Německo – Česko 56:89 (kon.)
Německo
56:89 (18:14, 36:36, 52:64)
Česko
Sobota 11.11.2017, 20:00 • Stadtgartenhalle, Saarlouis • Kvalifikace mistrovství Evropy žen • Skupina G

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký sobotní večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (21:43:16)

Statistiky

Nejvíce bodů: Greinacherová 12 – Hanušová 21
    Nejvíce doskoků: Grigoleitová 5 – Hejdová, Voráčková 5
    Nejvíce asistencí: Brodersenová 5 – Hanušová, Kat. Elhotová 4

Je dobojováno! Český tým vstoupil do kvalifikace na ME 2019 tím nejlepším způsobem, když rozdrtil německé hráčky o 33 bodů. Přitom v poločasu panoval vyrovnaný stav a vypadalo to na drama. Po pauze ale Češky zlepšily střelbu i obranu a náskok pozvolna narůstal. Úplné rozhodnutí padlo ve čtvrté čtvrtině, ve které Němky daly pouhé čtyři body.

Konec zápasu. (56:89)

38:58
    Grigoleitová alespoň trochu zmírňuje porážku dvěma proměněnými trestnými hody. (56:89)

38:49
    Domácí hráčky už rezignovaly a na palubovce je prakticky jen jeden tým. Šujanová dostala míč pod koš a snadno navýšila už tak výrazný náskok. (54:89)

38:20
    Pecková a další dva body českého týmu. (54:87)

37:57
    Bartoňové postavily spoluhráčky skvělé clony a ona mohla proniknout až pod koš, odkud skórovala o desku. (54:85)

37:14
    Hejdová proměnila jeden ze dvou trestných hodů. (54:83)

36:52
    Trojka Záplatové, tohle je už opravdu demolice domácího týmu. (54:82)

36:15
    Na druhé straně ale ihned kontruje Pecková. (54:79)

35:57
    Greinacherová konečně maže nulu na kontě domácího týmu a zcela volná skóruje o desku. (54:77)

35:22
    Už je to o 25 bodů, ve čtvrté čtvrtině je stav 0:13. (52:77)

34:46
    V posledních okamžicích je to exhibice na jeden koš, Němky se ne a ne trefit. (52:75)

33:50
    Snadná akce pro Kateřinu Elhotovou, ta musela pouze proměnit sólový nájezd na koš. A zdařilo se. (52:75)

33:22
    Německý tým si bere oddechový čas, chce alespoň trochu zastavit nápor českých hráček. (52:73)

33:22
    Ten padl právě nyní, střelou o desku se o to postarala Voráčková! (52:73)

32:58
    Pomaličku se blížíme k dvacetibodovému rozdílu. (52:71)

32:23
    Další chtěla dát Hejdová, míč ale pouze poskočil na obroučce a domácí si připsaly obranný doskok. (52:69)