New Jersey – Edmonton 2:3 (po pr.) | Philadelphia – Chicago 3:1 (kon.) | Montreal – Minnesota 0:3 (kon.)
St. Louis – Arizona 3:2 (2:0 po s.n.) | Calgary – Detroit 6:3 (kon.) | Anaheim – Vancouver 4:1 (kon.)
Los Angeles – Tampa 2:5 (kon.) | Colorado – Ottawa 3:4 (po pr.)
Anaheim Ducks
4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Vancouver Canucks
Pátek 10.11.2017, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Anaheim chystá slavnostní ceremoniál před domácím zápasem s Floridou, protože 13. listopadu budou v Torontu uvedeni do Síně slávy jeho legendy a bývalí kapitáni Paul Kariya a Teemu Selanne. Ducks se proti Panthers představí v Honda Center 20. listopadu, již v pátek v noci ale na svém ledě přivítají Vancouver, proti němuž se budou snažit ukončit sérii čtyř porážek v řadě. Anaheim naposledy ztratil před svými fanoušky slibně rozehraný zápas s Los Angeles Kings, který došel za nerozhodného stavu 3:3 do prodloužení a po ztrátě dvoubrankového vedení Ducks rozhodl Nick Shore.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Anaheim Ducks: R. Miller (Berra) – H. Lindholm, Manson, Beauchemin, Montour, Vatanen, Bieksa – Rakell, D. Grant, Perry (A) – Cogliano (A), Wagner, Silfverberg (A) – Rasmussen, Vermette, L. Shaw – N. Ritchie, Kossila, Roy. Hlavní trenér: Randy Carlyle.

Vancouver Canucks: Markström (Demko) – B. Hutton, Gudbranson, Del Zotto, D. Pouliot, Edler (A), Biega – Bärtschi, Horvat, Boeser – D. Sedin (A), H. Sedin (C), Virtanen – B. Gaunce, B. Sutter, Dorsett – Vanek, M. Granlund, Gagner. Hlavní trenér: Travis Green.

Rozhodčí: Chris Rooney, Francis Charron. Čároví: Bryan Pancich, Michel Cormier.

V sestavách obou týmů pro dnešní zápas došlo ke změnám. Ducks chybí kvůli zranění brankář John Gibson a český útočník Ondřej Kaše. Záda Ryanovi Millerovi bude krýt Reto Berra, zatímco ve čtvrtém útoku nastoupí ke svému prvnímu zápasu v NHL Kevin Roy. Na opačné straně v dresu Vancouveru bude krýt Jacobovi Markströmovi záda Thatcher Demko. V útoku se představí Brendan Gaunce. Oba povoláni z farmy.

Po ocenění jednoho z veteránů americké armády je již vše připraveno k úvodnímu vhazování dnešního duelu!

00:01

00:13
    Ducks vstoupili do utkání velice aktivně a na pravém křídle se z ostrého úhlu dostali k první střele, která byla nepřesná a zamířila vedle přední pravé tyče.

00:41
    Vancouveru se podařilo osvobodit, jenže puk diagonálně z pravé strany obranného pásma zamířil na zakázané uvolnění.

01:00
    Andrew Cogliano se pokoušel před bránou tečovat nahození Chrise Wagnera, puk ale nedokázal usměrnit mezi tyče.

01:49
    Rickard Rakell se snažil prosadit na levém křídle, kde ho zboural k ledu tvrdým, ale čistým, hitem Derrick Pouliot.

02:13
    Ducks se na pravém křídle dostali k první střele mířící mezi tři tyče, Jacob Markström byl ale na přední tyči připravený a prudkou střelu z ostrého úhlu vyrazil.

03:30
    Alexander Edler nepřesně rozehrál z obranného pásma a Ducks mohli přejít do protiútoku, nakonec z toho ale bylo pouze slabé nahození a domácí pětka odjela střídat.

03:56
    Dennis Rasmussen na levém křídle vypálil z ostrého úhlu a Jacob Markström bez problému puk podržel.

04:04
    Ducks sice v útočném pásmu vyhráli vhazování, jenže Canucks rychle puk vybojovali a podél střídaček vyrazili do přečíslení tři na dva, které jeden z hostujících hráčů sám na pravém křídle vyřešil táhlou střelou od modré čáry, která těsně nad ledem mířila ke vzdálenější levé tyči, Ryan Miller ale puk pravým betonem vyrazil!

04:04
    Na opačné straně na levém křídle z ostrého úhlu nahodil puk na bránu Andrew Cogliano a po zákroku Jacoba Markströma mohl na vzdálenější pravé tyči uklízet puk do téměř prázdné brány Brandon Montour, brankář Canucks se dokázal přesunout a levým ramenem kotouč vyrazit!
    04:04 Markström dokázal zneškodnit dorážku Montoura!

04:54
    Derrick Pouliot byl vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl a Ducks si zahrají první přesilovou hru zápasu.

05:56
    Ducks na vrcholu levého kruhu napřáhli k táhlé střele mířící pod horní tyč, kterou Jacob Markström vyrazil maskou! Hra přerušena.

06:49
    Ben Hutton mířil z levého kruhu pro vhazování dobře na lapačku Ryana Millera, puk ale minul vzdálenější pravý horní roh brány a bývalý brankář Vancouveru zasahovat nemusel.

06:55
    Útok Ducks zastavilo postavení mimo hru, po kterém následuje komerční brejk. Derrick Pouliot zpět na ledě.

07:55
    Ducks pouze nahodili puk ze středového kruhu za bránu Jacoba Markströma a oba týmy odjeli střídat.

08:11
    Markus Granlund na pravém křídle vypálil z ostrého úhlu a Ryan Miller puk vyrazil na přední tyči za bránu.

09:23
    Dennis Rasmussen byl sražen v levém kruhu k ledu a nakonec se ke střele dostal Antoine Vermette, jeho pokus byl ovšem sražen za bránu a Jacob Markström zasahovat nemusel.

09:50
    Logan Shaw byl zřejmě hráčem, který pálil z levého kruhu a jeho střela byla přizvednuta do ochranné sítě.

11:08
    Hra je velice plynulá a Ducks mají velký tlak, jenže jejich střely jsou většinou zablokovány nebo sraženy.

11:23
    Hampus Lindholm vystřelil z levého kruhu pro vhazování a Jacob Markström na přední tyči zasáhl pravým betonem.

12:01
    Hampus Lindholm byl za vlastní bránou nepříjemně naražen na hrazení a Ducks poté vyhodili puk na zakázané uvolnění.

12:12
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Jeden z hráčů Ducks nedokázal puk před bránou zamést do bezpečí a poslal ho na hůl SVENA BÄRTSCHIHO, který v blízkosti levé tyče z úhlu zamířil nad pravým betonem Millera do sítě!
    12:12 Sven BÄRTSCHI - 0:1

13:18
    Erik Gudbranson v pravém kruhu po zakázaném uvolnění Ducks vypálil ihned po vhazování a Ryan Miller puk ukryl v lapačce! Komerční brejk.

14:22
    Rickard Rakell v levém kruhu naznačil střelu a poté zkusil překvapit Jacoba Markströma prudkou střelou, která minula bližší levý horní roh brány hostujícího Vancouveru.

14:46
    Střela Vancouveru od modré čáry byla přizvednuta do ochranné sítě a na řadu přichází komerční přestávka.

15:03
    Jakob Silfverberg levou bruslí zablokoval střelu Michaela Del Zotta od modré čáry a Andrew Cogliano se řítil sám na bránu, jenže Jacoba Markströma mezi betony propálit nedokázal! Domácí hráč byl ovšem faulován. Vyloučení.
    15:03 Markström vychytal v samostatném úniku Cogliana!

15:07
    Sám Michael Del Zotto byl hráčem, který se snažil situaci zachránit a dostal dvě minuty za hákování.

16:41
    A další vyloučení na straně Vancouveru, po kterém si Ducks zahrají přesilovou hru 5 na 3! Potrvá 27 sekund. Derek Dorsett byl vyloučen na dvě minuty za sekání.

17:11
    Anaheim právě vstřelil branku!
    HAMPUS LINDHOLM na levém křídle zpoza brány chytře nahodil puk po ledě před bránu a na přední tyči se puk od pravého betonu Jacoba Markströma odrazil do brány! Ducks přesilovou hru 5 na 3 nevyužili, v běžné početní výhodě ale krátce po návratu vyloučeného Michaela Del Zotta na led už ale udeřili. Je vyrovnáno. Asistence: Rickard Rakell a Sami Vatanen.
    17:11 Hampus LINDHOLM - 1:1

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

19:21
    Tlak Ducks vyvrcholil na levém křídle táhlou střelou od modré čáry, kterou Jacob Markström ukryl ve výstroji.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Anaheim vstoupil do utkání mnohem aktivněji, jenže na opačné straně udeřil jako první Vancouver, když se po chybě Samiho Vatanena prosadil Sven Bärtschi. Ducks ovšem měli v závěru úvodní části přesilovou hru 5 na 3 a v běžné početní převaze se rychle prosadil Hampus Lindholm. Skóre v Honda Center po první třetině. Anaheim Ducks 1 Vancouver Canucks 1.

Druhá třetina začne přibližně v 5:08.

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 16-6; Zablokované střely: 3-9; Vhazování: 55%-45%; Hity: 5-5; Přesilové hry: 1/3-0/0; Trestné minuty: 0-6.

20:01

20:01
    V Honda Center začala prostřední část utkání, do které oba týmy vstupují za nerozhodného stavu 1:1 poté, co na gól Svena Bärtschiho odpověděl v početní převaze Hampus Lindholm.

20:54
    Sami Vatanen při obratu v blízkosti pravé tyče své vlastní brány podklouzl a nepříjemně narazil. Brána byla posunuta a hra přerušena poté, co Canucks zabránili zakázanému uvolnění.

21:23
    Chris Wagner na levém křídle dobře zasekl puk, jenže z ostrého úhlu ho přes dvě věže nedokázal nahodit před bránu.

21:56
    Ducks na levém křídle napřáhli k prudké střele s příklepem, která minula vzdálenější pravý horní roh brány, a na opačné straně byl pokus Canucks přizvednut do ochranné sítě.

22:26
    Ducks podél boxu časoměřičů nedokázali přesně rozehrát a puk skončil na zakázaném uvolnění.

22:47
    Ryan Miller si poradil bez problému s nahozením Canucks a v blízkosti své levé tyče rychle rozehrál.

23:25
    Bo Horvat po pravé straně vyrazil do přečíslení dva na jednoho, které v pravém kruhu pro vhazování sám zakončil krásnou střelou zápěstím mířící do bližšího pravého horního rohu brány, Ryan Miller ale předvedl krásný semafor!
    23:25 Ryan Miller a jeho nádherný semafor po střele Horvata!

23:55
    Nick Ritchie po ledě vystřelil z levého kruhu pro vhazování a Jacob Markström na přední tyči vyrazil puk pravým betonem do rohu ledové plochy.

25:08
    Bo Horvat tentokrát zkoušel štěstí střelou z levého kruhu pro vhazování a Ryan Miller opět puk našel v lapačce.

25:39
    Canucks se nepodařilo rozehrát podél střídaček a kotouč zamířil na zakázané uvolnění.

25:51
    Jeden z hráčů Canucks podklouzl na obranné modré čáře, domácí hokejisté ale nedokázali puk ze vzduchu sklepnout k ledu a hosté z Vancouveru rozehráli.

26:28
    Antoine Vermette na levém křídle rychle zavezl puk do útočného pásma a poté před bránou našel krásnou přihrávkou Dennise Rasmussena, který z blízkosti těsně minul pravou tyč brány!

26:38
    Hra byla přerušena a Vancouver si po krátké reklamní přestávce zahraje první přesilovou hru. Brandon Montour byl vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

27:17
    Canucks tak dlouho kombinovali na pravém křídle, až Henrik Sedin nedokázal puk zpracovat. Ducks se po rychlém protiútoku mohli dostat ke střele, po objetí brány ale v blízkosti levé tyče nakonec nepřišla. Dobrá hra v oslabení.

28:26
    Derrick Pouliot nepřesně rozehrál a Vancouver se zatím v přesilové hře nedostal vůbec k ničemu.

28:38
    Brandon Montour je zpět na ledě a Vancouver se během své úvodní přesilové hry nedostal ani k jedné střele.

29:26
    Nick Ritchie z pravého kruhu nahodil puk za bránu a po odrazu kotouče od hrazení za Jacobem Markströmem na levém křídle vypálil z ostrého úhlu Kalle Kossila, našel ovšem pouze náruč brankáře Vancouveru, který hru přerušil.

29:54
    Canucks už se v blízkosti pravé tyče chystali vypálit, Ryan Miller ale rychle zmrazil puk pod lapačkou.

30:31
    Hampus Lindholm vystřelil od modré čáry a Jacob Markström vyrazil puk vestoje pravým betonem.

31:05
    Ryan Miller zmrazil nahození Canucks pod lapačkou a následuje krátká reklamní přestávka.

32:09
    Oba týmy musí začít mnohem častěji střílet, pokud jeden z nich chce zvítězit v běžné hrací době.

33:16
    Jeden z hráčů Ducks spěchal na pravém křídle za pukem, jenže k němu měl v kruhu pro vhazování dále a fanoušci v Honda Center jen bezmocně nahlas vydechli.

34:12
    Logan Shaw na pravém křídle ze středního pásma rychle zavezl puk do útočné třetiny a z ostrého úhlu napřáhl ke střele, kterou na přední tyči Jacob Markström vyrazil.

34:22
    Sam Gagner na pravém křídle nahazoval puk od hrazení směrem na bránu a po jistém zákroku Ryana Millera dostává v Honda Center prostor reklamní přestávka.

34:22
    Pojďme si rychle připomenout dosavadní střelce utkání. Sven Bärtschi vstřelil svůj pátý gól v letošní sezóně NHL, na který odpověděl třetím gólem v sezóně Hampus Lindholm. Skóre je nerozhodné.

35:16
    Josh Manson vypálil od modré čáry a jeho střelu zápěstím před bránou zablokoval Sven Bärtschi.

36:08
    V zápasech Vancouveru nepadá příliš mnoho branek a ani dnešní duel v Honda Center není výjimkou.

36:17
    Logan Shaw z pravého kruhu obranného pásma vyrazil do útoku a Sam Gagner se ho pokusil zezadu podrazit, za což byl po poskytnuté výhodě vyloučen.

36:58
    BRANDON MONTOUR si na vrcholu mezikruží najel na zpětnou přihrávku Coreyho Perryho z pravého kruhu pro vhazování a krásnou střelou zápěstím zamířil do levého horního rohu brány! Ducks podruhé skórovali v přesilové hře a otočili skóre na svou stranu. Hráči Anaheimu vedou 2:1. Asistence: Corey Perry a Rickard Rakell.
    36:58 Brandon MONTOUR - 2:1

39:00
    Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.

39:00
    Ben Hutton dostal dvě minuty za držení a Anaheim si zahraje druhou přesilovou hru v řadě.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Hra Vancouveru během prostřední části stagnovala a Anaheim si v závěru prostřední části zahrál dvě přesilové hry, z nichž první využil Brandon Montour a otočil skóre na stranu Ducks, zatímco druhá využita nebyla a přenese se do třetí třetiny. Rickard Rakell podruhé v řadě zaznamenal během jednoho zápasu více než jeden bod. Jak utkání dopadne? Skóre po druhé části. Anaheim Ducks 2 Vancouver Canucks 1.

Třetí třetina začne přibližně v 6:03.

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 24-11; Zablokované střely: 8-15; Vhazování: 55%-45%; Hity: 9-9; Přesilové hry: 2/5-0/1; Trestné min.: 2-10.

40:01

40:01
    Rickard Rakell a Brandon Sutter se sjeli na vhazování a třetí třetina byla zahájení. Ducks v početní převaze.

40:30
    JAKOB SILFVERBERG si najel mezi kruhy pro vhazování na zpětnou přihrávku Rickarda Rakella z ostrého úhlu a z blízkosti zamířil zápěstím do vzdálenějšího levého horního rohu brány! Ducks využili třetí přesilovou hru a na začátku třetí třetiny vedou o dvě branky! Parádní začátek. Asistence: Rickard Rakell.
    40:30 Jakob SILFVERBERG - 3:1

41:05
    JAKOB SILFVERBERG si na přední tyči po nahození Andrewa Cogliana z levého křídla a ostrého úhlu krásně stáhl puk na střelu a poté zápěstím zamířil nad ledem ke vzdálenější pravé tyči! Jakob Silfverberg se v rozmezí pouhých 35 sekund prosadil podruhé a zadělal na hattrick! 4:1 pro Ducks, kteří skórovali čtyřikrát v řadě. Asistence: Andrew Cogliano a Josh Manson.
    41:05 Jakob SILFVERBERG - 4:1

43:00
    Dnešní utkání sleduje 16038 diváků.

44:14
    Sami Vatanen byl vyloučen na dvě minuty za podražení a Vancouver má šanci zastavit rozjeté Ducks.

45:23
    Canucks na pravém křídle v blízkosti střídaček vypálili od modré čáry a Ryan Miller našel puk v náručí.

46:14
    Vyloučený Sami Vatanen naskočil z trestné lavice zpět na led a Anaheim hraje v plném počtu.

46:53
    Canucks vyhodili puk na zakázané uvolnění. Vhazování po levici brankáře Jacoba Markströma.

47:39
    Logan Shaw napřáhl na vrcholu levého kruhu ke krásné střele s příklepem, která se od horní tyče odrazila do hry! Mohlo to být o čtyři branky!

47:58
    Hampus Lindholm dostal dvě minuty za hákování a Canucks si po reklamní přestávce zahrají druhou přesilovou hru v řadě a celkově třetí v zápase.

48:25
    Ducks se podařilo vyhodit a Jacob Markström se vydal za bránu, aby pomohl týmu s rozehrávkou.

48:34
    Derek Dorsett svedl bitku s domácím Joshem Mansonem a oba hráči se během série úderů točili jako káča, poté ale obránce Anaheimu stáhl svého soupeře levou rukou k ledu!
    48:34 Bitka! Derek Dorsett vyprovokoval Joshe Mansona

48:34
    Derek Dorsett dostal kromě pěti minut za bitku dvě minuty za její vyprovokování plus 10 minut za nesportovní chování, takže Anaheim bude hrát v početní převaze.

49:35
    Sam Gagner napřáhl od modré čáry k táhlé střele, kterou Ryan Miller podržel v klidu v náručí.

49:58
    Hampus Lindholm naskočil na led a začíná zkrácená přesilová hra domácího Anaheimu Ducks.

50:34
    Dvouminutový trest Dereka Dorsetta je minulostí a oba týmy v současné chvíli hrají v plném počtu.

51:28
    Nick Ritchie napřáhl po rychlé akci v mezikruží k prudké střele zápěstím, jenže zamířil pouze do náruče Jacoba Markströma. Komerční přestávka.

51:28
    Ryan Miller přibližně tři minuty zpátky utrpěl nepříjemné zranění levé nohy a okamžitě signalizoval, že bude muset střídat. Chvilku mezi třemi tyčemi vydržel, nyní ho ale nahradil Reto Berra, který byl v nepřítomnosti Johna Gibsona povolán z AHL a nyní dostává příležitost!

51:51
    Sami Vatanen podruhé usedl na trestnou lavici, tentokrát na dvě minuty za nedovolené bránění.

53:10
    Canucks se během pár okamžiků dostali ke dvěma střelám, střídající Reto Berra ale obě vyrazil.

53:51
    Sami Vatanen naskočil z trestné lavice zpět na led a Canucks nevyužili ani jednou ze čtyř přesilových her, zatímco Ducks pět z šesti. Jedna ale byla krátká.

54:23
    Reto Berra zastavil střelu Canucks od modré čáry a po přerušení hry je tu reklamní přestávka.

54:28
    Canucks na levém křídle ihned po vhazování vypálili, našli ale pouze náruč Reta Berry.

54:52
    Bo Horvat se v blízkosti levé tyče ke střele nedostal, stejně jako po rychlém objetí brány u pravé.

55:08
    Corey Perry dostal krásnou kolmou přihrávku za obranu a střelou zápěstím mířil z mezikruží do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Jacob Markström ale puk lapačkou vytáhl!
    55:08 Markström lapačkou vytáhl pokus Coreyho Perryho!

55:37
    Kevin Bieksa dostal dvě minuty za hákování poté, co fauloval jednoho ze svých bývalých spoluhráčů.

56:21
    Thomas Vanek na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho rána s příklepem skončila na horní tyči! Reto Berra byl překonán, ale neinkasoval.

57:37
    Vyloučený Kevin Bieksa je zpět na ledové ploše. Canucks nevyužili ani jednu z pěti početních převah.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

59:29
    Rickard Rakell u pravé tyče vytáhl Jacoba Markströma z brány a po krásném potažení puku poslal před bránu bekhendovou přihrávku, po které se jeden z jeho spoluhráčů před zívající klecí nedostal do zakončení a promáchl puk!

Anaheim dokázal otočit zápas s Vancouverem a v Honda Center ukončil sérii čtyř porážek v řadě. Domácí sice prohráli po gólu Svena Bärtschiho, ještě před přestávkou ale využil přesilovou hru Hampus Lindholm a v závěru prostřední části poté Brandon Montour, který v početní převaze otočil skóre na stranu Ducks. Pokud Canucks vstupovali do závěrečné třetí třetiny s plánem vyrovnat, Jakob Silfverberg rychle hostům sebral naději, když se na začátku poslední části prosadil dvakrát v rozmezí pouhých 35 sekund a zadělal na hattrick, který nakonec nezkompletoval. Rickard Rakell podruhé v řadě zaznamenal během jednoho utkání více než jeden bod, konkrétně tři za tři asistence. Konečný výsledek zápasu. Anaheim Ducks 4 Vancouver Canucks 1.

Statistiky: Střely na bránu: 35-20; Zablokované střely: 12-15; Vhazování: 53%-47%; Hity: 10-11; Přesilové hry: 3/6-0/5; Trestné minuty: 15-27.

Hvězdy utkání

1. Jakob Silfverberg (ANA) 2+0
    2. Rickard Rakell (ANA) 0+3
    3. Hampus Lindholm (ANA) 1+0 (06:58:48)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 18. H. Lindholm (Rakell, Vatanen), 37. Montour (Perry, Rakell), 41. Silfverberg (Rakell), 42. Silfverberg (Cogliano, Manson) – 13. Bärtschi

Anaheim Ducks: R. Miller (52. Berra) – H. Lindholm, Manson, Beauchemin, Montour, Vatanen, Bieksa – Rakell, D. Grant, Perry (A) – Cogliano (A), Wagner, Silfverberg (A) – Rasmussen, Vermette, L. Shaw – N. Ritchie, Kossila, Roy. Hlavní trenér: Randy Carlyle.

Rozhodčí: Chris Rooney, Francis Charron. Čároví: Bryan Pancich, Michel Cormier

Diváci: 16038