Úterý 14.11.2017, 03:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Jaromír Jágr (CGY) 0+1, 0 střel, TOI 15:55
    Michael Frolík (CGY) 1+0, 3 střely, TOI 16:22
    Vladimír Sobotka (STL) 0+0, 2 střely, TOI 15:11 (06:07:40)

Tři hvězdy utkání

1. Mark Jankowski (CGY) 2+1
    2. Sam Bennett (CGY) 1+1
    3. Johnny Gaudreau (CGY) 1+1

Statistiky: Střely na bránu: 37-24; Zablokované střely: 11-14; Vhazování: 59%-41%; Hity: 15-18; Přesilové hry: 1/3-1/1; Trestné minuty: 6-10.

Calgary zakončilo sérii sedmi domácích zápasů výhrou nad St. Louis a byla to pořádná přestřelka. I když poté, co Mark Jankowski dvěmi góly otočil skóre na stranu Calgary a bylo to 2:1, už se Blues jen dotahovali. Vladimir Tarasenko vyrovnal po krásném přečíslení dva na jednoho na 4:4, to ovšem bylo ze strany Bluesmanů vše a na opačné straně se po smrtících protiútocích dvakrát prosadili Flames. Vítězný gól zaznamenal Kris Versteeg. V dresu Calgary bodoval Jaromír Jágr a Michael Frolík, který pečetil vítězství domácího celku střelou do prázdné brány. Konečný výsledek. Calgary Flames 7 St. Louis 4.

59:00
    Do konce dnešního zápasu zbývá odehrát 1 minuta.
    58:57 Michael FROLÍK - 7:4

58:57
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Makael Backlund z levého křídla přihrál do mezikruží, kde krásnou zadovkou přiťukl Matthew Tkachuk puk MICHAELOVI FROLÍKOVI a český útočník zamířil do prázdné brány! Asistence: Matthew Tkachuk a Mikael Backlund.

58:48
    Jake Allen naskočil na střídačku a Blues to zkouší necelé dvě minuty před koncem bez brankáře! Calgary Flames vede nad Blues 6:4.
    58:00 Johnny GAUDREAU - 6:4

58:00
    Johhny Gaudreau už mohl u levé tyče po dalším rychlém přečíslení Flames zakončovat, po rychlém objetí brány ale nádhernou zpětnou diagonální žabičkou našel v levém kruhu Marka Giordana, který puk rychle převzal a po rychlém sjetí před bránu se pokusil o bekhendový blafák. Jake Allen sice levým betonem puk vyrazil, u pravé tyče ho ale z blízkosti dorazil do odkryté brány JOHNNY GAUDREAU! Flames 2 minuty před koncem opět udeřili. Asistence: Mark Giordano.

55:09
    Před bránou Eddieho Läcka bylo pořádné horko, žádné z hostů ho ale nedokázal propálit!
    54:29 Kris VERSTEEG - 5:4

54:29
    Flames vyrazili do přečíslení dva na jednoho a Troy Brouwer na levém křídle krásnou přihrávkou přes osu hřiště z pravého křídla našel najíždějícího KRISE VERSTEEGA, který na přední tyči tvrdou střelou s příklepem z vrcholu levého kruhu pro vhazování propálil Jakea Allena! Asistence: Troy Brouwer a Curtis Lazar.

54:11
    Blues napřáhli od modré čáry ke dvěma střelám, obě dvě ale Eddie Läck bez problémů zastavil.
    52:43 Vladimir TARASENKO - 4:4

52:43
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Jaden Schwartz vyrazil do přečíslení dva na jednoho a přihrávkou z levého kruhu našel před bránou VLADIMIRA TARASENKA, který bez přípravy nad lapačkou Eddieho Läcka zamířil do pravého horního rohu brány! Vedení Calgary trvalo pouhých 12 sekund! Znovu je vyrovnáno. Asistence: Jaden Schwartz a Brayden Schenn.
    52:31 Micheal FERLAND - 4:3

52:31
    Sam Bennett si před bránou v tísni krásně stáhl puk na hůl a z otočky a blízkosti mířil k pravé tyči, jenže Jake Allen dokázal kotouč lapačkou senzačně zastavit. Po přerušení hry a následném útoku ale udeřil v blízkosti levé tyče MICHEAL FERLAND, který z úhlu zvedl puk pod víko! Asistence: Johnny Gaudreau a TJ Brodie.

52:04
    Oskar Sundqvist dostal dvojnásobný dvouminutový trest za hrubost, z nichž jeden odpyká Dmitrij Jaškin. A vyloučení také na opačné straně. Brett Kulak usedl na trestnou lavici na dvě minuty za hrubost.

52:04
    Dmitrij Jaškin se snažil v blízkosti pravé tyče natlačit před bránu a narazil v rychlosti do Eddieho Läcka! Následuje reklamní přestávka.
    51:46 Alexander STEEN - 3:3

51:46
    Mark Jankowski si v blízkosti pravé tyče najel na krásnou kolmou přihrávku a po ledě mířil z ostrého úhlu do brány, Jake Allen mu ale hattrick vstřelit pravým betonem neumožnil. Následoval rychlý protiútok Blues a střela ALEXANDERA STEENA, která z vrcholu pravého kruhu pro vhazování zamířila do vzdálenějšího levého horního rohu brány! Je vyrovnáno 3:3! Asistence: Paul Stastny a Joel Edmundson.

51:18
    Flames se dostali během přesilové hry ke třem střelám a vyloučený Vladimír Sobotka je zpět na ledě.

50:35
    Jeden z hráčů Flames na pravém křídle útočného pásma skončil na ledě, rozhodčí to ovšem nechali být a Blues se znovu podařilo vyhodit kotouč z obranného pásma.

50:01
    Johnny Gaudreau v blízkosti pravé tyče po přihrávce zpoza brány vypálil z téměř nulového úhlu, Jake Allen se ale zaskočit nenechal a opět puk vyrazil.

49:28
    Kris Versteeg na pravém křídle vypálil ihned po vhazování od hrazení a Jake Allen kotouč vyrazil.

49:18
    Vladimír Sobotka fauloval za bránou Flames a dostal dvě minuty za podržení. Přesilová hra Flames.

48:22
    Ve třetí části začíná hra být hodně kouskována, na druhou stranu po velmi plynulých 40 minutách zápasu je jasné, že hráčům postupně dochází síly. Blues vyhodili nyní kotouč na zakázané uvolnění. Vhazování před Jakem Allenem.

48:05
    Flames vyhráli vhazování v obranném pásmu a vyhodili puk tak, že Alex Pietrangelo musel hrát.

47:53
    Vladimir Tarasenko se dostal v levém kruhu ke střele, kterou Eddie Läck zastavil. Komerční přestávka.

46:32
    Vladimir Tarasenko nedokázal na levém křídle zachytit prudký puk, který zamířil na zakázané uvolnění.
    45:39 Sam BENNETT - 3:2

45:39
    Mark Jankowski na vrcholu mezikruží vybojoval puk a střelou zápěstím se snažil zkompletovat hattrick, jenže Jake Allen puk vyrazil. V blízkosti levé tyče se ale dostal k odraženému kotouči SAM BENNETT, který ho zády k bráně bekhendem naslepo poslal mezi betony Jakea Allena a od levého betonu se odrazil do sítě! Calgary vede 3:2! Asistence: Mark Jankowski.

45:15
    Oskar Sundqvist po rychlém protiútoku vypálil z levého kruhu a připravený Eddie Läck kotouč vyrazil.

44:05
    Mikael Backlund napřáhl v levém kruhu k pěkné střele, která mířila na vzdálenější levou tyč, Jake Allen ale kotouč levým betonem skvěle vyrazil!

43:08
    Robert Bortuzzo vyhodil kotouč z pravého rohu obranného pásma tak dobře, že Eddie Läck musel před jedním z napadajících hráčů Blues po zaváhání přikrýt kotouč lapačkou.

42:22
    Carl Gunnarsson vyhazoval puk z obranného pásma a kotouč skončil na střídačce Calgary Flames.

42:13
    Jaromír Jágr míchal na pravém křídle s pukem, Flames byl ale se zpožděním odpískán ofsajd.

41:44
    Jake Allen vyrazil střelu Flames od modré čáry a jeho spoluhráči vyhodili puk na zakázané uvolnění.

41:06
    Vladimir Tarasenko vzápětí ihned po vhazování vypálil od modré čáry, jeho projektil ale zamířil nad.

41:00
    Vladimir Tarasenko rychle vystřelil zápěstím z levého kruhu a Eddie Läck sevřel jeho pokus v náručí.

40:01
    Calgary proti St. Louis zakončuje sérii sedmi domácích zápasů a do třetí části vstupují oba týmy za stavu 2:2.

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 20-13; Zablokované střely: 8-13; Vhazování: 50%-50%; Hity: 10-15; Přesilové hry: 0/1-1/1; Trestné min.: 4-4.

Třetí třetina začne přibližně v 4:55.

V Calgary je odehráno čtyřicet minut a po úvodní části, která přinesla čtyři branky, jsme se ve druhé třetině žádného gólu nedočkali. Přesto jsme byli svědky velice plynulého hokeje. Ještě je potřeba doplnit dvě zajímavosti, do druhé třetiny nastoupil kvůli neblíže specifikovanému zranění Mikea Smithe brankář Eddie Läck a na straně Blues zamířil v průběhu prostřední části na ošetřovnu Dmitrij Jaškin. Skóre po druhé třetině. Calgary Flames 2 St. Louis Blues 2.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:00
    Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.

38:47
    Michael Stone na pravém křídle od modré čáry nahodil puk před bránu a k odraženému kotouči se dostal Sam Bennett, jenže napoprvé mu puk sjel z hole a druhý pokus zamířil nad.

37:45
    Vladimir Tarasenko se podél střídaček do útočného pásma neprotáhl. Puk opustil ledovou plochu a Michael Frolík na střídačce těžko vydechuje poté, co za bránou Jakea Allena schytal tvrdý hit.

36:54
    Pro úplnost. Hra byla před reklamní přestávkou přerušena kvůli postavení mimo hru Flames.

36:54
    Hra byla přerušena a tři minuty před koncem prostřední části je tu další komerční přestávka.

36:33
    Joel Edmundson byl zřejmě hráčem, který v blízkosti pravé tyče zakončoval na opačné straně ledové plochy bekhendem, bránu Eddieho Läcka ovšem minul.

35:56
    Mark Jankowski si zpoza brány u pravé tyče rychle vybruslil do šance, puk se mu ale zasunout za záda Jakea Allena nepodařilo a na hattrick si musí počkat! Další dobrý zákrok.

35:05
    Blues vyhodili puk podél boxů časoměřičů na zakázané uvolnění a hra byla přerušena.

34:09
    Unavená pětka konečně dokázala puk vyhodit alespoň do středního pásma a Blues rychle vystřídali.

33:50
    Flames dlouho motali Blues v jejich vlastním obranném pásmu, jenže do zakončení se nedostali.

32:46
    Hra byla přerušena a prostor dostává reklamní přestávka. Po čtyřbrankové úvodní části na další gól čekáme.

31:47
    Jaromír Jágr společně se svými spoluhráči dostal Blues pod obrovský tlak, sám se ale v blízkosti levé tyče prosadit nedokázal. Jake Allen zatím potřetí neinkasoval.

30:58
    Vyloučený Beau Bennett je zpět na ledové ploše a Calgary úvodní přesilovou hru nevyužilo.

28:58
    Blues hráli v šesti a dostali týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě, který odpyká Beau Bennett.

28:58
    Hra byla přerušena a na řadu přichází reklamní přestávka, po které si Calgary zahraje přesilovou hru.

28:29
    Michael Frolík mířil rychlou střelou z levého kruhu na vzdálenější pravou tyč, Jake Allen ale levým betonem puk vyrazil! Obrovské tempo.

27:41
    TJ Brodie a poté Sean Monahan pálili v rychlém sledu z vrcholu levého kruhu pro vhazování, obě rány Flames ale minuly bránu a zamířily nad.

25:46
    Curtis Lazar se po bleskovém přečíslení dva na jednoho a krásné přihrávce z levého kruhu pro vhazování ocitl u pravé tyče v obrovské šanci a bez přípravy uklízel puk do prázdné brány, jenže Jake Allen po fantastickém přesunu kotouč vyrazil levým betonem! Spektakulární zákrok!

24:48
    Jaden Schwartz si na vzdálenější pravé tyči najel na krásnou přihrávku z levého křídla, z blízkosti ovšem střídajícího Eddieho Läcka překonat nedokázal! Brankář Calgary puk dobře vyrazil.

24:22
    Michael Stone tvrdě vypálil od modré čáry s příklepem a jeho rána zamířila nad ledem vedle levé vzdálenější levé tyče brány, kterou hájí Jake Allen.

22:19
    Flames vypálili dobře z levého kruhu pro vhazování a Jake Allen levým betonem puk vyrazil.

20:42
    Johnny Gaudreau se ocitl v postavení mimo hru a hra byla přerušena. Zápas má obrovské tempo.

20:21
    Carl Gunnarsson v úvodu druhé třetiny na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho střela byla sražena mimo.

20:01
    Eddie Läck nastoupil do druhé třetiny místo Mikea Smithe, který se během úvodní části zranil. Konkrétní zranění zatím není známo.

20:01

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 12-9; Zablokované střely: 4-8; Vhazování: 43%-57%; Hity: 6-7; Přesilové hry: 0/0-1/1; Trestné minuty: 4-2.

Druhá třetina začne přibližně v 4:06.

St. Louis vstoupilo do utkání skvěle, když se již ve čtvrté minutě prosadil Vladimir Tarasenko, jenže necelé dvě minuty na to vyrovnal Mark Jankowski a poté svým druhým gólem v zápase dokonce skóre otočil. Blues měli v závěru úvodní části k dispozici přesilovou hru, kterou využil Jaden Schwartz, a zasloužil se o to, že oba týmy budou vstupovat do prostřední části za nerozhodného stavu. Skóre po první třetině. Calgary Flames 2 St. Louis Blues 2.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

18:33
    Blues střelou z levého kruhu mířili po ledě ke vzdálenější pravé tyči, Mike Smith ale puk levým betonem zastavil a poté puk rychle zmrazil pod lapačkou! Slibná příležitost hokejistů Blues.

17:29
    Blues před pár okamžiky v přesilové hře vyrovnali na 2:2 a nyní pálili z pravého kruhu pro vhazování, puk byl ovšem přizvednut do ochranné sítě a hra přerušena.
    16:21 Jaden SCHWARTZ - 2:2

16:21
    Brayden Schenn poslal mezi kruhy pro vhazování z levého rohu útočného pásma krásnou zpětnou přihrávku, po které Alexanderovi Steenovi sjel puk z čepele hole, vůbec to ale nevadilo, protože po jeho boku stál JADEN SCHWARTZ a krásnou střelou zápěstím nad pravým betonem Mikea Smithe zamířil ke vzdálenější levé tyči! Asistence: Alexander Steen a Brayden Schenn.

15:10
    TJ Brodie dostal dvě minuty za podražení a Blues si po reklamní přestávce zahrají přesilovou hru.
    13:45 Mark JANKOWSKI - 2:1

13:45
    MARK JANKOWSKI si najel mezi kruhy pro vhazování na krásnou zpětnou přihrávku Jaromíra Jágra z pravého rohu útočného pásma a po rychlém sjetí před bránu zakončeným fantastickým forhendovým blafákem u levé tyče zasunul puk do prázdné brány! Calgary otočilo zápas! Asistence: Jaromír Jágr a Sam Bennett.

13:33
    Matthew Tkachuk krásnou střelou z levého kruhu pro vhazování orazítkoval tyč a vzápětí z levého kruhu pálil Mark Jankowski, Jake Allen jeho střelu ale podržel a připsal si skvělý zákrok!

12:11
    Vladimír Sobotka mohl vrátit St. Louis vedení, když si na vzdálenější levé tyči najel na krásnou přihrávku z pravého křídla a bez přípravy mířil z blízkosti k levé tyči, Mike Smith ale jeho pokus vyrazil pravým betonem a připsal si senzační zákrok! Český útočník byl hodně blízko gólu.

10:42
    Scottie Upshall se po rychlém vyjetí zpoza brány v blízkosti pravé tyče z otočky snažil puk po ledě zasunout do brány, jenže Mike Smith ho dokázal zastavit pod levým betonem! Málem branka.

10:02
    Tentokrát už se Mikael Backlund mezi kruhy pro vhazování ke střele dostal, Jake Allen ji ovšem vkleče ukryl v náručí a po jeho zákroku následuje komerční přestávka.

09:47
    Mikael Backlund se ocital před bránou ve slibné šanci, jenže po prudké přihrávce nedokázal puk dobře usměrnit.

08:46
    Flames na pravém křídle vypálili z ostrého úhlu a připravený Jake Allen na přední tyči puk podržel.

08:19
    Útok Flames na pravém křídle zastavilo postavení mimo hru, po kterém na řadu přichází reklamní přestávka.

08:02
    O další střelu Flames se postaral na pravém křídle Mark Giordano, Jake Allen byl ale znovu pozorný, když jeho táhlou střelou z vrcholu pravého kruhu pro vhazování vyrazil.

06:25
    Mark Jankowski se ocitl v blízkosti levé tyče ve velké šanci a střelou zápěstím z blízkosti mohl otočit skóre na stranu Calgary, jenže Jake Allen byl proti a po skvělém přesunu kotouč vyrazil!
    04:54 Mark JANKOWSKI - 1:1

04:54
    Matthew Tkachuk nedokázal na levém křídle od modré čáry přesně přihrát, když mu puk sjel pod tlakem z čepele hole, jenže před vrcholem mezikruží se k volnému kotouči dostal MARK JANKOWSKI a krásnou střelou zápěstím nad lapačkou Jakea Allena vymetl vzdálenější pravý horní roh brány! Asistence: Matthew Tkachuk.
    03:32 Vladimir TARASENKO - 0:1

03:32
    VLADIMIR TARASENKO si na vnějším oblouku pravého kruhu pro vhazování najel na krásnou přihrávku od Coltona Parayka a parádní střelou zápěstím zamířil od hrazení do vzdálenějšího levého horního rohu brány! St. Louis vede 1:0! Asistence: Colton Parayko a Paul Stastny.

03:00
    Utkání v Calgary bylo zahájeno a přesně po třech minutách hry byly na obou stranách uděleny dvě minuty. Travis Hamonic je vyfasoval za hrubost, zatímco Scottie Upshall nedovolené bránění.

00:01

Calgary Flames: M. Smith (Läck) – Giordano (C), D. Hamilton, Brodie, Hamonic, Kulak, Stone – J. Gaudreau, Monahan (A), Ferland – Tkachuk, Backlund, Frolík – S. Bennett, Jankowski, Jágr – Versteeg, Lazar, Brouwer (A). Hlavní trenér: Glen Gulutzan.

St. Louis Blues: Allen (C. Hutton) – Gunnarsson, Pietrangelo (C), Edmundson, Parayko, Dunn, Bortuzzo – Steen (A), Stastny, Tarasenko (A) – Schwartz, B. Schenn, B. Bennett – Sobotka, Sundqvist, Jaškin – Upshall, Brodziak, Thorburn. Hlavní trenér: Mike Yeo.

Rozhodčí: Francois StLaurent, Kyle Rehman. Čároví: David Brisebois, Brian Murphy.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Calgary Flames odehrálo 16 zápasů s bilancí 5-4-0-7. Tým vybojoval osmnáct bodů a v tabulce Západní konference je na osmé pozici. Z posledních pěti zápasů Calgary vyhrálo hned čtyři. Poradilo si s Washingtonem Capitals 2:1, Pittsburghem Penguins 2:1 v prodloužení, New Jersey Devils 5:4 po nájezdech a Detroitem Red Wings 6:3. Tým nestačil na Vancouver Canucks 3:5.

St. Louis Blues odehrálo 18 zápasů s bilancí 10-3-1-4. Skóre má 58:44 a vybojovalo sedmadvacet bodů. Z posledních pěti zápasů Blues vyhráli tři. Poradili si s Torontem Maple Leafs 6:4, New Jersey Devils 3:1 a Arizonu Coyotes 3:2 po nájezdech. Tým nestačil na Philadelphii Flyers 0:2 a New York Islanders 2:5.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Calgary Flames a St. Louis Blues.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 5. Jankowski (Tkachuk), 14. Jankowski (Jágr, S. Bennett), 46. S. Bennett (Jankowski), 53. Ferland (J. Gaudreau, Brodie), 55. Versteeg (Brouwer, Lazar), 58. J. Gaudreau (Giordano), 59. Frolík (Tkachuk, Backlund) – 4. Tarasenko (Parayko, Stastny), 17. Schwartz (Steen, B. Schenn), 52. Steen (Stastny, Edmundson), 53. Tarasenko (Schwartz, B. Schenn)

Calgary Flames: M. Smith (21. Läck) – Giordano (C), D. Hamilton, Brodie, Hamonic, Kulak, Stone – J. Gaudreau, Monahan (A), Ferland – Tkachuk, Backlund, Frolík – S. Bennett, Jankowski, Jágr – Versteeg, Lazar, Brouwer (A). Hlavní trenér: Glen Gulutzan.

Diváci: 18519