K. Vary – Slavia 6:2 (kon.) | Třebíč – Motor ČB 2:1 (po pr.) | Vsetín – Prostějov 5:4 (1:0 po s.n.)
Kladno – Litoměřice 3:0 (kon.) | Frýdek-M. – Kadaň 4:5 (0:1 po s.n.)
po s.n. (1:0)
VHK ROBE Vsetín
5:4 (0:1, 2:3, 2:0 - 0:0)
LHK Jestřábi Prostějov
Středa 15.11.2017, 17:30 • Zimní stadion Na Lapači • Chance liga • 22. kolo

V samostatných nájezdech zvítězil tým VHK ROBE Vsetín.
    JAROSLAV MARKOVIČ rozhoduje v 6. sérií nájezdů o druhém bodu pro Vsetín. Jeho rána mezi betony si našla svůj cíl.

64:40
    Divíšek s velkým obloukem přes pravý kruh najel poblíž tyče Šurého a víc už nezmohl, protože brankář jeho pokus kolem betonů vytěsnil.

64:40
    Drtina podruhé. Šurý během zákroku posunul bránu, těžko říct, zda úmyslně nebo ne, každopádně rozhodčí nařizují trestné střílení pro Jestřáby.

59:12
    Kopta teď dostal přihrávku na modrou, projel ke kruhům a napálil pravou tyč! Obrovská šance domácích, která zůstává nevyužita.

45:07
    Vsetín právě vstřelil branku!
    A máme znovu vyrovnáno! Valaši po několika nepovedených přesilovkách svou příležitost chytají za pačesy a proměňují – Teperovo nahození od modré tečoval ze vzduchu mimo dosah neužila ONDŘEJ SLOVÁČEK. Asistence: Jakub Teper.

43:18
    Vsetínští teď chvíli hráli ve výhodě poté, co se sekáním provinil Havlík. Nyní už rozhodčí přerušili hru a domácí budou hrát přesilovku.

40:07
    RADIM KUCHARCZYK vystřelil po přejetí modré čáry a zavěsil puk přesně pod břevno Neužilovy svatyně. Asistence: David Březina, Filip Dundáček.

38:24
    Krátce před koncem třetiny hřešil vysokou holí Mikliš (PRO) a půjde si na dvě minuty odpočinout na trestnou lavici.

37:05
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    JAN RUDOVSKÝ využil nedůrazu domácí defenzívy, natlačil se s pukem před branku, dlouhou kličkou obešel Šurého a zakončil od odkrytého kouta branky. Asistence: Aleš Holík, Lukáš Luňák.

34:05
    A máme tu další přesilovku. Tentokrát pro Valachy. Divíšek dostává dvě minuty za krosček.

33:14
    TOMÁŠ VÁVRA dostal přihrávku k hranici útočného pásma, projel jím jako nůž máslem a zakončil mezi betony. Domácí tak snižují na rozdíl jediné branky. Asistence: Tomáš Frolo, Radim Ostrčil.

31:51
    Venkrbec se snažil zakončit k levé tyče Šurého svatyně, střelu po zemi však Šurý zneškodnil.

31:51
    Venkrbec nyní obcházel Frola, který jej však zahákoval a hosté si tak zkusí trestné střílení.

30:15
    A další trest pro domácí – tentokrát dostává za faul kolenem dvě minuty Podešva (VSE). Jestřábi si tak zahrají klasickou přesilovku 5:4.

29:21
    TOMÁŠ NOUZA dostal přihrávku zpoza branky a střelou z první překonal Šurého. Asistence: Tomáš Divíšek, Ondřej Mikliš.

28:52
    A za katr usedne ještě Jakub Teper (VSE). Jestřábi si tak vyzkouší převahu pěti proti třem. Ta bude trvat 0:17 vteřin, poté budou pokračovat v 5:4.

27:09
    A hosté mají skvělou příležitost své vedení ještě navýšit. Za napadení byl v témže čase vyloučen Frolo (VSE).

27:09
    Tak toto byl trochu nešťastný gól pro domácí. TOMÁŠ NOUZA vystřelil na Šurého, od kterého se kotouč odrazil do hrudi jednoho z domácích a zamířil si to přímo pod břevno. Asistence: Jan Starý.

25:55
    Po rychlé kombinaci našel Beránek zpoza branky hůl MARTINA PODEŠVY, který zakončil zblízka k tyčce. Asistence: Petr Beránek, Ondřej Kopta.

24:21
    ... zastavil jej nedovoleným bráněním Holík (PRO), který si teď půjde na dvě minuty posedět na trestnou lavici.

15:05
    Vávra nyní z levého kruhu rozezvonil tyč Neužilovy brány!

10:27
    A máme tady další přesilovku pro domácí. Tentokrát si na dvě minuty za podražení odpočine Tomáš Divíšek (PRO).

07:50
    ... svůj rozlet sami zastavují! Vyloučen byl na dvě minuty Meidl (PRO) za držení hole.

05:31
    První šance Jestřábů končí brankou! Pokus hostujícího hráče srazil obránce přímo na hůl Nouzy, jeho střelu ještě Šurý dokázal vyrazit, ale na dorážku JANA STARÉHO do prázdné branky už byl brankář krátký. Asistence: Tomáš Nouza, Dušan Žovinec.

Kristýna Guricová

Branky a nahrávky: 26. Podešva (P. Beránek, Kopta), 34. Vávra (Frolo, Ostrčil), 41. Kucharczyk (Březina, Dundáček), 46. Slováček (Teper), rozh. náj. Markovič – 6. Starý (Nouza, Žovinec), 28. Nouza (Starý), 30. Nouza (Divíšek, Mikliš), 38. Rudovský (A. Holík, L. Luňák)