Šumperk – Opava 3:1 (kon.) | Val. Meziříčí – Poruba 2011 3:1 (kon.) | Mor. Budějovice – Klatovy 4:0 (kon.)
Havlíčkův Brod – Žďár n/S 8:1 (kon.) | Písek – Kolín 1:4 (kon.) | Bílina – Sokolov 5:8 (kon.)
David Servis – Tábor 2:3 (1:3 po s.n.) | Pelhřimov – Nymburk 2:4 (kon.) | Děčín – Most 6:1 (kon.)
Vrchlabí – Kobra 2:7 (kon.) | Trutnov – Jablonec n/N 5:4 (2:0 po s.n.) | Letňany – Řisuty 3:2 (kon.)
Hockey Club Moravské Budějovice 2019
4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
HC Klatovy
Sobota 11.11.2017, 17:00 • Zimní stadion Moravské Budějovice • 2. liga skupina Střed (ČR) • 14. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

V rámci 14. kola druholigové soutěže hostí domácí HC Moravské Budějovice 2005 tým HC Klatovy.

Klatovští v předehrávce vánočního kola podehli na ledě Kohoutů z Tábora 3:7, když o osudu utkání prakticky rozhodla první třetina, ve které si domácí vytvořili tříbrankové vedení.

Žihadla odjela ze stejného stadionu s prázdnou o čtyři dny dříve po prohře 3:6, přestože v polovině první třetiny vedla 2:0. Na počátku třetího dějství Žihadla sice snížila na 3:4, ale v zápětí, brankou v oslabení, Kohouti rozhodli o osudu utkání.

:
    Sochůrek (Plánička) – Houfek, Walter, Polívka, Marcel, Sysel, Leština – Uhlík, Topinka "C", Pacanda "A", Rubner, Tulačka "A", Kokoška, Vracovský, Furch, Pour, Heldák, Roubal, Vlček, Piovarči

HC Moravské Budějovice 2005:
    Brož (Čáp) – Kabelka, Wasserbauer, Bulín P., Pelikán, Kliment, Peroutka, Pucher ml., Pucher st. "C", Mikeš, Horký, Rytnauer "A", Matějka, Lupač, Krutiš, Hačecký, Bulín J., Juráň

Delegace rozhodčích:
    Bc. Michal Maršálek – Bc. Jan Kleprlík, Henrich Král

Úvodní buly bude vhozeno na zimním stadionu v Moravských Budějovicích v sobotu 11.11.2017 v 17:00 hod.

HC Moravské Budějovice 2005: Brož (Čáp) – Čermák, Kabelka,Pelikán, Kliment, Peroutka, Pucher ml, Wasserbauer- Pucher st., Mikeš, Horký, Rytnauer, Matějka, Krutiš, Lupač, Hačecký, Bulín J., Juráň, Bulín P. Trenér: Žák Augustin.

SHC Klatovy: Sochůrek (Plánička) – Houfek, Walter, Polívka, Kačena, Sysel, Leština – Uhlík, Topinka, Pacanda, Rubner, Tulačka, Kokoška, Vracovský, Furch, Pour, Heldák, Roubal. Trenér: Vostřák Pavel.

Rozhodčí: Bc. Michal Maršálek – Bc. Jan Kleprlík, Henrich Král.

Hráči již nastupují na led, zápas za chvíli začne.

00:01

00:08
    Icing domácích.

00:20
    Mikeš v úniku nedal, Matějka do prázdné brány nedokázal dorazit puk.

00:51
    Hráč Klatov se ocitl v offsidu.

01:09
    Krutišovu střelu z mezikruží Sochůrek schoval ve své lapačce.

01:36
    Domácí uzamknuli Klatovy v jejich pásmu a vysílají na bránu jednu střelu za druhou

02:14
    Juráňova střela těsně minula branku.

02:40
    Klatovy se na chvíli osvobodily, ale už se na ně žene další útok.

03:20
    Hostující obránce nahodil puk na Brože od červené čáry, ten s ním neměl problém.

04:15
    Hra se nyní přelévá z jedné strany na druhou bez nějakých šancí.

04:47
    Rytnauerova střela z kruhu sražena do ochranné sítě.

05:20
    Juráň tečoval před bránou Lupačovu střelu těsně vedle tyče.

06:20
    Wasserbauerovu střelu od modré Sochůrek vyráží. Domácí zatím jasně ovládají dnešní zápas.

07:06
    Klatovy se dostaly sotva k červené čáře a ihned přišly o puk.

07:14
    Vyloučení v týmu SHC Klatovy (Kačena – 2 min., hákování).

07:30
    Klatovy ihned vyhazují.

08:15
    Domácím se zatím nedaří usadit v pásmu.

08:40
    Vyloučení v týmu SHC Klatovy (Vraqcovský – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

09:06
    Rytnauer měl před sebou prázdnou bránu, obránce mu však dřív sebral puk.

09:14
    Klatovy ve 4.

09:53
    Kabelkova střela sražena nad bránu.

10:14
    Wasserbauerovo nahození od modré nikdo netečoval a Sochůrek ho schoval pod svůj levý beton.

10:23
    Klatovy vyhazují.

10:40

11:05
    Ofenzivní snahu hostů zastavil signalizovaný offside.

12:09
    Hosté v přečíslení 3 na 2 přestřelili bránu.

12:52
    Hostujícímu obránci přeskočil puk hokejku, Pucher st.se těsně nedostal do úniku.

13:13
    Nápor domácích hokejistů ukončuje Sochůrek.

13:24
    Úmyslný offside domácích.

14:48
    Furchovu střelu vyráží Brož do ochranné sítě.

15:02
    Klatovy se nyní na chvíli usadily v útočném pásmu, vystřelit se jim však nedaří.

15:11
    Vyloučení v týmu HC Moravské Budějovice 2005 (Rytnauer – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

15:33
    Hosté se usadili v pásmu, hra se však odehrává po rozích pásma.

15:47
    Hra přerušena. Hlavní rozhodčí byl zasažen odraženým pukem do hlavy.

15:47
    Rozhodčí je v pořádku, hra pokračuje.

16:15
    Domácí vyhazují.

16:42
    Hosté se vlastní vinnou připravili o pásmo.

17:11

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:40
    Hosté se snaží udeřit, Brož je však proti.

20:00

V první třetině byli aktivnější domácí hokejisté. Ke gólu to však nevedlo a tak je po první třetině bezbrankový stav. Další třetina začne přibližně v 17:45.

20:01

20:48
    Na začátku druhé třetiny jsou opět aktivnější domácí hokejisté.

21:47
    Hosté v úniku 3 na 2 překonali Brože, puk se ovšem od břevna odrazil pod jeho tělo. Tohle byla 100% šance!

22:14
    Lupač pod tlakem nahodil jen na Sochůrka. Ten puk schoval do lapačky.

23:00
    Hosté nyní výrazně ožili, nicméně hru kontrolují domácí.

23:28
    Sochůrek nyní musel likvidovat několik nebezpečných střel. Tu poslední již raději lapil do své vyrážečky.

23:59
    Domácí nyní chybovali v rozehrávce a hosté mohli ihned trestat. Brož však byl připraven.

24:37
    Rozjeté hosty nyní zastavil icing.

25:29
    Vyloučení v týmu SHC Klatovy (Leština – 2 min., hákování).

25:49
    Peroutkou střelu od modré zablokoval bránící hráč.

25:59
    Klatovy vyhazují až za Brože.

26:37
    Velký závar před Sochůrkem, puk však propadl vedle tyče!

27:09
    Jiří Wasserbauer našel krásnou přihrávkou před bránu ROMANA MIKEŠE a ten se blafákem do bekhendu nemýlil. Domácí tak využívají přesilovku. Asistence: Wasserbauer Jiří, Matějka Filip.

28:29
    Domácí využívají své aktivity a dávají další gól. Peter Pucher st. na modré obral hráče Klatov o puk. Ten po sérii přihrávek doputoval až k DANIELOVI KABELKOVI a ten švihem prostřelil Sochůrka. Asistence: Pucher Peter st., Mikeš Roman.

29:42
    Rytnauer s Horkým si v rychlém protiútoku předávali puk až druhý jmenovaný vystřelil. Sochůrek však na místě.

30:10
    Klatovy opět uzamčeny v obranném pásmu.

30:59
    Hráči Klatov se dostali do rychlého protiútoku 3 na 1 a jen těsně minuli bránu. Domácí pak vyhazují na icing.

31:26
    Další icing domácích hráčů.

31:48
    Jiří Peroutka krásně obkroužil branku, předal puk TOMÁŠI PELIKÁNOVI a ten švihem vystřelil. Sochůrek sice zasáhl, ale puk mu propadl až za brankovou čáru. Asistence: Peroutka Jiří, Krutiš Petr.

33:44
    Hosté se snaží s výsledkem něco udělat, ale domácí obrana je dnes dobře organizovaná.

34:38
    Hra se nyní odehrává spíše po rozích a bojuje se o každý milimetr ledu.

35:09
    Nepřesná přihrávka obránce Klatov končí icingem.

35:59
    Domácí opět uzamkli hosty v jejich pásmu a snaží se kombinovat.

36:39
    Kokoška se ve vlastním pásmu dostal k puku, přebruslil celé hřiště a vypálil směrem na Brožovu lapačku, ten puk chytá.

37:35
    Horký nahrál puk mezi kruhy přímo na hůl hráče Klatov, ten však minul.

38:02
    Klatovy teď zatlačily a domácí vyhazují na icing.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Domácí i druhou třetinu byli lepším týmem a byli za to po zásluze odměněni, když se jim podařilo třikrát skórovat. Třetí třetina začne přibližně v 18:34.

40:01

40:45
    Třetinu lépe začali hosté a usadili v útočném pásmu.

41:26
    Hosté stále kombinují v pásmu, alek žádné střele to zatím nevedlo.

42:03
    Kokoška vypálil do protipohybu Brože, bránu však netrefil.

42:54
    Uhlíkova střela bránu taky nenašla.

43:10
    Nahození od modré Brož skryl na své hrudi.

43:48
    Hosté stále útočí. Sysel bránu přestřelil. Domácí mají velké problémy se dostat za modrou.

43:56
    Nyní se jim to podařilo a vhazovat se bude po pravici Sochůrka.

44:35
    Pucher st. ověřil pozornost Sochůrka, ten byl připraven.

45:44
    Pelikán nyní mířil od modré přesně do růžku. Sochůrek však měl lapačku připravenou.

45:59
    Hačecký tečoval střelu těsně před brankářem. Ten však stihl zareagovat.

46:20
    Vyloučení v týmu HC Moravské Budějovice 2005 (Peroutka – 2+2 min., vysoká hůl).