Švédsko
4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Česko
Čtvrtek 09.11.2017, 15:00 • Hämeenlinna • Reprezentace do 18 let

Nepodaří, dnešní utkání tak končí lépe pro Švédsko. Sportovně musíme uznat, že náš soupeř byl dnes lepší a zaslouženě se tak raduje z vítězství. Naše reprezentace se snažila, ale na úspěch proti Finsku nenaváže. Po siréně ještě zůstal na ledě ležet jeden z našich hráčů, ale doufejme, že vše bude v pořádku a obejde se to bez zranění. (16:58:27)

59:28
    Času ale už moc není, podaří se ještě našemu výběru dát jednu branku, která by vylepšila dojem?

58:58
    Další střela, tentokráte od modré. Myrenberg vyráží, Česko zůstává u puku.

58:24
    Na druhé straně to zkoušel Kvasnica, ale ani on si na švédského brankáře nepřišel.

58:07
    Sklenář se málem dostal do samostatného nájezdu, ale na poslední chvíli byl odstaven obráncem soupeře. Švédové vyrazili do protiútoku, ale jejich pokus od modré Kolář ukryl ve výstroji.

57:48
    Zakázané uvolnění našeho reprezentačního výběru.

57:16
    Brankář České republiky pro jistotu pokryl puk před dotírajícím soupeřem.

56:27
    V útoku jsme se neusadili, Švédové v klidu vyhodili a napadají umně naši rozehrávku.

55:53
    To se nakonec povedlo po přihrávce před Koláře, ale ten dnes chytá velmi dobře a opět šanci kryje.

55:24
    Přeci jen se ještě náš soupeř udržel v útoku a snaží se najít skulinku v naší obraně.

54:58
    Švédsko kombinuje ve vlastní obranné třetině, čeká na prostřídání a nikam se nežene. O výsledku se zdá být rozhodnuto.

54:24
    Česku se tak daří se podívat i do útočné třetiny, ale to je zatím tak nějak vše. Myrenberg toho moc ve třetí třetině zatím nemusel ukázat.

53:58
    Švédsko už nikam nepospíchá, je si vědomo svého luxusního náskoku.

53:24
    Češi se usadili ve třetině soupeře, ale prohráli následně souboj u mantinelu a musí na chvíli přestat myslet na útočné choutky.

52:54
    Hadovi přeskočil puk hokejku a Švédové se tak dostali do zajímavé šance, Kolář ale od modré střelu kryl a následně do protiútoku vyrazili jeho spoluhráči, ti se ale dopustili ofsajdu.

52:27
    Kolář se rozhodl podržet nahození z levé strany, bude se tak vhazovat po pravici našeho brankáře a hned poté naskočíme do pěti.

51:58
    Švédsko se opět usadilo v útočné třetině, i s další střelou si kolář ale poradil a naše reprezentace rychle vyhazuje.

51:24
    Střela od modré neuspěla a ani následná dorážka, Kolář čaruje a jeho spoluhráči následně rychle vyhazují.

50:58
    Česko začalo vyhozením puku až za branku soupeře.

50:28
    Vyloučení v týmu Česko (Plášek – 2 min., držení protihráče).

49:42
    Kotouč se zasekl u mantinelu v obranné třetině Švédska. Rozhodčí se rozhodl přerušit hru a nařídit vhazování ve středním pásmu.

49:03
    Wernblom se ocitl na kraji kruhu pro vhazování, ale zamířil těsně vedle. Puk následně vypadl až z útočné třetiny.

48:37
    Střelu od modré pozorný Kolář včas viděl a srazil ji do rohu mantinelu.

48:04
    Česko ale přidalo a dokáže momentálně držet se soupeřem krok. Ani jeden tým se ale nedostává do nějakých větších šancí.

47:24
    Tak bohužel, nakonec z toho nebyla ani střela. Myrenberg mohl zůstat v klidu.

46:48
    Kolář ale chytá další střelu a naopak jeho spoluhráči mohou do protiútoku.

46:18
    Švédsko pokračuje ve velkém tlaku, další gól je tak na spadnutí.

45:47
    Soupeř navíc stále tlačí a nepouští náš národní tým do akci, které by mohly znamenat vyrovnání.

45:13
    Kolář si nyní poradil s rychlým únikem soupeře a drží stále svůj tým nad vodou. Ztráta tři branek se však zdá již neřešitelná.

44:37
    Švédsko pokračuje ve velmi aktivní hře a nepouští Česko k ničemu.
    43:40 LINDMARK - 4:1

43:40
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Zdá se, že je rozhodnuto. Švédové se sice moc do zakončení nedostávali, ale nyní dostal namazáno SIMON LUNDMARK a bez obtíží překonal přesunujícího se brankáře. Asistence: Nils Höglander, Oskar Bäck

42:57
    Nene, nejde to. Švédové sice nejsou nikterak nebezpeční, ale drží kotouč a nepouští jej. Česko to bude mít opravdu hodně těžké.

42:24
    Švédové stále na kotouči, naše reprezentace ne a ne se dostat k puku a vyrazit do protiútoku.

41:58
    Švédsko je znova aktivnějším týmem, daří se mu držet puk a nepouštět soupeře k honbě za vyrovnáním.

41:18
    Wernblom se prokličkoval do mezikruží, ale už mu nezbylo moc času na tvrdší střelu. Kolář jeho pokus drží.

40:58
    Zatím těžko říci, Švédsko vybojovalo puk a drží se v útočné třetině.

40:28
    Třetí třetina začala aktivním přístupem našich hokejistů, dočkáme se ještě dramatu?

40:01

To se ale nepovede. Švédové byli po většinu druhé třetiny lepším týmem a odměnou jim za to byla další branka. Česko ke konci hodně zabralo, vytvořilo si nějaké šance, ale ke snížení to nevedlo. Pokud ale nastoupíme takto do poslední periody, stále je zde šance. Nechme se překvapit.

40:00

39:48
    Další střela z kruhů pokryta švédským brankářem. Česko se ještě snaží před sirénou snížit.

39:22
    Na druhé straně zahrozila naše reprezentace, ale Myrenberg byl úspěšný a znova chytá. Snaha našeho výběru je však v posledních minutách opravdu dobrá.

38:58
    Bäck se dostal k odraženému kotouč na mezikruží, kde měl dost času k tomu, aby si připravil střelu, ale s šancí nenaložil dobře a přestřelil.

38:17
    Sklenář to zkusil od mantinelu střelou táháčkem, ovšem na Myrenberga si nepřišel a ten jeho pokus chytá. Bude se vhazovat po jeho levačce.

37:59
    Čekáme s pukem za brankou Koláře a střídáme formace. Podaří se nám najít nějakou tu skulinku v obraně zatím dobře bránících Švédů?

37:27
    Česko se usadilo ve třetině soupeře, pak ale propadlo na modré a byla z toho velká šance soupeře, který ale zakončil přečíslení střelou nad branku našeho brankáře.

36:59
    Jeník se individuálně dostal až mezi kruhy, kde ale na poslední chvíli strčil obránce hokejku do střely a rodící se šanci dokázal překazit.

36:47
    Česko opět pospíchá do útoku, v posledních minutách se mu podařilo vymanit se z tlaku a být o dosti aktivnější.

36:13
    Na druhé straně zahrozil z bekhendu soupeř, ale na koláře si nepřišel.

35:47
    Vít Seeman po třetí, ale ani teď to nevyšlo. Jeho projektil z vrcholu kruhů orazítkoval pouze brankovou konstrukci, velká škoda!

35:13
    Opět to zkoušel Seeman, ale tentokráte zamířil mimo a musíme se vracet až ke Kolářovi.

35:00
    Ne však na dlouho. Seeman to zkusil od modré, ale k dorážce se už nikdo nedostal. Je z toho alespoň vhazování po levici Myrenberga.

34:42
    Kropáček se snažil protáhnou kolem bránící trojice soupeřů, ale ti byli nad jeho síly a kotouč se vrací na hokejky soupeře.

34:21
    Zdá se, že tlak Švédska je pryč. Naše reprezentace se po delší době probojovala do útočné třetiny. Sklenář však puk nevybojoval.

33:45
    Zakázané uvolnění i na druhé straně.

33:12
    Vše končí zakázaným uvolněním. Nic příjemného pro pětku českých hokejistů.

32:58
    To vyhrálo Švédsko, které pokračuje v drtivém tlaku. Povede to k dalšímu gólu?

32:37
    To se ale zatím daří a Kolář zalehává puk. Česko bude moci vystřídat a chvíli oddechnout. Ale jen na chvíli, následuje vhazování po pravici brankáře naší reprezentace.

31:58
    Hraje se však stále před brankou českého gólmana. Který je pod velkým tlakem a má co dělat, aby náporu vzdoroval.

31:28
    Naopak jsou to Švédové, kdo se opět dostal k zajímavé střele, tentokráte to ale bylo hodně z úhlu a Kolář byl navíc znova tam, kde měl být.

30:57
    Naší reprezentaci se nedaří dostat se do nějakého tlaku, který by mohl znamenat zajímavou šanci či dokonce střelu.

30:28
    Ten se dostal do šance dva na jednoho, ovšem Kolář se rychle přesunul a střelu Petterssona dokázal chytit! Důležitý zákrok.

29:58
    Adámek poslal puk do třetiny, kde se o něj strhla tuhá bitva, která nakonec dopadla lépe pro soupeře.

29:23
    Následnou akci kazí ofsajdové postavení.

28:49
    Česko se trochu osmělilo, vyrazilo na druhou stranu, ale nahození od modré si Myrenberg s přehledem pohlídal.
    27:48 ANDERSSON - 3:1

27:48
    Nakonec to ale Švédsku přeci jen vyšlo. Berggren našel úplně volného spoluhráče AXELE ANDERSSONA stojícího na druhé straně třetiny a ten s přehledem z první navýšil vedení svého týmu. Asistence: Jonatan Berggren, Nils Lundkvist

27:27
    Česko následně vyhodili a bude moci prostřídat obranné řady.

27:02
    Švédsko nebezpečně kombinovalo ve třetině, k odraženému puku se dostalo těsně před Kolářem, ale následná střela šla trestuhodně vedle.

26:37
    Střela z úhlu trefila brankovou konstrukci a odrazila se až pryč ze třetiny!

26:22
    Vyloučení v týmu Česko (Jeník – 2 min., podražení).

26:17
    Souboj u mantinelu za švédským brankářem skončil lépe pro jeho spoluhráče. Ti tak mohou pokračovat na druhou stranu.

25:58
    Česku se konečně podařilo vystřelit a bylo to hodně zajímavé. Kvasnica to zkoušel z hranice kruhů pro vhazování a Myrenberg měl co dělat, aby jeho střelu dokázal zkrotit.

25:27
    To potvrzuje i další akce, kdy se soupeř srazil po zakončení Kolář. Ten je ale ve druhé třetině zatím nepokořitelný.

24:58
    Česku se daří vyhazovat kotouč, ale směrem vpřed toho ve druhé třetině moc nevymyslelo. Švédský výběr je momentálně daleko lepší.

24:27
    Johansson střílel od modré, odkud našel pouze lapačku českého brankáře. Další vhazování.

23:57
    Kolář musel předvést další dobrý zákrok proti střele z mezikruží, akce Švédů ovšem pokračuje.

23:24
    České reprezentaci se nedaří dostat se na dostřel brankáře Myrenberga. To se ale povede nyní. Soupeř rozehrál jen na zakázané uvolnění.

22:57
    Švédové si vytvořili poměrně tlak, sražený puk však končí v síti a bude z toho pouze vhazování v obranné třetině Česka.

22:30
    Lundkvist si sjel s pukem mezi kruhy, vypálil, ovšem na pozorného Koláře si nepřišel.

21:58
    Hraje se hodně vyrovnaně ve druhé třetině. Ani jeden tým se zatím do ničeho nedostal.

21:28
    Střela od modré minula branku a česká reprezentace se tak připravila o pásmo.

20:58
    Naše reprezentace se pokusila o rychlé rozehrání, ovšem puk skončil pouze na zakázaném uvolnění.

20:28
    Švédsku se daří držet naše hráče v jejich obranném pásmu a přečkali tak s přehledem oslabení.

20:01

Máme za sebou první třetinu, ve které při hře pět na pět byli lepší Švédové, ale ti také hodně faulovali a výsledkem bylo hodně přesilovek. Ty moc Česku nešly, ale přeci jen se v jedné prosadilo. Proto je nakonec výsledek po první třetině 2:1 pro Švédsko.

20:00

19:59
    Strondala se ještě se závěrečnou sirénou dostal ke střele z mezikruží, ale brankář byl na svém místě a šanci na srovnání odmítl.

19:39
    Švédsko znova vyhazuje, v této třetině se tak již pravděpodobně nic nenastane.

19:17
    A opět, Česku se dnes přesilové hry moc nedaří.

18:48
    Švédové vyhazují a zatím se dobře brání.

18:25
    Vyloučení v týmu Švédsko (Wernblom – 2 min., podražení).

18:24
    Klejna zkusil štěstí od modré, touš z jeho hokejky ale Myrenberg ukryl v lapačce.

18:07
    Švédové si vytvořili tlak v útočné třetině, ale na pozornou obranu si nepřišli. Adámek zachytil puk a vyrazil s ním na druhou stranu.

17:37
    Následnou střelu od modré ukryl pozorný Kolář v lapačce.

17:18
    Naše reprezentace se dokázala ubránit, vyhodit do středního pásma a prostřídat.

16:48
    Zakázané uvolnění i z holí České republiky. Hra se tak přesune před Koláře.

16:17
    Šír se ocitl v mezikruží, ale Myrenberg reflexivně jeho pokus chytil, to už se ale hraje v pěti na obou stranách a soupeř Česka vyhazuje na zakázané uvolnění.

15:58
    Česko je usazeno ve třetině, podaří se mi něco vymyslet?

15:17
    Švédsko opět vyhodilo kotouč, dnešní přesilovky zatím úplně nevycházejí.

14:58
    Česku nakonec nevyšla kombinace a musí se pro puk vracet až ke Kolářovi.

14:24
    Strondala to zkusil z kruhu pro vhazování, ale brankář byl proti a i poté zakročil dobře.

14:07
    Vyloučení v týmu Švédsko (Bäck – 2 min., hákování).

13:37
    Švédsko šlo do akce dva na jednoho, ovšem nepovedla se jim přihrávka a Česko se tak dokázalo ubránit a vyrazit do protiútoku.

12:58
    Na druhé straně se střelu od mantinelu prezentovali i čeští hokejisté, Myrenberg však zakročil proti a vyrazil.

12:19
    Švédsko je nadále velmi aktivní, k další brance to však zatím nevede.
    11:21 HÖGLANDER - 2:1

11:21
    NILS HÖGLANDER rychle vrací domácím vedení. Opřel se do puku od modré čáry a prostřelil Koláře. Česko tak musí opět dotahovat. Asistence: Lukas Wernblom, Simon Lundmark

11:13
    Vyloučení v týmu Česko (Arnošt – 2 min., hákování).
    10:44 MATIÁŠEK - 1:1

10:44
    Česko právě vstřelilo branku!
    Přeci jen jsme se dočkali. JAN MATIÁŠEK dostal namazáno před branku soupeře a z první se trefil naprosto ideálně. Přesilovka tak přeci jen vyšla a je srovnáno. Asistence: Karel Plášek, Jan Dluhoš

10:18
    A znova. Zatím to moc nejde a ještě jsme se ani nedostali ke střele.

09:54
    Nezměnilo to ani další nahození, pro které si Švédové s klidem sjeli a můžou opět vyhodit.

09:24
    Česká republika musí znova začít od vlastního brankáře. Přesilové hry jí zatím moc nejdou.

08:58
    Vyloučení v týmu Švédsko (Lundkvist – 2 min., podražení).

08:58
    Arnošt se zajímavě otočil s pukem v mezikruží, ale jeho následnou střelu dokázal Myrenberg pokrýt.

08:28
    Je to tak, Švédsko je kompletní a urychleně pospíchá do útoku naplňovat své ofenzivní choutky.

07:59
    Dluhoš opět trefil pouze obránce a soupeř se tak pravděpodobně ubrání.

07:38
    Česko se usadilo ve třetině. Povede to k nějaké střele?

07:17
    Až nyní se náš výběr usadil ve třetině soupeře, střelu od modré však brankář kryl a puk následně Švédsko vyhodilo.

06:48
    A opět, Česku se zatím přesilová hra vůbec nedaří.

06:28
    Střela od modré trefila pouze obránce a soupeř tak urychleně vyhazuje puk.

06:06

05:15
    Česko hodně přidalo a drží se na dostřel branky soupeře. Povede to k vyrovnání?
    04:30 GINNING - 1:0

04:30
    Od modré čáry napřáhl ADAM GINNING a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Švédsko se tak rychle ujímá vedení. Asistence: Jonatan Berggren

03:47
    Švédům se nepodařilo vyhodit kotouč a vznikla trochu nepřehledná situace v jejich obranném pásmu, teď ale znova míří do útoku.

03:02
    Češi to zvládli a vyjeli s kotoučem do středního pásma, budou si tak moci chvíli oddechnout.

02:28
    Tlak Švédského týmu pokračuje, nyní se bojuje o puk za brankou Koláře.

01:58
    Pokračují však v tlaku, podaří se jim něco vymyslet?

01:26
    Švédové rychle zahrozili z protiútoku, ovšem na českého brankáře si nepřišli.

00:43
    Česko začalo hodně aktivně a ihned vybojovalo buly před brankářem soupeře.

00:01

Stále probíhá rozbruslení, start utkání se trochu oddaluje.

Česko včera porazilo Finsko, podaří se mu navázat na tento úspěch? Hráči jsou již na ledě, utkání za chvíli začne.

Švédsko: Lindbom (Myrenberg) – Johansson, Ginning, Lundmark, Granberg, Lundkvist, Andersson, Pettersson, Hasa – Johansson, Bäck, Hallander – Höglander, Wernblom, Fagemo – Berggren, Gustafsson, Lilja – Jakobsson, Nässen, Jona

Česko: Dostál (Kolář) – Had, Klejna, Adámek, Dluhoš, Seemann, Doktor, Aubrecht – Jeník, Šír, Kvasnica – Svoboda, Strondala, Plášek – Kropáček, Čajka, Matiášek – Kleiner, Arnošt, Sklenář.
    Áčka spolu hrály včera, jak to dopadne dnes u U18?

Osmnáctka České republiky má v posledních zápasech proti Švédsku docela smůlu, dvakrát s ním prohrála až po základní hrací době a v posledních dvou utkáních dokonce už i v ní. Naposledy jsme se z vítězství nad Švédy radovali déle než před rokem.

Švédský výběr je v dobré formě. Z posledních pěti zápasů prohrál pouze proti Kanadě a poradil si třeba s USA, také námi, Švýcarskem i s Ruskem.

Češi z posledních šesti zápasů vyhráli tři. Nad USa 7:3, Ruskem 2:1 a 3:1. S Ruskem ale také dvakrát prohráli 2:5 a 2:4,k tomu i s Kanadou 1:4.

Dnes však tato čísla nebudou tolik znamenat. Oba týmy budou hlavně zkoušet a zjišťovat, kdo by se mohl v reprezentaci uplatit. Kluci tak budou mít o motivaci postaráno. Máme se na co těšit.

Dobrý den u mezistátního utkání mezi Švédskem a Českem. Výběry do osmnácti let si dnes budou moci vyzkoušet svou formu v jistě velmi zajímavém utkání.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Michal Janoštík

Branky a nahrávky: 5. Ginning (Berggren), 12. Höglander (Wernblom, Lundmark), 28. Andersson (Berggren, Lundkvist), 44. Lindmark (Bäck, Bäck) – 11. Matiášek (Plášek, Dluhoš)

Švédsko: Myrenberg (Lindbom) – Johansson, Ginning, Lundmark, Granberg, Lundkvist, Andersson, Pettersson, Hasa – Johansson, Bäck, Hallander – Höglander, Wernblom, Fagemo – Berggren, Gustafsson, Lilja – Jakobsson, Nässen, Jona
    Česko: Kolář (Dostál) – Had, Klejna, Adámek, Dluhoš, Seemann, Doktor, Aubrecht – Jeník, Šír, Kvasnica – Svoboda, Strondala, Plášek – Kropáček, Čajka, Matiášek – Kleiner, Arnošt, Sklenář