New Jersey – Edmonton 2:3 (po pr.) | Philadelphia – Chicago 3:1 (kon.) | Montreal – Minnesota 0:3 (kon.)
St. Louis – Arizona 3:2 (2:0 po s.n.) | Calgary – Detroit 6:3 (kon.) | Anaheim – Vancouver 4:1 (kon.)
Los Angeles – Tampa 2:5 (kon.) | Colorado – Ottawa 3:4 (po pr.)
New Jersey Devils
2:3 (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
Edmonton Oilers
Pátek 10.11.2017, 01:00 • Prudential Center, Newark • NHL

Československá stopa v utkání:
    Český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhl. (03:55:41)

1. Brian Boyle (NJD) 1+0
    2. Leon Draisaitl (EDM) 1+0
    3. Ryan Nugent-Hopkins (EDM) 0+2

Devils v zápase dvakrát vedli, ale pokaždé dokázal Edmonton odpovědět. Nejprve Anton Slepyšev vyrovnal na 1:1, a pak ve třetí třetině Milan Lucic na 2:2. Základní hrací doba nerozhodla, a tak se prodlužovalo. 17 sekund před koncem nastaveného času rozhodl o zisku o výhře hostů Leon Draisaitl.

64:43 Leon DRAISAITL - 2:3

64:43
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto, na nájezdy nedojde, hostují celek vyhrává v prodloužení. Po rychlé akci dostal puk před branku Connor McDavid. Mohl zakončovat, ale ještě přihrát spoluhráči. Puk posla do míst, kde byl LEON DRAISAITL a na jeho střelu už byl Cory Schneider krátký. Asistence: Connor McDavid a Kris Russell.

64:23
    Domácí se pokouší dostat do útočného pásma, Damon Severson ale neuspěl.

64:00
    Ryan Nugent-Hopkins znovu zakončoval a ani tentokrát neskóroval.

63:24
    Ryan Nugent-Hopkins se propracoval do zakončení, jeho pokus kryje gólman Cory Schneider. Následně ani napodruhé neuspěl!

63:00
    Probíhají poslední dvě minuty prodloužení.

62:38
    Z bezprostřední blízkosti to zkoušel na druhé straně Connor McDavid, ale minul branku.

62:16
    Nico Hischier to zkoušel střelou zápěstím, ale brankáře soupeře prostřelit nedokázal.

61:58
    Andy Greene vypálil, jeho pokus zablokoval Ryan Nugent-Hopkins.

61:17
    Kyle Palmieri se dostal ke střele z mezikruží, jeho pokus kryje hostující gólman.

60:49
    Cam Talbot tentokrát kryje kotouč. Vhazovat se bude před brankou Oilers.

60:49
    Nico Hischier a Taylor Hall mířili na branku. Ke střele se dostali, ale kotouč končí mimo.

60:24
    Edmonton Oilers má kotouč a čeká na vhodný moment pro střelecký pokus.

60:01
    Začíná prodloužení, hraje se tři na tři.

Dnešní utkání sleduje 16 514 diváků.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 6. Boyle (Gibbons, J. Moore), 39. Stafford (Henrique, Müller) – 27. Slepyšev (Lucic, Nugent-Hopkins), 44. Lucic (Nugent-Hopkins, Kassian), 65. Draisaitl (McDavid, Russell)

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – A. Greene, Santini, J. Moore, Müller, Butcher, Severson – Hall, Hischier, Palmieri – Bratt, Henrique, Stafford – Gibbons, Boyle, J. Hayes – Wood, Coleman, Noesen.
    Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – Nurse, A. Larsson, Klefbom, Benning, Russell, Gryba – Maroon, McDavid, Draisaitl – Lucic, Nugent-Hopkins, Pakarinen – J. Jokinen, R. Strome, Slepyšev – Malone, Letestu, Kassian.

Rozhodčí: McCauley, Nicholson – Nansen, Gibbs

Diváci: 16 514