku: 1 – 4

10:41
    Od modré čáry nahazoval na opačné straně kluziště Rielly, Dubnyk na poslední chvíli dokázal zasáhnout.
    10:41 Morgan Rielly otřel táhlou střelu o vnější stranu tyče!

11:21
    Kadri nabil Hainseymu, jeho střela byla ale před brankou zblokována Brodinem.

11:51
    Moore zkusil štěstí z ostrého úhlu, brankář Minnesoty vrazil bez větších problémů.

12:22
    Pokus Sutera sražen do ochranné sítě. Po přerušení přichází na řadu další reklamní přestávka.

12:22
    Konec reklamní přestávky, vhazuje se po pravé ruce Frederika Andersena.

12:44
    Riellyho střelecký pokus od modré minul Dubnykovu branku.

12:56
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Domácí se na konci třinácté minuty ujímají vedení! Od modré čáry střílel znovu Rielly a jeho pokus pak ještě tečoval mezi kruhy NAZEM KADRI, kotouč však skončil na zadním mantinelu. Právě od hrazení se ale pak černá pryž odrazila zpět do brankoviště a po dalším odrazu (od levé nohy gólmana Wild) pak zamířila do branky. Devátý gól pro rodáka z kanadského Londonu, 1:0 pro Maple Leafs! Asistence: Morgan Rielly, William Nylander.
    12:56 Nazem KADRI - 1:0

13:28
    Dumba zblokoval Zajcevovu střelu.

13:48
    Domácí při chuti! Přidají další branku?

14:32
    Rielly nabil Marleauovi, jeho prudkou střelu z první vyráží Dubnyk betony.

14:50
    Dumba nahodil do útočné třetiny Wild.

15:01
    Střely na branku: 5 – 5

15:07
    Zakázané uvolnění ze strany hokejistů Maple Leafs.

15:49
    Hosté nespěchají s rozehrávkou.

16:26
    U puku Gardiner, obě mužstva prostřídávají své řady.

16:54
    Čároví pískají další icing domácích, vhazovat se tak bude znovu poblíž Andersena.

16:58
    Ihned po vhazování to zkoušel od modré Spurgeon, jeho střelu ale zblokoval Carrick.

17:13
    Dubnyk má kotouč ve svém držení, hra přerušena. Následně tu je další z reklamních přestávek.

17:13

17:27
    Na modré se odhodlal ke střele Hainsey, gólman Wild ale pozorný.

18:15
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Je srovnáno! Po dobrém forčenkinku přihrával z levé strany před branku Staal. Andersena následně překonal JASON ZUCKER, který tak zaznamenal čtvrtou trefu, devátý bod v tomto ročníku, 1:1! Asistence: Eric Staal.
    18:15 Jason ZUCKER - 1:1

18:52
    Quinceyho střela z levého kruhu pro vhazování postrádala přesnost.

19:01
    Ohlášena poslední minuta první dvacetiminutovky.

19:14
    Andersen má touš pod kontrolou, následně se bude vhazovat po jeho levici.

19:59
    V závěrečných vteřinách se ještě pokoušel o střelu Nylander, Dubnyk ale bez práce.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

V první třetině jsme viděli dvě branky – po jedné na každé straně. Ve 13. minutě nejprve šťastně otevíral skóre Nazem Kadri. V předposlední minutě ale srovnal na 1:1 pohotový Jason Zucker. Jinak zatím sledujeme poměrně opatrné utkání, ve kterém se ani jedno z mužstev nedostalo do nějaké velké šance. Uvidíme ale, co nám nabídne další průběh zápasu.

Trestné minuty: 0 – 2

Hokejisté Maple Leafs a Wild se pomalu vracejí zpět na ledovou plochu, druhá perioda začne za malou chvíli.

20:01

20:47
    Granlundova střela z pravé strany Andersena neohrozila.

20:54
    Následně ale střílel z mezikruží Koivu, gólman Toronta má puk v lapačce.

21:12
    Maple Leafs nevyšel přechod do útočného pásma – čároví pískají postavení mimo hru.

21:48
    Na druhé straně se musel mít nyní na pozoru také Dubnyk! Moore totiž tečoval střelu svého spoluhráče od modré čáry.

22:42
    Po akci van Riemsdyka ponechává brankář hostů puk ve své rukavici.

22:44
    Vhazovalo se po levé ruce Devana Dubnyka.

23:18
    Cullen v obrovské příležitosti, Andersen ale převedl výborný zákrok!
    23:18 Skvělý Frederik Andersen ukradl gól Mattovi Cullenovi!

23:47
    Nedáš, dostaneš! Z levého kruhu pro vhazování přihrával mezi kruhy Hyman, z první následně Dubnyka překonal PATRICK MARLEAU. Pro osmatřicetiletého útočníka šestá branka v sezoně 2017/2018, Toronto vede 2:1! Asistence: Zach Hyman, Connor Brown.
    23:47 Patrick MARLEAU - 2:1

24:50
    Nylander přejel s pukem modrou čáru, ke střele se ale již nedostal.

25:01
    Kotouč skončil v ochozech Air Canada Center.

25:25
    Střely na branku: 9 – 14

25:31
    Bekhend Koivua, Andersen vyrazil jen před sebe.

25:55
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Andreas Borgman – 2 min., podražení).

25:55
    První přesilová hra pro Minnesotu, vhazování po pravé ruce Frederika Andersena.

25:57
    Staal vyhrál buly.

26:21
    Hainsey zblokoval střelecký pokus Staala z levé strany do ochranné sítě.

26:30
    Na buly tentokrát uspěli domácí, následně se jim pak daří dostat puk z obranné třetiny.

26:55
    Touš skončil na střídačce hostů, hra je tak přerušena.

26:55
    Vhazování nařízeno do obranné zóny Maple Leafs.

27:11
    Koivu před branku na Granlunda, tomu se ale nepodařilo kotouč usměrnit mezi tři tyče.

27:40
    Po Granlundově přihrávce nyní střílel z mezikruží Niederreiter, brankář Toronta ale vytáhl další skvělý zákrok!

27:40
    Patnáct vteřin do konce trestu Borgmana, buly po pravici Andersena.

27:55

28:49
    Střela Dumby od modré zblokována mimo Andersenův dosah.

29:24
    Další dobrá šance pro Minnesotu! Andersen ale vychytal Ennise a skóre se tak nemění.
    29:24 Tyler Ennis chybnou rozehrávku Maple Leafs nepotrestal

29:24
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Tyler Bozak – 2 min., sekání).

29:24
    Další přesilovka hostů začne ale až po reklamní přestávce.

29:24
    Zpět do akce! Komarov a Granlund na buly po levé ruce Frederika Andersena, přesilová hra Wild může začít.

29:52
    Suterova střela od modré skončila na zadním mantinelu.

30:03
    Zajcev zblokoval další střelu Sutera od modré do ochranné sítě.

30:25
    První polovina z Bozakova trestu je minulostí.

31:08
    Toronto se osvobozuje.

31:24

31:31
    Střely na branku: 9 – 18

31:40
    Marleau zkoušel štěstí z předbrankového prostoru, na Dubnyka si ale nepřišel. Na řadě další reklamní přestávka.

31:40
    Konec reklamní přestávky, Marner a Winnik na vhazování po levé ruce Devana Dubnyka.

31:55
    Minnesota v ofsajdu.

32:09
    Nyní se píská zakázané uvolnění hostujícího mužstva, hra se tak přesune zpět do jeho obranné zóny.

32:37
    Z osrého úhlu nejprve střílel Winnik, z druhé strany pak ještě zkoušel Andersenovu pozornost Eriksson Ek. Dánský gólman ve službách Maple Leafs byl ale v obou případech připraven.

33:23
    Olofsson se ujímá puku ve vlastní třetině.

33:39
    Útočná akce hostů ale neměla dlouhého trvání. Nyní míří kupředu Nylander.

33:56
    O kotouč bojuje v rohu hned několik hráčů.

34:34
    Zakázané uvolnění Toronta se pískat nebude, obránci Wild tak musejí hrát.

35:01
    Střely na branku: 11 – 20

35:35

35:35
    V pořadí třetí početní výhoda Minnesoty se rozeběhne až po skončení reklamní pauzy.

35:35
    Jdeme na to! Vhazování po levé ruce Frederika Andersena.

35:37
    Hosté vyhráli buly.

35:51
    Andersen vyráží prudkou střelu Sutera od modré čáry, domácí se následně osvobozují.

36:36
    Borgmanovi již běží druhá trestná minuta.

36:48
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Nino Niederreiter – 2 min., sekání).

36:48
    47 vteřin se nyní bude hrát ve čtyřech, poté začne přesilovka Maple Leafs. Buly po pravé ruce Devana Dubnyka.

37:22
    Nylanderova střela z otočky zblokována, Dubnyk tak bez práce.

37:35

37:59
    Nepřesná přihrávka od Marnera, hosté vyhazují a mohou tak vystřídat.

38:48

38:54
    Marleauova nebezpečná střela, brankář Wild ale dokázal vyrazit.

39:01
    Hlasatelem ohlášena poslední minuta druhé periody.

39:56
    Gardiner míří s pukem za vlastní branku, v prostřední dvacetiminutovce se již nic dalšího nestane.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Čtyřicet minut zápasu za námi. Díky trefě Patricka Marleaua ze 24. minuty jsou Maple Leafs o krok vpřed. Druhá dvacetiminutovka nám již i nabídla zajímavější podívanou. Více gólových příležitostí měli hosté, Andersen ale dokázal hned několikrát podržet své mužstvo!

Trestné minuty: 6 – 4

Obě mužstva se vracejí zpět ze šaten na led Air Canada Center. Třetí perioda se rozeběhne co nevidět!

40:01

40:19
    Zajcevovo nahození od modré čáry zamířilo mimo tři tyče.

40:54
    Gardiner jen odevzdal soupeři a následně odchází za svými spoluhráči vystřídat.

41:21
    Brodin zblokoval holí střelecký pokus Nylandera z levé strany do ochranné sítě.

41:23
    Vhazovalo se po pravici Devana Dubnyka.

41:40
    Kunin střílel z první, Andersen ale zasahovat nemusel.

41:53
    Přechod Minnesoty do útočné třetině nebyl dle pravidel – píská se ofsajd.

42:15
    Granlund se rychle obtočil kolem branky, zakončit se mu ale nepovedlo.

42:31
    Dubnyk má kotouč v náručí, hra je přerušena.

43:00
    Staal vybojoval puk u hrazení pro Brodina, jeho střela od modré čáry byla ale následně zblokována prvním bránícím hráčem.

43:40
    Maple Leafs odskakují soupeři na rozdíl dvou branek! Střela CONNORA CARRICKA od pravého mantinelu skončila překvapivě za zády gólmana Wild. Pro beka Maple Leafs první letošní trefa, celkově šestá v kariéře, 3:1! Bez asistence.
    43:40 Connor Carrick - 3:1

44:33
    Po přerušení se vhazuje ve středovém kruhu.

44:57
    Minnesota se usazuje v útočném pásmu.

45:01
    Střely na branku: 15 – 23

46:44
    Zakázané uvolnění domácích se nepíská, rozehrávky se ujme Dubnyk.

47:18
    Hainseyho střela od modré zblokována.

47:37
    Na druhé straně zase střílel Staal, avšak minul.

47:58
    Rychlá střela od Niederreitera, Andersen vyráží mimo.

48:09
    A další pokus švýcarského útočníka, Andersen ale znovu na jedničku!

48:09
    V Air Canada Centre právě probíhá reklamní přestávka.

48:09
    Pokračujeme. Vhazuje se po pravici brankáře Maple Leafs.

48:43
    Branka za Andersenovými zády mimo své obvyklé postavení, hra je tak přerušena.

48:43
    Vhazování nařízeno do střední zóny.

49:18
    Dumbovi se nepodařilo vyhodit, ke střele se následně dostal Nylander, Dubnyk ale pozorný.

49:47
    Střela Zajceva míjí Dubnykovu svatyni.

50:01
    Střely na branku: 17 – 26

50:23
    Hra přerušena, na zemi zůstává ležet gólman Maple Leafs Frederik Andersen.

50:23
    Bude pokračovat dánský brankář v tomto zápase? To se dozvíme po skončení další reklamní pauzy.

50:23
    Andersen bude zdá se v pořádku. Vhazuje se po jeho levé ruce.

51:01
    Necelých devět minut do konce. Maple Leafs vedou doma nad Wild 3:1.

52:12
    Střela Granlunda postrádala razanci, kupředu nyní míří domácí.

52:46
    Zleva nyní střílel autor zatím jediné branky Minnesoty Zucker, avšak minul Andersenovu svatyni.

53:36
    Nyní to zase zkoušel Winnik, Andersen ale znovu připraven.

53:36
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Connor Carrick – 2 min., hrubost).

53:36
    Dokáží hosté při následující přesilovce snížit na 2:3?

54:37
    Začala druhá minuta z Carrickova trestu.

54:46
    Wild kombinují v útočném pásmu.

55:01
    Wild se dostávají na dostřel! Střelu Staala z první z pravé strany vyrazil Andersen pouze před sebe. K dorážce se pak dostal JASON ZUCKER a svou druhou brankou v dnešním zápase tak snížil na 2:3 z pohledu svého mužstva! Asistence: Eric Staal, Ryan Suter.
    55:01 Jason ZUCKER - 3:2

55:31
    Střely na branku: 18 – 33

56:20
    Minnesota mohla srovnat! Z pravého kruhu por vhazování střílel Koivu, gólman Toronta ale předvedl další dobrý zákrok v tomto zápase.

56:21
    Branka za zády Andersena opět mimo své postavení, hra je tedy přerušena. Proběhne reklamní přestávka.

56:21

56:56
    Niederreiter ztratil kontrolu nad pukem, který tak míří do střední třetiny.

57:16
    Toronto se provinilo icingem.

57:33
    Koivu to zkoušel z první od modré čáry, Andersen ale nakonec bez práce.

58:06
    Dubnyk opouští svou branku, Minnesota to zkusí v šesti!

58:29
    Suterovo nahození od levého mantinelu končí v rukavici Andersena.

58:29
    Oddechový čas pro hosty.

58:29
    1 minuta a 31 vteřin do konce! Dokáží hosté ještě srovnat? Kadri a Koivu na vhazování po pravici Frederika Andersena.

58:32
    Koivu vyhrál buly, z pravé strany následně střílel z první Granlund, Andersen ale vyrazil.

58:48
    Komarov vyhazuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

58:48
    Tentokrát se vhazuje po levé ruce brankáře Toronta.

59:01
    Probíhá již poslední minuta třetí třetiny!

59:06
    Rozhodčí pískají hru vysokou holí, vhazovat se bude ve středním pásmu.

59:12
    Dubnyk se vrátil zpět do branky, nyní už ale znovu míří na střídačku!

59:29
    Je rozhodnuto! Opuštěnou branku trefuje ze střední třetiny CONNOR BROWN. 4:2! Bez asistence.
    59:29 Connor BROWN - 4:2

59:52
    Z pravé strany ještě ohrozil Andersenovu branku Kunin.

Je konec! Maple Leafs porážejí Wild 4:2. Vítěznou branku vstřelil ve 44. minutě obránce Connor Carrick. Gólman Frederik Andersen přispěl k výhře svého týmu 35 úspěšnými zásahy!

3. Patrick Marleau (TOR) 1+0
    Frederik Andersen, první hvězda dnešního utkání!

Československá stopa v utkání

Do tohoto utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

10. 11. 2017, 01:30 – na ledě Montrealu Canadiens

Ode mě je to již vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších onlajnů z NHL napočtenou! (05:35:29)

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 13. Kadri (Rielly, W. Nylander), 24. Marleau (Hyman, Co. Brown), 44. C. Carrick, 60. Co. Brown – 19. Zucker (E. Staal), 56. Zucker (E. Staal, Suter)

Rozhodčí: Pierre Lambert, Tom Kowal – Derek Amell, Steve Miller

Diváci: 19 049