Rusko – Česko 5:2 (kon.) | Finsko – Kanada 4:3 (kon.)
konec
Rusko
5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Česko
Neděle 12.11.2017, 12:30 • Hartwall Arena, Helsinky • Euro Hockey Tour
Předzápasové kurzy: 1.56 5.21 4.41
Partner:
  59:52 Jakub KLEPIŠ - 5:2
   
  59:52
  Česko právě vstřelilo branku!
  Osm sekund před koncem využíváme přesilovku! JAKUB KLEPIŠ dostal puk do své tradiční pozice na levém kruhu a přesnou přízemní střelou překonal přesouvajícího se Sorokina. Asistence: Jan Kovář.
   
  59:23
  Nikita Trjamkin (RUS) vyhodil puk až na tribunu, národní tým tak dohraje zápas v početní převaze.
  55:36 Dinar CHAFIZULLIN - 5:1
   
  55:36
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Nedáš – dostaneš. Rusové se usadili v útočném pásmu, načež Mozjakin našel přesným křižným pasem na levém kruhu nikým nehlídaného DINARA CHAFIZULLINA, který z voleje propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Sergej Mozjakin, Vladimir Tkačov.
   
  53:54
  Právě Zaťovič teď měl na hokejce kosmetickou úpravu skóre, z mezikruží ale na skvělého Sorokina nevyzrál!
   
  48:06
  Vladimir Tkačov se opět ocitl v obrovské šanci, ze tří metrů ale netrefil odkrytou českou svatyni!
   
  46:16
  Tkačjov měl na hokejce jasný gól, Mazanec jej ale z bezprostřední blízkosti fantasticky vychytal!
   
  44:08
  Vojtěch Mozík (CZE) půjde pykat na dvě minuty za podražení, sborná si tak zahraje další přesilovku.
   
  35:46
  Mozjakin zavezl kotouč do útočného pásma a poté našel na vrcholu pravého kruhu úplně volného Trjamkina, obrovitý obránce sborné si ale na Mazance nepřišel!
  33:06 Michail GRIGORENKO - 4:1
   
  33:06
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Rusové bohužel odskakují zpět na tříbrankový rozdíl. Kraskovskij nahodil puk do předbrankového prostoru, kde se k dorážce prokousal MICHAIL GRIGORENKO, a dokonal tak hattrick! Asistence: Pavel Kraskovskij.
  30:36 Dominik KUBALÍK - 3:1
   
  30:36
  Česko právě vstřelilo branku!
  V polovině zápasu se český tým konečně prosazuje! Ruská obrana úplně zapomněla na DOMINIKA KUBALÍKA, který byl na pravém kruhu zcela osamocen a se zakončením si poradil mazácky. Asistence: Jan Kovář, Michal Řepík.
   
  29:16
  Vjačeslav Vojnov (RUS) vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění, český tým si tak zahraje svou druhou přesilovku.
   
  26:56
  Aktivně napadající sborná donutila národní tým k chybě v rozehrávce, načež se v obrovské šanci ocitl Barabanov, který ale nemířil přesně!
  23:40 Kirill KAPRIZOV - 3:0
   
  23:40
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Dvojnásobnou početní výhodu nakonec Rusové proměnili. Gusev našel v mezikruží úplně volného KIRILLA KAPRIZOVA, proti jehož následné dělovce neměl Mazanec nárok. Asistence: Nikita Gusev, Nikita Nestěrov.
   
  22:32
  Další komplikace pro český tým, Nakládal (CZE) dostal dvouminutový trest za krosček.
   
  21:49
  Milan Gulaš (CZE) vyfasoval trest na 2+10 minut za zásah do hlavy nebo krku, sborná si zahraje druhou přesilovku.
   
  15:51
  Právě Klepiš měl teď na hokejce snížení, ze stoprocentní pozice ale netrefil kotouč podle svých představ!
   
  13:57
  Tomáš Kundrátek byl ve středním pásmu podražen Šalunovem (RUS), český tým si tak po komerční přestávce zahraje první přesilovku.
  10:10 Michail GRIGORENKO - 2:0
   
  10:10
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Tohle není dobrý start do zápasu, sborná už vede o dva góly. Sergej Kalinin na pravém kruhu přenechal puk úplně volnému MICHAILU GRIGORENKOVI, který přesně našel skulinku v Mazancově výstroji. Asistence: Sergej Kalinin.
   
  07:36
  Tomáš Kundrátek vyvezl puk do středního pásma a poté ho přenechal Janu Kovářovi, přechod do útoku ale národnímu týmu nevyšel, poněvadž Milan Gulaš (CZE) omylem vysekl hůl Kraskovskému.
   
  06:48
  Rusové podruhé dostali kotouč do sítě, kvůli ataku na Marka Mazance ale tato branka nemůže platit a vhazovat se bude ve středním pásmu.
   
  04:23
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Znarokova parta se rychle dostává do vedení. Rusové ujeli do přečíslení dva na jednoho, načež se MICHAIL GRIGORENKO rozhodl ještě přihrávat, český obránce mu ale omylem přikopl puk zpátky a poté už měl Grigorenko úlohu vcelku snadnou. Asistence: Vasilij Tokranov.
   
  03:04
  První šance ruské sborné. Nikita Gusev se dostal do samostatného úniku, tváří v tvář Mazancovi ale na českého brankáře nevyzrál!

  Vojtěch Balon

  Branky a nahrávky: 5. Grigorenko (Tokranov), 11. Grigorenko (Kalinin), 24. Kaprizov (N. Gusev, Nestěrov), 34. Grigorenko (Kraskovskij), 56. Chafizullin (Mozjakin, Tkačov) – 31. D. Kubalík (Jan Kovář, Řepík), 60. Klepiš (Jan Kovář)


  Rusko: I. Sorokin (Karejev) – Kiselevič, Chafizullin, Nestěrov, Ljubuškin, Zubarev, Vojnov, Trjamkin, Tokranov – Tělegin, Andronov (A), Ničuškin – N. Gusev, Šalunov, Kaprizov – Mozjakin (C), Tkačov, Barabanov – Kalinin (A), Kraskovskij, Grigorenko.
  Česko: Mazanec (Francouz) – Nakládal (C), Šulák, Kundrátek, J. Krejčík, Mozík, Vitásek, Němeček, Moravčík – Radil, Nestrašil, Sekáč – Gulaš, Jan Kovář (A), D. Kubalík – Řepík, Horák, Birner – Klepiš (A), Lev, Zaťovič – Mertl.

  Rozhodčí: Rantala, Fonselius – Hägerström, Suominen

  Diváci: 3143