Chicago – New Jersey 5:7 (kon.) | Washington – Edmonton 2:1 (1:0 po s.n.) | Anaheim – Tampa 1:2 (kon.)
Los Angeles – San Jose 1:2 (kon.)
Los Angeles Kings
1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
San Jose Sharks
Pondělí 13.11.2017, 04:30 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Domácí celek se sice jako první dostal v úvodní třetině do vedení, ale utkání vyhrát nedokázal. Ve třetí části hry dvakrát mohli domácí kotouč vyhodit z obranného pásma, nepodařilo se jim to, a tak se dvakrát prosadili hosté. Melker Karlsson vyrovnal a rozhodují gól vstřelil ve třiapadesáté minutě Joel Ward. (07:10:04)

1. Martin Jones (SJS) 26 zák., 1 gól, 96,3%
    1. Jonathan Quick (LAK) 31 zák., 2 góly, 93,9%
    3. Brent Burns (SJS) 0+0

Československá stopa v utkání:
    Tomáš Hertl (SJS) 0+1, 0 střel, čas na ledě 19:26

59:38
    Vhazovat se bude před hostující brankou. Další zakázané uvolnění. Buly zvládl Tomáš Hertl na výbornou.

59:20
    Joe Pavelski dostal hru do středního pásma.

59:07
    Hosté vyhodili přes všechny čáry, vhazovat se bude před brankou San Jose.

58:53
    Jonathan Quick míří na střídačku, domácí budou hrát v šesti. Oddechový čas pro Kings.

58:23
    Alec Martinez výborně vypálil, jeho tvrdou ránu zablokoval soupeř.

58:17
    Podobně nepřesný byl také domácí Oscar Fantenberg.

58:04
    Brent Burns minul bránu.

57:36
    Hosté hrají výborně, domácí se nemohou stabilněji dostat do útočného pásma.

57:10
    Vhazovalo se v obranném pásmu Sharks a hostující celek kotouč získal.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině, San Jose vede o gól.

56:27
    Tři a půl minuty před koncem třetí třetiny je hra přerušená. Adrian Kempe se propracoval do zakončení, jeho pokus kryje brankář Martin Jones.

56:03
    Vhazovat se bude ve středním pásmu, San Jose hraje takticky velmi dobře.

55:35
    Domácí celek prohrává o gól a už nemá mnoho času na pokusy o vyrovnání.

55:19
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude po komerční přestávce ve středním pásmu.

55:03
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, dobře zakončoval Joe Pavelski. Brankář Jonathan Quick byl pozorný.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 9. D. Brown (Kopitar, Doughty) – 46. M. Karlsson (Hertl, Couture), 53. J. Ward (Goodrow, J. Ryan)

Los Angeles Kings: Quick (Kuemper) – Forbort, Doughty, Muzzin, Martinez, MacDermid, Fantenberg – Iafallo, Kopitar, D. Brown – Pearson, Kempe, Toffoli – Andreoff, N. Shore, Lewis – Cammalleri, Dowd, Laich.
    San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – J. Ryan, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, Heed – Donskoi, J. Thornton, Pavelski – M. Karlsson, Couture, Hertl – Meier, Tierney, Bødker – Labanc, Goodrow, J. Ward.

Rozhodčí: Hebert, Charron – Gawryletz, Cameron

Diváci: 18 230