Kanada red – Česko 3:2 (kon.) | Kanada white – Česko 1:2 (kon.)
Kanada white
1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Česko
Sobota 11.11.2017, 22:40 • Encana Events Centre, Dawson Creek • World U17 Hockey Challenge

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:30.

Dámy a pánové, vítejte u sledování přímého přenosu z mládežnického hokeje, kdy se v zápase o bronz představí čeští mladíci do 17 let v souboji s výběrem Kanada White.

Češi byli na World U17 Hockey Challenge velmi blízko postupu do finále, ale nakonec odcházeli po souboji s jiným kanadským výběrem z ledu smutní. O výhře týmu Kanada Red rozhodl v čase 58:30 gólem v přesilovce Xavier Parent, kmenový hráč Halifaxu. Český tým tak prohrál 2:3, branky vstřelili jihlavský útočník Adam Najman a v závěru druhé třetiny i Jaromír Pytlík, hráč Žďáru nad Sázavou, který letos již skóroval i v 2. lize seniorů.

Z utkání o bronzové medaile na World U17 Hockey Challenge vám nabídneme změny stavu.

00:01

09:19
    Česko právě vstřelilo branku!
    Českobudějovický útočník MATĚJ TOMAN otevírá skóre zápasu o bronzové medaile, když v 10. minutě prostřelil Gauthiera v kanadské brance. Asistence: Adam Najman a Radek Kučeřík.

14:32
    Český tým si zahraje přesilovou hru, dvě minuty za hákování dostal Joe Carroll, klubovou příslušností útočník Sault Ste. Marie z Ontario Hockey League.

15:27
    Je po přesilovce, za katr totiž míří i Šimon Kubíček, obránce českého týmu a stejně jako autor první branky Matěj Toman hráč Motoru. I on dostává dvě minuty za hákování.

16:32

17:27

19:54
    Ještě šest vteřin před koncem úvodní třetiny dochází na další trest, dvě minuty za podražení inkasuje Jake Lee, kanadský obránce.

20:00

20:01

21:54

30:15
    Na český tým čekají perné chvilky, dvě minuty za hrubost dostává Šimon Kubíček, který tak dnes již podruhé míří na trestnou lavici. Začíná přesilová hra kanadského týmu.

32:15

32:37
    Český tým přestál oslabení a nyní operuje v útočném pásmu.

32:43
    Krásnou individuální akcí se blýskl MICHAL TEPLÝ! Mladý talent z havlíčkobrodské líhně nyní působící v Liberci se protáhl od zadního mantinelu až před Gauthiera, kterého překvapil ránou na bližší tyč! Český tým vede rázem 2:0! Bez asistence.

33:43
    Nakonec místo avizovaného Mlčáka dostane dvě minuty Jake Lee z kanadského týmu a bude to český tým, který bude mít výhodu přesilovky.

34:27
    Souběžné tresty pro domácího útočníka Nathana Légarého a pro českého hráče Šimona Kubíčka. Bude pokračovat česká přesilovka.

35:43

40:00

Český tým má po dvou třetinách blízko k bronzovým medailím, když vede po trefách Matěje Tomana a Michala Teplého již 2:0! Tento stav však musí čeští mladíci potvrdit ve třetí třetině, která začne přibližně dvanáct minut po půlnoci.

40:01

49:35
    Vhazuje se v českém obranném pásmu a hned po vhazování si Malík připisuje rychlý zákrok lapačkou.

50:00
    Poslední minuty utkání již přineseme v podrobné reportáži, aktuálně se hra odvíjí ve středním pásmu.

50:09
    Zakázané uvolnění českých hokejistů.

50:30
    Kanadský tým špatně střídal a do brejkové situace se dostal Michal Teplý, ale Gauthier jej vychytal!

51:13
    Kanadský tým ještě vidinu bronzových medailí z hlavy nevytlačil, snaží se o ofenzívu.

51:38
    Malík si připisuje zákrok proti střele z levého křídla, pálil Jake Lee.

51:54
    Do koncovky se tlačil Blaisdell, ale přes dva bránící hráče neprošel.

52:37
    A teď už zase útočí český tým, Morong pomáhá u mantinelu. Ale kanadská obrana vydolovala puk a rozehrává po hrazení.

53:13
    Češi se přesto udrželi v útočném pásmu a domácí tým se na závěr mezihry osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

53:16
    Znovu se vpřed tlačil výborně hrající Teplý, střelu přes obránce ale Gauthier vyrazil.

54:16
    Krátce se Kanada nastěhovala do útočného pásma, ke přímému ohrožení Malíkovy branky nedošlo.

54:32
    Na druhé straně naopak přes obránce pálil Martin Lang, puk těsně minul Gauthierovu branku.

54:57
    Légaré střílel nepřesně, kotouč mířil nad branku. A následovat bude nyní komerční přestávka. Čas běží domácím velice rychle a hlavně, český celek solidně brání, nepouští kanadský tým do žádných větších šancí.

55:25
    Nick Malík ale zavřel klec a i tentokrát český brankář nepustil za svá záda kotouč, byť mu nyní pomohla tyč při ráně od modré!

55:29
    Jouza vyhrál opakované buly a čeští mladíci vyvážejí kotouč ven z pásma.

56:00
    Tlak Kanaďanů se ale stupňuje a Malík si připisuje další skvělý zákrok, po ráně Keppena!

56:13
    A několik hráčů se nyní pouští do sebe za brankou Malíka, nakonec rozhodčí ale trestá pouze českou stranu, což se moc nelíbí střídačce vedoucího týmu.

56:13
    Vyloučení v týmu Česko (Kubíček – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku).

56:57
    Kanada white právě vstřelila branku! Kanada přece jen v přesilovce snižuje a drama začíná naplno. Z pravého křídla prostřelil Malíka GRAEME CLARKE! Asistence: Jake Lee.
    56:57 CLARKE - 1:2

58:12
    Zakázané uvolnění českého celku, kotouč se vrací před Malíka. A dochází na oddechový čas.

58:12
    A Kanada to zkouší v šesti, bez brankáře!

58:23
    Českému týmu se podařilo dostat kotouč z pásma, došlo i na zakončení, ale puk těsně míjí branku!

58:31
    A Malík přerušuje hru, puk má v lapačce.

58:42
    Další Malíkův zákrok, do brankoviště ještě vtrhl Keppen, ale puk do sítě nedotlačil. A teď si zase bere timeout kanadský výběr.

58:42
    78 vteřin dělí český tým od obrovského úspěchu, ale hala v Dawson Creeku stojí na nohou. Nebude to lehké pro české mladíky.

58:58
    Mlčák zblokoval ránu od modré.

59:12
    A kotouč opustil české obranné pásmo.

59:39
    Kanaďané nemají klid na střelbu, nakonec Češi vyhazují na zakázané uvolnění, byť kotouč byl jen o chloupek rychlejší než sprintující hráči.

59:46
    Znovu kotouč ve středním pásmu.

59:58
    Ještě jedna kanadská střela od modré, ale Malík chytá!

Český tým si poveze ze zámoří domů cenné kovy! Nakonec vítězí 2:1, když Kanadě nepomohl ani gól Clarkea po velmi přísném vyloučení Šimona Kubíčka! O vítěznou trefu se postaral Teplý, nicméně hlavní postavou českého vítězství se stal skvěle chytající Nick Malík!
    Český tým slaví vítězství v zápase o bronz

Poměr střel nakonec vyzněl, hlavně díky drtivému závěru, pro Kanadu. Ta poslala na Nicka Malíka 30 střel, z nichhž 29 skončilo zákrokem českého brankáře. Taylor Gauthier čelil 23 střelám, z nichž dvě tedy pustil za svá záda.

Tahle parta českých mladíků vybojovala na tomto turnaji první českou medaili od roku 2006! Tentokrát tedy to byl český tým, kdo těsně ovládl souboj s Kanadou. V semifinále tomu bylo bohužel naopak. Bronzové medaile jsou však skvělým úspěchem a pro zúčastněné hráče jistě motivací do dalšího tvrdého tréninku.

Já se s vámi pro dnešní den loučím, přeji vám hezkou neděli a děkuji za pozornost při sledování našeho přímého přenosu. (00:57:50)