Pittsburgh – Buffalo 5:4 (po pr.) | Florida – Dallas 4:3 (2:1 po s.n.) | Montreal – Columbus 1:2 (po pr.)
Nashville – Washington 6:3 (kon.) | Minnesota – Philadelphia 3:0 (kon.) | Winnipeg – Arizona 4:1 (kon.)
Edmonton – Vegas 8:2 (kon.) | Los Angeles – Vancouver 2:3 (kon.)
Winnipeg Jets
4:1 (1:0, 3:0, 0:1)
Arizona Coyotes
Středa 15.11.2017, 02:20 • MTS Centre, Winnipeg • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Krásný den. Vítám vás u dnešního hokejového zápasu, kde se utkají týmy Winnipeg Jets a Arizona Coyotes.

Arizona Coyotes je posledním celkem tabulky. Domácí nasbírali od začátku sezóny pouhých sedm bodů, a je tak zároveň nejhorším týmem celé NHL. V Pacifické divizi chybí Arizoně sedm bodů na Edmonton Oilers, avšak Olejáři mají výhodu dalších dvou mačů. Nejproduktivnějším hráčem tohoto celku je Clayton Keller, který zaznamenal 11 gólů a 6 asistencí. V brance má pak nejvíce odchytaných zápasů Antti Ranta, který má za sebou osm mačů s průměrem 2,88 gólů (91,32%). O jedno utkání méně má Louise Domingue. Ten má ovšem průměr 4,3 branek s úspěšností 85,57.

Winnipeg Jets má větší důvod k radosti. V centrální divizi momentálně okupují druhou příčku před St. Louis Blues s jednadvaceti body. V západní konferenci stojí na čtvrté příčce. Nejlepším v kanadském bodování je jednatřicetiletý Blake Wheeler. Ten má dvacet tři bodů za pět branek a osmnáct asistencí. O dva body méně má Mark Scheifele (10+11). Jets do branky nejčastěji staví Connora Hellebuycka, který odchytal 12 mačů s průměrem 2,44 gólů na zápas. Úspěšnost má 92,58%. Dvojkou ve Winnipegu je Steve Mason. Ten se v brance objevil šestkrát s průměrem 3,75 (úspěšnost 89,2%).
    V posledním zápase, který vyhrál Winnipeg 4:1, vstřelil Mark Scheifele stý gól.

ČEŠI A SLOVÁCI V UTKÁNÍ:

V mančaftu Winnipeg Jets nastoupil pouze k šesti utkáním Marko Daňo (0+0). Za tým Arizony nenastupuje žádný Čech ani Slovák.

Utkání začne dvě hodiny po půlnoci, takže pokud jste noční tvorové, nezapomeňte dnešní utkání z MTS Centre sledovat.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Winnipeg Jets: Hellebuyck (S. Mason) – Morrissey, Trouba, Enström, Byfuglien, D. Kulikov, T. Myers – Connor, Scheifele, Wheeler – Ehlers, Little, Laine – Copp, Lowry, B. Tanev – Matthias, Hendricks, Armia.

Arizona Coyotes: Raanta (Wedgewood) – Demers, Ekman-Larsson, L. Schenn, Goligoski, Mermis, Connauton – Keller, Stepan, Domi – Fischer, Dvorak, Rieder – Cousins, Kempe, Perlini – Richardson, Rinaldo, Martinook.

Rozhodčí: Lee, Chmielewski – Barton, Murchison.

Na ledě ještě probíhá ceremoniál, takže se start utkání o něco málo zpozdí.

00:01

00:33
    Střela Myerse skončila na betonu Raanty.

01:15
    Ekman-Larsson otestoval pozornost Hellebuycka. Vhazování proběhne před brankářem Jets.

02:35
    Hráči Jets bojují o kotuč za brankou Raanty. Domácí se zatím drží dlouho v pásmu hostujícího mančaftu.

03:12
    Raanta si připsal další dobrý zákrok proti střele Myerse. Ten se napřáhl od modré čáry a vyslal dělovku na gólmana Arizony.

04:48
    Rieder nejprve vystřelil na Hellebuycka, ten si připsal dobrý zákrok betony a vyrazil kotouč. Nutno podotknout, že pouze na Cousinse, který následnou ránou trefil pouze hrudník gólmana Winnipegu.

05:50
    Fischer teď trefil tvrdě u mantinelu Kulikova.

06:50
    Přeislovou hru si nyní zahrají hráči Arizony. Myers dostává menší trest za podražení.

07:15
    Perlini z křídla trefil pouze lapačku gólmana domácích.

08:21
    Domácí jinak skvěle brání.

08:43
    Ještě se ve velké šanci objevil Max Domi. Hellebuyck si však tyčku skvěle pohlídal a kotouč za svá záda nepustil.

08:50
    Jets oslabení překonalo celkem v pohodě. Následuje tedy hra pět na pět.

09:48
    Byfuglien zblokoval střelu jednoho z hráčů Arizony. Následuje protiútok domácího mančaftu.

10:37
    Střela Fischera byla zblokovaná do ochranné sítě. Vhazování proběhne před Hellebuyckem.

11:23
    Dusti Byfuglien dostává dvě minuty za nedovolené bránění po tvrdém dohrání soupeře mimo probíhající hru. Další přesilová hra pro Coyotes.

12:55
    Arizona se sice drží ve třetině Jets, ale co se týče střel, tak Hellebuyck může být v klidu.

13:12
    Tak jako bych to zakřikl. Nyní musel brankář Winnipegu rychle zasáhnout lapačkou po střele z křídla.

13:23
    Domácí jsou kompletní.

13:29
    RIeder střílel z křídla a jen těsně minul branku!

15:30
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    ANDREW COPP vybojoval kotouč v rohu kluziště a svým tělem se nacpal před brankáře Raantu. Forvard Winnipegu dokázal na druhý pokus dostat kotouč za záda finského brankáře a otevírá skóre dnešního utkání. Asistence: Dimitrij Kulikov, Adam Lowry.
    15:30 Andrew COPP - 1:0

16:03
    Arizona bude hrát již třetí přeislovou hru v tomto utkání. Jacob Trouba potrestán dvouminutovým trestem za držení.

16:25
    Hellebuyck si připsal dva zákroky proti střelám Perliniho.

18:03
    Přesilová hra se hostům ovšem nepovedla, Jets jsou kompletní.

18:30
    První přesilová hra proti Winnipeg. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Jordan Martinook.

18:59
    Z křídla to zkoušel Wheeler. Raanta chytil puk do připravené lapačky.

19:06
    Domácí neudrželi pásmo, byť to bylo velice těsné. Odpískaný ofsajd.

19:48
    Myers se napřáhl a vyslal dělovku na branku gólmana Ariozony. Ten si pohlídal střelu a chytil jí přesně na hrudník.

19:56
    Ještě před koncem třetiny střílel Trouba, jeho rána však minula branku.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Máme za sebou první periodu, ve které jsme zatím viděli pouze jednu branku. Tu vstřelil šikovně Andrew Copp, který využil laxnost obrany Arizony ve svůj prospěch. V této třetině hrála Arizona tři přesilové hry, ale nedokázala využít ani jednu. Pokud chtějí hosté pomýšlet na nějaký bodový zisk, budou muset vymyslet, jak vytěžit nejvíc v přesilových hrách.

20:01

20:30
    Přesilová hra Winnipegu končí. Domácí se sice drželi nějakou dobu ve třetině Coyotes, ale následnou nepřesnou přihrávkou se o útočné pásmo připravili.

21:17
    Stepan dostal skvělý pas, ale jeho následná rána letěla mimo branku Jets.

21:43
    Ehlers takovým nahozením poslal kotouč na JOELA ARMIU, který krásnou technickou střelou překonal gólmana Raantu. Ten se pouze za sebe otočil. Asistence: Nikolaj Ehlers, Josh Morrissey.
    21:43 Joel ARMIA - 2:0

23:44
    Goligoski poslal střelu na Hellebuycka, který kotouč vyráží mimo tři tyče.

25:08
    Tak to byla výborná práce! BRIAN LITTLE dokázal na modré čáře vypíchnout kotouč, a díky tomu se dostal do samostatného úniku na bránu Raanty. Toho překonal skvělou přímočarou střelou. Jets odskakují na rozdíl tří branek. Bez asistence.
    25:08 Bryan LITTLE - 3:0

25:08
    Střídání gólmanů v brance Arizony. Po třech inkasovaných gólech odchází Raanta. Naopak šichta začíná Sccottu Wedgewoodovi.

27:34
    Richardson dostal skvělý pas, ale Hellebuyck se dokázal roztáhnout na brankové čáře, a zabránil tak dorážce. Následně ještě skočil po kotouči rybičku. Hra je přerušena. Vhazovat se bude v obranné třetině Jets.

27:48
    Ekman-Larsson se dostal k odraženému kotouči a poslal puk na bránu. Gólman neměl sebemenší problém s kotoučem a raději jej zakryl.

29:22
    Famózní zákrok Hellebuycka! Ten vychytal Stepana, který se dostal skvělou kličkou k zakončení a stál tváři v tvář pouze brankáři Jets. Gólman Winnipegu jej ale dokázal skvělým máchnutím lapačky vychytat.

30:01
    Bude se hrát čtyři na čtyři. Dvě minuty za vysokou hůl dostává Trouba. Na druhé straně stejný trest pro Kellera, avšak za nedovolené bránění.

30:29
    Wheeler se dokázal prokličkovat až před Wedgewooda, který jej také skvělým zákrokem lapačkou vychytal.

32:07
    Trouba po skvělé přihrávce netrefil branku Wedgewooda.

32:40
    Myers poslal přihrávku na volného ADAMA LOWRYHO, který střelou z první vymetl pavučinku brány Coyotes. Jets vedou již 4:0! Asistence: Tyler Myers.
    32:40 Adam LOWRY - 4:0

33:53
    Wedgewood má problémy s maskou, která se mu po střele rozbila.

33:53
    Tak gólmanu Arizony ještě tekla pod maskou krev. Nyní je tedy u střídaček a je ošetřován.

33:53
    V utkání se již pokračuje.

34:58
    Jets hrají velice aktivně a Coyotes neví, kde jím hlava stojí.

35:04
    Perlini vyzkoušel pozornost brankáře Winnipegu. Hra je přerušena. Vhazovat se bude v útočném pásmu Arizony.

35:39
    Scheifele dostal přihrávku a střelou z první otestoval pevnost betonů Wedgewooda.

37:14
    Zblokovaná střela jednoho z hráčů Coyotes skončila za brankou gólmana Jets.

38:05
    Ekman-Larsson trefil horní tyč branky Hellebuycka!

38:40
    Hellebuyck vyrazil střelu Stepana do rohu kluziště.

39:48
    Třetina se již dohraje za brankou domácích.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Máme za sebou prostřední část hry, ve kterém dokázali Jets odskočit na rozdíl čtyř branek. Domácí jsou daleko více aktivnějším celkem a není tedy divu, že v tomto utkání vedou. Ve 26. minutě dokonce proběhlo i střídání brankářu, když ze odstoupil Anti Raanta, kterého nahradil Scott Wedgewood. Dokáží Jets vyhrát ještě s vyšším náskokem? Nebo naopak Coyotes překvápí a zápas otočí? To vše se dozvíme v další třetině, která začíná přibližně v 04:10.
    Coyotes vytrejdovali Louise Domingueho do Tampy.

40:01

40:14
    Hosté nahodili kotouč hned do pásma Jets a snaží se něco vymyslet.

41:39
    Byfuglien od modré poslal kotouč na branku. Mimo.

42:09
    Cousinsova střela skončila v lapačce gólmana Winnipegu.

43:00
    Teď je na ledě spíš taková hluchá pasáž, kdy si ani jeden z celků nedokáže vytvořit nějakou příležitost.

44:54
    Odražený kotouč se dostal k Hellebuyckovi, který kotouč podržel.

45:21
    Arizona právě vstřelila branku!
    ALEX GOLIGOSKI nahodil kotouč od modré čáry, který se po teči Byfugliena, dostal za brankáře Hellebuycka. Coyotes tedy snižují stav utkání. Tobias Rieder.
    45:21 Alex GOLIGOSKI - 4:1

45:46
    Brian Little dostává dvě minuty za podražení.

46:58
    Arizona dostává dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Bude se hrát čtyři na čtyři.

47:46
    Jets jsou nyní kompletní.

48:20
    Nyní je hra taková nemastná, neslaná. Ani jeden z celků nemá větší převahu a hru doprovází řada nepřesnotí.

48:56
    Nejprve vypálil na Wedgewooda Scheifele. Jeho ránu gólman Coyotes vyrazil, ovšem na hůl Connora. Ten následnou střelou z první opět ztroskotal na brankáři Arizony.

48:58
    Arizona je v plném počtu.

51:31
    Kotouč se přes celé hřiště dostal až ke Wedgewoodovi, který raději přikryl puk. Buly proběhne v útočné třetině Jets.

52:17
    Zac Rinaldo dostává dvě minuty za podražení. Následuje početní výhoda domácího celku.

53:21
    Winnipeg dlouho kombinoval ve třetině Arizony, ke střele se však nedostal. Naopak hosté vyhodili kotouč do středního pásma.

53:40
    Kempe se dostal až Hellebuyckovi, který musel přerušit hru.

54:17
    Hosté jsou v plném počtu.

54:29
    Byfuglien dostává menší trest za držení protihráče.

55:01
    Ekman-Larsson nahodil kotouč od modré, puk však letěl mimo.

55:42
    Coyotes se přesilovka vůbec nedaří.

56:20
    Naopak domácí v pohodě vyhazují přes všechny lajny.

56:29
    Jets jsou kompletní.

57:04
    Arizona má problém projít přes střední pásmo.

57:38
    K Hellebuyckovi se dostal kotouč. Gólman domácích jej raději podržel.

58:00
    Kotouč je stále ve třetině Arizony, která se nemůže vymotat ze svého pásma.

59:01
    Už to vypadlo na nějaký větší tlak hostujícího celku, avšak tentokrát se dostali do ofsajdu, a přišli tak o pásmo.

59:40
    Kotouč za brankou Jets. Vypadá to, že se utkání již jen dohraje.

Máme za sebou zápas, ve kterém jasně dominovali domácí hráči. Tři body proto zaslouženě zůstávají ve Winnipegu. Naopak Arizona se i nadále potápí v tabulce NHL. Coyotes budou muset provést nějakou razantní změnu, pokud si nechtějí udělat z ostudy kabát.

Tři hězdy utkání:

1. Connor Hellebuyck (33 zákroků, 97,1%)
    2. Adam Lowry (1+1)
    3. Tyler Myers (0+1)

Češi a Slováci v utkání:

Do zápasu nezasáhl nikdo z Čechů nebo Slováků.

Dnes je to tedy vše. Loučím se s Vámi a u příštích onlajnů, napočtenou. (04:54:58)

Dominik Mihailescu

Branky a nahrávky: 16. Copp (D. Kulikov, Lowry), 22. Armia (Ehlers, Morrissey), 26. Little, 33. Lowry (T. Myers) – 46. Goligoski (Rieder)

Arizona Coyotes: Raanta (26. Wedgewood) – Demers, Ekman-Larsson, L. Schenn, Goligoski, Mermis, Connauton – Keller, Stepan, Domi – Fischer, Dvorak, Rieder – Cousins, Kempe, Perlini – Richardson, Rinaldo, Martinook.

Rozhodčí: Lee, Chmielewski – Barton, Murchison