Česko – Švýcarsko 3:2 (kon.) | Kanada – Švédsko 0:2 (kon.)
konec
Česko
3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Švýcarsko
Pátek 10.11.2017, 14:00 • Hartwall Arena, Helsinky • Euro Hockey Tour
Předzápasové kurzy: 1.85 4.42 3.38
Partner:
   
  59:49
  Mohlo být vyrovnáno! Kotouč se odrazil od nohou Andrese Ambühla směrem na odkrytou českou klec, ale Marek Mazanec byl velmi pohotový a stačil puk tygřím skokem zastavit. Před brankovou čarou ho schoval do lapačky!
   
  57:54
  Švýcaři to zkoušejí s prázdnou brankou!
   
  54:15
  Mohlo být vyrovnáno! Dennis Hollenstein předkládal Grégorymu Hofmannovi puk před odkrytou branku, ale na poslední stačil tuto přihrávku tečovat jeden z bránících hráčů!
  50:54 Andres AMBÜHL - 3:2
   
  50:54
  Švýcarsko právě vstřelilo branku!
  Z ničeho nic přichází snížení! ANDRES AMBÜHL přebral puk ve středním pásmu, nabruslil s ním v rychlosti až do útočné třetiny a přímo z jízdy překvapil tvrdou ranou přes obránce Marka Mazance. Ten nestihl reagovat – 3:2. Asistence: Félicien Du Bois a Romain Loeffel.
   
  43:03
  Jakub Klepiš se v oslabení dostal do samostatného úniku, ale v tísni už nepřekonal Senna. Stejně si vedl i dojíždějící Roman Horák! To byly velké šance českého mužstva.
   
  41:42
  Po Praplanově nahrávce měl před sebou odkrytou klec Dennis Hollenstein, ale z pravého kruhu ji minul!
   
  41:29
  Vojtěch Mozík odehrál puk do ochranné sítě a dostává dvě minuty za zdržování hry.
   
  36:50
  Němeček v signalizované výhodě zlomil při střele hůl. Za podražení Nestrašila je vyloučen Pius Suter.
  32:52 Dominik KUBALÍK - 3:1
   
  32:52
  Česko právě vstřelilo branku!
  Čeští hokejisté nabídnutou možnost využili! Milan Gulaš lahůdkově našel na zadní tyčce DOMINIKA KUBALÍKA, který měl před sebou odkrytou klec – 3:1. Asistence: Milan Gulaš.
   
  32:35
  Situace, kterou známe z letošních přípravných zápasů NHL! Za porušení postupu při vhazování je vyloučen Tristan Scherwey! Švýcaři jdou tedy na dvě minuty do tří!
   
  32:35
  Vyloučeným hráčem je Ramon Untersander. Ten je potrestán za držení.
   
  32:35
  Čeští hráči dlouho výborně kombinovali. Po nahrávce Jakuba Klepiše nedostal puk do poloodkryté klece Michal Birner.
   
  29:23
  Vyloučení v týmu Švýcarsko (Simon Moser – 2 min., nedovolené bránění).
   
  27:58
  Velká šance Švýcarů, kteří bleskově přešli do útoku. Zakončujícího hráče soupeře vychytal Mazanec!
   
  25:19
  Tohle byla dobrá možnost českého týmu! Jakub Klepiš našel z druhé vlny najíždějícího Libora Šuláka, který ale neprostřelil gólmana Senna. Na svého kolegu z obrany se trochu vyčítavě dívá David Němeček, jenž by střílel už do prázdné branky.
  22:50 Gaëtan HAAS - 2:1
   
  22:50
  Švýcarsko právě vstřelilo branku!
  Švýcarsko snižuje! Šulák ztratil v obranné třetině kotouč a soupeř jeho chybu trestá. Střelu Vincenta Praplana z levého kruhu vyrazil Mazanec ke GAËTANOVI HAASOVI, který v rychlosti obkroužil branku a zasunul puk do odkryté klece – 2:1. Asistence: Vincent Praplan a Dennis Hollenstein.
   
  20:35
  Právě Chris Baltisberger sekl Sekáče. Švýcaři jdou do čtyř.
  19:46 Lukáš RADIL - 2:0
   
  19:46
  Česko právě vstřelilo branku!
  Čeští hokejisté přesilovou hru využívají 14 sekund před koncem třetiny! Jakub Klepiš po pravém křídle zavezl puk do útočné třetiny a předložil ho mezi kruhy LUKÁŠOVI RADILOVI, který z mezikruží prostřelil lapačku Gillese Senna – 2:0. Asistence: Jakub Klepiš a Jakub Nakládal.
   
  19:33
  Jakub Krejčík spadl na útočné modré a Švýcaři se dostali do přečíslení 2 na 1. Zakončení vyšlo na Chrise Baltisbergera, ale Mazanec byl opět na místě. Na začátku třetiny neměl žádnou práci, ale v posledních minutách se má co ohánět.
   
  19:24
  Mazanec výborně vychytal Fabrice Herzoga. Ten se ještě snažil dorážet, ale místo puku trefil nohu Gulaše. Je tu tedy přesilovka pro český tým.
   
  17:07
  Grégory Hofmann se dostal po vhazování ke kotouči a velmi nepříjemně střílel zápěstím. Mazanec se musel hodně natáhnout, aby puk vyrážečkou vytěsnil!
   
  17:04
  Dvouminutový trest za sekání dostává Tomáš Kundrátek. Hráči Česka se budou muset bránit ve čtyřech.
   
  10:26
  Libor Šulák vyfasoval dvě minuty za držení. První přesilovku si zahrají Švýcaři.
   
  08:09
  Mohlo být vyrovnáno! Grégory Hofmann však minul odkrytou část české klece.
   
  07:42
  Martin Zaťovič je poslán na trestnou lavici za špatný postup při vhazování! Síly na ledě se vyrovnávají.
   
  07:42
  Jan Kovář nabil do velmi dobré pozice Dominikovu Kubalíkovi. Ten Senna nepropálil a z dorážky neuspěl ani Martin Zaťovič!
   
  06:37
  Vyloučeným hráčem je Marco Maurer. To on vložil hůl pod nohy Jakuba Klepiše.
   
  04:21
  Hned dva čeští hráči se ocitli sami za obranou Švýcarska. Sekáč chtěl ještě vracet před odkrytou branku Radilovi, ale jen nahrnul puk pod Senna.
  02:02 Milan GULAŠ - 1:0
   
  02:02
  Česko právě vstřelilo branku!
  Čeští hráči přesilovku naprosto zaslouženě využívají! Do přihrávky Jakuba Krejčíka se na vrcholu levého kruhu opřel MILAN GULAŠ a puk zapadl k bližší tyčce Sennovy branky. Asistence: Jakub Krejčík a Dominik Kubalík.
   
  00:26
  Hned tu máme první vyloučení. Chris Baltisberger je potrestán za sekání.

  Martin Augustin

  Branky a nahrávky: 3. Gulaš (J. Krejčík, D. Kubalík), 20. Radil (Klepiš, Nakládal), 33. D. Kubalík (Gulaš) – 23. Haas (Praplan, Hollenstein), 51. Ambühl (Du Bois, Loeffel)


  Česko: Mazanec (Francouz) – Šmíd, Nakládal (C), J. Krejčík, Kundrátek, Vitásek, Mozík, Šulák, Němeček, Moravčík – Sekáč, Nestrašil, Radil – D. Kubalík, Jan Kovář (A), Gulaš – Birner, Lev, Řepík – Zaťovič, Horák, Klepiš (A).
  Švýcarsko: Senn (Hiller) – Untersander, Marti, Du Bois, Loeffel, Fora, Maurer, Genazzi, Rüfenacht – Praplan, Haas, Hollenstein – Ambühl (C), Corvi, S. Moser (A) – Herzog, Suter, Hofmann – Baltisberger, Schäppi (A), Scherwey.

  Rozhodčí: Kaukokari, Heikkinen – Österholm, Nikulainen (FIN)