Toronto – Minnesota 4:2 (kon.) | NY Rangers – Boston 4:2 (kon.) | San Jose – Tampa 1:5 (kon.)
New York Rangers
4:2 (3:1, 0:0, 1:1)
Boston Bruins
Čtvrtek 09.11.2017, 02:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí New York Rangers a Boston Bruins.

Boson Bruins odehrál 13 zápasů a bilancí 6-0-3-4. Vybojoval 4 body a v tabulce Východní konference je třináctý. Z posledních pěti zápasů vyhrál dva, třikrát odešel jako poražený.

New York Rangers odehrál 16 zápasů a bilanci má 6-2-2-7. Vybojoval 15 bodů a v tabulce Východní konferenfe je jedenáctý. Z posledních pěti zápasů vyhrál čtyři a jen jednou na svého soupeře nestačil.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

New York Rangers: H. Lundqvist (Pavelec) – McDonagh, Holden, Skjei, Shattenkirk, M. Staal, Kampfer – Kreider, Zibanejad, Bučněvič – Rick Nash, K. Hayes, Zuccarello – Vesey, Desharnais, J. T. Miller – Grabner, Carey, Fast.

Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – Chára, McAvoy, Krug, Carlo, O'Gara, K. Miller – Bjork, Bergeron, Pastrňák – Schaller, Kuraly, Heinen – Beleskey, Riley Nash, Czarnik – DeBrusk, Szwarz, Vatrano..

00:01

00:01
    Zápas začíná, úvodní buly vyhrávají hosté.

00:37
    Domácí odehráli jen na zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude před brankou Rangners.

00:45
    Henrik Lundqvist kryje střelecký pokus, který vyslal Frank Vatrano. Ten před brankou jemně tečoval kotouč.

01:20
    Tim Schaller vybojoval kotouč v útočném pásmu a pokoušel se vypracovat střeleckou pozici pro spoluhráče. Jeho přihrávka před bránu nebyla přesná.

01:56
    Sledujeme poklidný úvod zápasu, hraje se zejména ve středním pásmu.

02:15
    Domácí tým kontroluje hru, obě mužstva střídají.

03:00
    Patrice Bergeron vypálil z mezikruží, jeho pokus zablokoval Ryan McDonagh. Následně neuspěl Torey Krug.

03:34
    Mats Zuccarello se na druhé straně probojoval ke střele, jeho ránu zápěstím zablokoval Torey Krug.

03:58
    Tuukka Rask kryje ránu z velkého úhlu, kterou na jeho branku vyslal Kevin Shattenkirk. Jeho pokus neměl naději na úspěch.

04:02
    Chris Kreider vedl útočnou akci Rangers, propracoval se do střelecké pozice, jeho projektil zastavil Tuukka Rask.

04:44
    Henrik Lundqvist byl pozorný a poradil si se střelou hráče Bruins. Vhazovat se bude před bránou Rangers. J. T. Miller vyhrál buly, a tak se Boston do zakončení nedostal.

05:29
    Z hodně velké dálky to nápřahem zkoušel Steven Kampfer. Tuukka Rask byl pozorný a poradil si i s následnou střelou Careyho.

05:41
    Z předbrankového prostoru to zkoušel Michael Grabner. Jeho zakončení zablokoval soupeř. Gólman tak zasahovat nemusel.

06:34
    Charlie McAvoy mohl přihrávat, ale rozhodl se pro střelu na branku. Kotouč končí mimo branku. Gólman ani zasahovat nemusel, pohledem jen kontroloval puk.

06:55
    Tim Schaller se probojoval do výrazné střelecké pozice. Jeho pokus s velkou dávkou štěstí kryje Henrik Lundqvist. Bude se vhazovat před brankou Rangers, nejprve ale komerční přestávka.

07:00
    Sedm minut hry z první třetiny je pryč, sledujeme rychlý hokej, který nabízí celou řadu šancí. Gólmani se rozhodně nenudí.

07:30
    Hostující obrana před brankou zapomněla Matse Zuccarella, který se snadno dostal do zakončení. Jeho rána ale postrádala přesnost.

08:17
    Rick Nash zablokoval nahození do útočného pásma, kterým se prezentoval soupeř. Sledujeme spíše defenzivní hokej.

09:00
    Steven Kampfer musí hrál od své branky, zakázané uvolnění se nepíská.

09:53
    Rangers právě vstřelili branku!
    Domácí se dostávají v polovině první třetiny do vedení. Obrana Bostonu podcenila situaci, Zdeno Chára nedokázal zastavit PAVLA BUČNĚVIČE, který se po pěkné akci dostal do předbranového prostoru a střelou pod horní tyč poslal Rangers do vedení. Asistence: Ryan McDonagh a Michael Grabner.
    09:53 Pavel BUČNĚVIČ - 1:0

10:13
    Bruins právě vstřelili branku!
    Bleskově je vyrovnáno. Patrice Bergeron dobře vypálil, jeho pokus skončil mimo branku, puk se od zadního mantinelu odrazil do míst, kde byl DAVID PASTRŇÁK. Ten rychle dostal puk do předbrankového prostoru, položil si brankáře a do volného prostoru poslal kotouč. Výborně to udělal Pastrňák, který vstřelil devátou branku v sezóně. Asistence: Patrice Bergeron a Anders Bjork.
    10:13 David PASTRŇÁK - 1:1

10:53
    Jake DeBrusk vyslal na branku domácích další ránu, jenže jeho pokus výborně zablokoval Kevin Hayes.

11:10
    Před brankou Bostonu tečoval kotouč Marc Staal. Jeho zakončení snadno zastavil Tuukka Rask, který si následně poradil také se zakončením dalšího hráče Rangers.

11:59
    Po chybě obrany New Yorku se do zakončení dostal Riley Nash. Jeho pokus od modré čáry končí za brankou, gólman zasahovat vůbec nemusel.

12:24
    Bruins špatně rozehráli, je z toho zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude před brankou hostujícího týmu. Týmu, který velmi rychle dokázal vyrovnat.

13:00
    Sedm minut hry zbývá do konce první třetiny, stav zápasu je vyrovnaný a obě mužstva si dokáží vypracovat střelecké pozice.

13:22
    Zdeno Chára se od modré čáry pořádně opřel do kotouče, jeho tvrdou ránu zablokoval obránce Kevin Shattenkirk.

13:36
    Od modré čáry vypálil zkušený Rick Nash. Jeho pokus kryje Tuukka Rask. K dorážce se dostal Brady Skjei, ale tento pokus už postrádal přesnost.

14:41
    Domácí se dostávají do vedení. JIMMY VESEY dokázal po nepřehledné situaci před brankou Bostonu dostat kotouč za brankovou čáru, domácí fanoušci slaví. Asistence: Pavel Bučněvič a Mika Zibanejad.
    14:41 Jimmy VESEY - 2:1

15:10
    New York bleskově navyšuje své vedení. Znovu se prosazují stejný hráč. Tentokrát Kevin Shattenkirk výborně vypálil od modré čáry, kotouč se odrazil k tyčce, kde byl zcela volný JIMMY VESEY. Ten získal puk a snadno jej poslal mezi brankářem a brankovou konstrukcí do brány. Asistence: Kevin Shattenkirk a David Desharnais.
    15:10 Jimmy VESEY - 3:1

15:29
    Steven Kampfer minul branku střelou od modré čáry, následně je hra přerušena, komerční přestávka.

15:48
    Tuukka Rask si dokázal poradit se střelou Stevena Kampfera, o malý moment později neuspěl ani Marc Staal. Boston se nyní mohl na svého gólmana spolehnout.

16:55
    Sledujeme rychlý hokej, který mnoho vyložených šancí nenabízí. Aktivněji je domácí celek, který vede o dva góly.

17:34
    Z bezprostřední blízkosti to zkoušel Jake DeBrusk, který ale nedokázal zamířit přesněji. Puk končí mimo branku.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

18:39
    Brandon Carlo a Marc Staal se střetli v obranném pásmu Rangers. Oba pokračují ve střídání, ale hit to byl pěkný.

18:51
    Torey Krug se probojoval do zajímavé střelecké pozice, brankáře prostřelit nedokázal. Následně se do rychlé protiakci dostal Michael Grabner. Jeho ránu kryje Tuukka Rask. Vhazovat se bude před brankou Bruins.

19:03
    Z předbrankového prostoru vypálil Chris Kreider, jehož střelecký pokus zablokoval na poslední chvíli Zdeno Chára.

19:20
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Pavel Bučněvič – 2 min., podražení).

19:55
    V přesilovce vypálil Danton Heinen. Jeho ránu snadno zastavil domácí maskovaný muž.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Střelecky aktivnější (16:7) celek vede po první třetině o dva góly. Rozdílové branky zaznamenal Jimmy Vesey, který hraje dnes ve velké pohodě. Diváci sledují velmi rychlý útočný hokej, který nabízí velké množství šancí a střel na branku.

20:01

21:09
    Až nyní se hostující celek hrající přesilovou hru propracoval do střelecké pozice. Výborně vypálil Jordan Szwarz. Jeho pokus kryje se štěstím Henrik Lundqvist.

21:49
    Domácí celel se propracoval až do zakončení, jenomže Marc Staal nedokázal z mezikruží přesněji trefit branku.

22:07
    Zdeno Chára vypálil z předbrankového prostoru, ale jeho pokus zablokoval obánce Kevin Shattenkirk.

22:22
    Jake DeBrusk zakončoval od modré čáry, jeho pokus tečoval bek do ochranné sítě. Vhazovat se bude před brankou Rangers.

22:50
    Domácí brankář musel zasahovat. Henrik Lundqvist měl nyní hodně práce, vypálil Patrice Bergeron, který tvrdou ránou zkoušel štěstí od modré. Henrik Lundqvist dokázal kotouč udržet před brankovou čárou.

23:12
    Torey Krug se dostal k odraženému kotouči, a tak okamžitě z kruhu vypálil. Viděl prostor u vzdálenější tyčky, ale puk nedokázal přesněji namířit.

23:52
    J. T. Miller vedl akci domácích, dostal se do útočného pásma, střelecký pokus byl ale hodně slabý, snadno zasáhl gólman.

24:30
    Riley Nash obkroužil branku, ale jeho zakončení snadno zastavil zkušený Henrik Lundqvist.

24:53
    Domácí celek nyní hraje aktivně, ale vinou špatné přihrávky na modrou čáru přišli Rangers o pásmo.

25:43
    Chris Kreider vypálil z pravého kruhu, zkoušel to střelou po ledě, ale trefil jen hokejku bránícího hráče.

26:22
    Henrik Lundqvist kryje další střelecký pokus, tentokrát zastavil zakončení Brandona Carloa.

26:35
    Sledujeme rychlý hokej, který se fanouškům musí líbit. Na gól v této třetině sice čekáme, ale šancí je hodně.

27:04
    David Pastrňák se propracoval do střelecké pozice, jeho ránu kryje domácí gólman. Následovat bude komerční přestávka.

27:55
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, ale aktivnější je domácí celek.

28:07
    Brandon Carlo vypálil, jeho pokus zablokoval Mika Zibanejad. Následně to zkoušel David Pastrňák, ten ale neprostřelil Kampfera.

28:42
    Tim Schaller vedl útočnou akci Bruins, dostal se do střelecké pozice a vypálil. Trefil ovšem jen před sebou stojícího soupeře.

29:52
    Další zablokovaný střelecký pokus. Střílel Ryan McDonagh a zablokoval Jordan Szwarz.

30:07
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, výborně z předbrankového prostoru vypálil Jesper Fast. Ale minul.

30:24
    Tuukka Rask kryje střelecký pokus soupeře. Dobrou přihrávku dostal Jesper Fast, ale trefil jen prostor, kde byl gólman.

31:04
    Těsně před brankovištěm tečoval kotouč Mats Zuccarello. I tak ale dokázal brankář Bostonu puk vyrazit.

31:56
    Sledujeme klidnější pasáž hry, aktivnější je Boston.

32:26
    Domácí celek se dostal pod tlak, a tak mu nezbývalo nic jiného než vyhodit přes všechny čáry. Vhazovat se tak bude před bránou Rangers.

32:46
    J. T. Miller sice dostal hru do útočného pásma, ale nedokázal přesněji zakončit. Přihrát také nemohl, protože jeho spoluhráči byli obsazení.

33:46
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Chris Kreider – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

33:53
    Hostující celek má k dispozici přesilovou hru, a tak se může pokusit zdramatizovat zápas.

34:14
    Zatím se ale hráči Bruins nemohou probojovat do střeleckých pozic.

34:30
    David Pastrňák mohl zakončit,ale rozhodl se ještě pro přihrávku, následně pálil Jake DeBrusk.

34:56
    Danton Heinen výborně zakončil přesilovkovou kombinaci. Jeho pokus kryje brankář Henrik Lundqvist. Vhazovat se bude před domácí brankou.

35:28
    Při vlastním oslabení se do středního pásma dostal Mats Zuccarello, který prověřil pozornost brankáře.

35:46

36:00
    Čtyři minuty hry zbývají do konce druhé třetiny, domácí celek poměrně snadno přečkal oslabení.

36:16
    Zdeno Chára má kotouč za svou brankou, hosté se nemohou stabilněji probojovat do útočného pásma.

36:53
    Zajímavou akci Bruins vedl Brandon Carlo, ten ale vypálit nedokázal.

37:17
    Patrice Bergeron vypálil a jeho pokus zablokoval Steven Kampfer. Následně to zkoušel na druhé straně Pavel Bučněvič a kotouč ve výstroji drží Tuukka Rask.

37:48
    Domácí Kevin Hayes se propracoval do zakončení z velké blízkosti. Jeho pokus poměrně snadno zastavil hostující Tuukka Rask. Bude se vhazovat před brankou Bostonu.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině. Ani jeden celek se nyní nikam nežene. Mnoho šancí k vidění není.

38:25
    Sledujeme poklidný závěr druhé třetiny, hostující celek se pokouší snížit, ale nemůže se propracovat do výraznější šance.

39:00
    Od modré čáry vypálil Anders Bjork. Jeho tvrdá rána končí mimo branku.

39:29
    Frank Vatrano od modré čáry trefil prostor branky, Henrik Lundqvist raději puk podržel. Vhazovat se bude v útočném pásmu Bostonu.

39:52
    Henrik Lundqvist znovu zasahuje, tentokrát proti střele Kuralyho.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině jsme gól neviděli. Střelecky jsou aktivnější stále domácí, v tomto ohledu vedou 24:20. Boston musí ve třetí třetině zlepšit hru, pokud chce pomýšlet na zdramatizování utkání.

40:01

40:22
    Domácí celek se jako první ve třetí třetině dostal do zakončení. Kevin Hayes vypálil a jeho pokus snadno kryje Tuukka Rask.

41:12
    Hra je přerušena pro přihrávku rukou. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

41:30
    Jake DeBrusk vypálil z první, jeho pokus vyrazil domácí brankáře před sebe, a pak už hrála obrana.

42:37
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Nick Holden – 2 min., sekání).

42:43
    Henrik Lundqvist podržel své spoluhráče. Z kruhu vypálil David Pastrňák a domácí brankář dokázal kotouč vyrazit před sebe. Akce Bruins pokračuje dál.

43:02
    Z mezikruží vypálil Danton Heinen a znovu byl pozorný brankář Rangers.

44:07
    Kotouč je nyní za brankou Bruins, domácí celek, zdá se, oslabení zvládne.

44:29
    Jordan Szwarz z předbrankového prostoru ani natřikrát nedokázal překonat brankáře Rangers.

44:37

44:57
    Vhazovat se bude před brankou Bostonu po zakázaném uvolnění.

45:47
    Brankář hostujícího celku musel zasahovat, do zajímavé střelecké pozice se dostal Steven Kampfer, jehož zakončení kryje Tuukka Rask.

46:30
    Sledujeme rychlý hokej, další velkou šanci měl hostující tým. Zdeno Chára a Charlie McAvoy nedokázali překonat výborně chytajícího brankáře. Henrik Lundqvist drží své spoluhráče ve vedení o dva góly.

46:50
    Hostující celek snižuje na rozdíl jediné branky. Torey Krug poslal kotouč na modrou čáru, David Pastrňák vypálil a kotouč z předbrankového prostoru dokázal přesně k tyčce poslat PATRICE BERGERON. Na tuto střelu už domácí brankář nedosáhl. Asistence: David Pastrňák a Torey Krug.
    46:50 Patrice BERGERON - 3:2

46:59
    Brady Skjei vypálil a jeho pokus drží Tuukka Rask. Hra je tak přerušena. Vhazovat se bude před brankou Bruins.

48:02
    Z velké dálky to zkoušel Kevin Hayes. Jeho pokus ještě před brankou skočil, a tak měl hostující Tuukka Rask co dělat, aby puk zastavil.

48:08
    Marc Staal to zkoušel bekhendovou stranou hole, ale nedokázal prostřelit brankáře soupeře.

49:00
    Nejprve pozornost domácího gólmana vyzkoušel Jake DeBrusk, a pak také Zdeno Chára. Ani jeden ale nedokázal vyrovnat. Stále platí jednobrankové vedení Rangers.

49:38
    Z bezprostřední blízkosti vypálil domácí Pavel Bučněvič. Jeho rychlou ránu kryje gólman Bruins.

49:56
    Na druhé straně z podobné pozice vypálil Riley Nash. Henrik Lundqvist drží své spoluhráče.

50:23
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině. Stále platí vedení Rangers, ale hosté snížili na rozdíl jediné branky.

50:56
    Brady Skjei se dostal do zakončení, jeho ránu ze strany zastavil brankář Bostonu

51:04
    Následně neuspěl ani Chris Kreider z podobné pozice.

51:33
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje, ale na výraznější šanci zatím čekáme.

52:24
    Torey Krug výborně vypálil, jeho pokus zablokoval Marc Staal.

52:24
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Marc Staal – 2 min., podražení).

52:55
    Boston se nemůže stabilněji dostat od útočného pásma.

53:02
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (David Pastrňák – 2 min., hákování).

53:43
    Anders Bjork se propracoval do střelecké pozice, jeho pokus na poslední chvíli dokázal brankář Henrik Lundqvist zastavit. Vhazovat se tak bude před bránou New Yorku.

54:24

54:40
    Rangers mají k dispozici zkrácenou přesilovou hru.

55:02
    David Desharnais se prorpacoval do střelecké pozice, jeho pokus ale výborně chytil brankář.

55:19
    David Pastrňák se vrátil z trestné lavice a hned vypálil. Jeho tvrdou ránu kryje gólman Henrik Lundqvist.

55:48
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetině, Rangers stále vedou o jeden gól.

56:40
    Tuukka Rask s velkým štěstím zastavil střelecký pokus soupeře. Domácí hráč se před bránou zjevil z ničeho nic.

57:12
    Domácí celek hraje takticky velmi dobře, vede a drží hru daleko od své branky.

57:30
    Jimmy Vesey se málem dostal do střelecké pozice, ale rychle jej o puk obral soupeř.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině, hosté musí od své branky.

58:14
    Riley Nash se nedostal do útočného pásma, Rangers dostávají hru za bránu soupeře.

58:30
    Hosté hrají bez brankáře, zkouší to v šesti.

58:48
    Marc Staal dostal hru do středního pásma, drama vrcholí.

59:00
    Boston má na ledě to nejsilnější, co má k dispozici, David Pastrňák pochopitelně nechybí.

59:22
    Kevan Miller minul bránu. Následně se k puku dostali domácí.

59:52
    A je to jasné, na prodloužení nedojde, kotouč do prázdné branky posílá ze středního pásma aktivně hrající domácí útočník RICK NASH. Asistence: Ryan McDonagh.
    59:52 Rick NASH - 4:2

New York Rangers dokázali tento zápas vyhrát 4:2 díky dvěma gólům Jimmy Veseyho. Celkem Rangers vyhráli pátý zápas v řadě a čtvrtý na domácím ledě. Střelecky byl zápas vyrovnaný. Oba týmy vyslaly na branku 33 střel. Lepším brankářem byl dnes Henrik Lundqvist.

1. Henrik Lundqvist (NYR) 31 zák., 2 góly, 93,9%
    2. Jimmy Vesey (NYR) 2+0
    3. Patrice Bergeron (BOS) 1+1

Československá stopa v utkání:
    Zdeno Chára (BOS) 0+0,1 střela, čas na ledě 21:28
    David Pastrňák (BOS) 1+1, 3 střely, čas na ledě 22:07 (04:41:52)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 10. Bučněvič (McDonagh, Grabner), 15. Vesey (Bučněvič, Zibanejad), 16. Vesey (Shattenkirk, Desharnais), 60. Rick Nash (McDonagh) – 11. Pastrňák (Bergeron, Bjork), 47. Bergeron (Pastrňák, Krug)

Rozhodčí: Morton, Dwyer – Smith, Murray

Diváci: 18 006