Švédsko – Itálie 1:0 (kon.)
Švédsko
1:0 (0:0)
Itálie
Pátek 10.11.2017, 20:45 • Friends Arena, Solna • Kvalifikace MS (Evropa) • Baráž

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (22:43:47)

Švédsko to zvládlo a vyhrálo doma 1:0.
    V prvním poločase jsme viděli velmi aktivní Švédské mužstvo, ale byli to Italové kdo měl největší šanci a to už v 6. minutě, když se Andrea Belotti dostal do hlavičky ve vápně po krásném centru Matteo Darmiana, ale zamířil těsně vedle levé tyče. Na hřišti to dost jiskří a padly už dvě žluté karty, přičemž jich Cüneyt Çakır mohl vytáhnout daleko víc.
    Ve druhém poločase se v 61. minutě prosadil Jakob Johansson, který pomocí teče dokázal dostat míč do brány Buffona. V 71. minutě se ke střele napřáhl Matteo Darmian, ale trefil pouze levou tyč. Ke konci zápasu si Itálie nevytvořila nějaký větší tlak a Švédsko po zásluze vyhrálo 1:0

90+5

90+5
    Lorenzo Insigneovi rána vůbec nesedla a to bylo pravděpodobně to poslední co se v dnešním zápase stalo.

90+5
    Itálie si nedokáže vytvořit závěrečný tlak a pravděpodobně utkání skončil výsledkem 1:0 pro Švédsko, což je skvělý výsledek do odvety.

90+4
    Centr se tentokrát Matteo Darmianovi nepovedl a skončil vedle brány Olsena.

90+3
    Nyní přiletěl centr do vápna Švédska, ale v něm opět dominují domácí obránci.

90+2
    Je to jenom takové to míchaní kolem horké kaše od Italských hráčů. Nyní Ciro Immobile vystřelil z otočky a míč skončil vedle brány.

90+1
    S centrem si jak jinak domácí poradili a Itálie má autové vhazování.

90
    Cüneyt Çakır nastavuje pět minut navíc.

90
    Následný centr opět skončil pouze na kopačkách domácí obrany, která odkopla míč do bezpečí. Za chvíli se dozvíme kolik hlavní rozhodčí nastaví minut.

89
    Itálie drží míč přibližně deset metrů od vápna.

88
    Chiellini našel ve vápně volného Ciro Immobileho, ale ten byl opět v ofsajdové pasti. Od tyče Darmiana se toho moc nestalo a utkání je místy nudné.

87
    Lorenzo Insigne zkoušel najít za sebou nabíhajícího Matteo Darmiana, ale míč opět zachytila domácí obrana, která je dnes skvělá.

86
    Leonardo Bonucci skvěle zasáhl proti domácímu hráči, který se řítil po levé straně.

85
    Itálie drží míč u několik minut, ale nyní přišel hodně nepřesný centr Lorenze Insigneho na Antonio Candrevu a Švédsko bude mít autové vhazování.

84
    Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Emil Krafth, přichází Gustav Svensson.

83
    Příliš dlouhý pas na Ciro Immobileho skončil v zámezí a Olsen bude mít další odkop od brány.

82
    Hra pokračuje.

Michal Raška

Branky: 61. Johansson

Karty:   2. Berg (SWE) – 29. Verratti (ITA)

Držení míče: 36 % : 64 %.
    Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 3:6. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 13:10.
    Švédsko: Olsen – Krafth (84. Svensson), Lindelöf, Granqvist (C), Augustinsson – Claesson, Seb. Larsson, Ekdal (57. Johansson), Forsberg – Toivonen, Berg (74. Kiese Thelin).
    Náhradníci: Johnsson, Nordfeldt – M. Olsson, Guidetti, Johansson, Helander, Svensson, P. Jansson, Rohdén, Kiese Thelin, Sema, J. Larsson.

Itálie: Buffon (C) – Barzagli, Bonucci, Chiellini – Candreva, De Rossi, Parolo, Verratti (76. L. Insigne), Darmian – Immobile, Belotti (65. Éder).
    Náhradníci: G. Donnarumma, Perin – Rugani, Gagliardini, Florenzi, L. Insigne, Astori, Éder, Bernardeschi, Zappacosta, Gabbiadini, Jorginho.

Rozhodčí: Cüneyt Çakır – Bahattin Duran, Tarik Ongun (vš. TUR)
    Pondělí 13.11.2017
    Itálie - Švédsko 0:0

Karty:   9. Chiellini (ITA), 22. Barzagli (ITA), 90+2. Immobile (ITA) – 10. Johansson (SWE), 30. Forsberg (SWE), 66. Lustig (SWE), 69. Kiese Thelin (SWE), 90+4. Olsen (SWE)

Držení míče: 76 % : 24 %.
    Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 13:1. Rohy: 8:0. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 17:15.