New Jersey – Edmonton 2:3 (po pr.) | Philadelphia – Chicago 3:1 (kon.) | Montreal – Minnesota 0:3 (kon.)
St. Louis – Arizona 3:2 (2:0 po s.n.) | Calgary – Detroit 6:3 (kon.) | Anaheim – Vancouver 4:1 (kon.)
Los Angeles – Tampa 2:5 (kon.) | Colorado – Ottawa 3:4 (po pr.)
Los Angeles Kings
2:5 (0:4, 1:0, 1:1)
Tampa Bay Lightning
Pátek 10.11.2017, 04:30 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Los Angeles Kings aTampa Bay Lightning.

Tampa Bay Lightning odehrála 16 zápasů (10-2-2-2), získala 26 bodů a v tabulce Východní konference je na prvním místě. Z posledních pěti zápasů vyhrála tři. Poradila si s Floridou Panthers 8:5, Columbusem Blues Jackets 5:4 v nájezdech a San Jose Sharks 5:1. Tým nestačil na Anaheim Ducks 1:4 a v prodloužení na New York Rangers 1:2.

Los Angeles Kings odehrálo 15 zápasů s bilancí 8-3-2-2 a získalo 24 bodů. Díky tomu je v tabulce Západní konference na druhém místě. Z posledních pěti zápasů vyhrálo tři. Poradilo si s Bostonem Bruins 2:1 v prodloužení, Torontem Maple Leafs 5:3 a Anaheimem Ducks 4:3 v prodloužení. Tým nestačil na St. Louis Blues 2:4 a v prodloužení na Nashville Predators 3:4.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Zápas začne o něco později, což je u NHL zvykem.

00:01

00:32
    Brayden Point se propracoval do střelecké pozice, jeho pokus zablokoval domácí Nick Shore.

01:41
    Anže Kopitar tečoval kotouč před brankou, bude se vylučovat.

01:42
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Tyler Johnson – 2 min., sekání).

01:42
    Bránící se celek vyhrál buly, Tampa rychle dostala hru z obranného pásma pryč.

02:02
    Anže Kopitar se propracoval do střelecké pozice, s jeho pokusem z mezikruží si brankář Peter Budaj dokázal poradit.

02:26
    Tampa hraje dobře, dokázala znovu vyhodit kotouč přes všechny čáry.

02:45
    Tanner Pearson dostal kotouč do útočného pásma, ale nepřešel přes Paláta, který vyhazuje za branku Kings.

03:07
    Yanni Gourde vyhazuje znovu přes všechny čáry, hosté hrají výborně oslabení.

03:42

03:59
    Domácí Drew Doughty se propracoval ke střele od modré čáry, jeho tvrdou ránu tak tak kryje Peter Budaj.

04:10
    J.T. Brown se dostal k zakončení, spíše ale nahrnul kotouč do brankoviště, domácího brankáře neprostřelil.

05:00
    Domácí celek špatně rozehrával, je z toho zakázané uvolnění, a tak se bude vhazovat před brankou Kings.

05:43
    Andy Andreoff vypálil z horní hranice pravého kruhu. Jeho pokus kryje brankář Tampy, a tak se bude vhazovat v domácím útočném pásmu.

06:04
    Brayden Point to zkoušel z velké blízkosti, ale brankáře nepřekonal. Komerční přestávka.

06:26
    Hra je přerušena, vhazovat se bude před brankou Kings. Alec Martinez dostal hru do středního pásma.

07:03
    Ondřej Palát se propracoval do zakončení z kruhu, jeho střelecký pokus zablokoval Jake Muzzin.

07:17
    Tanner Pearson to zkoušel od modré čáry, puk ale Gabriel Dumont odrazil do ochranné sítě nad brankou. Vhazovat se tak bude v útočném pásmu Los Angeles.

07:33
    Gabriel Dumont prověřil připravenost brankáře Kings. Jonathan Quick byl pozorný.

08:04
    Kings špatně rozehráli, je z toho zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude před bránou domácích.

08:21
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Nic Dowd – 2 min., nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Victor Hedman – 2 min., nesportovní chování).

08:31
    Sledujeme tedy hru čtyři na čtyři, zatím se ani jeden celek nemůže probojovat do střeleckých pozic.

09:11
    Z bezprostřední blízkosti to nyní zkusil Anže Kopitar, ale neuspěl. Výborně zasáhl hostující brankář Peter Budaj, který puk vyrazil vyrážečkou.
    09:11 Budaj výborně zastavil střelu Kopitara.

09:27
    Tampa právě vstřelila branku!
    Obrovskou šanci měl Anže Kopitar, dostal výbornou přihrávku, ale trefil jen vyrážečku brankáře Tampy. Následně se do brejku dostal NIKITA KUČEROV, který střelou po ledě prostřelil brankáře Jonathana Quicka . Asistence: Vladislav Naměstnikov a Slater Koekkoek.
    09:27 Nikita KUČEROV - 0:1

10:01
    Hostující celek rychle navyšuje vedení. Dan Girardi už mohl zakončovat, ale viděl zcela volného spoluhráče. Puk tedy poslal do míst, kde byl ALEX KILLORN, který zakončoval do odkryté brány. Asistence: Dan Girardi a Tyler Johnson.
    10:01 Alex KILLORN - 0:2

10:17
    Komerční přestávka.

10:35
    Aktivní hra hostů pokračuje. Akci začal Ondřej Palát, následně přihrál Gurdeovi, který dostal hru do útočného pásma. Puk přenechal spoluhráči, tím byl VICTOR HEDMAN. Jeho krásná rána zapadla přesně do horní části branky. Asistence: Yanni Gourde a Ondřej Palát.
    10:35 Victor HEDMAN - 0:3

10:35
    Domácí celek využil možnost výzvy, zkoumá se postavení mimo hru.

10:35
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Michael Amadio – 2 min., zdržování hry).

11:12
    Steven Stamkos se dostal do střelecké pozice, jeho pokus výborně zastavil brankář soupeře.

11:29
    Domácí celek se dostal do oslabení za nesprávné využití výzvy. Přesilovku proměnil hostující STEVEN STAMKOS, který dostal přihrávku od Killorna. Ten poslepu našel spoluhráče, který snadno zakončoval. Asistence: Alex Killorn a Nikita Kučerov.
    11:29 Steven STAMKOS - 0:4

12:30
    Anton Strålman se propracoval do střelecké pozice, jeho středu z kruhu kryje domácí brankář Jonathan Quick.

Za dvě minuty a dvě vteřiny dokázala Tampa vstřelit hned čtyři góly. To se jen tak nevidí.

13:02
    Domácí celek se nyní dostal do útočného pásma, ale nedokázal přesněji vypálit.

13:13
    Trevor Lewis od modré trefil jen soupeře.

13:56
    Derek Forbort se propracoval do střelecké pozice, ale trefil jen Dotchina.

14:06
    Drew Doughty dostal přihrávku na modrou čáru, jeho pokus kryje Peter Budaj.

14:30
    Více ze hry nyní sice mají domácí, ale ti prohrávají o čtyři góly.

14:58
    Jonathan Quick kryje další pokus z bezprostřední blízkosti. Zkoušel se prosadit Vladislav Naměstnikov.

15:05
    Tampa se po poněkud nevýrazné pasáži hry vrací k aktivní nátlakové hře, se kterou mají domácí hráči velké problémy.

15:54
    Michael Cammalleri nahodil kotouč do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing. Následně šel střídat.

16:24
    Brayden Point mohl zakončovat, ale rozhodl se pro přihrávku, se kterou si domácí obrana dokázala poradit.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

17:35
    Slater Koekkoek si jako obránce sjel hodně hluboko do útočného pásma a dostal se ke střele. Jeho pokus o teč kryje Jonathan Quick.

17:48
    Hostující Anton Strålman dostal přihrávku na modrou čáru a rychle vypálil, jeho pokus kryje Jonathan Quick.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

18:32
    Peter Budaj má kotouč za svou brankou, následně je akce domácích zastavena pro zásah vysokou holí.

19:02
    Z blízkosti se zkoušel prosadit Tanner Pearson, ale kotouč přesněji nedokázal trefit.

19:09
    Podobně nepřesný v zakončení byl také Tyler Toffoli.

19:25
    V poklidném tempu se dohrává první třetina.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Během dvou minut a dvou vteřin vstřelila Tampa čtyři branky a zatím jednoznačně vede. Hosté jsou také střelecky aktivnější, na domácí branku vyslali 14 střel, opačným směrem šlo 9. Gólman Jonathan Quick nyní ve snadné pozici.

20:01

20:16
    Zápas, ve kterém vedou hosté o čtyři branky, pokračuje druhou třetinou.

20:56
    Z ostrého úhlu to zkoušel Brooks Laich, jeho pokus končí mimo branku.

21:05
    Od modré čáry vypálil Derek Forbort, jeho střelu kryje Peter Budaj.

22:08
    Nikita Kučerov se dostal do brejku, ani nadvakrát nedokázal prostřelit brankáře domácího týmu. Jonathan Quick byl úspěšný.

22:13
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Jake Muzzin – 2 min., vysoká hůl).

23:17
    Vladislav Naměstnikov se propracoval do zakončení z předbrankového prostoru, ale neuspěl.

23:54
    Michail Sergačjov od modré čáry neuspěl, následná pokus Ondřeje Paláta byl zablokovaný Pearsonem.

24:13

24:30
    Z pravého kruhu vypálil Michail Sergačjov. Střelecký pokus obránce kryl Jonathan Quick.

25:05
    Michael Cammalleri zkoušel štěstí od modré čáry, ale minul branku.

25:31
    Jonathan Quick kryje střelu, kterou na jeho branku vyslal hostující Gabriel Dumont.

25:40
    Střelecky je aktivnější hostující celek, v tomto ohledu vede 20:10. Na góly pak vedou Blesky 4:0.

26:25
    Steven Stamkos mohl vstřelit pátou branku svého týmu, ale jeho pokus zablokoval Alec Martinez.

26:36
    Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka.

26:36
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Andy Andreoff – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Vladislav Naměstnikov – 2 min., hrubost).

26:50
    Do střelecké pozice se dostal Alex Killorn, ten ale domácího brankáře propálit nedokázal.

27:22
    Při hře čtyři na čtyři je aktivnější hostující celek. Další střelu na bránu vyslal Brayden Point. Jonathan Quick byl pozorný.

28:14
    Anže Kopitar jemně tečoval kotouč před brankou, ale brankáře Tampy prostřelit nedokázal.

28:21
    Alec Martinez si připsal další střelecký pokus, jeho ránu výborně kryje Peter Budaj.

29:11
    Vladislav Naměstnikov ani Anton Strålman nedokázali prostřelit výborně chytajícího brankář Kings. Jonathan Quick podává i přes inkasované branky dobrý výkon.

29:31
    O puk se bojuje v rohu útočného pásma Kings. Obránci Tampy ale hrají výborně a nedávají soupeři mnoho prostoru pro vedení útočných akcí.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase. Hostující celek stále vede o čtyři branky.

30:11
    Yanni Gourde se propracoval do střelecké pozice, jeho ránu zablokoval domácí bek Alec Martinez.

31:01
    Nic Dowd tečoval střelu od modré čáry do ochranné sítě nad brankou. Následovat bude komerční přestávka.

31:14
    Sudí ztratil kotouč z dohledu, a tak je hra přerušena, vhazovat se bude před brankou Kings.

32:00
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Drew Doughty – 2 min., podražení).

32:10
    Ondřej Palát výborně vypálil, jeho střelecký pokus zablokoval Jake Muzzin.

32:35
    Hostující celek postavil přesilovkovou kombinaci v útočném pásmu a pokouší se něco vymyslet.

32:53
    Jonathan Quick kryje kotouč postřele Yanniho Gourdea. Vhazovat se bude v v útočném pásmu Tampy Bay.

33:02
    Steven Stamkos výborně vypálil z první, jeho pokus zablokoval jeden z beků domácího týmu.

33:27
    Victor Hedman hledal spoluhráče, kterému by přihrál, nakonec tu zkusil samostatně a neuspěl.

33:55
    Jonathan Quick předvedl sérii dobrých zákrok Vladislav Naměstnikov, Steven Stamkos ani Alex Killorn nedokázali prostřelit výborně chytajícího brankáře Kings.

34:00

34:16
    Přesilovku Tampa nevyužila, hosté rozehrávají další akci od své branky.

35:01
    Dostáváme se do finální fáze druhé třetiny, ani jeden celek se nikam nežene. Mnoho šancí k vidění není.

35:19
    Komerční přestávka, hra je přerušena pro postavení mimo hru. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

35:56
    Nic Dowd se propracoval do střelecké pozice, jeho pokus kryje výborně připravený brankář Peter Budaj. Slovenský brankář ve službách Tampy chytá výborně.

36:05
    Anže Kopitar se propracoval před brankou hostů do výborné šance, ale trefil jen tyčku. Nyní měl Peter Budaj štěstí.

36:20
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Alec Martinez – 2 min., hákování).

36:30
    Další početní výhoda pro Lightning.

36:42
    Domácí mají ponechanou výhodu.

36:55
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Steven Stamkos – 2 min., nedovolené bránění).

37:00
    Hraje se čtyři na čtyři.

37:31
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Domácí celek snižuje. Do šance se dostal TYLER TOFFOLI. První jeho střelu zablokoval obránce, puk se k němu dostal znovu, a pak už prostřelil obránce i brankáře. Gólman Tampy reagoval na první střelu. Asistence: Anže Kopitar a Jake Muzzin.
    37:31 Tyler TOFFOLI - 1:4

38:20

38:39
    Bekhendovou střelou to zkoušel Victor Hedman. Jeho střelu poměrně snadno kryje domácí brankář. A tak se bude vhazovat před brankou Kings.

38:59
    Jake Muzzin minul branku, a pak hostující celek odehrál jen na zakázané uvolnění. Vhazovat se tak bude před brankou Budaje.

39:11
    Z mezikruží dobře vypálil Alex Iafallo.

39:14
    Hostující celek využívá možnost výzvy: nedovolené bránění brankáři. Anže Kopitar dostal kotouč za brankovou čáru, ale celá situace se bude zkoumat u videa.

39:14
    Gól nemůže být uznaný pro nedovolené bránění brankáři. Hostující tým s výzvou uspěl.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině jsme viděli jeden gól, v závěru třetiny se prosadil domácí celek. Celkově jsme sledovali výrazně aktivnější hostující tým. Tampa se zejména ve druhé polovině druhé třetiny dostala do několika střeleckých pokusů, které výborně zastavil brankář Jonathan Quick.

40:01

40:30
    Zápas, ve kterém vedou hosté o tři góly, pokračuje třetí třetinou.

40:46
    Vhazovat se bude před brankou Tampy, protože hosté špatně rozehráli a puk přejel všechny čáry.

41:36
    První střelecký pokus ve třetí třetině zaznamenali hosté. Jmenovitě to byl Victor Hedman, který prověřil pozornost brankáře Kings.

42:03
    Od modré čáry to zkoušel domácí Alec Martinez, ale jeho pokus postrádal přesnost.

42:43
    Na druhé straně měl nesprávně neřízená mířidla Gabriel Dumont. Jeho rána z kruhu končí mimo.

43:10
    Hra je nyní přerušena, do střelecké pozice se dostal zkušený Michael Cammalleri. Jeho ránu kryje hostující Peter Budaj.

43:25
    Ondřej Palát se dostal do útočného pásma, ale nedokázal přesněji vypálit. Jeho přihrávka do předbrankového prostoru našla jen domácího hráče.

44:12
    Tampa hraje takticky velmi dobře, sledujeme rychlou pasáž hry. Více ze hry mají nyní ale domácí.

44:56
    Dustin Brown se propracoval do zakončení, jeho ránu kryje slovenský brankář ve službách Tampy.

45:09
    Hra je přerušena pro postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

45:36
    J.T. Brown to zkoušel od modré čáry. Jeho projektil nikdo netečoval, a tak mohl snadno zasáhnout domácí brankář Jonathan Quick.

46:04
    Mnoho vyložených šancí ve třetí třetině k vidění není.

46:23
    Hra je přerušena pro domácí postavení mimo hru. následovat bude komerční přestávka.

46:39
    Derek Forbort se propracoval do střelecké pozice. Jeho ránu z kruhu kryje brankář Peter Budaj.

47:30
    Sledujeme klidnější hru ve středním pásmu, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

48:20
    Oscar Fantenberg vypálil z dobré pozice, jeho pokus zablokoval Vladislav Naměstnikov.

48:39
    Výborně to udělal Dustin Brown. Obkroužil značnou část útočného pásma, a pak přihrál do druhé vlny, kde byl OSCAR FANTENBERG. Jeho rána zapadla přesně k tyčce, a tak se dočkal první branky v NHL. Asistence: Dustin Brown, Brooks Laich.
    48:39 Oscar FANTENBERG - 2:4

49:08
    Michael Cammalleri se propracoval do zajímavé střelecké pozice, ale minul bránu.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetiny. Více ze hry mají domácí. Alec Martinez ani Trevor Lewis nedokázali překonat brankáře soupeře.

50:46
    Ondřej Palát vypálil bez přípravy, jeho pokus kryje brankář Los Angeles.

51:20
    Kotouč vypadl z hrací plochy, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu. Nejprve ale komerční přestávka.

51:41
    Alex Killorn se dostal z mezikruží do zakončení. Jeho pokus zablokoval domácí hráč. Jake Muzzin obětavě zasáhl kotouč.

52:53
    Ondřej Palát z horní hranice kruhu výborně vypálil, jeho ránu zastavuje Jonathan Quick.

52:59
    Tvrdou ránou od modré čáry se prosazuje VLADISLAV NAMĚSTNIKOV. Jeho pokus se od tyčky odrazil do branky a od zadní tyče puk vylétl rychle zpět do hry. Sudí po konzultaci u videa gól uznávají. Asistence: Victor Hedman a Nikita Kučerov.
    52:59 Vladislav NAMĚSTNIKOV - 2:5

53:37
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude před brankou Tampy. Hosté rychle vybojovali puk, a tak otočili směr hry Ondřej Palát vypálil a Jonathan Quick byl pozorný.

54:14
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Yanni Gourde – 2 min., nedovolené bránění).

54:32
    Anže Kopitar se propracoval do dobré střelecké pozice, jeho ránu výborně vyrazil hostující Peter Budaj.

54:36
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, hostující celek míří za výhrou, vede o tři góly.

55:54
    Po dlouhé době se jeden z týmů dostal do zakončení. Michael Cammalleri napřáhl před bránou, ale minul cíl.

56:14

56:40
    Zakázané uvolnění se nepíská, domácí celek se musí bránit tlaku soupeře.

57:05
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Jonathan Quick – 2 min., podražení). Trest odpyká Andy Andreoff.

57:14
    Tampa může závěr zápasu dohrát v naprostém klidu, hraje přesilovku a nikam se nežene.

57:54
    Yanni Gourde se propracoval od modré čáry k zakončení, jeho projektil snadno zastavil domácí brankář.

58:07
    Trevor Lewis vedl akci svého týmu v oslabení. Dostal se ke střele, kterou kryje Peter Budaj.

58:52
    Mnoho šancí k vidění není, sleduje poklidný závěr zápasu.

59:05

59:21
    Drew Doughty má kotouč za svou brankou, rychle dostat hru do útočného pásma, ale už se pravděpodobně nic nestane.

59:45
    Tyler Toffoli minul bránu z mezikruží.

Hostující celek rozhodl o své výhře v první třetině, kterou vyhrál 4:0 a všechny čtyři góly vstřelil za dvě minuty a dvě vteřiny. Tampa si zápas hlídala od první do poslední minuty. Domácí hokejisté toho mnoho nepředvedli. Od ještě vyšší prohry je zachránil brankář Jonathan Quick.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 38. Toffoli (Kopitar, Muzzin), 49. Fantenberg (D. Brown, Laich) – 10. Kučerov (Naměstnikov, Koekkoek), 11. Killorn (Girardi, T. Johnson), 11. Hedman (Gourde, Palát), 12. Stamkos (Killorn, Kučerov), 53. Naměstnikov (Hedman, Kučerov)

Los Angeles Kings: Quick (Kuemper) – Forbort, Doughty, Muzzin, Martinez, MacDermid, Fantenberg – Iafallo, Kopitar, D. Brown – Pearson, Amadio, Toffoli – Andreoff, N. Shore, Lewis – Cammalleri, Laich, Dowd.
    Tampa Bay Lightning: Budaj (Vasilevskij) – Hedman, Dotchin, Sergačjov, Strålman, Coburn, Girardi, Koekkoek – Naměstnikov, Stamkos, Kučerov – Palát, Point, Gourde – Kunitz, T. Johnson, Killorn – J.T. Brown, Dumont.

Rozhodčí: Walsh, Jackson – Heyer, Cameron

Diváci: 18 230