Buffalo – Florida 1:4 (kon.) | Washington – Pittsburgh 4:1 (kon.) | Columbus – Carolina 1:3 (kon.)
Toronto – Boston 3:2 (po pr.) | Dallas – NY Islanders 5:0 (kon.) | Vegas – Winnipeg 5:2 (kon.)
NY Rangers – Edmonton 4:2 (kon.) | Ottawa – Colorado 4:3 (kon.)

3. Tyler Motte (CBJ) 0+1 (03:40:30)

Statistiky: Střely na bránu: 26-29; Zablokované střely: 19-11; Vhazování: 43%-57%; Hity: 18-6; Přesilové hry: 0/2-0/1; Trestné minuty: 2-4.

Jordan Staal dvěmi góly otočil nepříznivý vývoj v Nationwide Areně, kde Carolina po úvodní části prohrávala zásluhou Brandona Dubinskyho 1:0. Cam Ward poté zneškodnil dva samostatné úniky a po jeho skvělých zákrocích přišel obrat. Hurricanes oplatili svému soupeři porážku z prvního vzájemného zápasu a jejich vítězství ještě v poslední minutě podtrhl střelou do prázdné brány Brock McGinn. Konečný výsledek zápasu. Columbus Blue Jackets 1 Carolina Hurricanes 3.

59:35 Brock MCGINN - 1:3

59:35
    Carolina právě vstřelila branku!
    Hurricanes se na pravé straně obranného pásma dostali u hrazení k puku a po přihrávce Justina Williamse bekhendovou střelou od obranné modré čáry zamířil po ledě do prázdné brány BROCK MCGINN! Carolina vede před koncem 3:1. Asistence: Justin Williams a Derek Ryan.

59:19
    Sergej Bobrovskij naskočil na střídačku a Blue Jackets to zkouší při hře bez brankáře!

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:23
    Hurricanes vyrazilo do útoku dva na dva, který Blue Jackets na pravém křídle dokázali rozbít.

57:53
    Zach Werenski na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a puk se od ochranného skla na opačné straně útočného pásma odrazil do ochranné sítě.

57:16
    Noah Hanifin v obranném pásmu přišel o hůl, Blue Jackets se ovšem do zakončení nedostali.

55:35
    Alexander Wennberg nepřesně přihrál v útočném pásmu a další akci Columbusu, který prohrává 1:2, zastavilo na pravé straně postavení mimo hru. Komerční brejk.

54:56
    Jordan Staal se pokusil zkompletovat hattrick, jeho střela od modré čáry ale byla zablokována.

53:59
    Útok Hurricanes zřejmě zastavilo postavení mimo hru. Hra je každopádně přerušena. Reklamní přestávka.

52:53
    Josh Anderson vystřelil z pravého kruhu a Cam Ward sevřenými betony kotouč vyrazil mimo.

51:47
    Cam Atkinson se po krásné zpětné přihrávce Setha Jonese z levého rohu útočného pásma ocitl před bránou v obrovské šanci a bez přípravy mířil těsně nad ledem ke vzdálenější pravé tyči, jenže Cam Ward jeho pokus z blízkosti vykopl fantasticky levým betonem!

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 6. Dubinsky (Motte, Hännikäinen) – 24. J. Staal (Hanifin, T. Teräväinen), 50. J. Staal (T. Teräväinen, Aho), 60. B. McGinn (Williams, D. Ryan)

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, J. Johnson (A), D. Savard, R. Murray, Nutivaara, G. Carlsson – Panarin, Wennberg, Atkinson – Dubois (C), N. Foligno, J. Anderson (A) – Jenner, Dubinsky, Bjorkstrand – Hännikäinen, Motte. Hlavní trenér: John Tortorella.
    Carolina Hurricanes: C. Ward (Darling) – Slavin, Pesce, H. Fleury, Faulk (C), Hanifin, T. van Riemsdyk – Aho, J. Staal, T. Teräväinen – B. McGinn, V. Rask, Williams (A) – Skinner (A), D. Ryan, E. Lindholm – Nordström, Krüger, Jooris. Hlavní trenér: Bill Peters.

Rozhodčí: Chris Lee, Kendrick Nicholson. Čároví: Steve Miller, Jonny Murray

Diváci: 16049