Rusko – Česko 5:2 (kon.) | Finsko – Kanada 4:3 (kon.)
konec
Rusko
5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Česko
Neděle 12.11.2017, 12:30 • Hartwall Arena, Helsinky • Euro Hockey Tour
Předzápasové kurzy: 1.56 5.21 4.41
Partner:
  59:52 Jakub KLEPIŠ - 5:2
   
  59:52
  Česko právě vstřelilo branku!
  Osm sekund před koncem využíváme přesilovku! JAKUB KLEPIŠ dostal puk do své tradiční pozice na levém kruhu a přesnou přízemní střelou překonal přesouvajícího se Sorokina. Asistence: Jan Kovář.
  55:36 Dinar CHAFIZULLIN - 5:1
   
  55:36
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Nedáš – dostaneš. Rusové se usadili v útočném pásmu, načež Mozjakin našel přesným křižným pasem na levém kruhu nikým nehlídaného DINARA CHAFIZULLINA, který z voleje propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Sergej Mozjakin, Vladimir Tkačov.
  33:06 Michail GRIGORENKO - 4:1
   
  33:06
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Rusové bohužel odskakují zpět na tříbrankový rozdíl. Kraskovskij nahodil puk do předbrankového prostoru, kde se k dorážce prokousal MICHAIL GRIGORENKO, a dokonal tak hattrick! Asistence: Pavel Kraskovskij.
  30:36 Dominik KUBALÍK - 3:1
   
  30:36
  Česko právě vstřelilo branku!
  V polovině zápasu se český tým konečně prosazuje! Ruská obrana úplně zapomněla na DOMINIKA KUBALÍKA, který byl na pravém kruhu zcela osamocen a se zakončením si poradil mazácky. Asistence: Jan Kovář, Michal Řepík.
  23:40 Kirill KAPRIZOV - 3:0
   
  23:40
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Dvojnásobnou početní výhodu nakonec Rusové proměnili. Gusev našel v mezikruží úplně volného KIRILLA KAPRIZOVA, proti jehož následné dělovce neměl Mazanec nárok. Asistence: Nikita Gusev, Nikita Nestěrov.
  10:10 Michail GRIGORENKO - 2:0
   
  10:10
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Tohle není dobrý start do zápasu, sborná už vede o dva góly. Sergej Kalinin na pravém kruhu přenechal puk úplně volnému MICHAILU GRIGORENKOVI, který přesně našel skulinku v Mazancově výstroji. Asistence: Sergej Kalinin.
   
  04:23
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Znarokova parta se rychle dostává do vedení. Rusové ujeli do přečíslení dva na jednoho, načež se MICHAIL GRIGORENKO rozhodl ještě přihrávat, český obránce mu ale omylem přikopl puk zpátky a poté už měl Grigorenko úlohu vcelku snadnou. Asistence: Vasilij Tokranov.

  Vojtěch Balon

  Branky a nahrávky: 5. Grigorenko (Tokranov), 11. Grigorenko (Kalinin), 24. Kaprizov (N. Gusev, Nestěrov), 34. Grigorenko (Kraskovskij), 56. Chafizullin (Mozjakin, Tkačov) – 31. D. Kubalík (Jan Kovář, Řepík), 60. Klepiš (Jan Kovář)


  Rusko: I. Sorokin (Karejev) – Kiselevič, Chafizullin, Nestěrov, Ljubuškin, Zubarev, Vojnov, Trjamkin, Tokranov – Tělegin, Andronov (A), Ničuškin – N. Gusev, Šalunov, Kaprizov – Mozjakin (C), Tkačov, Barabanov – Kalinin (A), Kraskovskij, Grigorenko.
  Česko: Mazanec (Francouz) – Nakládal (C), Šulák, Kundrátek, J. Krejčík, Mozík, Vitásek, Němeček, Moravčík – Radil, Nestrašil, Sekáč – Gulaš, Jan Kovář (A), D. Kubalík – Řepík, Horák, Birner – Klepiš (A), Lev, Zaťovič – Mertl.

  Rozhodčí: Rantala, Fonselius – Hägerström, Suominen

  Diváci: 3143